ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Страна 9 of 29 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 29  Next

Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Чет Сеп 01 2016, 11:19

САКАМ ЛУЃЕТО ДА РАСКАЖУВААТ ШТО ВИДЕЛЕ НА МТВ, ВЕЛИ ПРЕДИЗБОРНАТА УРЕДНИЧКА САНТА АРГИРОВА

http://sdk.mk/index.php/naslovna/sakam-lugeto-da-raskazhuvaat-shto-videle-na-mtv-veli-predizbornata-urednichka-santa-argirova/

За телевизиите одааааамна луѓето викаат ...СРАЊЕ, СРАЊЕ ...СРАЊЕ ....

...а оваа изгледа има застанато во времето ... ТВ со весниците се медиуми во изумирање .... диносауруси ...
... сега сите дневни весници и магазини заедно едвај да го имаат тиражот на само еден дневен весник ај да речема од само пред десетина години .... ма не само тоа туку и стојат по трафиките непродадени ...
... луѓено сега раскажуваат ... „абе виде ли на интернет“ ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Пет Сеп 02 2016, 09:03

Упссс....  абе нели овој беше од шарените... самопрогласениот надпартиски  глас на народот ...

http://kurir.mk/Makedonija/vesti/sdsm-ke-bara-glasovi-so-radikalot-muki-na-izbori/

... толку од нивната лажна  независност од сдсм...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Нед Сеп 04 2016, 16:36

Овој па .... одамна е за у специјална установа ....

http://kurir.mk/Makedonija/vesti/partiskite-eksperti-na-katitsa-janeva-sosema-izgubija-kontakt-so-realnosta/

... и пази ...изборите ќе биле регуларни само ако победат сдсм во спротивно ќе биле фалсификувани ....

..па добро ..кој курац тогаш ќе праиме избори ... кога некој си мисли дека власта е само за него резервирана ....

..а бе со такви токмаци ко оној погоре .... со светлосна брзина се одалечуваат од можноста да добијат власт .... тој мора да е страшно фрустриран што не се омрсил од Скопје 2014 .... а бе требаше бар една зграда да му даат и сега хвалоспеви ќе пишуеше за СК 2014 .... ама јебига во СК 2014 не беа предвидени руски типни јајце-на јајце петкатници

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Нед Сеп 04 2016, 18:16

..гласно повторуам , ако Грујо после изборната победа сета таа џукеларска кафилерија не ја дае на живодери да ја средат еднаш за секогаш, директен кривец и одговорен за секое понатамошно нивно лаење и просеравање ќе го ставам на негова сметка со сите последици....и како гледате нема смешко на крајот..
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Пон Сеп 05 2016, 21:16


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Сре Сеп 07 2016, 15:14

http://novatv.mk/hlesinshki-komitet-da-se-reshi-problemot-so-domuvane-na-romite-pod-kale/

...ајдееее ... овие ептен загрижени .... па добро бе ..нека се откажат од по некоја сорос дневница и хонорар ..и еднашка наместо да рушат држава нека напраат некое добро дело ...

... и ај мери им го паметот ... некој бесправно окупирал територија, направил ..склепал некаква лимарија и најлони моча и сере кај што ќе стигне, .... , власта интервенирала ..и оние џукелите од некакви си таму хелсиншки и што ти ја знам каков комитет за бурек јадење  почнуваат да вриштат....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Сре Сеп 07 2016, 16:44

..за сапун, само тоа е решение .., со додаток на јасмин , може и ќе го купи некој....
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Сре Сеп 07 2016, 18:35

helsinski komitet...
ke da bese onoj na onaa najcevska?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Вто Сеп 13 2016, 00:22

http://www.libertas.mk/so-godini-nanazad-ima-se-pomalku-pari-za-seizmoloshkata-opservatorija-na-pmf/

...уште една џукела ....
.... абе и милијарди евра да вложат во тоа се е џабе .... земјотресите едноставно не се предвидуваат .... а тие опсерватории служат само за статистика ....
... јблг ...гујо е крив ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Вто Сеп 13 2016, 00:24

крив е, збор нема. не туку го пери ти на секое со тривијализирање.

залудно ти е-ми е муабетот.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Вто Сеп 13 2016, 08:45

king напиша:http://www.libertas.mk/so-godini-nanazad-ima-se-pomalku-pari-za-seizmoloshkata-opservatorija-na-pmf/

...уште една џукела ....
.... абе и милијарди евра да вложат во тоа се е џабе .... земјотресите едноставно не се предвидуваат .... а тие опсерватории служат само за статистика ....
... јблг ...гујо е крив ....
..најнормално , кога една институција ќе ја запоседнат и преземат нишачи на врата ..земачи на плата , чија единствена преокупација е  дали ќе си ја земат на први или на петти, таа одумира. Пензионерскиот поглед на свет е причина , не Грујо.  Тој вака -така си направи трага во вемето , што е изненадувачки добро за еден приучен брокер и боксер аматер, за разлика од многуте извикани доктори по право , армоникаши и други  покрупни и поситни џукели Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Сеизмолошка опсерваторија, хе,хе...тоа целиот ПМФ е отиден у курац, не па таа..и нормално Грујо ум е криуфф.
Што ли стана со астрономската , или си останавме само на камењата на Кокино и астролозите по весници..???
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Саб Окт 01 2016, 20:36

Кога бивши пропали „бизнисмен“ и осуденик ќе почнат да пишуваат за правда е па ... попиздитис .... Twisted Evil Twisted Evil

 http://plusinfo.mk/mislenje/1927/popizditis-ala-karakamishitis-a-nema-apcinja

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Сре Јан 04 2017, 18:37

http://plusinfo.mk/mislenje/2239/na-onie-koi-znaat-shto-praznuvaat-cestito-rozdestvo-hristovo

... Оттука дополнително зачудуваат новоизмислените обичаи, кои ги гледаме во сѐ уште непризнатата МПЦ, особено пред храмот „Св. Климент Охридски“, за Бадник, но и за други празници, обичаи кои немаат ништо заедничко со христијанството и претставуваат примитивизам и навреда за човековата интелигенцијa...

vidi IDIOTE
ako koledarskite tradicii se za tebe "nehristijanski" ili "primitivni"
gospodine "Ninov"
....tie se TRADICIONALNI karakteristiki na MAKEDONSKIOT narod, znaes, znaci,   makedonskiot    a ne na srpskiot, bugarskiot ili grckiot, cii interesi gi zastapuvas a rabotis protiv makedonskiot , negovata crkva, koi za tebe se -nepriznati.
zatoa , EBI se, I ti I tie LINGURI- PLUS INFO, koi davaat prostor na vakvi PREDAVNICI kako tebe, a mu go lizat na Vraniskovski, DOKAZAN krimilalec koj LAPNA ogromna suma na pari, I ODLEZA za toa.

e pa KRIMINALNA BANDO, ebete se konecno , odebete od Makedonija, ne e dolzna I VAS da ve trpi, I rani, .
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Сре Јан 04 2017, 18:51

VOL напиша:http://plusinfo.mk/mislenje/2239/na-onie-koi-znaat-shto-praznuvaat-cestito-rozdestvo-hristovo

... Оттука дополнително зачудуваат новоизмислените обичаи, кои ги гледаме во сѐ уште непризнатата МПЦ, особено пред храмот „Св. Климент Охридски“, за Бадник, но и за други празници, обичаи кои немаат ништо заедничко со христијанството и претставуваат примитивизам и навреда за човековата интелигенцијa...

vidi IDIOTE
ako koledarskite tradicii se za tebe "nehristijanski" ili "primitivni"
gospodine "Ninov"
....tie se TRADICIONALNI karakteristiki na MAKEDONSKIOT narod, znaes, znaci,   makedonskiot    a ne na srpskiot, bugarskiot ili grckiot, cii interesi gi zastapuvas a rabotis protiv makedonskiot , negovata crkva, koi za tebe se -nepriznati.
zatoa , EBI se, I ti I tie LINGURI- PLUS INFO, koi davaat prostor na vakvi PREDAVNICI kako tebe, a mu go lizat na Vraniskovski, DOKAZAN krimilalec koj LAPNA ogromna suma na pari, I ODLEZA za toa.

e pa KRIMINALNA BANDO, ebete se konecno , odebete od Makedonija, ne e dolzna I VAS da ve trpi, I rani, .
.батали бе само проба да биде папа наместо папата.., ама тој ербап ги дупи како сака , а на овие уште не им текнува каде е силата , каде е моќта...на народот....овци божји со козја брадичка...накитени у тоа мантиите ко новогодишни дрвца...Smile Smile Smile
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Сре Јан 04 2017, 19:07

a be goni gi, kupile kukja vo Markova Reka, kako zamok na drakula e , ne lici na nisto, najmalce na "hram" nacukale zenskurija nekakva da izigravaat monahinji..
porta ko u sreden vek, vnatre rzat sarplaninci king sajz.
koli so diplomaski tabli im se parkiraat ( nekoi si nedeli, saboti, ) aj pogodi od koja sosedna drzava...
svetat nekakvi ognoi navecer, ko bal vampira a ne ke e loso toa "monahinjite" da se monahiziraat , barem koga ne im se e.. kahm.. gazd.. kahm... posilniot del -muski, u zamokot...

najtragicno e sto vakvi kako PLUSINFO ostavaat proctor na vakvi opasni paranoici so cel raznebiruvanje na makedonskiot bit I crkva.
zatoa I pisuvam vo ovaa tema, dzukelite se bas tie.
..Gazdaricava, Biljana Ilic, cinam zenatamu na ovoj sto neznae da zbori, Gerovski..
Ilic....Vraniskovski...SPC... Dacic..... red se redat , male mori, kocanski sejmeni... Winkeve vi go

..od "makedonskiot del od pekolot...rajot .."

Twisted EvilTwisted EvilTwisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Чет Јан 12 2017, 22:12

http://plusinfo.mk/vest/101528/sdsm-vo-evropa-sme-prvi-po-bolni-od-grip-vlasta-itno-da-reagira-namesto-da-krie-foto

 ... сдс-оФци ...
... абе ...природата не ебе ни власт ни опозиција... си го зема својот данок и точка ...

..кога се веќе до толку ... еве  власта е крива  и зошто надвор е   -20 степени .. Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Нед Фед 05 2017, 14:21

http://telegraf.mk/aktuelno/Makedonija/ns-newsarticle-sto-pisuvase-andov-vo-svojata-kniga-gligorov-vo-1991-godina-morase-mandatot-za-vlada-da-i-go-dade-na-vmro-VMRO-VMRO-VMRO-VMRO-DPMNE.nspx

Да, да, да .... мораше ... сега после 25 години ..мораше ... а тогаш гледаше на саатот да не закасни на возот за Београд .... а неговите марковиќеви реформски сили беа гс и гаќи со тогашниот скм-пдп денешен сдс

.... луѓе кажуваат ... тогаш кога беше амбасадор во Ирак ... на наши луѓе им зборел на тогашен српско-хрватски јазик бидејки тој бил службен во амбасадите ...
... поголем мучкарош, превртливец и џукела во Македонија немало ....

..а книгата ... му е преполна со самофалби ..демек тој и никој друг ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Нед Фед 05 2017, 15:38

king напиша:http://telegraf.mk/aktuelno/Makedonija/ns-newsarticle-sto-pisuvase-andov-vo-svojata-kniga-gligorov-vo-1991-godina-morase-mandatot-za-vlada-da-i-go-dade-na-vmro-VMRO-VMRO-VMRO-VMRO-VMRO-DPMNE.nspx

Да, да, да .... мораше ... сега после 25 години ..мораше ... а тогаш гледаше на саатот да не закасни на возот за Београд .... а неговите марковиќеви реформски сили беа гс и гаќи со тогашниот скм-пдп денешен сдс

.... луѓе кажуваат ... тогаш кога беше амбасадор во Ирак ... на наши луѓе им зборел на тогашен српско-хрватски јазик бидејки тој бил службен во амбасадите ...
... поголем мучкарош, превртливец и џукела во Македонија немало ....

..а книгата ... му е преполна со самофалби ..демек тој и никој друг ....
..и генерално голема курва индијанска, а  и невидена кукавица.....искуствено од Ирак Smile Smile
Но такви беа времињата , само како него и слични беа ракоположани, трагедијата е што и сега е така.... Cool До "збор" можеш да дојдеш само, ако се протнеш низ нечие г'жње црево...инаку не си цертифициран.
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Саб Фед 18 2017, 17:49

овај

http://www.libertas.mk/tsvetin-chilimanov-za-kocho-ratsin-dhudheto-od-veles-koj-edinstveno-dobro-shto-napravil-e-shto-umrel-na-vreme/

заедно со антонио милошевски со изјавата му за Коневски...

шо е со луѓево и нивните џуџосвања??? Болест, комплекс ли е, фетиш ли е???

Изроди антимакедонски!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Саб Фед 18 2017, 22:23

Туку друго ме мачи сега...

Коневски и Рацин не му чинат на ова дфрикингпмнеовците... шо чини?

шо е според нив арно м?

она нивната - право ќе те питам бабо?

То е то?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Саб Фед 18 2017, 22:25

ups..
baegi glup komentar od Cvetin.
nesto go zbockalo vaka da pise, ili..?

prvo Koco Racin.. ne mi e jasno so e poentava na pisuvanjevo na Cilimanov, koe e baegi nepovrzano.
sega, spored Cilimanov, rabotava e sto-bi-bilo -koga -bi-bilo??
baegi glupo e da kazes deka Koco Racin, "mozel,trebalo, bi bil.." politicki komesar, ( ?!) koga bi bil ziv ( a zaginal?)
spored baegi zbunetiot Cvetin, od, "komunjarksa puska"?
znaci.
sto e sega Koco
komunjara ( potencijalna , spored Cvetin)
ili nekomunjara( isto taka spored Cvetin , posto komunjari go ubile..?)

mozda poarno e Cvetin da vidi so zemal od policata, da ne zemal od tie bomboncinjata na baba mu...po greska.

a za Blaze Koneski, e vekje druga prikazna.

dzudzinja pocnale da mu se pristoruvaat ja Cvetin , Cvetan, sto I da e, ama pak ke da e od apcinjata.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Саб Фед 18 2017, 22:26

чучулига напиша:Туку друго ме мачи сега...

Коневски и Рацин не му чинат на ова дфрикингпмнеовците... шо чини?

шо е според нив арно м?

она нивната - право ќе те питам бабо?

То е то?

koja baba bre, ke pitas...?
kakvo e toa pitanje - srpsko???
kaj nas vo nasiot jazik si imame- prasanje, a ne pitanje. pitanje e prosjacenje, iako I za to asi imame zbor ( prosjancenje)
??
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Саб Фед 18 2017, 22:30

Шо ме прашваш мене?

прашај то чилиманов и милошевски, милошески - како и да е то името на џуџето со пресадена коса од кичеа

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Саб Фед 18 2017, 22:36

ne be stvarno, kakva baba pitujes, pitas?
aj dosta so toa srbizmite, od onoj svinjacon Dacic, kogfa prosra deka se kael so ne priznal a trebalo firomci da ne vika, omrznati mi se skoro kolku  I...
kakvo pitanje?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Саб Фед 18 2017, 22:45

Мајтап на страна,

муабетот ми е дали овај очигледен напад на македонштината од страна на дфрикспмне е конечно признавање на нивната големобугарштина.

Посебно па имајќи ги во предвид то црномајцијашите шо пеат по (бљуц) тодор александров (бљуц)!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 29 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 29  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот