Легализација на проституцијата во Македонија, да или не?

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: Легализација на проституцијата во Македонија, да или не?

Пишување by king on Сре Дек 16 2015, 23:31

п.с.

за тоа ... без грам мозок ...

... па у оваа држава секој за секого вика дека е без грам мозок ...

..според секој т.е. секој вика  ... сите се будали, неписмени, глупи само тој е најубав и најпаметен на мајка

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Легализација на проституцијата во Македонија, да или не?

Пишување by чучулига on Сре Дек 16 2015, 23:32

Дефлектираш пак.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Легализација на проституцијата во Македонија, да или не?

Пишување by king on Сре Дек 16 2015, 23:33

чучулига напиша:Дефлектираш!
Јок .. ти ја шириш дискусијата и споредуваш (изедначуваш) нешто што не се споредува ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Легализација на проституцијата во Македонија, да или не?

Пишување by king on Сре Дек 16 2015, 23:34

чучулига напиша:Дефлектираш пак.
Е ја де ... па нели е така ... сите се глупаци само „тој“ е најпаметниот ...

..таква работа дневно слушам бар десетина пати ..

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Легализација на проституцијата во Македонија, да или не?

Пишување by king on Сре Дек 16 2015, 23:35

туку да се вратиме на курвите ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Легализација на проституцијата во Македонија, да или не?

Пишување by чучулига on Сре Дек 16 2015, 23:37

king напиша:
чучулига напиша:Дефлектираш!
Јок .. ти ја шириш дискусијата и споредуваш (изедначуваш) нешто што не се споредува ...
То од твоја гледна точка, прифаќам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Легализација на проституцијата во Македонија, да или не?

Пишување by king on Сре Дек 16 2015, 23:39

Ај вака ...

..што мислиш ...што ги тера да почнат да се ебаваат за пари?

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Легализација на проституцијата во Македонија, да или не?

Пишување by чучулига on Сре Дек 16 2015, 23:42

Не можам да одговорам, можам да претпоставувам само дека е индивидуално во секој поединечен случај.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Легализација на проституцијата во Македонија, да или не?

Пишување by VOL on Чет Дек 17 2015, 21:00

probaj,pa kazi.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Легализација на проституцијата во Македонија, да или не?

Пишување by concrete on Чет Дек 17 2015, 21:45

чучулига напиша:Реално, не гледам многу луѓе, ретко се случва.

Сепак, тој мој избор не ми го одзема правото да имам свое видување и мислење по разни теми!

И, како то шо не гледам сексуални работнички ме дискредитира да имам мислење на темава?
Проста причина Чучулига , многу проста...едно е да правиш академски муабет за нешто што има личност, судбина , мотиви, пориви  итн.итн. сепак сум само глуп машинец за такво набројување, онака поаѓајќи од своите ставови и погледи на работите, друго е да ги знаеш и анализираш фактите и мотивите на личност од крв и месо...
Во конкретниот случај она на плоштад е тенденциозно темпирана, организирана и изведена акција ...во стилот на онаа платена од усаид...: слобода е да бидеш педер.. Very Happy Very Happy Very Happy
Дефинитивно проституцијата постои и тоа на барем едно 5 нивоа на понуда , не од сега и не само овде..Не за џабе се вика најстариот занает на светот. Од дуга страна заради некои сега се понерелевантни морални, црковни и незнам какви причини е забранета како легална активност и се гони. Но и марихуаната од свои пак причини беше прогласена за дрога и исто забранета... Сега гледам се менува ставот и законот.
Ако си стрплива и доволно доплго чекаш , може и ќе ја дочекаш легислативата која ќе ги озакони и сексуалните курви.
На сите други не ни им треба закон..ко на овие неколку плачипички... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Легализација на проституцијата во Македонија, да или не?

Пишување by чучулига on Чет Дек 17 2015, 21:55

Добро конкретен ти мислиш јас овде онака лефтерно си прам чамчемуабет и немам во предвид дека се работи за луѓе и нивни судбини?!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Легализација на проституцијата во Македонија, да или не?

Пишување by concrete on Чет Дек 17 2015, 22:14

чучулига напиша:Добро конкретен ти мислиш јас овде онака лефтерно си прам чамчемуабет без да имам во предвид дека се работи за луѓе и нивни судбини?!
...ич не.......... Cool
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Легализација на проституцијата во Македонија, да или не?

Пишување by чучулига on Пет Јан 08 2016, 15:04

 Ди Канио ‏
[ltr]@DupniMandalo[/ltr]

легализирај ги јавните куќи ,за да ги задржиш луѓето во државата #јер за љубов се работи. 

lol!

Браво! Very Happy

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Легализација на проституцијата во Македонија, да или не?

Пишување by VOL on Пет Јан 08 2016, 19:48

" ko o cemu, kurva o postenju"....
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Легализација на проституцијата во Македонија, да или не?

Пишување by чучулига on Сре Мар 09 2016, 10:34

http://www.libertas.mk/феминистички-манифест-за-поддршка-на/

не е се' само трендафили и каранфили и други цвеќиња... повелете поддржете.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Легализација на проституцијата во Македонија, да или не?

Пишување by king on Сре Мар 09 2016, 10:46

чучулига напиша:http://www.libertas.mk/феминистички-манифест-за-поддршка-на/

не е се' само трендафили и каранфили и други цвеќиња... повелете поддржете.
Феминистки и курви ... некако тие два збора не ми идат заедно...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Легализација на проституцијата во Македонија, да или не?

Пишување by чучулига on Сре Мар 09 2016, 10:52

Тој, вториот збор, ти е ептен излишен...

не те разбирам шо велиш инаку.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Легализација на проституцијата во Македонија, да или не?

Пишување by king on Сре Мар 09 2016, 11:02

чучулига напиша:Тој, вториот збор, ти е ептен излишен...

не те разбирам шо велиш инаку.
Тој вториот збор е правиот назив .... по нашки ...
... некако ич не ми се допаѓаат  странските изрази ... за нешто за кое си имаме наш збор во речникот ...
... а она „сексуални работнички“ ... е во најмала рака смешно ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Легализација на проституцијата во Македонија, да или не?

Пишување by concrete on Сре Мар 09 2016, 11:10

king напиша:
чучулига напиша:Тој, вториот збор, ти е ептен излишен...

не те разбирам шо велиш инаку.
Тој вториот збор е правиот назив .... по нашки ...
... некако ич не ми се допаѓаат  странските изрази ... за нешто за кое си имаме наш збор во речникот ...
... а она „сексуални работнички“ ... е во најмала рака смешно ...
.., а па хонорарни сексуални работнички , а па аматерски сексуални работнички, а па сексуални работнички од хоби, па  волонтерски сексуални работнички или врв од се добротворни сексуални работнички , нив ептен ги сакам..., посебно со прелив од боровинки.... Wink
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Легализација на проституцијата во Македонија, да или не?

Пишување by king on Сре Мар 09 2016, 11:13

concrete напиша:
king напиша:
чучулига напиша:Тој, вториот збор, ти е ептен излишен...

не те разбирам шо велиш инаку.
Тој вториот збор е правиот назив .... по нашки ...
... некако ич не ми се допаѓаат  странските изрази ... за нешто за кое си имаме наш збор во речникот ...
... а она „сексуални работнички“ ... е во најмала рака смешно ...
.., а па хонорарни сексуални работнички , а па аматерски сексуални работнички, а па сексуални работнички од хоби, па  волонтерски сексуални работнички или врв од се добротворни сексуални работнички , нив ептен ги сакам..., посебно со прелив од боровинки.... Wink
Еј .... кај волонтираат тие .... можда им требаат писмени препораки за прием во професипнални Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Легализација на проституцијата во Македонија, да или не?

Пишување by чучулига on Сре Мар 09 2016, 11:37

е навистина сте.... па, безврска груби! и површни!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Легализација на проституцијата во Македонија, да или не?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот