Општо за пред изборите 2016

Страна 13 of 18 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 18  Next

Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Нед Апр 10 2016, 22:23

defo напиша:Конкрете, Кинг, кој е власт во Македонија знаете????
Дали знаете друг пример во светот каде, 24/7 се критикува опозицијата???
Инаку не се секирајте на 05 јуни ќе имате опозиција, СДПМ.....со Рада Шеќеркоска, Јана Маја.....ќе го имате и Стевче Гревче Милетиќ..ич да не се секирате. И убаво е што ќе има избори барем светот да види со какви бараби има работа.
А што .... не смее да се критикува опозицијата?

.... на критика се подложни и власта и претедентите за власт ....

... а за од 5 јуни ... па мислам дека од тебе спомнатата опозиција ќе е поарна од оваа зајковата која не ја бива ни за свинска ... се калимеро до калимеро се наредиле ... наместо да се борат со идеи и придобијат народ тие цело време .... кви, квиии квичат ... се некој друг им е крив само тие се најпаметни и најубави на мајка .....

...е јбг ... не е битно колку мајката џавка  дека синчето и е најубаво и најпаметно на светот .... се прашуваат и другите ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Нед Апр 10 2016, 22:29

чучулига напиша:Ваков сакам

http://off.net.mk/vesti/razno/ako-vekje-zboruvame-za-lideri

за ваков чоек вреди да се гласа.
Ej!
sampion e!
imam citano za nego, I porano, arno go stavi Wink
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Нед Апр 10 2016, 22:38

Чоечиште е!

како беше она: денес сите сме луѓе ама ретко кој е човек.

е овај е!

во претседателската палата насели бездомници, замисли...

кога кај нас така?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Нед Апр 10 2016, 22:39

Laughing Laughing Laughing
.. pa.. I kaj nas... se naseluvaat.. voglavnom.. bezdomnici
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Пон Апр 11 2016, 21:41

Читам по нетов ....

...сите запнале .... меѓународната заедница ... меѓународната заедница ... да каже ова, она, има, нема, услови,  избори...

... а бе ..упм .. и меѓународна заедница и се ... ние сме овде свои на своето ...
... абати тикварите ... друг да им каже што да прават ...
... ова со меѓународната му доаѓа ко да ..  комшијата треба да си го прашаш дали смееш  да ја дупиш својата жена ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Вто Апр 12 2016, 09:07

Зајко пак со желби до Дедо Мраз Very Happy


Заев: Избори на 5. јуни не може да има, Велјановски може да го свика Парламентот

http://emagazin.mk/vesti/vest/21142?title=%28video%29-zaev-izbori-na-5.-juni-ne-mozhe-da-ima-veljanovski-mozhe-da-go-svika-parlamentot

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Пет Апр 15 2016, 17:25

....амбасадорот на Кралството Холандија во Република Македонија, Ваутер Пломп.., запамтете име за кога ќе треба...Значи дотичниот се сретнал со зајко заев и овој му рекол дека:СДСМ нема да учествува на нерегуларни избори, какви што ќе бидат тие на 5 јуни, ниту такви избори ќе дозволи.
Таа мала зајачка џукела уште верува дека само со сдсм на нив , може да има избори во Македонија......која бдала боже мој , мислам дека и зајачкото лоби треба да ифрли на клоци ваква глупава зајачка дилеа..  Very Happy Very Happy Very Happy
А амбасадорот воопшто не му рекол дека тоа нем вез со животот , туку и го поддржал..ова зарди она на почетокот запишуење на името на овој педерастичен дач...
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Пет Апр 15 2016, 19:56

concrete напиша:....амбасадорот на Кралството Холандија во Република Македонија, Ваутер Пломп.., запамтете име за кога ќе треба...Значи дотичниот се сретнал со зајко заев и овој му рекол дека:СДСМ нема да учествува на нерегуларни избори, какви што ќе бидат тие на 5 јуни, ниту такви избори ќе дозволи.
Таа мала зајачка џукела уште верува дека само со сдсм на нив , може да има избори во Македонија......која бдала боже мој , мислам дека и зајачкото лоби треба да ифрли на клоци ваква глупава зајачка дилеа..  Very Happy Very Happy Very Happy
А амбасадорот воопшто не му рекол дека тоа нем вез со животот , туку и го поддржал..ова зарди она на почетокот запишуење на името на овој педерастичен дач...
Таа реченица бара објаснување ....!!!!!!

.... што мисли дотичниот со неа .... како тоа тој нема да дозволел??????

.... и последно .... нешто многу ми се задужуе во странство .... се плашам дека раздолжувањето ќе биде страшно по сите нас  особено кога се знае дека ... ни код бабе нема за џабе ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Саб Апр 16 2016, 00:04

Уште рано, рано предвреме ја свиткал кичмата


Заев со грчкиот предлог: Име за меѓународна употреба

http://kurir.mk/Makedonija/vesti/zaev-so-grchkiot-predlog-ime-za-megunarodna-upotreba/

И па јазикот му е побрз од паметот ... јасно и гласно признава дека вмро имал цврст став за името а дека тој еве готов е спрмен да не продаде за само малкуцка да седне на премиерското столче...
.... име за севкупна употреба според грчки вкус ... а за по дома можеме и да си се викаме Македонија....
... добро бе толку ли тој нема памет ... 25 години со мака собравме од две третини држави признание под Македонија тој сеа се ќе множи со нула ....
.... кљусев, борис, киро, бранко, хари, бучко, љубчо, грујо не смееја да помислат за менување на името, тој црпнат ќе менувал?????
... епа нека смени .... па ќе види тогаш што е народ, деветиот круг од пеколот ќе му изгледа ко рај ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Саб Апр 16 2016, 01:10

toj celo vreme na toa misli, imetto kako da go smeni
ama ke.se.izgori tuka, zanavek
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Саб Апр 16 2016, 08:59

VOL напиша:toj celo vreme na toa misli, imetto kako da go smeni
ama ke.se.izgori tuka, zanavek
...едно време , а и сега..,  грчки контиња пердашеа струмичанки редовно...овој зајко ми е многу сумњив у однос на сперматозоидот кој го направил, но тоа само милата мама му знае..никој друг на овој бел свет , дури ни курокакис кој у тоа време, колку знаеме... "купуел" корнишони у тие краеви.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Нед Апр 17 2016, 00:13

Фотката и написот на листот

http://www.dw.com/mk/%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D1%98%D0%B5-%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%B0-%D0%B8-%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BC%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%83%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D1%83%D1%82%D1%80%D0%B5-%D0%B8-%D0%B2%D0%B0%D1%88%D0%B8%D0%BD%D0%B3%D1%82%D0%BE%D0%BD/a-19193567?maca=maz-rss-maz-pol_makedonija_timemk-4727-xml-mrss

.... а каква власт сака?
.... пошто нели БЦ носел најмудри одлуки ... според зајко..
...сака власт што пак пола Македонија ќе остави без работа...
..сака власт што пензионерите ќе ги дели на три касти ... прва, втора и трета група .... и ги пензиите исплаќа со месеци каснење ...
... сака власт што пак ќе им ги зароби и украде девизите...
... сака власт што пак ќе им ги преку разни штедилници и министри у тренерки украде и она малкуто преостанати пари  ...
...  замисли си ...Вице менаџер на годината... Twisted Evil
.... сака власт што пак при протести ќе поставува митралези и снајпери ...
.... ај доста е ... а има уште многу ...
... е јбг ... дотичната или не знае што сака или има склероза у напреден стадиум ........ аааааа .... не сака ваква власт ... па ене и го 5 јуни .... ете и шанса ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Нед Апр 17 2016, 10:33

king напиша:Фотката и написот на листот

http://www.dw.com/mk/%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D1%98%D0%B5-%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%B0-%D0%B8-%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BC%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%83%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D1%83%D1%82%D1%80%D0%B5-%D0%B8-%D0%B2%D0%B0%D1%88%D0%B8%D0%BD%D0%B3%D1%82%D0%BE%D0%BD/a-19193567?maca=maz-rss-maz-pol_makedonija_timemk-4727-xml-mrss

.... а каква власт сака?
.... пошто нели БЦ носел најмудри одлуки ... според зајко..
...сака власт што пак пола Македонија ќе остави без работа...
..сака власт што пензионерите ќе ги дели на три касти ... прва, втора и трета група .... и ги пензиите исплаќа со месеци каснење ...
... сака власт што пак ќе им ги зароби и украде девизите...
... сака власт што пак ќе им ги преку разни штедилници и министри у тренерки украде и она малкуто преостанати пари  ...
...  замисли си ...Вице менаџер на годината... Twisted Evil
.... сака власт што пак при протести ќе поставува митралези и снајпери ...
.... ај доста е ... а има уште многу ...
... е јбг ... дотичната или не знае што сака или има склероза у напреден стадиум ........ аааааа .... не сака ваква власт ... па ене и го 5 јуни .... ете и шанса ...
..нема шанса бе, вакви шупливи лејки , дрогирани и педери нема уште многу , а и да има ..има да ги нема.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Нед Апр 17 2016, 10:53

го мислам истото ко и женава и протестирам!

не сум шуплива лејка, ни сум дрогирана а педер па ич!

ќе ме има? - за да знам дали да планирам одмор, шетање такви работи ми е.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Нед Апр 17 2016, 11:17

чучулига напиша:го мислам истото ко и женава и протестирам!

E добро де ...
..твое право ...
... но власт на одредено време добива оној што го има мислењето на мнозинството ...

...туку лејкана е малкуцка збунета .... ја неќе оваа власт ....
...па таа власт се самораспушти ...што уште сака .... ене и го 5 јуни .... сите на „мегдан“ па кој победи нека владее ...

... но проблемот е друг .... сдсм неќе избори ... закажани беа за 24 април ... па се одложија за 5 јуни ....  сега и 5 јуни не им чини ... е па доста е веќе играње дрндувки сакам-неќам  .... самите бараа избори кои сега ги неќат ...
.... тие бе сакаат власт добиена на улица .... но во случајов очајно стојат со подршка од народот за таа работа .... и многу тешко т.е. никако не им оди да минорната подршка ја прикажат како масовна ...
...јбг ... багажот од девеесетите сеуште им е преголем ...
...а тек последните две  изјави ... оние за името и дека БЦ  бил најмудриот политичар ... Twisted Evil Twisted Evil  тоа е бе равно на харакири или сепуки ...
... а да хистерично на цел глас викаш ... диктатура и режим, не признавам судови, председател и друго а влакно да не ти фали на главата, да имаш цела дузина нво-а, медиуми кои работат по твој налог  ... а истовремено и да си пун ко брод и фирмите без проблем ти работат под пуна пареа е крајно лицемерие ...и потценување на народот ...


Последната промена е направена од king на Нед Апр 17 2016, 11:25. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Нед Апр 17 2016, 11:23

чучулига напиша:го мислам истото ко и женава и протестирам!

не сум шуплива лејка, ни сум дрогирана а педер па ич!

ќе ме има? - за да знам дали да планирам одмор, шетање такви работи ми е.
Very Happy Very Happy Very Happy   ќе те има , слободно планирај.., иако одморот повеќе ќе ти зависи од планот на американските кошери за ова лето, оптколку од било што друго.... Very Happy Very Happy Very Happy
протестирањето е гратис...Инаку знаеш ли кој ги праи транспарнтите каков држи жената и за колку пари???................, да нарачаме едно 10.000 со слика на одран зајак???? Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Нед Апр 17 2016, 11:27

кинг, то е твое видување на работите.

не е малку напишано, кажано, кои се проблемите во државата а се резултат на владеењето на дфрикингпмне. Нема да се повторувам ни да повторувам други.

То повторувањето за маса на народ, па бе чоек... кој сакаш да ти излези? уценетите државна администрација, сите шо работат под државна капа, земјоделците со нивните субвенции???

ај не ме прај будала ти се молам!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Нед Апр 17 2016, 11:30

concrete напиша:
чучулига напиша:го мислам истото ко и женава и протестирам!

не сум шуплива лејка, ни сум дрогирана а педер па ич!

ќе ме има? - за да знам дали да планирам одмор, шетање такви работи ми е.
Very Happy Very Happy Very Happy   ќе те има , слободно планирај.., иако одморот повеќе ќе ти зависи од планот на американските кошери за ова лето, оптколку од било што друго.... Very Happy Very Happy Very Happy
протестирањето е гратис...Инаку знаеш ли кој ги праи транспарнтите каков држи жената и за колку пари???................, да нарачаме едно 10.000 со слика на одран зајак???? Very Happy Very Happy
шуќур, ми олесна!

а за транспарентите, појма немам, извини. мож некој револтиран од власта гратис ги печати м? би можел ти да најдиш па поддржувач на власта за гратис да ти испечати такви ко шо си сакаш. ехеееее, ќеф ќе биди да ти учини!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Нед Апр 17 2016, 11:40

чучулига напиша:кинг, то е твое видување на работите.

не е малку напишано, кажано, кои се проблемите во државата а се резултат на владеењето на дфрикингпмне. Нема да се повторувам ни да повторувам други.

То повторувањето за маса на народ, па бе чоек... кој сакаш да ти излези? уценетите државна администрација, сите шо работат под државна капа, земјоделците со нивните субвенции???

ај не ме прај будала ти се молам!!!
Ајде бе ....уценета ...не заебавај ...
...сакаш да кажеш дека и вработените во администрацијата по општините, школите, јавните претпријатија  каде управува сдсм се исто така уценети од сдсм ????????

..... проблемот што сите сакаат у државно лежи на друга страна .... никој бе не сака у приватно да напорно работи 10-12 дневно 7 дена неделата без годишен одмор за цркавица од плата....

... а што е најчудно во изминативе 25 години никој не се ни најмалку потрудил да работите во приватниот сектор ги доведе во ред и подигне на похумано ниво ... а оние кој се најкомпетентни за таа работа (синдикатите)  стално дуваат во иста тиква власта па која и да е ...
... уствари синдикати постојат само за вработените во државниот и јавниот сектор .... синдикалното организирање во приватниот сектор е забранета и табу тема ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Нед Апр 17 2016, 11:41

чучулига напиша:
шуќур, ми олесна!

а за транспарентите, појма немам, извини. мож некој револтиран од власта гратис ги печати м? би можел ти да најдиш па поддржувач на власта за гратис да ти испечати такви ко шо си сакаш. ехеееее, ќеф ќе биди да ти учини!
А ха ха хаааааааааааа...
абе гратис нема ни кај бабине ..... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Нед Апр 17 2016, 11:44

чучулига напиша:кинг, то е твое видување на работите.

не е малку напишано, кажано, кои се проблемите во државата а се резултат на владеењето на дфрикингпмне. Нема да се повторувам ни да повторувам други.

То повторувањето за маса на народ, па бе чоек... кој сакаш да ти излези? уценетите државна администрација, сите шо работат под државна капа, земјоделците со нивните субвенции???

ај не ме прај будала ти се молам!!!
..чучулига  како бе ги уценуат, дека ќе ги избркаат од работа???
..па добро бе чучулига ( да ми беше ќерка ќе речев гуско!!) што еднаш не соберат тоа срцето ко гравче и не речат НЕ ИЗЛЕГУЕМЕ!!  КОЈ ВЕ ЕБЕ!!
...ќе ги избркаат од работа 100.000 од администрација???  Колку ќе трае тоа ?? 10 дена???   ..и аш нема влада, а по новите избори сдсм ќе ги врати сите ко херои на работа???
или нема??? ..

Зошто сите знааат дека сдсм никогаш и со букви НИКОГАШ нема веќе шанса да припири на власт....затоа што никој веќе не е од вчера... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Нед Апр 17 2016, 11:52

concrete напиша:..чучулига  како бе ги уценуат, дека ќе ги избркаат од работа???
да.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Нед Апр 17 2016, 11:56

чучулига напиша:
concrete напиша:..чучулига  како бе ги уценуат, дека ќе ги избркаат од работа???
да.
А кого ќе примат наместо нив?

...како да и вртиш ..толку сме .... кај ќе најдат нови луѓе ...
..или од мигрантиве ќе почнат да вработуваат ....


Последната промена е направена од king на Нед Апр 17 2016, 13:40. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Нед Апр 17 2016, 12:03

king напиша:
чучулига напиша:
concrete напиша:..чучулига  како бе ги уценуат, дека ќе ги избркаат од работа???
да.
А кого ќе примат наместо нив?

...како  и да вртиш ..толку сме .... кај ќе најдат нови луѓе ...
..или од мигрантиве ќе почнат да вработуваат ....
не знам бе кинг... знам само дека луѓе се константно под стрес ради такви притисоци.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Нед Апр 17 2016, 12:29

чучулига напиша:
king напиша:
чучулига напиша:
concrete напиша:..чучулига  како бе ги уценуат, дека ќе ги избркаат од работа???
да.
А кого ќе примат наместо нив?

...како и да вртиш ..толку сме .... кај ќе најдат нови луѓе ...
..или од мигрантиве ќе почнат да вработуваат ....
не знам бе кинг... знам само дека луѓе се константно под стрес ради такви притисоци.
....тогаш тоа не се луѓе, тоа се кокошки, овци ,кози и други говедасти папкари....кога тврдат дека се под стрес и притисок  за бркање од работа од страна на некакви партиски гомнојадци..какви ги опишуваат..или некој друг ги опишува, а ти ни кажуеш гачки на основа на такво сочиненија... Very Happy Very Happy Very Happy
 ... Very Happy!!
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 13 of 18 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 18  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот