Турција ... на крстопат!

Страна 12 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by king on Вто Aвг 30 2016, 09:39

Упсссс....

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=104904

.... османлијата ќе да загризал поголем залак ... или сее магла ....

_________________
Види аватар!

king

Posts : 8676
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by king on Пет Сеп 02 2016, 23:10

http://standard.mk/erdogan-gi-prashuva-eu-kade-se-6-te-milijardi-evra-za-migrantite/


Е добродојде во клубот ... тие и нас се и сешто ни ветуваа/т ... но тешко се брцаат во џебот ....

Абе не џабе Европа ја викаат „старата курва“ ....

_________________
Види аватар!

king

Posts : 8676
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by king on Чет Окт 13 2016, 00:16

Упссс ... турците на раскрсницата завртија  кон исток ... Very Happy

 
Сојуз кој има потенцијал да биде еден од најмоќните во светот: Еве што договориле Путин и Ердоган

http://tocka.com.mk/1/210004/sojuz-koj-ima-potencijal-da-bide-eden-od-najmoknite-vo-svetot-eve-sto-dogovorile-putin-i-erdogan
...ова е уште еден гооолем фактор зошто америте веќе се во параноја ... насекаде го губат тлото под нозете...

.... а британскине кицоши ..демек дале дозвола да се соборуваат руски авиони во Сирија ... но само во самоодбрана ... која ли глупост кога тие ионака оддалеку ја заобиколуваат зоната на летање и делување на руските авиони ...

_________________
Види аватар!

king

Posts : 8676
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by concrete on Чет Окт 13 2016, 08:31

king напиша:Упссс ... турците на раскрсницата завртија  кон исток ... Very Happy

 
Сојуз кој има потенцијал да биде еден од најмоќните во светот: Еве што договориле Путин и Ердоган

http://tocka.com.mk/1/210004/sojuz-koj-ima-potencijal-da-bide-eden-od-najmoknite-vo-svetot-eve-sto-dogovorile-putin-i-erdogan
...ова е уште еден гооолем фактор зошто америте веќе се во параноја ... насекаде го губат тлото под нозете...

.... а британскине кицоши ..демек дале дозвола да се соборуваат руски авиони во Сирија ... но само во самоодбрана ... која ли глупост кога тие ионака оддалеку ја заобиколуваат зоната на летање и делување на руските авиони ...
...кај пишува дека дале дозвола за соборување???..ако е така тоа е веќе голема работа и сите ние сме тогаш со една нога во нова светска војна. Енглези се детето кое се пушта да го каже гласно она што американци несмеат од некоја причина. А авион небитно чив е соборлива работа , што значи масата за рулет е поставена , нормално ако веста  е точна... Cool

concrete

Posts : 6049
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by кнез on Чет Окт 13 2016, 10:44

Каде ќе иде султанот на мајка му.....
Седнат е во скут на рускиот медвед и можам само да го поздравам со паеснатаsilvana armenulic | nocas mi srce pati - YouTube Smile

кнез

Posts : 541
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by concrete on Чет Окт 13 2016, 16:49

.а бе кнез  .., ти бе гулем мајтапчија да си бил.... Very Happy

concrete

Posts : 6049
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by VOL on Чет Окт 13 2016, 17:19


_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13549
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by VOL on Чет Окт 13 2016, 17:22


_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13549
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by king on Саб Окт 29 2016, 23:59

Опааа...

http://bi.mk/turcija-ke-gradi-industriska-zona-vo-iran-za-10-milijardi-dolari/

.... во Иран???????

_________________
Види аватар!

king

Posts : 8676
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by VOL on Нед Окт 30 2016, 00:01

turcija moze da sonuva 10 milijardi dolari...

_________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist. And like that...he's gone.

https://www.youtube.com/watch?v=EZ4ELvmTOnw

VOL

Posts : 13549
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турција ... на крстопат!

Пишување by Sponsored content Today at 02:54


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот