Општо за пред изборите 2016

Страна 15 of 18 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next

Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Саб Aвг 20 2016, 22:38

http://www.slobodnaevropa.mk/a/27935423.html

Абе какви фантоми сеништа ниедни ...

...не се јавиле за проверка ... па голем таков ако не се јавиле, тоа не значи дека не постојат ... луѓено едноставно можеби не се дома (одмори или друго) или пак баш ги заболе таквото за некаков си избирачки список и немаат намера ама баш ни секунда од времето да се со тоа занимаваат ...

туку нели беа 500 000 фантоми ... фантоми ги однеле .... Twisted Evil Very Happy

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Саб Aвг 20 2016, 22:40

Ја де еве го се јави

http://24vesti.mk/spasovski-se-dokazha-deka-okolu-30-000-izbirachi-%E2%80%93-ne-postojat

...абе постојат ко што постојат неговите фалц возачки дозволи .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Саб Aвг 20 2016, 22:46

king напиша:http://www.slobodnaevropa.mk/a/27935423.html

Абе какви фантоми сеништа ниедни ...

...не се јавиле за проверка ... па голем таков ако не се јавиле, тоа не значи дека не постојат ... луѓено едноставно можеби не се дома (одмори или друго) или пак баш ги заболе таквото за некаков си избирачки список и немаат намера ама баш ни секунда од времето да се со тоа занимаваат ...

туку нели беа 500 000 фантоми ... фантоми ги однеле .... Twisted Evil Very Happy
е многу ми е смешен твојов муабет... и цело релативизирање...

добро, тебе навистина не ти е јасно дека само 1 и со букви ЕДЕН нерегуларен глас е доволен за поништување на избори?

а ваму ги имаме оние по 100 души на м2 на ул. макси ѓорѓија... ме интересира како си се и ги оправдуваш манипулациите... или па и баш не, не ме интересира... битно ти да си знајш.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Саб Aвг 20 2016, 22:57

чучулига напиша:
е многу ми е смешен твојов муабет... и цело релативизирање...

добро, тебе навистина не ти е јасно дека само 1 и со букви ЕДЕН нерегуларен глас е доволен за поништување на избори?

а ваму ги имаме оние по 100 души на м2 на ул. макси ѓорѓија... ме интересира како си се и ги оправдуваш манипулациите... или па и баш не, не ме интересира... битно ти да си знајш.
Не, не ми е јасно .... како ако како што пењават дека изборите биле нерегуларни спокојно си седат у собрание и си земаат нерегурарни плати... па си изгласуваат разно разни сјо-а, технички, преодни влади  и други работи кои им одговараат ....

...абе ... ако нештото е нерегуларно и нелегитимно нема кој курац да работи и си изгласува работи кои им одговараат ...
... едноставно ако е нелегитимно, крај,  точка, нема друго ... а не како од случај до случај  кога им одговара или не ...

... друго ... абе ...наша работа, циркус ... собранието е фалц, ама јас ќе си земам плата и користам привелегиите и бенефициите ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Саб Aвг 20 2016, 23:01

king напиша:
чучулига напиша:
е многу ми е смешен твојов муабет... и цело релативизирање...

добро, тебе навистина не ти е јасно дека само 1 и со букви ЕДЕН нерегуларен глас е доволен за поништување на избори?

а ваму ги имаме оние по 100 души на м2 на ул. макси ѓорѓија... ме интересира како си се и ги оправдуваш манипулациите... или па и баш не, не ме интересира... битно ти да си знајш.
Не, не ми е јасно .... како ако како што пењават дека изборите биле нерегуларни спокојно си седат у собрание и си земаат нерегурарни плати... па си изгласуваат разно разни сјо-а, технички, преодни влади  и други работи кои им одговараат ....

...абе ... ако нештото е нерегуларно и нелегитимно нема кој курац да работи и си изгласува работи кои им одговараат ...
... едноставно ако е нелегитимно, крај,  точка, нема друго ... а не како од случај до случај  кога им одговара или не ...

... друго ... абе ...наша работа, циркус ... собранието е фалц, ама јас ќе си земам плата и користам привелегиите и бенефициите ....
aj aj aaaaaaj

а ко го бојкотират собранието тогаш пак нечинат...

крај не ти се наоѓа...

и да, шо не се буниш вака за земање плата а неработење на оние задолжени заааа кризи, здравство, економија... м?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Саб Aвг 20 2016, 23:05

а, а, ааааа ....
... абе нив (сдсм) крај не им се наоѓа .... ем избори „фалц“ ем неќат да одат на избори ...
...што сакаат .... власт без избори ...?????

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Саб Aвг 20 2016, 23:07

а зошто би оделе на фалц избори?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Саб Aвг 20 2016, 23:11

Аааааа .... у гравче гледаш дека некој ќе фалсификуел ...
.... за сдсм сите избори што ги губи се фалсификувани ... тоа веќе стана догма .... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Саб Aвг 20 2016, 23:20

ммм да, гледам, ама не во граФ.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Саб Aвг 20 2016, 23:31

Е добро де ...у џигерици од кокошка ..... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Саб Aвг 20 2016, 23:34

абе шо е битно па во шо гледам. битно е дека не грешам.

(некој нека му дојави на гру молим лепо! - мож ќе му ја преземам тезгата на то инспекторката)

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Саб Aвг 20 2016, 23:54

Абе се поише ја губиш оригиналноста и заличуеш на хордата на геросопаоуљас .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Саб Aвг 20 2016, 23:57

ако видиш конкурс да барат нешто во ордата, кажи.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Нед Aвг 21 2016, 00:01

Плаќаат ли добро?

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Нед Aвг 21 2016, 00:05

појма немам.

не ми смета да дознам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Пон Aвг 22 2016, 19:01

plakjaat so kanti sirenje.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Сре Aвг 31 2016, 23:17

Кажуваат дека се договориле ... избори на 11 Декември!

http://telegraf.mk/aktuelno/Makedonija/ns-newsarticle-spremajte-cizmi-i-kaputi-izborite-dogovoreni-Makedonija-ke-glasa-srede-stud-na-11-dekemvri.nspx

.... а што стана со  она на шарените дупеглавци... нема правда нема мир, со криминалци не се договара, те идриз бег за овој или оној  ....  зошто во овој договор нема ама баш ништо од тоа за што тие кобајаги се залагаа ... или беа само крпа за еднократна употреба ...јблг ... сдсм тешко се одвикнува од навиката ... употреби и фрли ... Very Happy

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Сре Aвг 31 2016, 23:19

http://fokus.mk/zaev-od-pravdata-i-od-sudot-na-narodot-nema-begane/

... е јбг ... нема бегање .... тогаш народот ќе му купи карта у еден правец за у буништето на историјата ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Чет Сеп 01 2016, 00:20

king напиша:http://fokus.mk/zaev-od-pravdata-i-od-sudot-na-narodot-nema-begane/

... е јбг ... нема бегање .... тогаш народот ќе му купи карта у еден правец за у буништето на историјата ....
...хмм, бегање???, ако не омасти јуженце...нема правда!!!! Wink
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Чет Сеп 01 2016, 11:26

http://plusinfo.mk/vest/84460/milevski-Makedonija-na-11-dekemvri-kje-ja-kazni-kriminalnata-i-zabegana-vlast

кога вакви од безначајни паразит и сончоглед партии со двајца без тројца се наголемо чаталат може само да ти се присере ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Чет Сеп 01 2016, 11:34

ЛДП комедијантите се сега само еден аматерски театарски кружок , кој од време на време по селските меани држи смешни едночинки за разбивање на досада. И толку.
Па оние два-тројца леваци у левата партија или ќе-биде партија имаат повеќе идеа и боја за замачкуење избирачи него тие смешни, изгубени у свемиру јадници... Very Happy
Всушност јас цело време мислам дека  дал Грујо , дал неговите ментори ги финансираат ваквите ко овој , па Зајко и слични само за да ствараат напон потребен за успивање на народ , за да тој би можел да владее док е жив...., а и после...
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Пет Сеп 02 2016, 08:50

.....изгубени у свемиру јадници...
Е, е, ееее ..... такви имаме премногу... теткицата Лиле, оној Тито, благонадежниот ЉуБчо .... итн ... сега сите излегуваат од глувчешките дупки ... мислат ќе се омрсат Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Пет Сеп 02 2016, 09:02

Тие се само кулиси на сцената каде главната улога сеуште ја игра Грујо. Никој од нив нажалост не му е ни до глуждови, а како ми се гледа такви кои би го надмашиле  нема ни во забавиште дојдено , а камо ли да дипломирал некој. Има изгледа баткава да биде примадона у нашуве оперети уште мнооогу долго.... Smile Smile
Иако почна да забегуе , но и тој како Трамп.....му се може...
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by кнез on Пет Сеп 02 2016, 19:14

Мухамед Зекири станал Член на СДСМ и тоа нешто во раководството го ставиле.
Сега станува појасно зошто Зајко отиде на Шкендија.
А Муричи(така го викавме Мухамед, по, имаше еден играч на Приштина Џевдед Муричи)го знам многу добро,и него и цела негова фамилија и колку се мераклии на спорт.
Инаку татко им беше извонреден човек водоводџија,а тој е само еден ефтин амерички службеник.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Пет Сеп 02 2016, 23:24

http://standard.mk/oliver-spasovski-megjunarodnata-zaednica-isprati-jasni-poraki-gruevski-negovoto-drushtvo-vo-zaminuvanje/
..не ми е јасно каде овој смешен лик ќе се крие после изборната победа на вмро??? Веројатно ќе плаче у некое ќуше и ќе цивка: нема правда... Smile
На ваквите спободи им остануе само едно , да соберат доволно муда и храброст да го утепаат....друго нема Smile  Smile , а на Грујо жими мајка, ќе му замерам и веќе никогаш нема да гласам за него, ако после избори не ги прошета низ град со оглавници од картон на кој пишува : јас сум шугава џукела .... Smile Smile Smile
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 15 of 18 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот