„Специјален“ обвинител?!?

Страна 21 of 24 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24  Next

Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 21 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete on Пет Сеп 30 2016, 16:11


„Специјален“ обвинител?!? - Page 21 Fetai
...не разбирам нешто, овие вистина се до толку глупави или само глумат за скупа пара??? Ај за катето ми е јасно проба да напраи нешто па макар и неморално и противуставно.. , ова и е задња шанса у животу , ама овие???
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 21 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Пет Сеп 30 2016, 18:22

concrete напиша:

„Специјален“ обвинител?!? - Page 21 Fetai
...не разбирам нешто, овие вистина се до толку глупави или само глумат за скупа пара??? Ај за катето ми е јасно проба да напраи нешто па макар и неморално и противуставно.. , ова и е задња шанса у животу , ама овие???
Е бемлига .... изгледот некогаш лаже .... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 21 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Пон Окт 24 2016, 13:36

http://alsat.mk/News/287525/gjurcheski-spasovski-trebashe-da-go-suspendira-chavkov

Глупости....

делот.. каде вели дека не го пуштаат сјо со цел да прикријат и избришат докази ...

... е прикаски за мали деца ... демек досега и го немале целото време на овој свет па ја чекале специјалката да им чукне на врата па во паника почнат да бришат ... абе ајде ...

... абе кој будала чува инкримирачки докази против себе?????


... а случаите со специјални потреби во сјо ... зошто истрагата не ја почнат со испитување на зајкото ...кај него беа материјалите ... тој може да пропеее кој му ги дал  и така од еден до друг клопчето да почне да се одмотува и се види кој како, од кај ги зел  и кај се ги носел снимките....
...ама не ... некој намерно работата ја почнува одпозади ... уствари и не работи ништо освен што тера предизборен маркетинг...
...симптоматично е и тоа што тек сега после година и кусур од постоењето на специјалките се преземаат вакви работи нарочито ако се знае примарната цел за создавање на неуставното сјо кое досега на фанфари ни најавуваше почетоци на истраги за некакви си фантомски шамари и други да не речам комични работи...
.... кој што немаат никаква врска со наводно фалсификување и лажирање на избори... па нели баш ова е целта на формирањето на сјо ... да се расчистат баш тие работи ... ама јбг ..од тоа досега нема ништо ... па ни у најава за најава на најава...

... хехехе ... замисли си ... да полицијата на гала прес конференции го најавува почетокот на секоја истрага против џепчии во градскиот сообраќај ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 21 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete on Пон Окт 24 2016, 18:19

..се надевам дека еден ден целото тоа злосторнички собрано друштво , на чело со Гица од Гевгелија, па до последниот хаус-мајстор примен по препорака ќе ги проведат ко стадо под Триумфалната Порта Македонија на пат кон Шутка, а  со големи картони обесени на врат на кој ќе пишуе : курви издајнички   Smile  Smile
Нормално...главниот кривец, американскиот амбасадор ..ќе се сунча на Бахамите...
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 21 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Пон Окт 24 2016, 21:17

хаус-мајстор

.... не дај да го викнеш да ти отвори заглавена заклучена врата .... од отварање знае само пивска флаша да отвори ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 21 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete on Вто Окт 25 2016, 14:38

king напиша:
хаус-мајстор

.... не дај да го викнеш да ти отвори заглавена заклучена врата .... од отварање знае само пивска флаша да отвори ... Twisted Evil Twisted Evil
....хе,хе очигледно знае и друг вид врати да отвара.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 21 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL on Сре Окт 26 2016, 06:57

se si mislam deka SJO tempira nastani za pred izbori..
I deka nekoj od strana gi "sponzorira" za obelodenuvanje na se I sesto.
samo ne se gleda I drugata strana na parickata- ovie sto se krijat sigurno skrile toa sto treba , mozebi I samata katica im kazala" krijte, idam.." a mozebi I do tolku e glupa pa pravi festi za pred televizija, ko da e Eliot Nes.
vo sekoj slucaj, kilava postapka.
od edna strana razbiram, zatoa sto nema podrska od druga, pak.. tolku I dal gospod.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 21 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete on Сре Окт 26 2016, 10:16

VOL напиша:se si mislam deka SJO tempira nastani za pred izbori..
I deka nekoj od strana gi "sponzorira" za obelodenuvanje na se I sesto.
samo ne se gleda I drugata strana na parickata- ovie sto se krijat sigurno skrile toa sto treba , mozebi I samata katica im kazala" krijte, idam.." a mozebi I do tolku e glupa pa pravi festi za pred televizija, ko da e Eliot Nes.
vo sekoj slucaj, kilava postapka.
od edna strana razbiram, zatoa sto nema podrska od druga, pak.. tolku I dal gospod.кој ли ум има оваа комичарка???  (кликни на линкот)

Дефинитивно билда атмосфера за пред избори. Пошто народ во целост не наседнува на вакви сорос/бејли/сдсм/сјо срања..ќе прејдат на стварање хаос и ќе провоцираат принудна управа... Тоа е мојата претпоставка. Се надевам дека Грујо и братучеди и волпејпери не се курви индијански и дека ќе знаат да реагираат соодветно.... Cool
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 21 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete on Сре Ное 02 2016, 10:34

ЏУКЕЛИТЕ РАЗОБЛИЧЕНИ, во филмчево српските , но нашиве се исти курац само друга димензија....т.е. подебели.. Smile
ГОЛЕМОТО СРАЊЕ...

не верувам дека во Македонија има некој кој може вакво нешто да скоцка..., бар во догледно време...
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 21 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига on Саб Ное 05 2016, 00:32

Шо бидна со мијалков знај некој?

http://plusinfo.mk/vest/91880/po-dva-casa-raspit-mijalkov-go-napushti-sjo
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 21 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL on Саб Ное 05 2016, 00:34

Nisto.ok si e.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 21 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига on Саб Ное 05 2016, 00:49

Ахааам, добро...

ова сјо е супер... треба да му се прошират ингеренциите... и треба и специјален суд...посебно по ова последниов момент со преЦедателот на кривичниот суд...
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 21 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL on Саб Ное 05 2016, 00:56

Kako da mu se prosirat? Po KOJ zakon?
Po koe pravo?
Civo e, za kogo raboti, KOJ mu dava ingerencii na SJO?!
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 21 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига on Саб Ное 05 2016, 01:02

Еве јас.

Во недостаток на функционално судство, нема друго.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 21 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete on Саб Ное 05 2016, 09:40

чучулига напиша:Еве јас.

Во недостаток на функционално судство, нема друго.
......од кај па сеа нефункционален. Ако не ти е по мерка тебе , не значи дека е нефункционален...многу окативна илити од тепка  ,слична на некои педофилистичарски бирократи...... забелешка... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
СЈО??? тоа што е згодно и јебежливо соодветно да се третира, останато што у Шутка , што метла у рука па у КХС... Wink
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 21 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Саб Ное 05 2016, 14:00

чучулига напиша:Ахааам, добро...

ова сјо е супер... треба да му се прошират ингеренциите... и треба и специјален суд...посебно по ова последниов момент со преЦедателот на кривичниот суд...
Oд такви специјални, народни и шо ти знам уште какви судови многу недолжен народ, по светов,  има пострадано ... тие се увод во тиранија и диктатура

.... по се изгледа и сдсм-оФци ко нивните предходници,  од минатиот век, со такви судови сакаат да збришат се што не мисли ко нив ... тие најдобро се „снаоѓаат“ во еднопартиски систем ...

.. а сјо ... никако да почне, можда му се неќе, да си ја работи работата за која е формиран и прескапо платен...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 21 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига on Нед Ное 06 2016, 19:31

concrete напиша:
чучулига напиша:Еве јас.

Во недостаток на функционално судство, нема друго.
......од кај па сеа нефункционален. Ако не ти е по мерка тебе , не значи дека е нефункционален...многу окативна илити од тепка  ,слична на некои педофилистичарски бирократи...... забелешка... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
СЈО??? тоа што е згодно и јебежливо соодветно да се третира, останато што у Шутка , што метла у рука па у КХС... Wink

во недостаток на други мерила, мојата мерка е ем то како валидна. Би можела сега да се раштракам овде, ама ме знајш и те знам и то е то. 

king напиша:
чучулига напиша:Ахааам, добро...

ова сјо е супер... треба да му се прошират ингеренциите... и треба и специјален суд...посебно по ова последниов момент со преЦедателот на кривичниот суд...
Oд такви специјални, народни и шо ти знам уште какви судови многу недолжен народ, по светов,  има пострадано ... тие се увод во тиранија и диктатура

.... по се изгледа и сдсм-оФци ко нивните предходници,  од минатиот век, со такви судови сакаат да збришат се што не мисли ко нив ... тие најдобро се „снаоѓаат“ во еднопартиски систем ...

.. а сјо ... никако да почне, можда му се неќе, да си ја работи работата за која е формиран и прескапо платен...
Мммм да... или не...

како ти успеваше до сега да го игнорираш нефункционалното правосудство?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 21 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete on Сре Ное 09 2016, 20:35

..слушам ликовите од сјо пребледеле посабајле.., се распрашуат кои кафтани се препорачливи за по зима у шутка... Smile  Smile
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 21 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Нед Ное 13 2016, 20:26

УПССССССС ....
Ако е ова точно ..тогаш...... нешто е труло у држави данској ...

http://vecer.mk/Makedonija/bankata-potvrdi-katica-janeva-e-partiska-koleshka-na-zoran-zaev

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 21 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL on Нед Дек 25 2016, 12:10

eh, sto sakam vaka koga ke se razguzat Ra(z)guzenite Twisted Evil


ovoj kriminalecov, rabotel 2 meseci kaj bisheto od dzevdzelija u SJO.
ama mu dale " za osoben pridones u izminati 12 meseci " diploma za zahvalnost Evil or Very Mad scratch
aj mori majke.

nekakov si burgija, da mu go naburgijaat u supak, sto negov sto nejzin, vidi so bidnalo
http://vecer.mk/Makedonija/sjo-so-blagodarnici-za-najagresivnite-poddrzhuvachi-na-sdsm

ova deka bile potrebni iljada udari da zakoves klinec u mrak e POgresno NAPISANO Smile Smile Smile  , pisuva na ona  "diplomceno"  „потРРебни се„...  namesto   „потребни се..“, ali toa duplo "R"
 ne me iznenaduva so ogled deka dole desno e potpisana nikoj drug no licno em personalno, KatiCA janeva. pa ta ai koa zbori tesko nekoj deka ja razbira, a ete sega i diplomi deli na kuriri/portiri dostavljaci za dvomesecen rad, a pisue 12 mesecen, i skrba po toa gramatickite smejurii, potpisuva gluposti.

http://republika.mk/706433

http://puls24.mk/mk/vesti/sjo-na-novogodisna-zabava-mu-dade-blagodarnica-na-boki-burgija-za-dvomesecnata-rabota

a ovoj lingurov, pa uste napisal " druzenje zabava. bla bla.."
pa samo TOA go interesira, krkanje i pienje, ebate toa KLINECOT

po se izgleda
ovoj samonarecen BURGIJA ne e BURGIJA  ( da busel on, demek, burgijal)

tuku KLIN, a takvite gi MAVAAT po TAPIOT del, so silen udar so tokmak
  Laughing Laughing Laughing 

.. kako bese ona, od" Dizonska do Osaka "..ili "Musaka"..?

se si mislam deka LINGUROV ima kompleks da "veliki frajer i zavodnjak na partiski vdovici i razvedeni krkuski", a so lezenjeto vo zatvor ne znae bas KOJ mu naplatil po doma toa DOLGOVITE zaradi koi lezel...
e jebi ga.
kako bese ona opd "Tetoviranje.." , so rakijata u sokot... Petar Arsovski, ALijas dzandarot.. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 21 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL on Нед Дек 25 2016, 12:13

..ili ne bese Petar Arsovski dzandarot..?hm..
koj bese .. znam samo deka mu se kurcese na Meto, alijas Ilko -silecot, Twisted Evil ( neli , busi on ko silec) deka mu gi onadel zenite na site...taka nesto ke bese.

ne bee.. eve go
„Специјален“ обвинител?!? - Page 21 Vne879i4lin8l04bsq89

 ne e Pero.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 21 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL on Нед Дек 25 2016, 12:16

vidi, vidi..
„Специјален“ обвинител?!? - Page 21 Burgija-240x135
Ovaj li e toj KLIN, so saka da duva svekji.. Twisted Evil

„Специјален“ обвинител?!? - Page 21 68DE3174167ECB428BFD78241C7C5FA5
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 21 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL on Нед Дек 25 2016, 12:22

ma guzete se , prljavi, nedonoseni, necesni, podli linguri, site na kup.
se po red.
picka vi majcina nedonosena.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 21 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Нед Дек 25 2016, 13:14

Комуњарските навики за предновогодишно прославување (пијанчење на туѓ рачун) на „Нова година“ никако да згаснат.

А за благодарницата и заслугите .... ахахаааааааааааааа .... сјо го проби и дното на мизеријата ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 21 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete on Нед Дек 25 2016, 15:05

..па ако земеш во предвид дека се работи за скапо платена група неталентирани комичари, кловнови и слични што да кажеш се ќе биде ветер. Се надевам дека сите тие че добијат соодветно тешка =елезна топка на лева нога за остатокот на животот....  Wink Wink
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 21 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 21 of 24 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот