Општо за пред изборите 2016

Страна 14 of 18 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Next

Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Нед Апр 17 2016, 13:46

concrete напиша:
чучулига напиша:
king напиша:
чучулига напиша:
concrete напиша:..чучулига  како бе ги уценуат, дека ќе ги избркаат од работа???
да.
А кого ќе примат наместо нив?

...како и да вртиш ..толку сме .... кај ќе најдат нови луѓе ...
..или од мигрантиве ќе почнат да вработуваат ....
не знам бе кинг... знам само дека луѓе се константно под стрес ради такви притисоци.
....тогаш тоа не се луѓе, тоа се кокошки, овци ,кози и други говедасти папкари....кога тврдат дека се под стрес и притисок  за бркање од работа од страна на некакви партиски гомнојадци..какви ги опишуваат..или некој друг ги опишува, а ти ни кажуеш гачки на основа на такво сочиненија... Very Happy Very Happy Very Happy
 ... Very Happy!!
Знајш што ме буни ....

...нели викаат дека вмровци туто комплето ја партизирале администрацијата ... се врмровец до вмровец у администрација ...
...е сега, чудно,  само во мвр од кај се испилија 500 сдсм-оФци кои се прераспределени (читај унапредени) од оливерчо ...

.... некој цело време лаже ...само кој?

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Нед Апр 17 2016, 13:53

king напиша:
concrete напиша:
чучулига напиша:
king напиша:
чучулига напиша:
concrete напиша:..чучулига  како бе ги уценуат, дека ќе ги избркаат од работа???
да.
А кого ќе примат наместо нив?

...како и да вртиш ..толку сме .... кај ќе најдат нови луѓе ...
..или од мигрантиве ќе почнат да вработуваат ....
не знам бе кинг... знам само дека луѓе се константно под стрес ради такви притисоци.
....тогаш тоа не се луѓе, тоа се кокошки, овци ,кози и други говедасти папкари....кога тврдат дека се под стрес и притисок  за бркање од работа од страна на некакви партиски гомнојадци..какви ги опишуваат..или некој друг ги опишува, а ти ни кажуеш гачки на основа на такво сочиненија... Very Happy Very Happy Very Happy
 ... Very Happy!!
Знајш што ме буни ....

...нели викаат дека вмровци туто комплето ја партизирале администрацијата ... се врмровец до вмровец у администрација ...
...е сега, чудно,  само во мвр од кај се испилија 500 сдсм-оФци кои се прераспределени (читај унапредени) од оливерчо ...

.... некој цело време лаже ...само кој?
.."оливерчо",  а некои ко нашава наивна , од бога дадена.. чучулига само му терцираат...па коа ќе почнат уште да фалшираат дека гица од гевгелија е мадона ...јас се крстам..., свртен на север...и пљуцкам лево и десно по три пута...последовтелно Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Нед Апр 17 2016, 13:59

king напиша:
concrete напиша:
чучулига напиша:
king напиша:
чучулига напиша:
concrete напиша:..чучулига  како бе ги уценуат, дека ќе ги избркаат од работа???
да.
А кого ќе примат наместо нив?

...како и да вртиш ..толку сме .... кај ќе најдат нови луѓе ...
..или од мигрантиве ќе почнат да вработуваат ....
не знам бе кинг... знам само дека луѓе се константно под стрес ради такви притисоци.
....тогаш тоа не се луѓе, тоа се кокошки, овци ,кози и други говедасти папкари....кога тврдат дека се под стрес и притисок  за бркање од работа од страна на некакви партиски гомнојадци..какви ги опишуваат..или некој друг ги опишува, а ти ни кажуеш гачки на основа на такво сочиненија... Very Happy Very Happy Very Happy
 ... Very Happy!!
Знајш што ме буни ....

...нели викаат дека вмровци туто комплето ја партизирале администрацијата ... се врмровец до вмровец у администрација ...
...е сега, чудно,  само во мвр од кај се испилија 500 сдсм-оФци кои се прераспределени (читај унапредени) од оливерчо ...

.... некој цело време лаже ...само кој?
ами ај сега вака, ама искрен да бидиш

дали е вистина дека МВР е целосно партизирано или не?
само еден пример, Игор Спасов полицаецот на митингот на дфрикингпмне, обезбедуваше партиски митинг, то е факт и то од судењето.

дали е вистина дека полицајците се повикуваат по партиска линија најпрвин, за партиските митинзи во цивилка а тие шо не се партиски војници се остават во резерва

и на крај, ова да го одговориш, дали е вистина дека ако нема членска книшка од дфрикингВМРО-ДПМНЕ, никој не можи да влези на работа во МВР/ДПМНЕ или во  војската?
ова е факт, добро познат ај да видам шо ке речиш сега.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Нед Апр 17 2016, 17:19

На погрешна адреса бараш одговори ...
..нит сум у војската нит сум у мвр ниту во некое друго министерство па да знам што,  како  кој и кого прима на работа!

... а ти ... не верувај ко у библија за се што ќе кажат црпнатите ....  докажано е дека се патолошки лажови ... уште од она ...
...  дека фиромисовањето ќе е само за два три месеци ... а тек она за по еден член од фамилија .... па 20 000 потоа 100 000 па 500 000 па преку милион „снимени„ разговори, па бројката за фантомите им растеше ко рибите во рибарските приказни ... за да на крај оној чичето ... бара бар само еден да најде .... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


Последната промена е направена од king на Нед Апр 17 2016, 17:22. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Нед Апр 17 2016, 17:21

ааа кинг... шо ако муабетов не ми е од некој "црпнат" ко шо велиш?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Нед Апр 17 2016, 17:24

... а ааааа ..а што ако јас ти кажам дека добро знам бар двајца инспектори во мвр кои се изгорени но не и забегани сдсм-овци ... и дека со години никој ни ги пипнал ни ги уназадил ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Нед Апр 17 2016, 17:37

да се здрави и живи... за новите вработувања е муабетот инаку.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Нед Апр 17 2016, 17:58

чучулига напиша:да се здрави и живи... за новите вработувања е муабетот инаку.
аааааа,...а што очекуваш ти у балкан бавчата??  демек сдсм чеда божји , с'кннн такви дејанија блудни Shocked Shocked Shocked ..а бе чучулига , викам јас на млеце б'здиш , а ти си веруеш дека е текила.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Пет Апр 22 2016, 20:51

http://www.utrinski.mk/default.asp?ItemID=52201F00B58611448EFD32AB82D88B16


Абе луди ли се .... фотографии во избирачките списоци ..... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

.... а списковите ги фотокопира кој стигне!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

...ебате црпнатите .... ако им е до сликички нек си собираат „животинско царство“

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Пет Апр 22 2016, 20:55

чоек, 

ај намали на "возбуда"...

какви ни се личните карти и пасошите знајш? со какви податоци? оти електронски чип?ај не драми вештачки амааааан!

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Пет Апр 22 2016, 22:05

...дефинитивно на сите им фуфка на избори да си ги измерат, изгледа  од големината на вмро ..им се ококориле очите ...голем е стравот за десетти пут...
...баш да видиме уште што ќе измислат , у хор со педофилистичарите и оној американскиот ретард со посебни потреби од замокот Градиште.... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Нед Мај 15 2016, 11:28

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=96995
izbori ke ima,
ama dali ke ima sto da se izbira...
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Нед Мај 15 2016, 12:33

Па ионака немаше помеѓу што да се избира .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by кнез on Вто Мај 17 2016, 12:23

Избори па пак избори.
Ова ти е како премет Ткачов,не ми е јасно само кој од американската амбасада научил вакви вратоломии.Важно ние како гледачи да уживаме во сето тоа. Crying or Very sad Crying or Very sad

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by кнез on Вто Мај 17 2016, 12:32

Đorđe Balašević - Putuj Evropo - '94 Sava Centar - YouTube
Оваа песна во сегашно време за мене добива спротивна конотација од онаа на која мислел Балашевиќ кога ја пеел иако во основа заслугите сепак во крајно, му припаѓаат на народот.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by кнез on Сре Мај 18 2016, 10:13

Денес доаѓа Брус ли да го изшамара на нашиов боксер. Very Happy

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by кнез on Сре Мај 18 2016, 10:16

Сега Грујо курназот ја префрли топката до Уставен,демек тој е за избори и не попуштил ама Уставен решил да нема избори и што да се прави.
Вакви глупи скечови ни на ХИХИРИКУ нема.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Сре Мај 18 2016, 11:28

Комедијанти...

... едни бараат избори, па кога ги добија сега  неќат да одат на нив (од само за нив разбирливи причини Twisted Evil Twisted Evil)

... другите кога направија се за да има избори останаа сами ...  Twisted Evil Twisted Evil

...трети (ловци у матно) пак седат на две или три столици и зависно од дневнополитички причини ги менуваат ставовите побрзо и од чорапите ...

... четвртите, ако се стварно четврти (странците) или се тотално изгубени овци кои не знаат што со себе да прават  фаќаат те една те друга страна ... или си играат мајтап со нас...

... калакурница, не се знае кој кого, ... го збудалеа народот .... ебате болната желба за власт ...

... аба нек удат упм сите ... треба туто комплето да се затворат на градски стадион и да се натераат да играат paintball, до последен на нозе, но со стгварна боева муниција....


..под итно ни се потребни некои други нови деца ... а овие досегашните у поправен дом за малолетници ..

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by кнез on Сре Мај 18 2016, 16:23

Како прво и последно нема ни едни ни други ни трети ни ....туку има само Американци и нивни работници во остварување на американскиот план.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Саб Мај 21 2016, 08:26

кнез напиша:Како прво и последно нема ни едни ни други ни трети ни ....туку има само Американци и нивни работници во остварување на американскиот план.

nekJe moKJi ove noKji Smile

koi amerogovna koi bakraci.
dovolno se na'sskani baknuvacite na kama I revolver , jadosani se od svoite "lideri" koi namesto da sprecat ( rapidno) slakanje so farbi - kako mivki dozvoluvaat amerigovnarski kurvi I siptarosani "demonstrantki" i raznorazni protestantutki da se zaebavaat so trpenieto i nervite na lugjeto koi dosega bea pod partiski direktivi, i zatoa i ne reagiraat no utre, mozebi ke gi preminat granicite na "dobro" odnesuvanje..
a toa znaci deka ,ako kurvive dojdat na vlast na kurvinski nacin, bez narod, bez izbori, bez mnozinstvo,
e se najde nekoj koj ke im go zakurvi vladeenjeto
pa namesto vo, smeneta uloga,da se sljaka so boi i jajca, po novo-kurvisanite vladeteli, so americki morkov vo gazot, ke se sljaka so nesto drugo. pirat
toa e opasna situacija
obrazlozuvam: amerigovnata i nivnite sorospii ovde, nikogas ne ja svatile dlabocinata na dusata na makedonecot.onoj prosto-prosireniot, koj se sekjava koj mu e tatko, majka, dedo baba, koj slusal prikazni od dedovci i babi pokraj nekoj mangal koj znae kako se vari rakija seuste, i koj znae barem 2-3 ora, i makedonski narodni, ( ili kako denesnive kurvospii velat, selski) pesni. 
Makedonija i makedoncite ja znaat samo kako nekoja si zemja so ljubezni domakjini, miren narod, ezero, ponekoja planina, relativno siromasna ekonomija, popatna stanica kon Grcija , devojki za mazenje, koi ke im sedat doma, i gleaat deca, za razlika od nivnite orospii koi ni so stap ne mozt da gi nateraat barem kafe da im svarat...
.. trebase nekoj od niv ( sRanci) da svati deka ovoj narod ima svoj svet vo koj sRancite nemaat mesto nitu imale nekogas, a toa e golata dusa na makedonecot- sama, osamena, ocajna  i gorka, koja, vo interes na osnovnite prezivuvacki instikti- da se zivi i zdravi decata, familijata- se ginelo, ne sme mozele ni za drzava da izgineme, sme ginele so se veli za zastita na cest, na kukjen prag, za komsijata, za grabnata devojka, za odmazda.. za grabnato ili ubieno dete, za zapalena kukja, za ...
.. ne sme stasale od ginenje, da izgineme ni za drzava koja nikogas sme ja nemale..
i sega koga nekoj povtorno saka da ne TRI|VIJALIZIRA do nivo- "sekiraj se ti za familijata, za drzavata nie ( siptaroamerogovnosorosoidite) ke se sekirame..".. za da moze indiivdualno da ne manipulira, za da ne mozeme da se sobereme nisto povekje od gosti na edna svadba, na koja mozebi utre ke ni nametnat da ne peeme patriotski pesni, ili mozda ke recat- 25 posto od pesnite da bidat na sipatrski ili na latinica..
.. nekoj nitu naucil koi sme i sto sme, nit se zanimava so toa..
AMA, povekje od siguren sum, deka PREDAVNICITE  ke moraat da ziveat vo mnogu pozastiteni objekti , i po-blindirani avtomobili od ovie sto se denes na vlast, siguren sum deka NEMA da se pojavat "pred narod" koj i onaka go nemaat,  da objasnuvaat kako ni e dobro a moz i podobro ke bilo.

zatoa celava ovaa "revolucija" e zbirstina na SUTRACI koi zasega slakaat boi, a koga ke dojdat na vlast, ako dojdat ke mora da pokazat poseriozno lice, da gi smenat, molerskite odela so sluzbeni odela,
ama nema da zboruva narod niz niz niv, ke zboruva nekoi "centar" za zaebavanje na svetot, so lokacija nekade na 5-6-8 iljadi kilometi od ovde..
.. duhot na GEMIDZIITE nikogas ne go zapoznale , go ignorirale, duri i se podjebavale.. ama po se izgleda , i ke go otvorat od siseto.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by кнез on Саб Мај 21 2016, 12:00

Вол,да ти одговорам со исто така српска поговорка.Далеко је Митровица где се кува шљивовица.Американците ја увидоа грешката на нивната хегемонистичка политика после Виетнам и станаа многу потрпеливи во нивните методи да дојдат до целта успешно балансирајќи да не дојде до од нив неконтролирано кревање на народот.Ме мрзи да пишувам па затоа само ќе напишам дека тие се во мода и дека тие ја диктираат модата а тоа е најважно во овој момент во светот.Модата од јазик музика филм Ким Кардашијан па се  до политички и филозофски идеологии и методите за остварување.А ви овој ебан свет огромното мнозинство народ сака да биде во мода

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Саб Мај 21 2016, 15:55

jasno mi e se' toa.
odsekogas postoela nekoja "moda".
nivnava moda e vo moda samo nekolku decenii
i seriozno e raznisana vo nekolku segmenti seuste ne temelno..
no, pak ke povtoram, ovoj narod i negovite jurisnici ne se izmisleni od nikakvi govnorikanci tuku istapile po najvisoka cena- zivot, za povisoka cel, da ne iscezneme..
takvata tradicija nasa, ne e bas prijatno da ja razgoruvaat..negde ke popusti trpenieto.
a potoa, komu kolku mu e pisano.
vicevite za kuburi nema da bidat pateticno smesni povekje..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by кнез on Саб Мај 21 2016, 20:12

Апсолутно доминираат и никаква мала држава нема никакви шанси да се избори за својата сувереност(да бидеш свој на своето).
Македонија по својата големина и својот потенцијал мора да биде приклучена и да се потпира на некој голем сојуз или сила за да можѓе мирно да го остварува својот напредок.
Нјадобро беше кога беше Југославија и од таков сојуз нема подобро, но по растурањето на таа држава се наметна логично решението дека тоа ќе биде ЕУ и НАТО кој беа супериорни и под нивна капа ние да одиме напред,иако и тогаш беше недвосмислено дека зад растурањето на јужнословенската заедница стојат токму тие.
Проблемот настана кога се увиде дека токму тие организации имаат други планови за македонскиот народ од напредок и благосостојба.
После битката со Србија која сеуште не е до крај потчинета иако е грогирано пасивизирана,остварувањето на фашистичката албанска идеја  заедно со великобуграските апетити се следните станици на американската доктрина на Балканот.
Среќа за нас е што Русија зајакна и има намера да се врати на Балканот.Тоа е нашата единствена шанса.Знаејќи го сето тоа ние треба да пловиме со едно мало кајче во ова невреме кога поминуваат два танкера од кој едниот оди накај нас и нема да го смени курсот,а другиот кој е нашиот единствен спас  е подалеку од нас (за да се закачиме на него и да преживееме)  а ние во невремево не можеме да го видиме.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Саб Мај 21 2016, 20:54

Како што стојат работите избори .... изгледа у редовниот термин ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Саб Мај 21 2016, 23:10

pa, imavme socijalizam, nikoj ne se zamarase so ..izbori.. iako I vo to opstestvvo, za tie sto ne znaat, imase-izbori.
potoa dojde demokratija I u nasa avlija-procvetavme.
ni ukazaa deka vise "komjunizm -nou, komunizm is ded, demokraci, elekshn.."
I bi -izbori.
eve izbori
juni izbori, pa da birame. koj ke izleze da go birame.mislam , da ne bese zapadnava civilizacija na celo so zastitnikot na demokracijata sirum universumot, u-sa, nemase da znaeme nisto. I treba slepo da gi sledime nivnite nasoki, soveti.. more i naredbi i ultimatumi.
znaci - juris na izbori, taka trebet , neli?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 14 of 18 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот