ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

+6
king
Spray
defo
кнез
VOL
concrete
10 posters

Страна 14 of 40 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Next

Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 14 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Прч Пет Апр 07 2017, 00:23

VOL напиша:Zatoa si najde  crnec, njojzina srekja Smile ... a dteto i se vika ko pola sutka-Erdzan , toa e nejzin problem.
Немој со полувистини и недоистражено новинарство.

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 14 13321743_1322139244482526_2230014531866439336_n

Мажот и се вика Еркан, а синот им е Микаил.
Турчин.
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 14 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Пет Апр 07 2017, 04:50

de be.zar stvarno mislese deka e bantu-crnec Laughing
toa e moja kvalifikacija ( crnec)
sekoj moze da najde koj e effendi Sozen na internet, taka da mojata
kvalifikacija "crnec" za nejziniot "crna arapina" e samo moj stil na izrazuvanje
mozes I "najbelata" varijanta na Erdzan da ja postavis, ama majka azija si e majka azija, kuzis pimpek Wink ?

I, ne se vika Erkan tuku Erdzan.

..inaku, tokmu zatoa sto I ne e "doistrazena" pa zatoa i nema full status na "dzukela" , t.e
statusot I e "pending" Smile
nikoj ne e badijala voskrensat do status dzukela a da ne zasluzil ovde,
a za detevo moze I se vika taka.
nebitno, toa.sunet, go ceka, kako I muslimanskoto ime Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 14 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Нед Апр 16 2017, 10:54

mozda treba pod-kategorija da se vovede, posto za osvetuvanje do nivo- dzukela, treba da e od kalibar, subjektot a ovaa...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 14 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Нед Апр 16 2017, 11:09

...ovaa JELENA SPENDZARSKA,
(
)
ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 14 252453

pedantno iskinata na "kvadrati" dnevna stampa, so golemina - 1/6 do 1/4 od edna strana, na dnevna stampa, iscitana se razbira, i baegi odstojana za da primi vlaga pa da bide po-meka...
zadenata na sajka...

..kolku li pati, JELENA ( zosto ne : elena?, na primer..)si gi brcnala prstot vo supakot, brisejki si go gazot u poljskovo ve-ce , posto 'artijata se bode na sajka na sredina- pa koga ke se obide da se zabrise, taa dupka na parceto papir se siri i kine pod dejstvo na prstot na JELENA , pa namesto da se zabrise, sirota JELENA se zamackuva?

...ili kolku pati belite carapi u vlecki praeni od stari cizmi, ili tesni papuci od koi od site dupki i se prelevaat vunenite carapi  si gi pomocala- prskajki na betonot, posto trouglastata betonska dupka e pretesna za da ja pogodi JELENA, pa prska pola na beton, a nesto i u dupka?...

KOJ bre normalen na ovaa i dade pravo da leci SELJACKI kompleksi na televizija?

http://republika.mk/760373
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 14 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Нед Апр 16 2017, 11:17

nemam dosega mirisano - GLUVARCE (?!?) ama ni na kraj pamet ne mi ide, a uste pomalce da paDZam u trans od... od.... GLUVARCE ( be!) ...
kako ovaa Jelena  Spruzarska... Sprovoddziska.. SPruzenska.. Sprzeska.. SPrdzvdj... Sprendz... Sphringzirs... Sindzirska.. sprdz...
fuk...voditeljica od Kanal 5..
ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 14 Jelena-spendzaerska-1-e1491988591821-520x364


kuznaj,,. mozda ima sliki i kako mirisa:
kornison, marula, magareski trn, kukurek,stavej, koprivi, i ostali egozticni biljki so i prilicat na ovakva krasotica..

... tuku.. ke bese od nekoie si selo tamu tri planini zad sviripicino, berovsko li, delcevsko li , Smojmirovo? mozda i u aerodrom kova sajki u ve-ce, da bode papirikji guzobriski, da ne se bacaat badijala novinite, posto ne gi arci sega za potpaluenje sporet nasabajle, i u nedela , koga se banja u korito...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 14 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Нед Апр 16 2017, 11:22

ovde ne gledam ama NISTO defektno kaj Marjan od Puhce.
naprotiv, vnimatelno go sledev i ne gledam NIKAKOV mentalen, psiho, socijalen ili bilo kakov defect, za nekoj kako ovaa
JELENA  Sindzirsk.. Spruzarska... Sprovoddziska..sprzenska     .......
"onaa so si zamackue supak so vesnici u ve-ce'", de..
da se obiduva da bide komicna, zabavna, da se podbiva i zaebava, umislena deka e kako nekoja ovca od srpskine televizii..
Srbive vaka praat emisii, senzacii, glupiranja, valjda ovaa se umislila deka e na misija kako nekoja od srpskne fufli..
samo.. od seto ova, samo eden zbor za nejze izgleda e tocen...
 .. samo ne znam zasto na krajot IZLEGLA od stadoto , ovci, od prilogot.
.. odlicno i prilega..

VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 14 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Нед Апр 16 2017, 11:33

..znaci svecano otvaram rasprava za BETAIFIKACIJA na

JELENA  Pendzerska..Spruzarska... Sprovoddziska.. SPruzenska.. Sprzeska.. SPrdzvdj... Sprendz... Sphringzirs... Sindzirska.. sprdz...   .......

"onaa so si zamackue supak so vesnici u ve-ce'", de..

..znaci za BETAIFIKACIJA kon KANONIZACIJA na gornava..
ima li za?


site.
ima li protiv
..samo ako pisnal nekoj..

neka I e so srekja..

od sega natamu , titulata ke ja nosi kako "Sv.JELENA  Pendzerska..Spruzarska... Sprovoddziska.. SPruzenska.. Sprzeska.. SPrdzvdj... Sprendz... Sphringzirs... Sindzirska.. sprdz...   ......." pardon.. utka..error, bekspejs..

znaci I se dodeluva titular : DZUKELA, odnosno od denes pa nadalje I u budukje, ovaa. da ja ne spominjem pak, ke bide
 
"Dzkl. Jelena Razmackanska.."

(PS. Dzkl e titular, dzukela, ko Sv. -sveti.. Twisted Evil , a razmackanata...self ekspleinibl )
  Џкл.Јелена Размачанска
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 14 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Нед Апр 16 2017, 12:17

tipkava ima nekoj problem.
ama toj nezin mental psiho kompleks ne se dolzni javno nikoj da go trpi.
a koj ja nadenal "so sila" da I dade sansa  da se"vivne kon zvezdite".. I zosto.. negova rabota.


kako site slusaat a ona.. ne.. ( ne saka, ne I e po keif gledacot pa se prai naudrena od inat na rezijata..so ne I go isklucuva)

..odkako ke ja "vozdigne" prviot,posle ja treskaat od zemja.
votriot go isklucuva, posto ne ja "vozdignuva"..
ne I e po keif,
ama tretiot sto ja prasuva dali bi ja napustila I go zacukuva. glupa e ko prazna ljuska od noevo jajce.


...ii, soopstenieto od arambasata na ovoj BULJUK nedokvakani "voditelji".

ne badijala koj stigne gi dupi u zivo..
konecno, so tesko srce ili ne, Robert od Kanal 5 , sakal nejkel, soopsti toa sto trebase odamna da go soopsti- deka GLEDACITE ne postojat zaradi televiziite tuku TELEVIZIITE se SERVIS na gragjanite, I zatoa, so KRAJNA pocit treba da se odnesuvaat kon sekogo..

.. a vo emisiii od javen karakter - vo zivo, treba da ucestvuvaat, harmonizirani, smireni, stabilni, iskusni, i pred se trpelivi kon gledacite, voditeli ili voditelki.
.. da ti se sluci vo poseriozni, dnevno politicki temi, socijalni temi, I temi koi najcesto ja obrabotuvaat MAKATA na gragjanite, da se sluci vakvi gafovi, zaebancii, da gi dupat I ovaa Jelena I onaa Milena pa I Robert, e SERIOZEN indicator za razmisluvanje na onoj koj im dal da vodat emisii vo zivo.
 
aj da e Janko, ili Milenko, ( Milenko nema javuvanja vo zivo) vo red.
takov im e PROFILOT na emisijata.

ama vakvi kontaktni emisii ima I na drugite kanali pa I da ne znaeme NISTO za novinarstvoto,moze da sporedime, neli?



---------------------------------------------------------------------------

PS:
nastrana od seto ovde gore napisano,
malce seriozno sega:
glupav, diletanski muabet I neprofesionalizam na Jelena Spendzarska. so pravo IZBRKANA. Edinstveno dobro sto mozea od Kanal 5 da napravat- i , ( subjektovno moe zadovolstvo) go napravija, ja suspendirale, i objavija javno. sramota za Jelena, cest za Kanal 5 ( I Robert....).
satisfakcija za gledacite.
terame ponatamu.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 14 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Прч Пон Апр 17 2017, 06:16

VOL напиша:a koj ja nadenal "so sila" da I dade sansa  da se"vivne kon zvezdite".. I zosto.. negova rabota.

секој може по интернет да си игра истражувачко новинарство, па и да бара договор на ова тешко прашање.

Мислам дека одговорот не е така тежок, дури и тројкаш може успешно да го склепа, не е потребен мозок на доктор по нанотехнологии за да се растолкува загаткава што ни ја поставуваш.

Јелена изгледа како нешто сосема просечно, како физички така и интелектуално.
Не отскокнува со ништо, ама сепак, не можеш да речеш дека не се труди.

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 14 Spendharska-4-640x426

Е сега, кој и даде шанса “да се вивне кон ѕвездите“?
Ако одиш по трагите, како лисицата накај лавот, ќе видиш исто што видела и лисицата:
Медиуми кои од петни жили се имаат трудено од овој медиокритет да направат “ѕвезда“ се

- Канализација 5
- Курир.мк
- Вистина.мк

Отприлика - грнчето си го бара капачето.

Наравоучение: малку препатетично е да се препаѓаш заради културниот, интелектуалниот имиџ и достоинство на овие ценети извори на вистината, дека би можело да биде нарушен со евентуален гаф  на една од нивните галенички и воспитанички. Попрозаично објаснение за “принципиелното бркање од работа“ е дека најверојатно Јелена сама, на свој ум, си донела погрешна процена на кого во Каналот да може да си дозволи да не му се насмее. Башка што момето си е ситна риба, не може ни да сонува да си го мери со латас или со Јанко Бурек.


ВОЛ напиша:PS:
nastrana od seto ovde gore napisano,
malce seriozno sega:
glupav, diletanski muabet I neprofesionalizam na Jelena Spendzarska. so pravo IZBRKANA. Edinstveno dobro sto mozea od Kanal 5 da napravat- i , ( subjektovno moe zadovolstvo) go napravija, ja suspendirale, i objavija javno. sramota za Jelena, cest za Kanal 5 ( I Robert....).
satisfakcija za gledacite.
terame ponatamu.

Чест за Канал 5?
Немој, ќе се расплачам ...
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 14 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Пон Апр 17 2017, 07:10

... sam si ripas u stomak.

razlikata e so jas ja obrabotuvam evtinava dzukela, a ne cela televizija. nema za sto, sto sega da ja razvlekuvam temata na kanal 5?.... i drugi mediumi koi blage veze nemaat so ovaa "jelena" od koja samo jelenski rogovi ostanaa u spomen ..
..
mene AKTOT me interesira a ne televizijata. aktot na glupost.
a ti ja iskoristuvas nea,( Jelena)  za da ja napadnes I televizijata Wink,
tvoe pravo i apsolutno ne te obvinuvam, razlicni potrebi razlicen pristap, toa e.

jas, gi izoliram pozitivnite ili negativnite slucai od masata zad niv,
taka da Jelena e poseben "specijalen" slucaj koja rabot(ese) vo Kanal 5, ne mi e na "meni" i Kanal 5 i kurir.mk ( zosto voopsto e sopmnat?) i vistina.mk..
sto ima Jelena so niv, ne znam,
za rasplakuvanjeto:
dobar poteg, so ogled kakvi se mediumite,a i kanal 4,  kakvi se "novinarite" , dobro e sto doziveavme samokriricna ( izjava) konecno, posle tolku vreme. zatoa i toa sto go dobivme , e zrak nadez.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 14 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Прч Пон Апр 17 2017, 11:40

VOL напиша:razlikata e so jas ja obrabotuvam evtinava dzukela, a ne cela televizija.
И правиш преголема чест.

За разлика од претходно обработените џукели кои воглавно имаат и капацитет и способност и доволно минат труд за да им се признае дотичниот статус, ова е обична мивка која дури и да сака, не може да биде џукела од рангот на Милчин, на пример речено.

Најмногу што има достигнато во животот и кариерата се медиумските бомба-наслови од бантам-категорија:

Познатите Македонски со нозете во вис - вака се презентира најсилниот адут
- Водителката од Канал 5 без градник повторно провоцира
- Македонската водителка мами воздишки на плажите во Шпанија
- Доживеа ужас среде центар: водителката Јелена Спенџарска жртва на кражба

btw, сето ова се вести од курир.мк
што заедно со насловите од вистина.мк, како што е на пример:
Кога ќе ја видите фотографијата, ќе гледате од долу, па нагоре: Јелена во ултра кратко фустанче, а вие ќе гледате само во едно

Колку за од културата на ЈУесЕЈ, супер е.
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 14 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Пон Апр 17 2017, 18:35

Батка Прч  имаш право оваа е дефинитивно первагинум кариеристка. Башка од очи и вири , што е солиден  наговештај дека се е..е ко штука... Smile Smile
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 14 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Пон Апр 17 2017, 21:38

More, koj cita  bre kuriri i vajstini, pa uste za ovaa kokoskava.ti kazav, seljance sto capa u ovcarnici da zenela ovcari, i tuka glupa ispadna, iako se najde za moment vo svoeto prirodno opkruzuvanje, -ovci...
...za drugoto valjda si u pravo, za da ja ima po mediumi i noze pod lampioni e diga iako izgleda ko da tresnala na gaz ,i po fotelji ke se cepati, iako krakana i e ruzna ko zavarena cevka fi-120 od "varioc-pripravnik" vo fakom.
...aktot na glupost i e za beatifikacija pa.. neka e signal i za drugite dzukel-kandidati em kandidatkinji a gi ima mnogu
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 14 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига Чет Апр 20 2017, 09:05

Прч напиша:
VOL напиша:mozda svati deka sepak za da si igra "ministeri i funkcioneri" sepak negovite ke treba da igraat lotarija
Слепциве од тајфата на Заев никогаш нема да сфатат. Си живеат во 20 век и немаат намера да разберат дека е тоа минато свршено време...

Денес, за да бидеш министер, потребни се сосема пинакви квалитети од порано.
Мочковци без ниеден ден работно искуство, учени-недоучени со муфте дипломи од приватни чколии, свеси дека не ги бива за к...ц, и дека само покорност и потпикуење му е мајката за тој што сака успех во кариерата, 

ете тоа е идеалниот кадар за 21.век.

Како инаку, без вакви слепи послушници, америкењските советници од УСАИД би можеле на раат да си ја бркаат работата и да ни праат “реформи“ поубави одошто си имаат дома, во Америка?

Ете ти го идеалниот човек:

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 14 Nikola-todorov-4

Проверен низ сито и решето, УСАИД со такви како него може да ни прави што сака, да не работи одозгора, одоздола, одлево и оддесно, на суво и со вазелин, све што ќе си посакаат.

Кутриот, свесен дека не го бива за ништо, единствено што може е да биде “мало Хитлерчче“ и тирански да ги малтретира непослушниците кои се противат на велелепните реформи што ги спроведува УСАИД по неговите министерства...

Такви се потребни, само со таков одбран кадар можеме да одиме напред во целосна америкењизација на општеството. Наградата веќе се гледа: тој е човекото одбран да биде директно ди Бејли, и тој има најголеми шанси да биде иден калиф место калифот.

Зајковци да му плукнат под пенџер..

Прч напиша:
king напиша:... секоја џукела мисли дека и народт мисли како него па си го повикува како покритие ....

Има такви ...

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 14 Gruevski_dw_g_5
Заради актуелните резултатите на нивните реформи на полето на образование и здравство, еве ги пак тро на сонце.

Да се прашвам јас, џукеливе, за велепредавство и злосторничко здружување против Републиката и народот би одговарале во итна постапка... ама не се прашвам, ем башка и судството си го имат спастрено по нивен тертип и си имат мини џукелчиња тврдокорно да џафкат околу нив и да ги бранат нивните прекрасни достигнувања.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 14 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Чет Апр 20 2017, 12:54

Чучулиге се слагам во ситница со тебе, ама сепак мислам испушташ од вид дека се ова не е дрво без корен. Застани у било кое скопско елитно основно училиште и погледај, послушај тоа учителите, педагозите, психолозите....после да правиме муабет. А тоа не се ама ич кадри произведени и Грујово време, скоро сите ни во Бранково....
Не ја заборавај аксиомата дека дедото го сади оревот кој внукот ќе го бере....
..реков елитно , другите не го ни спомнав...ниту повисоките нивоа...
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 14 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Чет Апр 20 2017, 19:59

bahh... ne vredi...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 14 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Саб Мај 20 2017, 22:30

vidi go - vidi go lizardov ! Laughing Laughing Laughing

au- koja nasusna potreba ja ima pa uste vo TV 21  
https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=Tr7irtPAxhk

znaci, on "sigurno znae, nikoj za ova ne znae, ama on ima sigurni informacii, I znaci da e tacno kako poezijata na ceca Ljupka, znaci, sega za sega nikoj ne treba da znae posto e tajna , ali ljube znae, I nema da kaze, ali kazuva deka e sigurno toa sto go kazuva..."
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 14 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Саб Мај 20 2017, 22:35

da ne se zaboravi:
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 14 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Пон Мај 22 2017, 11:09

Уште една новинарска џукела... на отварање на филхармонија наместо да прашува нешто околу културата, репертоарот или изведувачите таа запнала ,,политика па политика  ....
.... уствари сосем нормално ..толку и е дадено... за политика може секој да меле ...додека за другото (спорт, музика, филм литература, балет, книжевност...) потребно е малку и акл ...

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 14 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Пет Јун 02 2017, 22:58

Уште една новинарска џукела која шири непроверени вести .. па уште и вонредна вест ...

у брзање заборавил да напише дека Гујо е крив .... Twisted Evil Twisted Evil

http://exclusive.mk/articles/31364/vonredna-vest-pred-malku-udri-grom-skopje-celosno-bez-struja-i-vo-mrak-video

... не приметив дека нема струја или можда само си мислам дека живеам во Скопје ...
... тој си мисли дека само неговото маало е Скопје ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 14 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Нед Јун 11 2017, 01:34

http://www.alsat-m.tv/mk/%d0%ba%d0%b5%d0%ba%d0%b5%d0%bd%d0%be%d0%b2%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d1%98%d0%b0-%d0%bf%d0%be%d0%b4%d0%b4%d1%80%d0%b6%d0%b0-%d0%b8%d0%bd%d0%b8%d1%86%d0%b8%d1%98%d0%b0%d1%82%d0%b8%d0%b2%d0%b0%d1%82%d0%b0/

...овој самобендисаниот веќе и не знае која страна да фати ...
..пред некоја година се гледаше себе си ко наследник на Ѓорге а сега изгледа сака да се повтоторно (по којзнае кој пат) упика у ВМРО-ДПМНЕ .... но ко лидер на партијата...

... интересна работа ... многу сподоби кои не се у партијата на грујо, се занимаат со внатрепартиската кадровска политика во вмро-дпмне ... абе упм ..е работата ....

... не ми е јасно ова медиумите што толку внимание им посветуваат на такви безначајни и изгубени у свемир  политички  пропалитети...

п.с. упс ... вол ... сега го видов истиот линк у друга тема ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 14 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Нед Јун 11 2017, 01:43

ako de
delime isto mislenje, ama za srekja, ne sme samo nie Wink
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 14 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Сре Јун 14 2017, 01:10

Овој па ... уште не може да се помири дека не се омастил од проектот Скопје ...

http://www.alsat-m.tv/mk/%d0%b3%d1%80%d1%87%d0%b5%d0%b2-%d0%b4%d0%b0-%d1%81%d0%b5-%d0%b2%d1%80%d0%b0%d1%82%d0%b8-%d0%b0%d0%b2%d1%82%d0%b5%d0%bd%d1%82%d0%b8%d1%87%d0%bd%d0%b8%d0%be%d1%82-%d0%b8%d0%b7%d0%b3%d0%bb/

..кое бе генијално уметничко идејно решение???... захефтани лимови ...??
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 14 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Сре Јун 14 2017, 10:37

Грчев е веќе опасен по околина , треба да се стаи у азил за потешки случаи...,може и некоја беља да направи и оде после чешај се.. Smile
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 14 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Чет Јун 15 2017, 01:02

otprivin samo mi se mavtaa pred ekran, ne gi ni pratev.
 posle ovaa facava podgrbavena ne znaev ni koja e  -si brkav drugi raboti, mi privlece vnimanie vizuelno kako figura, so toa sto onaka  podgrbaven  ne gleda koga zapenjaveno, .. objasnuva nesto, vo sogovornikot ili voditelkata tuku nekade pred nego .

za posle da mi sevne - pa ovoj bre se raspenjavil kako "advokat"  na onoj kriminalecot - govan vraniskovic, !

pogledajte ja emisijata , pa vo eden moment - duri ostro reagira da ne se vikal vraniskovski po prezime, tuku po titulala, demek da go vikale episkop Jovan itd.

kako ja brani "kauzata" cudo edno, od usta ne go vadi .. na svojot "episkop govan"




. steta sto drugion ( Dimevski mislam se prezivase,) ne zboruvase povekje- se sto kaza bese odmereno I na mesto za razlika od zapenjaveniot Bojarovski ( bel dres,vo leviot agol na ringot,  njuska ko staorec..) koj usta ne zatvori, ama na momenti ne mozese da skrie deka mu sedi vo skut na vraniskovic, edno vreme mislam deka ovaa Mirjana go prasa dali se druzi so vraniskovic, ama se obide da izbegne odgovor.

ubavo sto se pruzi prilika pacovite da si gi pokazat njuskite, mislejki deka sonce gi ogrealo.

koga ke pomislam deka ovaa faca se predstavuva kako novinar- a zboruvase kako da e sekretar ili advokat na onaa predavnicka "crkva" na vraniskovic,  mora nesto da ne e vo red so lugjevo, - novinar? a be bez da prasas kako se vika- digaj go na hauba, stai u rikverc I overi go uste ednas - so slajf.

ovoj sto trese,trese, ama Dimevski , vo retkite priliki koga zboruvase- odlicno , smireno mu replicirase, za pocit.


za  govan vraniskovic.

Расчинетиот владика на МПЦ претходно од велешкиот суд заработи 2 и пол години затвор за проневера на 250.000 евра пари на МПЦ.


ovoj li e reprezentativniot primerok na sarenite,ovoj li treba da im napravi -crkva?
http://zurnal.net/?tag=%D1%98%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD-%D0%B2%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8

inaku, site negovi "maki" za koi go oplakuvaat vakvite "obozavaoci na negoviot lik em delo" ko ovoj bojarovski
da se znae, bese suden da lezi zaradi KRIMINAL.dokazan,



hm. Bojarovski... sarena revolucija... kanvas.. srpska propaganda...idolot mu vraniskovic
..se' mu smetase, vlast, diktaturi, MPC....a negatorive na makedonizmot, ne. hm. aj da ne bidam pre-grub, ama treba da se podzamisli nakade odi

a ova se negovite "duhovnici"
Ако сум виновен јас, јас да умрам. Ако сте виновни вие, вам да ви умре најмилото
http://www.akademik.mk/jovan-vranishkovski-osuden-na-3-godini-zatvor/
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 14 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 14 of 40 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот