Општо за пред изборите 2016

Страна 4 of 18 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 18  Next

Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Нед Јан 17 2016, 14:14

avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Нед Јан 17 2016, 17:50

Така бе Стефче .... не знам што го дрват и понатаму

http://sitel.com.mk/grom-bara-raspushtanje-na-parlamentot-i-ponishtuvanje-na-dogovorot-od-przhino

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Нед Јан 17 2016, 19:42

Па ќе бега .... зошто знае што го чека ...
... тој сакаше со „петардите“ да предизвика преврат, исто ко у Украина ..од улица на власт да седне ...

..па уште и италијанска партизанска песна пееја ... ко да немаме наши песни ...

...ама јбг ... народ го  неќе ... така да од уличен преврат ... ништо ...

а и народот добро знае дека едноставно премалку не има па уште и меѓу себе да се тепаме ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Нед Јан 17 2016, 20:00

Абе ајде ... ова се веќе заебанции

http://alsat.mk/News/232239/vmro-dui-i-dpa-dogovaraat-izbori-za-5-juni

..абе шо го тркалаат толку, бараше избори, ги доби, сега бега од нив ....
...абе ако преместат и за во јуни ..пак ќе бега со образложение дека некој криво мочал ...

.... месец два ништо не му мењаат, ма и година, две ... може само уште подлабоко да потоне ... тој начисто го поеба сдсм ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Нед Јан 17 2016, 22:58

ke bide izgleda kako kazuva Zakonot:
24, april e precizno utvrden za termin za glasanje na predvremenite parlamentarni izbori.

znaci, ima zakon, ne znam kako bi se prolongiral ovoj termin. sakam  da vidam fer "borba" , no kako ke se podgotvi opozicijata a I pozicijata, zasega moze samo da se prognozira..
...kako na sportska u kladilnica..

ili  izbori 24.04.2016  ili ... 2018 godina.....
http://www.kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=88277
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Пон Јан 18 2016, 09:39

...на страна сите заебанции, останува фактот дека е просто неверојатно сдсм да е толкав голем збир на глупандери , да простао прекипуе преку работ...
Зајко Заев на крајот на краиштата е само кловнот одбран да глуми будала... Останува дилемата што е работава... Таму има солиден збир на фини умови...кои секако можат да склопат пристап кој би бил продуктивен, барем во опозициски смисол....кога веќе немаат капацитет за позицијата ..т.е власт. Јасно е дека конците ги влече некој од темницата, соросоиди, американски кошери, ЕУ педофилистичари се евидентни лостови , но кој е тој во тоа мракот , останува нејасно..посебно што е тотално нелогичен,нејасен ко збунет ..што не е работа за очекување,........... нешто што би влегло во категорија  збунетост.
Значи трессла се гора родио се миш работава.. Грујо гиља даље. Очигледно нема друг шофер за серпентиниве во некоја  доволно далеку видлива иднина... Или нешто ми бега од видокругот, од местово од каде гледам????
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Пон Јан 18 2016, 17:29

Попладнево на седница Собранието ќе ја констатира оставката на Груевски

http://telma.com.mk/vesti/sobranieto-kje-ja-konstatira-ostavkata-na-gruevski

...  ова ...
... а оние најавите на Стефчо (за самораспуштање на собранието) не се случајни и се џокер  ако некој сака да го изигра договорот и одолговлекува до бескрај...

..па сеа ... нек си држат гаките зајковци ... се нема каде ...
... рокот од 100 дена тече а џокерот стално може да се убаци во игра

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Пон Јан 18 2016, 17:51

......не сум баш така сигурен за некаков џокер, се повеќе и повеќе ми е извесна пифтија за која онаа Мирка денес пипува во Дневник.., вака-така... дал гледа у стаклена топка , дал у гравчиња баењето и е многу извесно како пун погодак.
Да сакаше Грујо распуштање на Парламент, што при вакво пресување од надворешните џукели беше единствен државнички потез, ќе го направеше. Ама очигледно шипатарските менаџери на глобалните газди го држат за муда, ако мрдне...му ги кинат.
По се изгледа изгледа оној смешнион Зајко Заев е само кловнот  Бозо во целава шарада...исто како и Стевче, а и оној смешниот бивш полицаец. Зелената зелена ич не ја ни спомнувам , ниту јас , ниту некој друг... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Пон Јан 18 2016, 18:13


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Пон Јан 18 2016, 18:21

Сијарто: Мора да се почитува волјата на македонскиот народ кој гласал за сегашната Влада........
........

Факт е дека ние мораме да ја почитуваме волјата на македонскиот народ. А, македонскиот народ гласаше за оваа Влада на четири избори по ред. Сегашната Влада не освои власт и позиција на лотарија, туку на парламентарни избори. Сите ние, не само членките на ЕУ, туку и европските институции, мора да го почитуваме овој факт дека оваа Влада ја освои власта на парламентарни избори. Мојата последна поента е дека ситуацијата е многу чудна во Македонија, бидејќи опозициската партија не сака рани избори што е можно побрзо. Мислам дека тоа многу кажува за сегашната ситуација.

........
........


http://sitel.com.mk/sijarto-mora-da-se-pochituva-voljata-na-makedonskiot-narod-koj-glasal-za-segashnata-vlada

Опозиција мора да е спремна за избори во секој момент и под било кои услови .... а не да бара избори па после да се неќка и бега а при тоа измислува милион причини и бара влакна во јајца....
.... позицијата е таа што треба да бега од вонредни избори ...

... туку кај нас се е наопаку ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Пон Јан 18 2016, 19:03

...дали тоа значи дека Зајко Заев оди у паприкаш, а сдсм дефинитивно на добош за дај-шта даш од заинтересирани купувачи на имот , опрема и зечевина....??? Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Пон Јан 18 2016, 22:30

Собранието се распушти


http://telma.com.mk/vesti/sobranieto-se-raspushti

Ајт на здравје!

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Вто Јан 19 2016, 12:46

http://fokus.mk/vmro-dpmne-vchera-ne-se-pojavi-na-pregovorite-za-izbirachkiot-spisok/

А што па да се појави и само непотребно губи време?
.... кога и од самиот линк се гледа дека со се се согласува и им дава одврзани раце... т.е. дека тотално се непотребни секакви разговори ...

http://fokus.mk/vmro-dpmne-vchera-ne-se-pojavi-na-pregovorite-za-izbirachkiot-spisok/

..или некој пак чекал прилика да прави театар и циркус... но џабе чекал

... македонска работа ... ти му даваш одврзани раце, тој се буни ... Very Happy

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Вто Јан 19 2016, 21:13

Упссс ...некој пак фатен како лаже и спинува, во подолниот линк спомната е  НОВА ТВ како извор

http://plusinfo.mk/vest/54819/eu-demantira-deka-na-sdsm-mu-bil-predlozen-datum-vo-juni-i-deka-bil-odbien

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Вто Јан 19 2016, 21:15

ama ic ne im trebaat vakvi vratolomii..
e jebi ga, tolku im e dadeno.]
steta sto vlecat narod so sebe..
ama oni u luksuzno kombe a narod zakacen u traktorski prikolici
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Сре Јан 20 2016, 10:48

http://mrt.com.mk/node/29189


..кој бе централен одбор .... таков нема во сдсм ... зајко ги набрка сите и ги упика неговите дупелижачи ... од кои се очекува само да слушаат и речат „да“ на зајковото ...
... е па, добро сега, може и да не слушаат, може и да задремат но важно мора „да“ да кажат ...

...абе ни султаните така не владееле со империјата како што зајко раководи со сдсм ..

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by кнез on Сре Јан 20 2016, 11:00

Тоа што Зајко прави нема врска со него и неговиот ум.Тоа е директива од Замокот.А зошто го прави тоа и зошто шиптарските партии се  шатро со Грујо ќе ни се разјасни во наредниов период.Зајко ќе биде готов само ако америте го пуштиле низ вода,а за тие да го пуштат низ вода ,Грујо морал да даде таква понуда кон Бајден да во најмала рака се изедначи со Зајко.Воглавном,ако е така нема воопшто простор за некакво си славање,туку напротив,потпишана е албанизација на Македонија без никаков отпор од наша страна.
Во постов има многу АКО,па затоа ќе видиме што ќе се случува понатаму.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Сре Јан 20 2016, 11:03

Во по весниците, телевизиите, нетот ... често се „чита“ ..

„сдсм и здружената опозиција“
.... е сеа кое кое е???????????/ Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Сре Јан 20 2016, 11:04

А за америкоговната ... ги боли нив стапот за Македонија и кој владее во Македонија .... единствено што ги интересира е да властите бидат „нивни“

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Сре Јан 20 2016, 11:05

za da bidat zdruzeni treba da ima zdruzenija.. koi zdruzenija, zimi bradava..koi partii.. one man show..
koi vo kljucen moment stegaat na kocnica i vrtat vo drug pravec.

ako toa ne go svatile do sega, ke prodolzat vo sapunicava,ama vekje od komedija ke premine vo tragikomedija.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Сре Јан 20 2016, 11:11

one man show.
Rabbit


... и тоа
кои партии

тоа не се партии, тоа се паразити и сателити без гласачи, кои како крлежи се прилепиле ...
... или поточно ... вртат ко кучиња или мачиња пред месарница и рибарница и чекаат да им се фрли нешто од отпадоците

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Сре Јан 20 2016, 20:56

хихихи ...

на сателит, паразит, чоек партиите ...  некако не им е по кејф изјавата на сдсм дека се откажуваат од избори ....
...јбг ...пацовите први скокаат од бродот што тоне ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Сре Јан 20 2016, 21:08

а шо му е нив поентата всушност?

само пари?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Сре Јан 20 2016, 22:50

кнез напиша:Тоа што Зајко прави нема врска со него и неговиот ум.Тоа е директива од Замокот.А зошто го прави тоа и зошто шиптарските партии се  шатро со Грујо ќе ни се разјасни во наредниов период.Зајко ќе биде готов само ако америте го пуштиле низ вода,а за тие да го пуштат низ вода ,Грујо морал да даде таква понуда кон Бајден да во најмала рака се изедначи со Зајко.Воглавном,ако е така нема воопшто простор за некакво си славање,туку напротив,потпишана е албанизација на Македонија без никаков отпор од наша страна.
Во постов има многу АКО,па затоа ќе видиме што ќе се случува понатаму.
...многу е јасно , има да го попиеме до балчак.....веќе нема ни дилема околу тоа... Сега се поставува прашање само колку луѓе ќе умрат при тоа и колкава материјална штета ќе се направи...
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 18 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 18  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот