„Специјален“ обвинител?!?

Страна 3 of 23 Previous  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 23  Next

Go down

Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Вто Јан 12 2016, 14:02

http://fokus.mk/trojkata-na-sredba-so-janeva/

Кој таков овие се среќаваат со специјалката ...
... т.е. директно се мешаат во нашиот судски систем
..такво нешто е крајно недозволиво ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete on Вто Јан 12 2016, 14:44

king напиша:http://fokus.mk/trojkata-na-sredba-so-janeva/

Кој таков овие се среќаваат со специјалката ...
... т.е. директно се мешаат во нашиот судски систем
..такво нешто е крајно недозволиво ...
..во својот бурен провинцијлен живот гарантирано женскава немала толку оргазми , колку ќе ги доживее сеа вака на купче со тројкава....Само глеајте колку ќе биде насмеана и лепршава... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6798
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига on Вто Јан 12 2016, 15:30

ц ц ц!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL on Вто Јан 12 2016, 15:36

concrete напиша:
king напиша:http://fokus.mk/trojkata-na-sredba-so-janeva/

Кој таков овие се среќаваат со специјалката ...
... т.е. директно се мешаат во нашиот судски систем
..такво нешто е крајно недозволиво ...
..во својот бурен провинцијлен живот гарантирано женскава немала толку оргазми , колку ќе ги доживее сеа вака на купче со тројкава....Само глеајте колку ќе биде насмеана и лепршава... Very Happy Very Happy
bb,..,mmhh.. buaahahahah....
avatar
VOL

Posts : 15809
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete on Вто Јан 12 2016, 15:36

чучулига напиша:ц ц ц!
..што бе ц ц ц , кога бе некој на кого Вардарски Рид му бил Шам д' Елизе, а Динќот...Ботаничка Градина некад , па ни у сон.... помислил дека ќе догура до велепредавник, со кого набројаните педофили ќе сакаат да опчат интимно ....тројца на една ??? Shocked
avatar
concrete

Posts : 6798
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL on Вто Јан 12 2016, 15:37

orgija! Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15809
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига on Вто Јан 12 2016, 15:45

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete on Вто Јан 12 2016, 15:52

VOL напиша:orgija! Twisted Evil
.тоа само покажува каде се забегани ЕУ педофилистичариве, на што може да ти наведе мисли  таа женска у дугачки чаршави со чипка завиткана,  освен на прасенце на маса , реш печено со јабука у уста????
avatar
concrete

Posts : 6798
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Чет Јан 14 2016, 22:28

Јанева до новинарите: следете ме на Фејсбук

http://sitel.com.mk/janeva-do-novinarite-sledete-me-na-fejsbuk

лајкови ќе собира .... Twisted Evil

...добро бе... кај ја најдоа ... и неа ли господ ја црпна ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL on Чет Јан 14 2016, 22:29

tesko nam Evil or Very Mad
avatar
VOL

Posts : 15809
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete on Пет Јан 15 2016, 09:31

king напиша:
Јанева до новинарите: следете ме на Фејсбук

http://sitel.com.mk/janeva-do-novinarite-sledete-me-na-fejsbuk

лајкови ќе собира .... Twisted Evil

...добро бе... кај ја најдоа ... и неа ли господ ја црпна ....
..која џукела јеботе благи бог и слатки римски папа... па оваа ептен од дното извлечена.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6798
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Нед Јан 24 2016, 10:24

Врвната експертка по сваштологија

http://alsat.mk/News/233433/taseva-tolkuva-dali-i-kako-e-mozhno-da-padne-janeva


за сите има коментар и експертиза ... но нигде не се гледа нејзиниот став околу уставноста на специјалката ...

..јблг ... изгледа никако не и одговара да ја каже крајно едноставната реченица ...
... институцијата специјалка е крајно противуставна и нелегална ....


...а и оној уставниот суд ... ако има иницијатива за оценката на уставноста а таа скапува по архивите... комотно може да се гони упм...


Последната промена е направена од king на Нед Јан 24 2016, 12:10. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete on Нед Јан 24 2016, 10:41

..институцијата специјален обвинител , не само што е противуставна, туку и по два основа НАВРЕДЛИВА  за Р.Македонија и нејзините ѓраѓани. Прво некој од надвор, башка тоа само некакви третокласни чиновници и лобисти, ад хок ги третираат македонците за нездрави со умот, а второ за кобајаги кадија ставаат провинцијалка завиткана у црна чипка...чиј најголем дострел во живот било судење на џепчии од мрзенци...
Коа ќе размислиш боље ќе беше некоја хостеса од Фламинго , барем за гледање ќе беше попријатна...
avatar
concrete

Posts : 6798
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete on Пон Јан 25 2016, 11:41

..до кај дојде гевгелчанкава???  до мостот на Удово, или го фана и Валандово???
avatar
concrete

Posts : 6798
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete on Вто Јан 26 2016, 12:25

???? нема ништо уште.??? На толку буџети,заштити, обезбедувачи на секој уд и крак... итн. ни глас, ни ал.... ни абер...???
А бе да пуштеше барем некоја  од тоа посекси помошничките топлес конференција за печат да одржи.., ако не друго због темпо на претставата.. Или ко Дијана фрлила окце на некој од телохранителите, па наплатуе изгубено у животу??? Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6798
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Вто Јан 26 2016, 19:04

Специјалката разрешила двајца од нејзините обвинители ... демек вишок и биле, па кој таков тогаш кога и ги одобруваа дигаше џева .... или сите или никој ...

...и оваа ни се тера ни се води ...


... таман и го одобрија буџетот таа оп ...двајца слисти ... а буџетот за плати ист .... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


http://telma.com.mk/vesti/janeva-dovolni-se-deset-obviniteli

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete on Вто Јан 26 2016, 23:42

..мене веќе целава работа со специјалнава пуначка госпожа у црна чипка, жељна за малку пажња до јавност  на брзака ...  почнува да ми заличува на некаква морска заебанција.., чива и каква  можеме само да чекаме за да видиме...
avatar
concrete

Posts : 6798
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL on Вто Јан 26 2016, 23:44

se si mislam, deka e izmislena da pravi veter i da lapa muvi.
 baravte specijalen obivnitel? eve vi... bas e "specijalka".
avatar
VOL

Posts : 15809
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete on Сре Јан 27 2016, 00:18

VOL напиша:se si mislam, deka e izmislena da pravi veter i da lapa muvi.
 baravte specijalen obivnitel? eve vi... bas e "specijalka".
..па не забележувам дека праи некој ветер , а за муви ..на ова ладно па ич..., једино упорно се усликуе у тоа ф'станите за по-пунички госпожи од провинција....со некои папири у рука и со збунетиот осмех на девојченце од гевгелија првпут пуштено од дома у голем град...
avatar
concrete

Posts : 6798
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL on Сре Јан 27 2016, 05:16

concrete напиша:
..ф'станите за по-пунички госпожи од провинција....со некои папири у рука и со збунетиот осмех на девојченце од гевгелија првпут пуштено од дома у голем град...
mislam- deka mislime slicno..
.....namerno ili  slucajno, odbrana da bide - Specijalen nekakovsi-Obvinitel bez nikakov uspeh, bar do izbori..
avatar
VOL

Posts : 15809
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Чет Јан 28 2016, 10:01

Оние набрканите од специјалката ... да не случајно работеле на предметот ... Пуч  ... за кој катето како застапник на обвинението побара одложување на расправата ....?????

..... ееејјјјј ... одбраната ќути а обвинителството бара одложување и одолвлекување на процесот ... кај го има тоа ...  или дотичната во случајов заборавила дека го застапува обвинителството ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Пет Јан 29 2016, 10:55

хихихи.....


Специјалната Каламити Џејн ќе протестира против Хан

http://republika.mk/?p=547330

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Пет Јан 29 2016, 22:20

http://kurir.mk/Makedonija/politika/javnosta-cheka-odgovori-od-janeva-sjo-molchi-i-se-zakanuva-na-novinari/

и таа тргнала по патот на зајко ... медиумите и се за се криви ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Пет Јан 29 2016, 23:06

Упссс


Тројца обвинители од тимот на Јанева и еден вработен во МВР заработија кривични пријави за незаконско влијание врз сведоци

http://sitel.com.mk/trojca-obviniteli-od-timot-na-janeva-i-eden-vraboten-vo-mvr-zarabotija-krivichni-prijavi-za

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига on Саб Јан 30 2016, 10:25


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 23 Previous  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 23  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот