„Специјален“ обвинител?!?

Страна 23 of 23 Previous  1 ... 13 ... 21, 22, 23

Go down

Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Пет Aвг 24 2018, 08:02

https://sdk.mk/index.php/naslovna/advokatite-manipuliraat-shirat-histerija-pogreshno-chitane-na-obvinenieto-veli-obvinitelkata-ruskovska-za-protsesot-za-27-april/...  имало терористичко загрозување ама не е тоа тероризам и не се терористи ....?????

.... да , да, да .... леб пече водоинсталатер а не пекар ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9694
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Пон Сеп 24 2018, 22:34

дека не треба СЈО да ја докажува вината на обвинетите, туку обвинетите да ја докажат својата невиност.https://kurir.mk/Makedonija/vesti/deneshen-objavuva-skandal-normalna-i-zakonska-kampanja-sjo-i-mediumite-na-sdsm-ja-prikazuvaat-kako-nezakonska-zaradi-propaganda/

.... што стана со презумцијата на невиност ....
... ова значи дека си го ебал ежот ако не успееш да докажеш дека не си крив и покрај тоа што обвинителството можеби нема никаков доказ освен тужбата...
... а, бе у цел свет се докажува виновност само у сдс судството ... невиност...

..оваа нека одма ја врати дипломата ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9694
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Сре Ное 07 2018, 10:47

Упсссс....Мислењето на независната комисија за заштита од дискриминација е прва официјална и институционална реакција и правен став на независен државен орган одговорен пред македонскиот парламентhttps://kurir.mk/Makedonija/vesti/kzd-gruevski-bil-zrtva-na-direktna-diskriminacija-od-strana-na-osnoven-sud-skopje-1-i-sudijkata-kacarska/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9694
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Пет Јан 04 2019, 22:18

https://republika.mk/vesti/Makedonija/za-ova-se-lezi-katica-janeva-otkri-drzavna-tajna/

!!!???!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
... неписмена багра...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9694
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Нед Фед 03 2019, 17:08

Телма ... 03.02.2019

https://telma.com.mk/obvinitelstvoto-so-dokazi-deka-gruevski-so-mesetsi-go-podgotvuval-begstvoto/

ама ... упссс .... министерството за финансии ...23.11.2018

https://365.com.mk/287491/parite-shto-gruevski-gi-ispraznil-od-smetkite-gi-dal-na-advokati

...сеа ... кој и зошто лаже?

п.с. гујо се јави а овие сите како со најлош ноќен кошмар ко попарени срипаа... Very Happy Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9694
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 23 of 23 Previous  1 ... 13 ... 21, 22, 23

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот