„Специјален“ обвинител?!?

Страна 4 of 24 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 24  Next

Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 4 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Пон Фед 01 2016, 23:17

Катица како заштитник на криминалците

.............
..............

Барем досега, ниту се видело ниту се чуло обвинета да се радува што обвинител ќе добие пари за да ја изведе пред суд. Но ете, сега и по тоа ќе бидеме уникатни.

.......
.......

Со ваков пристап кон работите не е ни чудо што главни „обожаватели“ на специјалната обвинителка стануваат обвинетите криминалци, а не граѓаните што ѝ го плаќаат луксузот.


Ненад Мирчевски за Република
http://kurir.mk/kolumni/katitsa-kako-zashtitnik-na-kriminaltsite/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 4 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete on Пон Фед 01 2016, 23:50

...катица јанева во секој случај си обезбеди слава на првата гица која ќе крши камења. Што ти праи шуплива глава за судбината на една провинцијалка се потруди да докаже оваа љубителка на добра клопа и црна чипка...
Првпут да се сложам со оној тетовски хохштаплер тачи...: ова веќе не личи на ништо , дури ни на лоша глупа шега....
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 4 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига on Пон Фед 01 2016, 23:55

ц ц ц....

абе... а ум со ѓум се тура?

ова вас непровинцијалците ве прашвам пошто ваше е очигледно целото знаење на светот.

и да, ако сите други се велат провинцијалци, за вас кој е називот оти ова непровинцијалци не е баш онака... ?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 4 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Вто Фед 02 2016, 00:19

чучулига напиша:ц ц ц....

абе... а ум со ѓум се тура?

ова вас непровинцијалците ве прашвам пошто ваше е очигледно целото знаење на светот.

и да, ако сите други се велат провинцијалци, за вас кој е називот оти ова непровинцијалци не е баш онака... ?
Не е проблемот во знаењето ...

..проблем е кога некој своето незнаење и трапавост ги поттура како единствено знаење и умеење ...  ко у случајов со гица ... Twisted Evil Twisted Evil

... е сега мислам дека го доби одговорот за провинцијалец ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 4 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига on Вто Фед 02 2016, 00:28

пф!

слабо кинг.

и патем, мене прашањето ми беше шо сте вие непровинцијалците?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 4 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Вто Фед 02 2016, 00:32

Па ние сме од господ избраните и црпнатите .... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 4 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига on Вто Фед 02 2016, 00:36

шо збораш бе? Shocked Shocked Shocked

а то госпо... пусулче нешто посебно имате да ви дава лично со штембиљ и се' или и само од то клиниките ви избрани се важи?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 4 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Вто Фед 02 2016, 15:00

http://www.telegraf.mk/aktuelno/Makedonija/341155-nova-prijava-vraboten-od-mvr-prijavil-obviniteli-od-timot-na-janeva

http://plusinfo.mk/vest/56471/remenski-podnese-13-krivicni-prijavi-

.... абе ... само кривични фрчат .... секој секого за се и сешто тужи ... оние у судовите има да се шфркнат ..... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 4 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by Spray on Вто Фед 02 2016, 20:06

Уште недојдена на функција на минираа.А сега читаме вести како да е најголем криминалец.
Прво, како е можно власта да направи толкав пропуст да се согласи и потпише за Катица Јанева ако сега испаѓа дека е грешна „како ѓавол„?
а друго, зошто не се почека барем да почне со работа, ако е толку криминална зошто да не ја затворат на пример, при точли информации за криминалите на Јанева?
некои работи не пијат вода. Мислам дека дури и Илија Димовски да го стават за специјален обвинител, централата ке најде нешто и за него.

http://www.makdenes.org/content/article/27511978.html

„Се стега обрачот околу Јанева “
Spray
Spray

Posts : 192
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 4 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига on Сре Фед 03 2016, 10:47

 
Јанкулоска пријавена за: „човечиња, палење кафани, тепачки на избори, одземање лични карти“
http://www.libertas.mk/јанкулоска-пријавена-за-човечиња-п/
 

Интрестинг, ептен интрестинг!

bounce bounce bounce
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 4 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Сре Фед 03 2016, 11:00

чучулига напиша:
 
Јанкулоска пријавена за: „човечиња, палење кафани, тепачки на избори, одземање лични карти“
http://www.libertas.mk/јанкулоска-пријавена-за-човечиња-п/
 

Интрестинг, ептен интрестинг!

bounce bounce bounce
Гола вода е пријавата, заснована на рекла-казала муабети ... само колку некој за замајава и  промаја да прави ...
....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 4 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Сре Фед 03 2016, 11:01

Најнов топ-хит во Македонија

„Поднеси кривична пријава“

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 4 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига on Сре Фед 03 2016, 11:06

king напиша:
чучулига напиша:
 
Јанкулоска пријавена за: „човечиња, палење кафани, тепачки на избори, одземање лични карти“
http://www.libertas.mk/јанкулоска-пријавена-за-човечиња-п/
 

Интрестинг, ептен интрестинг!

bounce bounce bounce
Гола вода е пријавата, заснована на рекла-казала муабети ... само колку некој за замајава и  промаја да прави ...
....

Ќе видиме шо ќе испадни.

king напиша:Најнов топ-хит во Македонија

„Поднеси кривична пријава“

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

кинг, думај, давај предлог, кој да пријавиме ние кривично м? ова за да бидиме во тек, моНдерни!

Laughing Laughing Razz Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 4 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL on Сре Фед 03 2016, 18:45

na primer... krivicna prijava a neplakjanje danok..?
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 4 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига on Сре Фед 03 2016, 18:56

Кој би бил пријавен?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 4 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Сре Фед 03 2016, 19:06

Душко Долгоушко

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 4 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига on Сре Фед 03 2016, 19:41

демек заев м? Laughing Laughing Laughing

е шо, до толку би бил па посебно кога е свесен дека е под микроскоп?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 4 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Сре Фед 03 2016, 19:43

Том и Џери

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 4 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL on Сре Фед 03 2016, 19:44

.. ama od starite Twisted Evil
klasika  Smile
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 4 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Чет Фед 04 2016, 21:58

http://telma.com.mk/vesti/zatvorenik-od-idrizovo-na-raspit-vo-sjo-za-ubistvoto-na-neshkovski

.... непотребно губење време и ресурси ...

... шо можел дотичниот да и каже ... малиот ми се курчеше, му бапнав една а него толку му била душата ....


.... се бафта со глупости и завршени работи, а ваму немала време кај што зајкото треба да го тужи за Пуч ...
... ма таму изгледа ги помешала страните ... си мисли дека е дел од одбраната ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 4 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete on Чет Фед 04 2016, 22:37

king напиша:http://telma.com.mk/vesti/zatvorenik-od-idrizovo-na-raspit-vo-sjo-za-ubistvoto-na-neshkovski

.... непотребно губење време и ресурси ...

... шо можел дотичниот да и каже ... малиот ми се курчеше, му бапнав една а него толку му била душата ....


.... се бафта со глупости и завршени работи, а ваму немала време кај што зајкото треба да го тужи за Пуч ...
... ма таму изгледа ги помешала страните ... си мисли дека е дел од одбраната ....
...ако гицава од гевгелија се бафта со "случајот" нешковски , тогаш дефинитивно нејзините американски-кошер ментори и злоупотребувачи на умот и нејзин со посебни потреби.., се заебаваат со нас. Ај со нас, ние и онака сме предмет на заебанција повеќе од четврт век , ама се поставува прашање како тоа еден Грујо со едно вмро позади и пола милион гласови потврдени на избори..да допушта да биде ставан во истиот кош предвиден за подјебавање у здрав мозок...??? Толку го бива или толку не есапи и не почитува...???  Cool  
Ова веќе на ништо не личи.....и само покажуе дека како народ за кур не не бива..... Mad Mad Mad
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 4 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Чет Фед 04 2016, 22:49

Нас ни ја зедоа мерката уште кога ни ја протнаа онаа понижувачката референца .... за два три месеци, кои се растегнуваат у недоглед,
... понатаму ..со препораките кои остануваат само препораки, никако да пресечат ..ча или бу ...

... има уште неколку работи ... но ова со гица е глупост над глупостите ... народ глеа и се кине од смеење ...

а грујо ја утна работата  и заглави во лавиринт од кој со маки ќе излезе.... наместо да пушта снимки од зајкото како го уценува требаше од прва, па што кошта нека кошта, да го смести меѓу решетки ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 4 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига on Чет Фед 04 2016, 22:57

Добро бе луѓе, за вас е во ред обидот за прикривање на убиството???
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 4 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL on Чет Фед 04 2016, 23:01

чучулига напиша:Добро бе луѓе, за вас е во ред обидот за прикривање на убиството???

obrazlozi
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 4 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига on Чет Фед 04 2016, 23:06

Ја следев ситуацијата и недвојбено од постапките на мвр презентирани од самото мвр бев и сум на мислење дека имаше обид за шушуру бушуру... со "бомбите"-прислушуваните разговори, моето мислење се утврди.

Друго не образлагам.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 4 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 24 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 24  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот