ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Страна 27 of 34 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 30 ... 34  Next

Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Пон Фед 19 2018, 19:48

a be da ne ti bese gla'ta vo pesok dosega?
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Пон Фед 19 2018, 19:50

не ме деконцетрирај... читам за то чупето 12годишно од дом за згрижување шо изгледа го шиткале наваму натаму ко сексуален роб за изживување..

не ми се верва шо читам...

Sad Sad Sad Sad Sad

_________________
BITCH
чучулига
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Пон Фед 19 2018, 19:52

beliv, beliv.
zatoa treba da se popolni onoj formular Laughing
nase e da prasame "okjete sladje ili gorko" Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Пон Фед 19 2018, 19:55

То се' инволвирано во случајот треба да се запали!

Ни пепел да не остани од нив!!!

_________________
BITCH
чучулига
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Пон Фед 19 2018, 19:55

dfriking zajko i dfrikingsds se krivi!
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Пон Фед 19 2018, 19:56

Кој сака нека е!

_________________
BITCH
чучулига
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Пон Фед 19 2018, 19:57

tie se! tie se! Laughing Laughing Laughing
brgu, davaj zapaljac, da gi palime!
..dodeka e benzinov ne-pokacen..pak.
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Пон Фед 19 2018, 20:08

И тоа го дочекавме ...
... до пред малку на канал 5 памет ни продаваше оној Виктор Канзуров ...

..е па на здравје ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9694
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Пон Фед 19 2018, 20:14

hm.
tepan e ednas ko magare.
cudno so go gleam pak u eden del Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Вто Фед 20 2018, 20:15

ne se sekjavam,dali go beatisavme ovoj dzukel ili ne? Neutral
http://republika.mk/885476
„Во 2006 година, како тогашен демонстратор на „Јустинијан I“, учествував во студентски проект раководен од проф. Шкариќ од којшто произлезе и првата книга посветена на овој апсурден „спор“. Меѓу десетиците интервјуа, имавме разговор и со тогашниот преговарач во спорот за името Никола Димитров, каде што тој кажа: „УСТАВНОТО ИМЕ е последен столб на државноста и ако Република Македонија го промени под меѓународен притисок ќе се помине линијата на нашето достоинство“. Сегашниот министер за надворешни работи Никола Димитров, пак, вели: „Подготвени сме за име со географска одредница“!?“ – пишува Апасиев на Фејсбук.
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Вто Фед 20 2018, 20:24

VOL напиша:ne se sekjavam,dali go beatisavme ovoj dzukel ili ne?  Neutral
http://republika.mk/885476
...................Никола Димитров, пак, вели: „Подготвени сме за име со географска одредница“!?“.........
По можност

„Западна Бугарија“ Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9694
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Вто Фед 20 2018, 21:33

po moznost na majkamu.
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Нед Мар 04 2018, 21:06

Уште една џукела...

http://faktor.mk/trajanovski-zoshto-ne-im-prechi-koga-gi-narekuvaat-novi-juzni-velshani


... не му е јасно ...
...абе јасно му е ама одговорот некако не му е по кеф....
.... јасно му е дека сите тие таму се со потекло од еднојазични држави, јасно му е и дека сите тие таму се доселеници кој од каде, ... абе се му е јасно ама пак пробува да продава ветер и магла .....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9694
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Нед Мар 04 2018, 21:15

crpnat, ama nepismen.....
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Пон Мар 05 2018, 09:06

king напиша:Уште една џукела...

http://faktor.mk/trajanovski-zoshto-ne-im-prechi-koga-gi-narekuvaat-novi-juzni-velshani


... не му е јасно ...
...абе јасно му е ама одговорот некако не му е по кеф....
.... јасно му е дека сите тие таму се со потекло од еднојазични држави, јасно му е и дека сите тие таму се доселеници кој од каде, ... абе се му е јасно ама пак пробува да продава ветер и магла .....
..само шинтер за вакви.... Evil or Very Mad
concrete
concrete

Posts : 6811
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Прч on Пон Мар 05 2018, 10:30

Ме излажа. Не му го познав суратот на сликата, инаку ако го видам името, воопшто не читам.

А таман се мислев да му одговорам на идиотското прашање “зошто никој не се буни што во името на државата има ем “Нов“, ем “Јужен“, ем “Велс“?

Па затоа што никому не му паднала на ум таква генијална идеја, да се буни за сите три одеднаш. Ова ти е шансата, бре Жарко, сите да те разберат и да те видат кој си и што си. Во Австралија можеш да организираш протест ама буквално за се што ќе ти текне на ум. Само најави се во полиција за да нема проблеми ако се сопира сообраќајот, и побарај одобрение од општина ако ги собираш луѓето во парк или на плоштад. Досега никому кој побарал не му е ускратено одобрение за протест.

На овие од ОМД толку им сечеше лејката, за протест за името собраа 100 000 луѓе. Ајде ти дојди, покажи се дека си поспособен. Свикај попаметен протест, барај државата да се прекрсти, да не се вика Нов Јужен, туку Стар Западен Велс, собери 500 000 народ, и ете ти шанса да си го запишеш името во историјата. И споменик ќе ти направат.

И уште нешто: баш би сакал да го видам кога ќе му треба да оди на суд, со “бесплатната правна помош“ на маседониан .... 

Wink
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Пон Мар 05 2018, 15:35

Прч напиша:Ме излажа. Не му го познав суратот на сликата, инаку ако го видам името, воопшто не читам.

А таман се мислев да му одговорам на идиотското прашање “зошто никој не се буни што во името на државата има ем “Нов“, ем “Јужен“, ем “Велс“?

Па затоа што никому не му паднала на ум таква генијална идеја, да се буни за сите три одеднаш. Ова ти е шансата, бре Жарко, сите да те разберат и да те видат кој си и што си. Во Австралија можеш да организираш протест ама буквално за се што ќе ти текне на ум. Само најави се во полиција за да нема проблеми ако се сопира сообраќајот, и побарај одобрение од општина ако ги собираш луѓето во парк или на плоштад. Досега никому кој побарал не му е ускратено одобрение за протест.

На овие од ОМД толку им сечеше лејката, за протест за името собраа 100 000 луѓе. Ајде ти дојди, покажи се дека си поспособен. Свикај попаметен протест, барај државата да се прекрсти, да не се вика Нов Јужен, туку Стар Западен Велс, собери 500 000 народ, и ете ти шанса да си го запишеш името во историјата. И споменик ќе ти направат.

И уште нешто: баш би сакал да го видам кога ќе му треба да оди на суд, со “бесплатната правна помош“ на маседониан .... 

Wink
..што е работава??  кој е тој Жарко?? 
Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6811
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by трендафил on Пон Мар 05 2018, 16:43

Жарко сега е граѓански активист  или нашки кажано платеник на Џорџ Сорос и меѓународната банда што самата се именува како меѓународна заедница.
Што се однесува до Нов Јужен Велс се работи за поранешна британска колонија сега една од шесте сојузни држави во Австралија, а Австралија е уставна монархија на чело со англиската кралица која е претставена преку генерален гувернер на сојузно ниво и шест гувернери во секоја сојузна држава. Тие во 1975 година, на пример, ја имаат распуштено австралиската влада.
Името на државата го дава газдата. Во монархии газда е владетелот и тој од свои причини си го нарекол поседот ем нов ем јужен. Во републики газда е народот.

трендафил

Posts : 73
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by трендафил on Пон Мар 05 2018, 16:44

Кусо прашање. Дали во Македонија ќе се чипираат и џукелите во политиката или само четвороножните-

трендафил

Posts : 73
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Пон Мар 05 2018, 17:25

dzukelive kaj nas, se gmizavci.nemaat noze. kako Glistoslav Grcev.
i ne, nema da se cipiraat.
...ako ti teknuva kako si pominuvaat polzavite bez kukjarka koga sakaat da preminat avtopat....
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Пон Мар 05 2018, 23:24

Абе кој ли само по телевизии го вика посраниот глистослав ...


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9694
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Вто Мар 06 2018, 07:06

.. ovoj e poluden. skroz.

ubavo mu zabeleza ovoj Filip, deka Glistoslav e vsusnost preokupiran so fasistite. duri i voditelkava , malce se podzacudi, okokori oci, ovoj Glisoslav sekoj vtor zbor mu bese "fasisti, fasisticki.."

mislam deka vo studioto si se poglednaa , i go ostavija, da se doiskaze.

od profesionalna gledna tocka, - visokite oblaci vo koi letalm imaginarniot svet koj vekje ne postoi koj si go zamislil za sebe, (od "rodjenje" "krem" na onoj izvitoperen socijalizam koj samo dobivale a ne davale, bez oset za puls na narodot..)
pa ona sto go pamti kako loso,( svabite, nacistite, fasistite) go ispolzuva sega kako ekspresija kon nesto sto go mrazi od dnoto na dusata, a toa e povrzanosta na makedonskiot narod so vnatresnata makedonska revolucionerna organizacija.
..spored nego, toa se bugarasi, toa treba da se unisti.
vakvo zacaureno govno, na kogo nemu i takvite "kremovi" kako nego, dodeka tie filozofirale vo "visokite krugovi" visoko nad rajata vo zacaureni samo za niv obezbedeni prostori i luksuzi, nekoj gi prakjal po goli otok ( Brasnarov, Cento..)  za da ne im dosagjaat na ovie Glistoslavi, so nivnite "avtonomizni:..
sto ocekuvate od Glistoslav?
toj nema da se potrese nad suddbinata na decata begalci od grcija.
nema da se potrese nad niedna makedonska maka.
na zrtvite vo 2001 !
Glistoslav ne go interesira NIEDNA maka na dolnata raja.
samo poglednete go negoviot nastap, nasekade,

toj POLUDUVA koga ke pomirisa "vmrovci".. vednas gi fasizoidizira.

za nego , makedonskiot narod, koj sakase NEZAVISNOST vo 1991 e stoka, nepismena raja. zatoa i sega se odmazduva.
za izgubeniot raj vo koj site problemi mu gi resavase milicijata, UDBA, a toj i tie bezprecki moze ada napreduvaat vo nebesnite sirocini na kremot na virtuelniot socijalizam..

na vakov, ne bi mu dozvolil da se doblizi do slikata na Goce Delcev.
zatoa sto Glistoslav e edno obicno govni BUGARISTANSKO>

bugarofil.

a toa znaci deka ovaa glista, BLAGE VEZE nema ni so onaa SFRJ.
toj togas bi bil na goli otok. ama umesno kako bezkicmenjacka glista se snasol vo ona vreme i cical od drzavata.

za sega uspesno da vplovi vo udobnostite na pogubnite dogovori so negovite sponzori , bugaristanscite.
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Вто Мар 06 2018, 09:20

concrete
concrete

Posts : 6811
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Саб Мар 10 2018, 05:18

ni kuce ne mu se doblizuva na ova neizmieno zapusteno govno.
ama banjat e . toa (im) e najvazno. vo nesto sto ni kuce ne saka da go pomirisa ili bar da go pomoca.
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Саб Мар 17 2018, 13:37

crpnatoto predavnicko KOPILE koe go krijat po hoteli, i banji za nerotkinji, veke ne znae ni so kogo se srekjava ni kaj da bara care:

 

Во изјавата за новинарите тој го згреши името на турскиот премиер, па наместо Јилдирим, го нарече Илдирај.
..
http://www.press24.mk/video-zaev-go-zgreshi-imeto-i-go-prekrsti-turskiot-premier
izguben po vrmee i prostor.
mu ja prepusti vlasta i odlukite na negovite sponzori- ljungite.
se krie i bega od javnost kaj ke stigne.

ama..ke go stigne.

da ti sekne semceto banjato kopile edno, glupo.
ebati banjatite ebati.
VOL
VOL

Posts : 15845
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 27 of 34 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 30 ... 34  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот