ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Страна 5 of 36 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20 ... 36  Next

Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 5 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Саб Јун 04 2016, 09:07

VOL напиша:tivka voda breg roni..
se si mislam dea se klucot e vo izborite.
se izkeze li na izbori i se pobedi li, molerite  ima da dobivaat pokani za sekoj minat kilometar na cas lus, za frleno hartivce, za nenosenje pojas.. ima da ja isplatat stetata do posleden denar - najkulturno i najdemokratski sto moze, bez nikakva povreda na "covecki prava" ili bilo kakva osnova za somnez deka,. se na pik na vlasta, Wink
ako pak vmro VMRO-VMRO-DPMNE , izgubi - zatoa sto taka ke naredi nekoj si sponzor od strana a ne zatoa sto narodot  taka glasal , VMRO-VMRO-DPMNE bi izvadile svoj "narod" da organizira "farbanje, molerisuvanje i slicni aktivnosti" kako sto satenive sega od "nezadovolstvo " pravat... bas da vidam kako  ke vladeat sarenive togas imajki vo ptedvif kolku se organizirani , invebtivni i do kade mozat da odat clenovite na UMS, omladincive em vernite clenovi plus - otsekogas imale nladinata na nivna strana bez potreba nekoj soros da gi plakja.! a pogotovo ako se zaigra na patriotska karta...
...хммм  тоа е играње на оштрица на ножот и непотребно губење време. Треба сега и одма да се сотрат.... всушност доволно е да им се покажат очњаци и добааар леден кез...па да ги нема у зајачка дупка...
Ама Грујо гледам мисли другачије.., чека избори за кога американските зомби ќе мислат дека му е мајката....После само ќе се прашуеме кај сме се заебале....по незнам кој пут од Крушево навака.... Cool
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 5 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Саб Јун 04 2016, 09:11

concrete напиша:
VOL напиша:tivka voda breg roni..
se si mislam dea se klucot e vo izborite.
se izkeze li na izbori i se pobedi li, molerite  ima da dobivaat pokani za sekoj minat kilometar na cas lus, za frleno hartivce, za nenosenje pojas.. ima da ja isplatat stetata do posleden denar - najkulturno i najdemokratski sto moze, bez nikakva povreda na "covecki prava" ili bilo kakva osnova za somnez deka,. se na pik na vlasta, Wink
ako pak vmro VMRO-VMRO-VMRO-DPMNE , izgubi - zatoa sto taka ke naredi nekoj si sponzor od strana a ne zatoa sto narodot  taka glasal , VMRO-VMRO-VMRO-DPMNE bi izvadile svoj "narod" da organizira "farbanje, molerisuvanje i slicni aktivnosti" kako sto satenive sega od "nezadovolstvo " pravat... bas da vidam kako  ke vladeat sarenive togas imajki vo ptedvif kolku se organizirani , invebtivni i do kade mozat da odat clenovite na UMS, omladincive em vernite clenovi plus - otsekogas imale nladinata na nivna strana bez potreba nekoj soros da gi plakja.! a pogotovo ako se zaigra na patriotska karta...
...хммм  тоа е играње на оштрица на ножот и непотребно губење време. Треба сега и одма да се сотрат.... всушност доволно е да им се покажат очњаци и добааар леден кез...па да ги нема у зајачка дупка...
Ама Грујо гледам мисли другачије.., чека избори за кога американските зомби ќе мислат дека му е мајката....После само ќе се прашуеме кај сме се заебале....по незнам кој пут од Крушево навака.... Cool
Мисли?!

Ќе да е дека прај гатачката му шо му кажва Razz 

Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 5 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Саб Јун 04 2016, 09:23

gatackite se dobri za tucanje
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 5 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Саб Јун 04 2016, 09:35

чучулига напиша:
concrete напиша:
VOL напиша:tivka voda breg roni..
se si mislam dea se klucot e vo izborite.
se izkeze li na izbori i se pobedi li, molerite  ima da dobivaat pokani za sekoj minat kilometar na cas lus, za frleno hartivce, za nenosenje pojas.. ima da ja isplatat stetata do posleden denar - najkulturno i najdemokratski sto moze, bez nikakva povreda na "covecki prava" ili bilo kakva osnova za somnez deka,. se na pik na vlasta, Wink
ako pak vmro VMRO-VMRO-VMRO-VMRO-VMRO-VMRO-DPMNE , izgubi - zatoa sto taka ke naredi nekoj si sponzor od strana a ne zatoa sto narodot  taka glasal , VMRO-VMRO-VMRO-VMRO-VMRO-VMRO-DPMNE bi izvadile svoj "narod" da organizira "farbanje, molerisuvanje i slicni aktivnosti" kako sto satenive sega od "nezadovolstvo " pravat... bas da vidam kako  ke vladeat sarenive togas imajki vo ptedvif kolku se organizirani , invebtivni i do kade mozat da odat clenovite na UMS, omladincive em vernite clenovi plus - otsekogas imale nladinata na nivna strana bez potreba nekoj soros da gi plakja.! a pogotovo ako se zaigra na patriotska karta...
...хммм  тоа е играње на оштрица на ножот и непотребно губење време. Треба сега и одма да се сотрат.... всушност доволно е да им се покажат очњаци и добааар леден кез...па да ги нема у зајачка дупка...
Ама Грујо гледам мисли другачије.., чека избори за кога американските зомби ќе мислат дека му е мајката....После само ќе се прашуеме кај сме се заебале....по незнам кој пут од Крушево навака.... Cool
Мисли?!

Ќе да е дека прај гатачката му шо му кажва Razz 

Laughing Laughing Laughing
..комедија жива си Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy  те работат соросоидиве ко млада мајмунка.... Very Happy Very Happy Very Happy 
И пак не го знаеш најновиот сорос хит околу Грујо.....: доручкува редовно кајгана од јајца на рајска птица и кавијар од златни јапонски шарани...со чаша млеко од рисица... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 5 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Саб Јун 04 2016, 09:42

concrete напиша:
чучулига напиша:
concrete напиша:
VOL напиша:tivka voda breg roni..
se si mislam dea se klucot e vo izborite.
se izkeze li na izbori i se pobedi li, molerite  ima da dobivaat pokani za sekoj minat kilometar na cas lus, za frleno hartivce, za nenosenje pojas.. ima da ja isplatat stetata do posleden denar - najkulturno i najdemokratski sto moze, bez nikakva povreda na "covecki prava" ili bilo kakva osnova za somnez deka,. se na pik na vlasta, Wink
ako pak vmro VMRO-VMRO-VMRO-VMRO-VMRO-VMRO-VMRO-VMRO-VMRO-DPMNE , izgubi - zatoa sto taka ke naredi nekoj si sponzor od strana a ne zatoa sto narodot  taka glasal , VMRO-VMRO-VMRO-VMRO-VMRO-VMRO-VMRO-VMRO-VMRO-DPMNE bi izvadile svoj "narod" da organizira "farbanje, molerisuvanje i slicni aktivnosti" kako sto satenive sega od "nezadovolstvo " pravat... bas da vidam kako  ke vladeat sarenive togas imajki vo ptedvif kolku se organizirani , invebtivni i do kade mozat da odat clenovite na UMS, omladincive em vernite clenovi plus - otsekogas imale nladinata na nivna strana bez potreba nekoj soros da gi plakja.! a pogotovo ako se zaigra na patriotska karta...
...хммм  тоа е играње на оштрица на ножот и непотребно губење време. Треба сега и одма да се сотрат.... всушност доволно е да им се покажат очњаци и добааар леден кез...па да ги нема у зајачка дупка...
Ама Грујо гледам мисли другачије.., чека избори за кога американските зомби ќе мислат дека му е мајката....После само ќе се прашуеме кај сме се заебале....по незнам кој пут од Крушево навака.... Cool
Мисли?!

Ќе да е дека прај гатачката му шо му кажва Razz 

Laughing Laughing Laughing
..комедија жива си Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy  те работат соросоидиве ко млада мајмунка.... Very Happy Very Happy Very Happy 
И пак не го знаеш најновиот сорос хит околу Грујо.....: доручкува редовно кајгана од јајца на рајска птица и кавијар од златни јапонски шарани...со чаша млеко од рисица... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
јупииии

ти изгледа не си ме сфатил сериозно кога кажав дека сакам, уживам да ги смеам луѓето

Very Happy Very Happy Very Happy

а груевски.... е груевски... убо му го спакува на дфрикингпмне

lol!

со се песМата: Мурал мој љубиш - за потполн момент

lol! lol! lol!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 5 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Саб Јун 04 2016, 09:51

..ех Чучулига, Чучулига пиле расчучулигано од високите гори...може само под пенџере да му пљукнете...и мурали си насликал, па на зајко, протестанти и други леваци им остануе само хистерично да завиваат..: убијте груја!!... и да си тонат у лигавиот слуз на својата политичка немоќ и распаѓање у туѓата амбасадорска маринада..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 5 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Саб Јун 04 2016, 09:56

concrete напиша:..ех Чучулига, Чучулига пиле расчучулигано од високите гори...може само под пенџере да му пљукнете...и мурали си насликал, па на зајко, протестанти и други леваци им остануе само хистерично да завиваат..: убијте груја!!... и да си тонат у лигавиот слуз на својата политичка немоќ и распаѓање у туѓата амбасадорска маринада..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Пу пу пу скраја да е!!!  Mad 

на шо ќе се смејме после море конкретен ееееј!!!

башка, шаденфројде момент невиден е  Laughing 

Razz Razz Razz
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 5 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Саб Јун 04 2016, 10:16

чучулига напиша:
concrete напиша:..ех Чучулига, Чучулига пиле расчучулигано од високите гори...може само под пенџере да му пљукнете...и мурали си насликал, па на зајко, протестанти и други леваци им остануе само хистерично да завиваат..: убијте груја!!... и да си тонат у лигавиот слуз на својата политичка немоќ и распаѓање у туѓата амбасадорска маринада..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Пу пу пу скраја да е!!!  Mad 

на шо ќе се смејме после море конкретен ееееј!!!

башка, шаденфројде момент невиден е  Laughing 

Razz Razz Razz
мислиш на хистеричното кревељење на сдсм-овците, протестантите и леваците......., паа ако си мераклија на такви  догаџаи и изведби....уживај у моментот... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 5 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Саб Јун 04 2016, 10:23

concrete напиша:
чучулига напиша:
concrete напиша:..ех Чучулига, Чучулига пиле расчучулигано од високите гори...може само под пенџере да му пљукнете...и мурали си насликал, па на зајко, протестанти и други леваци им остануе само хистерично да завиваат..: убијте груја!!... и да си тонат у лигавиот слуз на својата политичка немоќ и распаѓање у туѓата амбасадорска маринада..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Пу пу пу скраја да е!!!  Mad 

на шо ќе се смејме после море конкретен ееееј!!!

башка, шаденфројде момент невиден е  Laughing 

Razz Razz Razz
мислиш на хистеричното кревељење на сдсм-овците, протестантите и леваците......., паа ако си мераклија на такви  догаџаи и изведби....уживај у моментот... Very Happy Very Happy
Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 5 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Нед Јун 05 2016, 06:18

....добро утро.., сабајлево седам на тераса.., а у паркот тивко.., ко џукелите уште да спијат , веројатно због недела сабајле..па затоа ниедна уште не пролајуцкала.. Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 5 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Нед Јун 05 2016, 10:00

kjut da ne gi razbudis
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 5 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Пон Јун 06 2016, 20:14

......дно свих дна....Чом и три плачипичка сликари на Телма......., одамна не сум слушал и гледал такво разголување на својата лична људска беда....јеботе академски сликари...., а да ги викнаале нив да сликаат сега би се лигавеле величајќи ја вмровската уметничка авантура....
...Чомот и емисијата му...... веќе не се ни смешни........... станаа јадни ко тажен кловн.... Sad
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 5 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Пон Јун 06 2016, 22:24

concrete напиша:......дно свих дна....Чом и три плачипичка сликари на Телма......., одамна не сум слушал и гледал такво разголување на својата лична људска беда....јеботе академски сликари...., а да ги викнаале нив да сликаат сега би се лигавеле величајќи ја вмровската уметничка авантура....
...Чомот и емисијата му...... веќе не се ни смешни........... станаа јадни ко тажен кловн.... Sad
Зар стварно на него го арчиш времето ... не ли е драгоцено и може да се искористи за многу други поубави работи?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 5 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Вто Јун 07 2016, 00:10

osven Milenko ima li nesto drugo interesno za gledanje? - bez ogled na sto se se' slucuva vo negovite emisii, I kakvi se' muabeti se teraat..
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 5 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Вто Јун 07 2016, 14:21

king напиша:
concrete напиша:......дно свих дна....Чом и три плачипичка сликари на Телма......., одамна не сум слушал и гледал такво разголување на својата лична људска беда....јеботе академски сликари...., а да ги викнаале нив да сликаат сега би се лигавеле величајќи ја вмровската уметничка авантура....
...Чомот и емисијата му...... веќе не се ни смешни........... станаа јадни ко тажен кловн.... Sad
Зар стварно на него го арчиш времето ... не ли е драгоцено и може да се искористи за многу други поубави работи?
..најавата за академските сликари ме залажа...додека не зинаа, а после ме интересираше само до која рецка ќе оди мивкомерот... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 5 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Вто Јун 07 2016, 17:52

Абе .... ние изгледа според бројот на жители сме земја со апсолутно најголем број „академски“ сликари по глава на жител ...

.... но која фајда од нив ,....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 5 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Вто Јун 07 2016, 18:05

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 5 B628df17183263b034c407d4ab0fb20a
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 5 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Саб Јун 18 2016, 16:07

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 5 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Прч on Нед Јун 19 2016, 09:53

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 5 Clip%20feathers_thumb%5B2%5D

Време му е за потстрижување.
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 5 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Пон Јун 20 2016, 17:14

Еве уште една џукела ....

http://plusinfo.mk/vest/75341/cavkov-ne-prakja-specijalci-na-protestot-na-vmro-VMRO-DPMNE-pred-sudot

... па нормално дека ќе нема, тие се собираат да кажат или прочитаат нешто и толку ... секој на своја страна ... а не ко сорос гнидите и хулилуганите кои маваат по полицијата и уништуваат државен имот ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 5 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Сре Јун 22 2016, 20:21

Mad Mad Mad Mad Mad 

Значи, значи.....!!!!!

кљакуш, мизерија, немаж....

http://plusinfo.mk/vest/75741/ivanov-imav-dve-opcii-da-ja-povikam-armijata-ili-da-nametnam-novi-pravila-na-igra

Море бедооооо, ќути! ќути бреее!

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

И, ако била таква ситуација, ќути, занеми!... ропак еден невоспитан.

Ти бре треба да си еден од стожерите на државта а не да си плачипичка, тетка на порта со чамче муабет....

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

ах беееееееее

ц ц ц

Mad Mad Mad Mad Mad
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 5 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Сре Јун 22 2016, 22:37

...опасно те нервира преседников...а????
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 5 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Сре Јун 22 2016, 22:45

цк.

ич не ме бендисват тие шо го сторија институција кљакушов.

е, то е опасно.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 5 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Сре Јун 22 2016, 23:22

чучулига напиша:цк.

ич не ме бендисват тие шо го сторија институција кљакушов.

е, то е опасно.
togas, ne te "bendisvaat" preku 52 provent glasaci, od vkupniot broj ..
a bidejki za Ivanov glasaa samo Makedoncite,a  albancite -ne, togas ne te bendisvaat SAMO Makedoncite.
plus, so albansko - opozicionerskata koalicija , koja IZGUBI na preCednicki izbori, nasproti Makedonskite glasaci koi pobedija, brojot na Makedonci koi NE glasale za Ivanov, e mnogu pomal ( a pojacan e samo od-albancite!) od onie koi glasale ZA Ivanov!
ne da ima legitimitet, tuku I toa kako ima legitimitet.
plus opozicijata- priznavase deka -izgubila, albancite seuste ne go ni priznavaat za precedatel, ama koj gi strizi, pretsedatelskite izbori se "pogolemoto dobiva" I tuka nema sto da baraat kako malcionststvo, I da sirat krilja bez perduvi, ako nemaat dovolen broj glasaci-a nemaat..
zatoa "tie sto go storija institucija" cuculige se- pogolemiot del od MAKEDONSKIOT NAROD ,ti se dopagjalo toa ili ne.
Negovata smena ( bez izbori, bez mnozinstvo na izbori, samo pusti zelbi..- e nelegalna!) doagja SAMO posle izbori, I toa otkako ke mu izmine mandatot, ili nedaj boze -po smrt.

ne znam zosto nekoj ovde kaj nas, UPORNO se trudi da ne ubedi deka 1+1 = kvadraten koren od Pi na treta.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 5 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига on Сре Јун 22 2016, 23:28

VOL напиша:
чучулига напиша:цк.

ич не ме бендисват тие шо го сторија институција кљакушов.

е, то е опасно.
togas, ne te "bendisvaat" preku 52 provent glasaci, od vkupniot broj ..
a bidejki za Ivanov glasaa samo Makedoncite,a  albancite -ne, togas ne te bendisvaat SAMO Makedoncite.
plus, so albansko - opozicionerskata koalicija , koja IZGUBI na preCednicki izbori, nasproti Makedonskite glasaci koi pobedija, brojot na Makedonci koi NE glasale za Ivanov, e mnogu pomal ( a pojacan e samo od-albancite!) od onie koi glasale ZA Ivanov!
ne da ima legitimitet, tuku I toa kako ima legitimitet.
plus opozicijata- priznavase deka -izgubila, albancite seuste ne go ni priznavaat za precedatel, ama koj gi strizi, pretsedatelskite izbori se "pogolemoto dobiva" I tuka nema sto da baraat kako malcionststvo, I da sirat krilja bez perduvi, ako nemaat dovolen broj glasaci-a nemaat..
zatoa "tie sto go storija institucija" cuculige se- pogolemiot del od MAKEDONSKIOT NAROD ,ti se dopagjalo toa ili ne.
Negovata smena ( bez izbori, bez mnozinstvo na izbori, samo pusti zelbi..- e nelegalna!) doagja SAMO posle izbori, I toa otkako ke mu izmine mandatot, ili nedaj boze -po smrt.

ne znam zosto nekoj ovde kaj nas, UPORNO se trudi da ne ubedi deka 1+1 = kvadraten koren od Pi na treta.
мхм...

дај ми ти мене бројки.

јас сум дислексична и тро неписмена...

фала за разбирањето.

дај ми ти мене бројки како од  скоро 2 миљона се станва претседател со колку гласа за?

уствари, како воопштп 450к прат мнозинство. м?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 5 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 36 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20 ... 36  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот