Општо за пред изборите 2016

Страна 5 of 18 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 18  Next

Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Пет Јан 22 2016, 08:38

Сите да направат се за избори според меѓународни стандарди!

http://vecer.mk/Makedonija/site-da-napravat-se-za-izbori-spored-megjunarodni-standardi
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Пет Јан 22 2016, 10:44

VOL напиша:
Сите да направат се за избори според меѓународни стандарди!

http://vecer.mk/Makedonija/site-da-napravat-se-za-izbori-spored-megjunarodni-standardi
..а бе нема веза, ова Грујо сигурно му платил пут и престој у 5 ѕвезди на народњаков со свита , плус масажа ...и добра сумичка на контото у швица.., да дојде овде и да го тапша по рамо...За 10 години и тој научи европски финти.
Инаку се мислам , треба Латас да го отпушти , стануе контрапродуктивен, немаштовит и само се повторуе у недоглед.... На Грујо му требаат свежи идеи, бајати има и кај зајко.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Нед Јан 24 2016, 10:35

хихихи ....се разгракале .... противуставна па противуставна ....

http://alsat.mk/News/233427/ivanovski-protivustavna-odlukata-za-raspushtawe-na-parlamentot

....  ма јок бе ...кави противуставна .... тоа им беше шах-мат на изврдувањата на зајците, сотерани се у тесно ....
.....сега  ... ем им се иска ем им стиска

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Нед Јан 24 2016, 10:58

...зајаците не се битни бе, дај да видиме ние која мука ја имаше грујо за да влезе у вакво врзино коло и сите нас да не бутне во котелов под кој , очигледно е...... педофиливе и кошерите веќе ложат оган , а шипатарес мафтаат со мафтала и дуваат за да го разгорат.
За 6 месеца како тргнало никој нема ни да се сеќава на него , а не па да го гласа после година - две кога ќе има пак некакви наместени , од педофилистичарите ..избори.
За тоа ли му дававме мандат . да свитка опашка и отшета????
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Нед Јан 24 2016, 12:31

Ебем ли га .... се уште сме у фазата .... магаре или змија ....
или...

помалото од двете зла ....


...за преоѓање у друга фаза, сега како стојат работите, нигде на повидок трета политичка опција која би заменила една од постоечките две ... едноставно нема услови ...

...а најчудно е, уствари ич не е чудно, овие сегашниве наречиги крвни непријатели  заедно со сите сили удираат по се што ќе пркне како трета опција ...

.. но мора и да се признае дека досега гоооооолем дел што пројавувало некаква си трета опција всушност било обично замајавање, игра,  на некоја од двете „големи“ партии .....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Нед Јан 24 2016, 16:41

 
4-те ПОРАКИ НА ГРУЕВСКИ и 4 – КОНТРА ПОРАКИ


Годишната конференција на Унијата на жените на ДПМНЕ по којзнае кој пат беше обид и шанса Н.Груевски да се сокрие зад народот.


Собирајќи ги на едно место и оние кои сакаат и оние кои не сакаат со испробани и одамна познати механизми и техники се обиде да создаде привид во јавноста дека е најпосакуваниот политичар, најработник, најморалниот, најчесниот кој грешел ама народот ќе му опростел (демек грешен ангел).

Тој упати јавно 4 пораки : 1). Народот е господар на оваа територија……..
2). Со валкана игра и манипулации не се освојува довербата на народот, ниту во соработка со странски служби, со Катици, со Ван Хојтовци , со Чауши, со криминалци………
3). Не може криминалец и измамник да дојде на власт во оваа држава………
4). Мудар е овој народ, а не е глупав овој народ. Неможе некој да е толку глупав да верува дека народот е глупав .

Мислам дека политичаров во заминување малку се збунил и ги помешал личните желби со реалноста, па затоа вистинските 4 контра пораки би биле:
1. Токму така, народот е господар на оваа територија и тој ќе си го каже својот последен збор.
2. Со валкана игра и манипулации не се задржува и не се добива повторно довербата на народот,
3. Не може и несмее некој за кој постојат индиции и сериозни обвинувања дека сторил криминал, фалсификат, корупција и измама и понатаму да биде на власт во оваа држава, а најмалку да се појавува јавно.
4. Македонскиот народ е мудар, а не е глупав. Само глупав политичар може да мисли и да верува дека народот е глупав и дека лесно може секој да го манипулира.

И на крајот. Претседателката на Унија на жени на ВМРО ДПМНЕ на 16-та годишна конференција го најави Никола Груевски како ,,човек посветен на морални вредности” А да им објаснеше на присутните што таа подразбира под ,,МОРАЛНИ ВРЕДНОСТИ”

Јове Кекеновски

фејсбук статус


http://www.libertas.mk/4-те-пораки-на-груевски-и-4-контра-пораки/ 

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Нед Јан 24 2016, 16:43

trgovec-poedinec.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Нед Јан 24 2016, 20:57

VOL напиша:trgovec-poedinec.
Абе едно време ко беше у тоа градскиот совет ... подпреседник или сличен ѓаол ...

...заборава дека тогаш ни обавезно натурија за по 100 DM за оние зелените канти за ѓубре кои тогаш немаа ама баш никаква функција ...
... камионите прилагодени за собирање на сметот од нив дојдоа тек по нешто повеќе од деценија ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Вто Јан 26 2016, 19:20

Хан: Не е важно дали сите ќе учествуваат, важен е квалитетот на изборниот процес

http://kapital.mk/han-ne-e-vazhno-dali-site-ke-uchestvuvaat-vazhen-e-kvalitetot-na-izborniot-protses/


Упсссс ... го пуштија зајко низ вода ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Сре Јан 27 2016, 06:10

Da ne zaebat edno cudo narod, eve , oni si znaat deka na 24 ima izbori Laughing , site znaat samo nie ne znaeme. Laughing Laughing Laughing
da ni dojdat observeri i komisii, kako so e dogovoreno, na 24 april
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Чет Јан 28 2016, 09:47

СДСМ призна дека не ја интересира ДИК, туку воспоставување на контрола врз медиумите кои ги напаѓа дека се непријатели

http://kurir.mk/Makedonija/politika/sdsm-prizna-deka-ne-ja-interesira-dik-tuku-vospostavuvane-na-kontrola-vrz-mediumite-koi-gi-napaga-deka-se-neprijateli/

Чудна работа ... и чуден пазар, сдсм крева раце од избирачките списоци и се намерачува на медиумите...

... абе не се криви медиумите, тие само ги објавуваат нивните непромислени глупости...

...Орвелова 1984 може вода да им носи на сдсм-оФци и нивните барања за контрола на медиумите ...

... за нив медиум кој нема во секоја втора реченица да напише ... режим, диктатура, уаааа гујо, диктаторче и слично е медиум кој треба да се забрани и укине ... и прогласи за државен непријател ..

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Пет Јан 29 2016, 16:17

aaahahahaha..
a be. lugjevo si nemaat rabota.

zaev baral da se odlozele izborite oti nemalo..blablabla

zaev baral da se odlozi i Veligden. oti nemal jajca. Laughing Laughing Laughing

ebati vicot kruzi po narod, pred pola saat go kazaa, mora da go ima nege
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Пет Јан 29 2016, 17:19

Милевски и Георгиевски за окрупнување на опозицијата

http://www.makdenes.org/archive/news/20160129/428/428.html?id=27519111

Се сретнале двајца од паразит партии со двајца без тројца и разговарале за окрупнување ....

.... а на тој благонадешниот изрод изгледа образот му е од ѓон ...
.... пред извесно време беше у коалиција со сдсм ... па откако им ги  дадоа своите гласови на сдсм, овие ги исшутираа  ....

... сга ќе одел пак со сдсм ... а само до пред малку јадеше бурек  за зајко и прислушкувањето ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by кнез on Пет Јан 29 2016, 21:27

Не знам за изборите ама пред изборите ги обележува само еден слоган "И по Зајо Грујо".Така вели Господарот од Кале.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Пет Јан 29 2016, 21:32

кнез напиша:Не знам за изборите ама пред изборите ги обележува само еден слоган "И по Зајо Грујо".Така вели Господарот од Кале.
А ние, ние како сме?

имаме дрва за оган, зимница до пролет?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Пет Јан 29 2016, 21:48

еееј ало кнеез?

народот арен е бе?

има дрва, храна шо е работата?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Пет Јан 29 2016, 22:01

кнез ти не си другар си мислам јас.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by Прч on Пет Јан 29 2016, 22:12

Не е то. Дрва не смеат да се горат, да не ја грешиме политиката. Климатски промени и Путин, такви работи.
avatar
Прч

Posts : 220
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Пет Јан 29 2016, 22:14

шо работи молим?

Ел нињо?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Пет Јан 29 2016, 22:16

Јок ....
...лесен Повардарец ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Пет Јан 29 2016, 22:19

хмммм...

ништо не е во ред со мене!

се извинувам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Пет Јан 29 2016, 22:31

хихихи

http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=105091#.VqvZIbH23Vg

... после интелектуалците, земјоделците, работниците, народот  сега на опозицијата не и чинат и еурокомесарите и олеснувачите ....

... ај, уште малку .. нема да им чини и се живо во универзумот  дури и оние малите зелени  ...
...само тие да ти биле  најубави и најумни на мајка ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by кнез on Пет Јан 29 2016, 23:02

Чучулиге овде збориме за избори во Македонија а тоа ако дозволите госпоѓо нема никаква врска со народот .т.е ние.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by кнез on Пет Јан 29 2016, 23:07

Кинг пријателе,од кога тоа Еврокомесарите се претворија во пријатели на Вмро и престанаа да бидат педофилистичари.Перверзија на нивоу

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Пет Јан 29 2016, 23:07

господине кнез,

мора да се разбериме едноставно:

не сум статус;

и 

изборите и ту како ме засегат мене барем.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 18 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 18  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот