Офицерски Дом во Битола на продажба...

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by чучулига on Пет Јан 29 2016, 12:05

МОЛАМ??!!

http://emagazin.mk/vesti/vest/18639

на кој бре ќе му го продавате море тикви едни???!!!

кој ве овласти вие да го продавате офицерскиот дом???

https://mk.wikipedia.org/wiki/Офицерски_дом_(Битола)

Mad Mad Mad Mad Mad

Е за ова, за ова, јас би загинала!!! Mad Mad Mad Mad Mad

Mad Mad Mad Mad Mad

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by concrete on Пет Јан 29 2016, 16:05

..зошто да гинеш???  ...дај да го купиме...треба само да се нафатиш , имаш доволно време таму на планината, да анимираш 10.000 заинтересирани да си остане офицерски дом..на кои ќе им продадеме акција од 100 евра за сопственост на два квадрата и право на глас во секој понатамошен проект со објектот....
Ако нема такви што ти е гајле, не вреди да се сакалдисуеш Cool
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by чучулига on Пет Јан 29 2016, 16:09

Mad Mad Mad Mad Mad

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by VOL on Пет Јан 29 2016, 16:13

nema zosto da se odrzuva, od aspect na MO ( ako voopsto ima pari da se odrzuva!) onolkavo zdanie od istoriska vaznost.
tie Domovi na Armijata,bea vo posed na JNA,po raspadot potpadnaa pod MO.
Vo Bitola nema aktivna kasarna , nema voeni kapaciteti od nikakov karakter( obucni centri, magacini, skladovi, granicnata brogada odamna e ukinata- se prejde na policisko obezbeduvanje-granicna policija..)
MO sigurno nema pari a vlasta interes, da odrzuva nerentabilen object.. kako sto cuculiga posoci ko linkot, tamu pisuva deka gorniot kat ke e privatizita a dolniot ke ostane po drzavna kappa.
toa znaci deka se megjusebno zavisni i deka ke mora da go odrzuvaat znaci objektot e spasen od raspagjanje, plus so obvrska dfa se zadrzi avtenticniot izgled..

ne gledam zlo vo seto ova.
druga rabota e kako ke se prodade, na kogo, po koja cena, dali ke bide se' legalno itn.

od praksa, naviknati sme na malverzacii i vekje avtomatski reagirame na vakvi cinovi. ja razbiram i reakcijava na cuculiga ama realno i logicno, mu se dava smisla na postoenje na objektot,
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by чучулига on Пет Јан 29 2016, 16:17

ништо не коментирам само заради то шо сум ифрит лута!!!

најнајнајсериозно ова инаку!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by VOL on Пет Јан 29 2016, 16:19

чучулига напиша:ништо не коментирам само заради то шо сум ифрит лута!!!

најнајнајсериозно ова инаку!!!

aa. ova najnajnajseriozno e toa sto si ifrit, sto si luta, sto ne komentiras ili sto ti zagore zaprskata za mandzata?
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by чучулига on Пет Јан 29 2016, 16:21

пффф!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by concrete on Пет Јан 29 2016, 16:23

чучулига напиша:ништо не коментирам само заради то шо сум ифрит лута!!!

најнајнајсериозно ова инаку!!!
..ај сеа најсериозно олади и објасни зошто си ифрит лута...
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by чучулига on Пет Јан 29 2016, 16:25

concrete напиша:
чучулига напиша:ништо не коментирам само заради то шо сум ифрит лута!!!

најнајнајсериозно ова инаку!!!
..ај сеа најсериозно олади и објасни зошто си ифрит лута...
неќам и нема!!!

најсериозно ова!!!

ич не прам муабет по ова... ама ич бре!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by VOL on Пет Јан 29 2016, 16:26

ti go pocna.
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by чучулига on Пет Јан 29 2016, 16:27

не почнав ништо јас...

ви кажав шо ќе напрам само.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by VOL on Пет Јан 29 2016, 16:29

polaskani sme od cesta sto ni ja pokaza i ete , sto ja podeli informacijata.
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by чучулига on Пет Јан 29 2016, 16:31

арно!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by чучулига on Пет Јан 29 2016, 16:36

Е добро... можам нешто да склопам сега и то е то шо ќе речам само...

Битола е мојата катедрала.

Толку!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by VOL on Пет Јан 29 2016, 16:39

ck
katedrali, tamu , po katolici ke si baras.
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by чучулига on Пет Јан 29 2016, 16:50

ааа не!!!

не дозволувам!!!

вие бре ја дозволививте Битола ваква!!!

никој ништо никогаш не рече!

гледам јас. цело време. инаку.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by чучулига on Пет Јан 29 2016, 16:52

Ќе се гини. да.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by VOL on Пет Јан 29 2016, 16:52

koi nie?
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by чучулига on Пет Јан 29 2016, 16:53

не ве знам вас.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by чучулига on Пет Јан 29 2016, 16:56

и неќам да ве знам... ич ве неќам... по сите правила и прописи!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by VOL on Пет Јан 29 2016, 16:57

ludilo.
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by чучулига on Пет Јан 29 2016, 16:58

то је пичке.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by VOL on Пет Јан 29 2016, 16:59

komu picke?
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by чучулига on Пет Јан 29 2016, 17:03

на радио чув...

хаос пичке лудило!!! ... е муабетот... или не?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by VOL on Пет Јан 29 2016, 17:04

koj e/koi gi narekuvas picke, toa prasanjeto?
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Офицерски Дом во Битола на продажба...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот