Општо за пред изборите 2016

Страна 3 of 18 Previous  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 18  Next

Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Саб Јан 16 2016, 03:52

Неќе да учествува на избори ... па у кој закон пишуе дека мора да учествува?

Неќе избори ... ене му шанса у 2017,2018 ... кога се редовните избори ...

,,,доста беше веќе натегање .... пржино у тоалет хартија нека иде ... катица,  оливерчо, ременски и остала багра кој од кај дојде нек си оди  ... она сранците нек си фатат пат под нозе ...и ајт упм со нив ...
...му се збоктиса на народот веќе од срањава...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Саб Јан 16 2016, 07:36


Брејкинг њуз имало во 3 без 20 по ноќој???!!!

scratch

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Саб Јан 16 2016, 09:23

..незнам што се случува , но сега фамозната меѓународна заедница има шанса да си го покаже вистинското лице..и да престане со своето фемкање...веднаш треба јавно и со воскликот: Македонија нема време за чекање,......со пригодно мафтање со роскоп саат пред Собрание...да побара од Грујо да потпише на нотар дека вмро ќе ги изгуби изборите во корист на  зајко и сдсм и еднаш веќе да каже експлицитно со какво име за општа употрба  милува да ја крсти "нашата земја "  Smile Smile
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by defo on Саб Јан 16 2016, 11:57

Кај си бе цигло..од дамна се небев уклучил на форумиов..уште си истиот Груевист до смрт......

Он топик...пази ваму,  во турско на секој три години црквите биле задолжени да прават попис и да го испраќаат до валијата , бегот списокот на луѓе, имотна состојба.
Заден попис во Македонија (според мене лажиран) беше 2002. цели 13 години од кои 10 ДПМНЕ не успеа да се спроведе попис. А без попис регуларни избори тешко.

defo

Posts : 63
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Саб Јан 16 2016, 12:01

Поздрав дефо Smile
-----------------

Попис треба, да.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Саб Јан 16 2016, 12:57

defo напиша:Кај си бе цигло..од дамна се небев уклучил на форумиов..уште си истиот Груевист до смрт......

Он топик...пази ваму,  во турско на секој три години црквите биле задолжени да прават попис и да го испраќаат до валијата , бегот списокот на луѓе, имотна состојба.
Заден попис во Македонија (според мене лажиран) беше 2002. цели 13 години од кои 10 ДПМНЕ не успеа да се спроведе попис. А без попис регуларни избори тешко.
inaki brick e cigla concrete e beton Wink
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Саб Јан 16 2016, 13:04

Ја би го по нашки толкувал зборот ...

..он ти е убитачно конкретен ...
..кај него нема непотребно досадно зунзарење ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Саб Јан 16 2016, 13:14


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Саб Јан 16 2016, 13:24

cek malce , da ja analizirame logikava na postov na coekov
Он топик...пази ваму,  во турско на секој три години црквите биле задолжени да прават попис и да го испраќаат до валијата , бегот списокот на луѓе, имотна состојба.
Заден попис во Македонија (според мене лажиран) беше 2002. цели 13 години од кои 10 ДПМНЕ не успеа да се спроведе попис. А без попис регуларни избори тешко.
batali tursko mursko, sega sme -denes..

znaci ja mislam deka popis-trebalo da ima za ovie 13 godini..
so toa sto popis se napravi vo 2002 . a sega, VMRO DPMNE e na vlast od 2006 godina a ne od 2002 zatoa da bideme precizni.
generaliziranje - ne pominuva, potturanje pak ic.

pak ke povtoram, jas sum za da ima popis, I ke se zadrzam na periodot vo koj vladeese ovaa vlada, t.e od 2006 do denes, 2016.

 vo 2006 sigurno ne bi napravile popis, samo so dojdoa na vlast..
toa bi se organiziralo minimum od 2007-2008 do..denes...
znaci imale 8 godini. realno  I pomalku, no nejse..


kako sto znaeme ne uspea obidot za popis

faktorot za neuspeh ,ne lezi kaj nas , tuku kaj - del od nacionalnostite. treba li da gubime vreme okolu ova..?


odime na drugiot del
neka , se soglasi vlasta da ima popis, pred izbori
eve, namesto vo april 2016 godina neka se ispolniz zelbata na zaev, da se prolongiraat, a eve neka se organizira spored komentarov na defo(vci) najprvin -popis..

I?
ke trae cela godina.podgotovki, terenska rabota, analiza, zaklucoci. cenata ne bitna, neka se snaogja vlasta kako saka, toa e nivna rabora I-obvrska.


ako ne ste se presmetale,
1 godina ke izgubite za popis kakvi I da se rezultatite..
uste edna godina ke izgubite vo organizaccija na izbori..
sansa za da dojde do vlast, opozcijata bi dobila vo 2018.? ehh.. allal da vi e na umot.


znaci, vlasta ke si ostane na -vlast- naraat,Gruevski togas ke nema nikakva obvrska da pocituva odnapred vekje minirani dogovori przinski li , ne znam kakvi..
I moze da si bide premier uste 2 godini???

koj gubi, koj dobiva??

eh... a velea deka 2 i 2 se 4... Wink
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by defo on Саб Јан 16 2016, 14:43

Вол(у) ...вака сега одиме по ред...пописот во 2002  е направен делимично во изборна година, ама колку се сеќавам попис се прави секои 10 години мислам законски, поправиме ако грешам така да наредниот требаше да е 2011/2012 ..и сеуште не е направен. Неуспехот на пописот не ја барај во националностите..барај ја во завод за статистика, владата.....тие се гарант за успешно спроведување попис, исто и избори. А зошто мора да има попис пред избори, треба да има поради идиотските ДПМНЕ-оски навики да увезуваат гласачи.........
П.С не пробувај да ме спинуваш сега со аферата за лични карти.....Smile да ми го глумиш Миленко.

defo

Posts : 63
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Саб Јан 16 2016, 14:47

Извинете шо ви се мешам, само блиц прашање до дефо:

а кој е во владата дефо?
 
И мнозинството и малцинствата, секако и подеднакво (или по прифатен критериум ако баш еве мора да се спомни).

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Саб Јан 16 2016, 14:50

e pa, sega, da bese opozicijata na vlast, so 2/3 mnozinsto ke si ja furase svojata programa I concept.
ama NE E na vlast, I sega treba da se smilostivat ovie od vlasta da im dadat malce da si poigraat I oni?
more lugje: narod glasa a bogami I nadlgasa.

osvoj te go narodot ke gi osvoite I izborite.
nikoj ne e "idiotski" ovde, pogotovo ako uspeal da ostaen10+ godini na vlast, razmisli malce so crpkata- ne e vinata vo niv , naprotiv Smile

nemam ja potreba nisto da spinuvam, ne se nametnuvaj so licnite karti posto ja na ovoj forum NIKADE ne sum ni gi spomnal, taka da , razbiram ja frustracija od se I sesto, ama do tolku, da mu se snevidi, napamet pisuvanje, aman vekje.

neuspehot lezi vo nacionalnostite ama do tolku ste izvetreani sto za "da padnel Gruevski" vo sostojba ste, da federalizirate..

e toa, NAS ( neprartiskite..!!!) ne ni se dopagja IC. pa koj saka neka zeme uloga na predavnik, ovoj sto si odi ili onoj sto saka da se nasadi.

za srekja , znaeme koj e meckata a koj lovdzijata vo ova makedonska bajka.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by Spray on Саб Јан 16 2016, 14:54

Ако и се даде на опозицијата малку повеќе време може без никаков проблем да се одржат избори и без попис.
Само да се има баланс во медиумите да се види промотивната кампања и на опозицијата, затоа што на медиумите блиски до власта сигурно на у не им дошло да дозволат да се појават спотови на СДСМ ниту ќе дозволат ..
Миленко, Јанко, тие ќе си постојат но треба да се појават и контра Миленко и контра Јанко, па да се одмерат силите.
Или најдобро- да се затишат целосно таквите емисии и емисари, барем до избори.
avatar
Spray

Posts : 121
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Саб Јан 16 2016, 14:59

Spray напиша:
Или најдобро- да се затишат целосно таквите емисии и емисари, барем до избори.
Јас за ова би гласала!  Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by defo on Саб Јан 16 2016, 15:04

Spray напиша:Миленко, Јанко, тие ќе си постојат но треба да се појават и контра Миленко и контра Јанко, па да се одмерат силите.
Или најдобро- да се затишат целосно таквите емисии и емисари, барем до избори.
Колку контра Миленковци и Јанковци има не е проблем се наоѓаат, тешко нас воопшто како народ  ако креатори на нашето мислење се такви луѓе, треба луѓе со став и тежина на збор..не пред кооперациски „стручњаци“.

Чучулига, се надевам прашањето ти беше реторичко што ми го постави, пошто јас и на еден друг (вистински) форум тврдев и тврдам дека не правам разлика по националност,  вината ја гледам во системот, а за тоа дали учесниците во системот се викаат Дефо, Мефо, Ристо ме боли тулето.

defo

Posts : 63
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Саб Јан 16 2016, 15:06

defo напиша:Чучулига, се надевам прашањето ти беше реторичко што ми го постави, пошто јас и на еден друг (вистински) форум тврдев и тврдам дека не правам разлика по националност,  вината ја гледам во системот, а за тоа дали учесниците во системот се викаат Дефо, Мефо, Ристо ме боли тулето.
Во ред дефо, се разбравме, фала.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Саб Јан 16 2016, 15:13

defo напиша:
Spray напиша:Миленко, Јанко, тие ќе си постојат но треба да се појават и контра Миленко и контра Јанко, па да се одмерат силите.
Или најдобро- да се затишат целосно таквите емисии и емисари, барем до избори.
Колку контра Миленковци и Јанковци има не е проблем се наоѓаат, тешко нас воопшто како народ  ако креатори на нашето мислење се такви луѓе, треба луѓе со став и тежина на збор..не пред кооперациски „стручњаци“.

Чучулига, се надевам прашањето ти беше реторичко што ми го постави, пошто јас и на еден друг (вистински) форум тврдев и тврдам дека не правам разлика по националност,  вината ја гледам во системот, а за тоа дали учесниците во системот се викаат Дефо, Мефо, Ристо ме боли тулето.
poleka malce so mudruvanjevo
prvo, na toj "vistinski" forum sekoj vtor zbor vo bese "ovci, glupanderi, nebanjati,  itnitn.."
sto  ve pravese pogolemi milenkovci od milenko
na toj "vistinski" forum, koj potona zaradi maksimalna koncetracija na jad I bes, posto ti tvrdis deka ne si pravel razlika za nacionalnost- pa I ne pravevte razlika, se' I sesto vi vireese I se sitese nad makedonecot, osven makedonecot, koj mame mu rasplakavte so navredi...
ova, kolku da ne zemes zalet, pa da olelejnicaris ovde  po :vistinski:forumi, Laughing

milekovci I jankovci I treba da postojat posto od 10 raboti barem 3 ke pogodat, kako na primer KODOSLAKOT od onie vreminja, dosta e samo da se spomene sudbinata na Risti Siskov.....i zivite mu kodosi koi denes se pod fustanot na soros..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Саб Јан 16 2016, 15:13

Пак некој овде меша линчиња..Миленко, Латас, Јанко...еве да речеме за пара ангажирани гласноговорници..И на другата страна има исти скупо платени јдачи на бурек и спин доктори....Колку само пара , Сорос, (читај-кошер американци) бутнаа на другата страна...НЕБРОЕНА.  Резултат НУЛА. Народ гласаше и веројатно , а според паниката у очите на Заев и неговото веќе легендарно лудачко однесување  и ќе гласа за тие за кои, да не заборавиме, по иницијатива на сдсм , веќе незнам колку пати ВОНРЕДНО  гласа.
И тоа сигурно не го прави затоа што го сака паткастиот , разбацан од на Грујо, неговата пословична смотаност пред камери или па за другите не гласа затоа шо ги мрази скапите ташни на Шеќерка. Ај не бидете деца..позната е народната брат за брат сирење за пари , а народ никад не греши што ви потврди и онаа битанга Herr Бране...
Реков и повторувам , работата ќе биде во ред само, ако Грујо на нотар потпише дека ќе изгуби во корист на леглото зајаци. Се друго е неприфатливо за сдсм-овците и нивните кошер-американски и педофилистичарски чобани... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by defo on Саб Јан 16 2016, 15:29

concrete напиша:Реков и повторувам , работата ќе биде во ред само, ако Грујо на нотар потпише дека ќе изгуби во корист на леглото зајаци. Се друго е неприфатливо за сдсм-овците и нивните кошер-американски и педофилистичарски чобани... Very Happy Very Happy
Мислиш дека твоето идол-че е толку јако, слушнавме колку е јако на бомбите со апсење, уцени, увезување гласачи.....така да муабетот ти =0, или пак си ја тераш онаа што ја верглаше со години 7:0, 8:0.....

defo

Posts : 63
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Саб Јан 16 2016, 15:32

defo напиша:
concrete напиша:Реков и повторувам , работата ќе биде во ред само, ако Грујо на нотар потпише дека ќе изгуби во корист на леглото зајаци. Се друго е неприфатливо за сдсм-овците и нивните кошер-американски и педофилистичарски чобани... Very Happy Very Happy
Мислиш дека твоето идол-че е толку јако, слушнавме колку е јако на бомбите со апсење, уцени, увезување гласачи.....така да муабетот ти =0, или пак си ја тераш онаа што ја верглаше со години 7:0, 8:0.....
Не е важно која страна повеќе шутирала кон противничкиот гол .... важно е кој дал повеќе голови ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Саб Јан 16 2016, 15:33

losa ti e matematikava defo, i bez digitronce so aplikacija na ruza,
mozes da presmetas
deka e u stvari 10: 0, u najava 11:0..12:0...
jebi ga, toa e vekje visa matematika ama ke se nauci, ima vreme.eheheejj..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Саб Јан 16 2016, 15:41

defo напиша:
concrete напиша:Реков и повторувам , работата ќе биде во ред само, ако Грујо на нотар потпише дека ќе изгуби во корист на леглото зајаци. Се друго е неприфатливо за сдсм-овците и нивните кошер-американски и педофилистичарски чобани... Very Happy Very Happy
Мислиш дека твоето идол-че е толку јако, слушнавме колку е јако на бомбите со апсење, уцени, увезување гласачи.....така да муабетот ти =0, или пак си ја тераш онаа што ја верглаше со години 7:0, 8:0.....
кој тоа вика дека е нула??  македонските гласачи?? дефо??? или некој американски или ЕУ лобист??? Европјаните , што нас и треба како Европејци најмногу да не засега , кур ги боли за тие ваши математики, нив сеа по улици резултатот на тие математики им ги силува жените..тоа нив ги боли....производот кој ич не е нула.. Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Саб Јан 16 2016, 15:46

Граѓаните со порака до Заев: Доста ти бевме заложници, избори да има на 24-ти април


http://denesen.mk/web/?p=393518
Ете што викаат граѓаните!

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Нед Јан 17 2016, 01:28

Демократскиот Сојуз ја промовираше изборната програма

http://telma.com.mk/vesti/demokratskiot-sojuz-ja-promovirashe-izbornata-programa

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 18 Previous  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 18  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот