ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Страна 37 of 37 Previous  1 ... 20 ... 35, 36, 37

Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Саб Окт 05 2019, 13:28

https://www.magazin.mk/%d0%b3%d0%b5%d1%80%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d0%b4%d1%80%d1%83%d0%b3%d0%b0%d1%80%d1%87%d0%b8%d1%9a%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d0%b3%d0%be%d1%82%d0%be%d0%b2%d1%81-%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d0%b5%d1%81/

Овој па...
... пак се чатали дека ќе ова,она... за на крај пак уцвика и  испадне издишан балон....

...прочитан е ко селски буквар ... „неговите“ го исфрлија ко последен партал (види тема http://veternica.macedonianforum.net/t379-topic  ... последен пост) а оние другите не го ебат ни 2% ...

... ја, ене му го Велија ... нека пак му се залепи ко крлеж....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9948
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Саб Окт 05 2019, 21:22

"Prav pat"......???? WTF ....?!?

Koj bre prav pat......
..............
Dali toa istite na koi eden izraziti antimakedonski cinik, makedonomrazac, perjanica na SDS, eden Branko Trickovski im e moralen i eticki etalon za sdsovcji mentalen sklop....???
Toj NE E pipnat od vlasta....povikuva na ubistva, pluka i urinira vrz makedoncite, nacijata... a im ja polni dusata na sopartijcite so ke go odele praviot im pat,  so antinakedonski izjavi, najgrubi navredi i omaloazuvanja koj makedinskata nacija.

Na prav pat?!? So Sranko Pickovski koj e pogolem navreduvac na makedoncite od bilo koj antimakedonski nacionalost  vo zemjava ili vo sosedstvoto! 
Pa najokoreli grkonacionalisti, kUCKi, cetnici ili tataromongoli provokatori i nacionalosti nemaat izreceno onolku gnasni raboti kako perjanicana na SDS Branko Trickovski!
I ni vlakno od tikva ne mu fali! Toj e "Pera Lozac" na lokomotivata na ovie od "praviot pat". Im odrzava "vatra" da se palat i da piruvaat 
..
So Glistoslav Grcev, uste edna "ikona" na banjatite, koj se podsmeva na makedonskata nacija, ja proglasuva za nepostoecka, izjavuva deka sme bolest, virus, deka ne treba da ne ima.... so Frfuljkovski , so Gerovski, so Ordanovski i plejada na "vrvni istaknati clanovi partije" site do eden javno povrakjaat od makedonizmot i VO KONTINUITET go negiraat....?

So takva li kontinuirana i nikogas neprekinata antimakedonska filosofija ke terale prav pat????

Osvesti se narode.

Pokazi im go patot.


A potoa ke se zanimavame so onie koi na smetka na patriotskite custva ke go praele Skopje kako Blagoevgrad.
Od ist tabor se , inaku, denes

.
VOL
VOL

Posts : 16143
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by трендафил on Пон Окт 07 2019, 09:40

За да не отворам нова тема овде ќе напишам дека Венецијанската комисија со дипломатски зборови во врска со законот за јазици според Тиранската платформа изгледа дека ќе има извештај дека само будала може да предложи двојазичност на целата територија на Македонија, и таму кај што нема ниту еден Албанец, а уште поголема будала може тоа да го прифати. Забелешките се од повеќе причини, меѓу другите дека е глупаво пред да се обезбедат луѓе што знаат албански имаат квалификации да работат како судии или нешто во јавните претпријатија или министерствата, во Делчево, на пример, да се донесе закон дека мора да го има нешто што го нема. Одозгора за тоа да постојат драстични казни. Се работи за прескапа „реформа“ која е невозможно да се исполни. Веројатно се ќе се сведе на двојазични табли како начин за обележување на територија од страна на најголемото малцинство во Македонија. Да не кажам како што некои други живи битија одбележуваат територија со сопствената течност. (Не споменувам поподробни податоци кој и со што да не ме обвини некој за национална омраза).

https://plusinfo.mk/ексклузивно-венецијанската-комисија/

трендафил

Posts : 142
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Сре Окт 09 2019, 22:27

Фрики!!!!??? Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9948
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Чет Окт 10 2019, 14:56

https://iportal.mk/stav/najchevska-reagira-za-rebrendiranjeto-na-imeto-na-holandija-eve-ushte-edni-severdzhani/

Aјде бе ....
... за холандија и досега некои го користеа името ниска земја т.е. низоземска ...
... нивното своеволно ребрендирање нема никаква ама баш никаква врска со нашето под невиден притисок изнудено преименување...
... несудената „балерина“ по којзнае пат само јаде гурабии... се обидува да праи пируети но стално со трескот задникот и завршува на даските...

... сега да очекуваме да реди уште низа такви примери по Африка и Азија за држави кои по стекнувањето на независност од колонијалното ропство со гнасење го отфрлиле наметнатото име од колонијалистите ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9948
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Чет Окт 10 2019, 22:59

Najcevska ne mora da pizdi ni koga ke evoluira pa od guska  prerasne u cavka...
 isto e , a razlicno isto ko nizozemska i holandija, isto ama ne e bas...
VOL
VOL

Posts : 16143
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by трендафил on Пет Окт 11 2019, 12:19

Веројатно во чест на 11 октомври некои вандали ја искршиле спомен плочата на споменикот на децата бегалци во геноцидот извршен врз Македонците во граѓанската војна во Грција.
https://kurir.mk/Makedonija/vesti/vmro-dpmne-demoliranjeto-na-spomenikot-na-decata-begalci-e-akt-na-najgolem-vandalizam/
Во вторник Македонија се задолжува со нови 53,6 милиони евра, а многу малку се гради. Веројатно парите се за школување на 300 пилоти од Арачиново и непознат број на стјуардеси од Матејче, потребни за превоз во еден смер на младите Албанци кои се иселуваат со несмалено темпо и покрај тоа што во земјава таблите се двојазични.
Специјалната обвинителка Катица Јанева е сместена во приватната болница на Жан Митрев. Дали е таму на своја или на наша сметка?

трендафил

Posts : 142
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Пет Окт 11 2019, 12:42

трендафил напиша:Веројатно во чест на 11 октомври некои вандали ја искршиле спомен плочата на споменикот на децата бегалци во геноцидот извршен врз Македонците во граѓанската војна во Грција.
https://kurir.mk/Makedonija/vesti/vmro-dpmne-demoliranjeto-na-spomenikot-na-decata-begalci-e-akt-na-najgolem-vandalizam/
Во вторник Македонија се задолжува со нови 53,6 милиони евра, а многу малку се гради. Веројатно парите се за школување на 300 пилоти од Арачиново и непознат број на стјуардеси од Матејче, потребни за превоз во еден смер на младите Албанци кои се иселуваат со несмалено темпо и покрај тоа што во земјава таблите се двојазични.
Специјалната обвинителка Катица Јанева е сместена во приватната болница на Жан Митрев. Дали е таму на своја или на наша сметка?
Исселувањето на Шипрарите од Македонија ствара вакум , па Северозападната комора бара увоз на "работници" од Косово и Албанија. Да пополни со дај-шта-даш шкартот што остана таму.... Мора на попис да бидат бар 20%.. Wink
concrete
concrete

Posts : 6901
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by трендафил on Саб Окт 12 2019, 11:31

Кај најголемото малцинство проблем е и тоа што се иселува само машката популација. Женските ќе збеснат. Нема ваљда јас и ти concrete да се активираме на нашите години за да ги смируваме.

Кога сме кај спомениците пред истоименото училиште во општина Карпош по втор пат за неколку дена е оштетен споменикот на Вера Циривири - Трена. 

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Vera-ciriviri-statua

трендафил

Posts : 142
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 37 of 37 Previous  1 ... 20 ... 35, 36, 37

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот