„Специјален“ обвинител?!?

Страна 5 of 24 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14 ... 24  Next

Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 5 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Чет Фед 04 2016, 23:09

чучулига напиша:Добро бе луѓе, за вас е во ред обидот за прикривање на убиството???
Ај не заебавај ...прикривање на убиство ...

...како прво не било убиство ... она класично убиство ...  туку несреќен случај,  друго немало претепување ако воопште тие што пишуваат ... претепување... знаат што тоа значи ...
...имало удар кој несакајки трагично завршил а тоа е мнооооогу различно од претепување....

.... и најважно ... душегрижниците од сдсм ама баш кур ги заболе за Нешковски .... за нив тој бил најобична „небањата вмровска гнида“  ... туку сега најбезочно некрофилски го експлоатираат тој несреќен случај ...  а таа некрофилска политичка експлоатација е потврдена и со пресуда од меѓународниот суд ... само сорос бандитите не најдоа за сходно да известат за неа ..туку тогаш се утепаа пишувајки  за оној кодошот од бивши уставен судија ...кој всушност со таа пресуда не е рехабилитиран туку само е замерено како е воден процесот ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 5 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete on Чет Фед 04 2016, 23:15

чучулига напиша:Ја следев ситуацијата и недвојбено од постапките на мвр презентирани од самото мвр бев и сум на мислење дека имаше обид за шушуру бушуру... со "бомбите"-прислушуваните разговори, моето мислење се утврди.

Друго не образлагам.
...ај уозбили се....и не се фаќај у коло кое не ти доликува... Cool
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 5 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Чет Фед 04 2016, 23:19

хихихи ...славела .... Twisted Evil Twisted Evil


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 5 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига on Чет Фед 04 2016, 23:21

king напиша:
чучулига напиша:Добро бе луѓе, за вас е во ред обидот за прикривање на убиството???
Ај не заебавај ...прикривање на убиство ...

...како прво не било убиство ... она класично убиство ...  туку несреќен случај,  друго немало претепување ако воопште тие што пишуваат ... претепување... знаат што тоа значи ...
...имало удар кој несакајки трагично завршил а тоа е мнооооогу различно од претепување....

.... и најважно ... душегрижниците од сдсм ама баш кур ги заболе за Нешковски .... за нив тој бил најобична „небањата вмровска гнида“  ... туку сега најбезочно некрофилски го експлоатираат тој несреќен случај ...  а таа некрофилска политичка експлоатација е потврдена и со пресуда од меѓународниот суд ... само сорос бандитите не најдоа за сходно да известат за неа ..туку тогаш се утепаа пишувајки  за оној кодошот од бивши уставен судија ...кој всушност со таа пресуда не е рехабилитиран туку само е замерено како е воден процесот ...

concrete напиша:
чучулига напиша:Ја следев ситуацијата и недвојбено од постапките на мвр презентирани од самото мвр бев и сум на мислење дека имаше обид за шушуру бушуру... со "бомбите"-прислушуваните разговори, моето мислење се утврди.

Друго не образлагам.
...ај уозбили се....и не се фаќај у коло кое не ти доликува... Cool

Да го повторам прашањето треба?

Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 5 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Чет Фед 04 2016, 23:25

колку сакаш повторувај ... одговорите ти се дадени ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 5 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete on Чет Фед 04 2016, 23:26

чучулига напиша:
king напиша:
чучулига напиша:Добро бе луѓе, за вас е во ред обидот за прикривање на убиството???
Ај не заебавај ...прикривање на убиство ...

...како прво не било убиство ... она класично убиство ...  туку несреќен случај,  друго немало претепување ако воопште тие што пишуваат ... претепување... знаат што тоа значи ...
...имало удар кој несакајки трагично завршил а тоа е мнооооогу различно од претепување....

.... и најважно ... душегрижниците од сдсм ама баш кур ги заболе за Нешковски .... за нив тој бил најобична „небањата вмровска гнида“  ... туку сега најбезочно некрофилски го експлоатираат тој несреќен случај ...  а таа некрофилска политичка експлоатација е потврдена и со пресуда од меѓународниот суд ... само сорос бандитите не најдоа за сходно да известат за неа ..туку тогаш се утепаа пишувајки  за оној кодошот од бивши уставен судија ...кој всушност со таа пресуда не е рехабилитиран туку само е замерено како е воден процесот ...

concrete напиша:
чучулига напиша:Ја следев ситуацијата и недвојбено од постапките на мвр презентирани од самото мвр бев и сум на мислење дека имаше обид за шушуру бушуру... со "бомбите"-прислушуваните разговори, моето мислење се утврди.

Друго не образлагам.
...ај уозбили се....и не се фаќај у коло кое не ти доликува... Cool

Да го повторам прашањето треба?

Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral
...не треба.....
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 5 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by Прч on Чет Фед 04 2016, 23:28

concrete напиша:ние и онака сме предмет на заебанција повеќе од четврт век , ама се поставува прашање како тоа еден Грујо со едно вмро позади и пола милион гласови потврдени на избори..да допушта да биде ставан во истиот кош предвиден за подјебавање у здрав мозок...??? Толку го бива или толку не есапи и не почитува...??? 
1. единицата мерка за геополитичка надмоќ “едно вмро“ е многу релативен поим. Ако можеше непобедливото железно цврсто вмро на Ванчо Михајлов за една ноќ, од 19. наспроти 20.мај да испари како коцка мраз на жешкиот сахарски песок, што остана за барокново вмро на Грујо. Може да биде сјебано со 0,5% каматна стапка.

2. За да можеш некого да подјебаваш у здрав мозок, неопходен односно потребен услов е особата да располага со здрав мозок. Грујо со неговиот историски чин на кретенизација ги има задолжено господарите од Градиште преку секоја мерка и граница. Еден ден сигурно ќе му биде издигнат споменик на коњ пред Капитол Хил. Го заслужил тоа со секоја клетка од своето битие.
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 5 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete on Чет Фед 04 2016, 23:44

Прч напиша:
concrete напиша:ние и онака сме предмет на заебанција повеќе од четврт век , ама се поставува прашање како тоа еден Грујо со едно вмро позади и пола милион гласови потврдени на избори..да допушта да биде ставан во истиот кош предвиден за подјебавање у здрав мозок...??? Толку го бива или толку не есапи и не почитува...??? 
1. единицата мерка за геополитичка надмоќ “едно вмро“ е многу релативен поим. Ако можеше непобедливото железно цврсто вмро на Ванчо Михајлов за една ноќ, од 19. наспроти 20.мај да испари како коцка мраз на жешкиот сахарски песок, што остана за барокново вмро на Грујо. Може да биде сјебано со 0,5% каматна стапка.

2. За да можеш некого да подјебаваш у здрав мозок, неопходен односно потребен услов е особата да располага со здрав мозок. Грујо со неговиот историски чин на кретенизација ги има задолжено господарите од Градиште преку секоја мерка и граница. Еден ден сигурно ќе му биде издигнат споменик на коњ пред Капитол Хил. Го заслужил тоа со секоја клетка од своето битие.
...хммм капитол хил???? зар тој калибар е??? Shocked
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 5 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL on Пет Фед 05 2016, 07:02

Прч напиша:
concrete напиша:ние и онака сме предмет на заебанција повеќе од четврт век , ама се поставува прашање како тоа еден Грујо со едно вмро позади и пола милион гласови потврдени на избори..да допушта да биде ставан во истиот кош предвиден за подјебавање у здрав мозок...??? Толку го бива или толку не есапи и не почитува...??? 
1. единицата мерка за геополитичка надмоќ “едно вмро“ е многу релативен поим. Ако можеше непобедливото железно цврсто вмро на Ванчо Михајлов за една ноќ, од 19. наспроти 20.мај да испари како коцка мраз на жешкиот сахарски песок, што остана за барокново вмро на Грујо. Може да биде сјебано со 0,5% каматна стапка.
 izvini, ama malku povrskinski gledas na rabotive Wink
"nepobedlivo zelezno cvrsto vmro na gej-mihajlov, " i  VMRO na Makedoncite ne se merki za ista vrednost  Wink  a vmro sme site nie koi se custvuvame za Makedonci , denes od vlasta I ovie od opozicijata, site sme nie naslednici I prodolzuvaci na ideate na VMRO, a ne na nekakva bugaristanska propaganda.. 

denes makedoncite imaat drzava , a VMRO (VMRO-DPMNE) e partija.
togas, makedoncite nemaa  ni drzava, edinstvena revolucionerna organizacija bese VMRO, podlozna na bugaristanski agenturi i propagatori.
Makedoncite, se borea protiv okupatorot. bugarilajnata se borea protiv makedoncite.seto zaedno vo edna organizacija.

denes, treba samo da se iscistat tie gnidi, koi seustre vireat . ili da se steriliziraat, da ne se razmnozuvaat.
ne trivijaliziraj taka, , ima proctor i za diskusija i za analiza.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 5 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Саб Фед 06 2016, 19:04

Ко што кажаа на Сител ...имало некоја кривична за службеник во мвр  за обид за поткуп во мвр за да лажно се сведочи ... се спомнуваат некои си 100 000 еура ...

.... тој ..службеникот ... обвинетиот де ... тешко да има свои 100 000 еура и мотив за поткуп ... прашањето за милион долари е ... кој би му ги дал тие 100 000 еура .... пошто тој е само најобичен посредник ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 5 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete on Саб Фед 06 2016, 19:57

king напиша:Ко што кажаа на Сител ...имало некоја кривична за службеник во мвр  за обид за поткуп во мвр за да лажно се сведочи ... се спомнуваат некои си 100 000 еура ...

.... тој ..службеникот ... обвинетиот де ... тешко да има свои 100 000 еура и мотив за поткуп ... прашањето за милион долари е ... кој би му ги дал тие 100 000 еура .... пошто тој е само најобичен посредник ...
.....ма милион долара се пичкин дим во однос на цената на прашањето...: а за што тоа сакал дотичниот мвр-овец да го поткупи ....лажниот или вистинитиот сведок... т.е кое тоа сведочење сеа треба да се смени... Wink
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 5 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Пон Фед 08 2016, 15:11

Ајдеееее .... лудачка работа ....

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=27142

... на оние од сорос баграта чавки им го испиле мозокот ... кое им е ова граѓанско здружение  .... стото или сто и прво ...

...и стварно ..шо им е поентата ....
... ма и сами не знаат .... важно си формирале некое фантомско здружение ...
...и сеа ќе почнат да кашлаат и прдат со некакви си памфлети ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 5 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL on Вто Фед 09 2016, 07:12

a be.. aj neka ":dnevnik" preterue ama..
...ama da vidime so ke kaze ovaa "specijalnava" u svoja odbrana, da najdeme nekoj komentar .....?
http://www.dnevnik.mk/default.asp?ItemID=0CDDC91DFC802447ADCA2EACC9EE246E

oti ako e vaka, duri I da ne e nafuluvano I nakiteno kako sto znaat vesnicive , zenava treba da si odi dodeka ne I nakaleat 10 lagi na edna vistina. ]

a ako izleze deka e vistina, zaradi funkcijata koja ja zavzemala, togas da si otide na raat od foteljata so cist obraz.. barem.
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 5 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL on Вто Фед 09 2016, 07:16

a.. ako dava "hrana" za eden Vecer I za lucidniot Latas, treba da bide svesna I taa ( svesna?!?) I tie sto ja forsiraat deka, ako ima barem 10 posto vistina od ova sto Vecer go prezentira, ke bide pomnozeno so -10 , I deka, lugjeto poprvo ke im zbode oci naslovot I pikanteriive sto gi nudi vesnik za nea, odosto nekoja nejzina kontra izjava, koja ke ja vidat ili procitaat mal broj na lugje, a i tie bi se zamislile..

http://vecer.mk/Makedonija/kako-se-zbogati-katica-janeva

dajte be cesni lugje-lugje, aman!
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 5 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига on Вто Фед 09 2016, 08:26

VOL напиша:a.. ako dava "hrana" za eden Vecer I za lucidniot Latas, treba da bide svesna I taa ( svesna?!?) I tie sto ja forsiraat deka, ako ima barem 10 posto vistina od ova sto Vecer go prezentira, ke bide pomnozeno so -10 , I deka, lugjeto poprvo ke im zbode oci naslovot I pikanteriive sto gi nudi vesnik za nea, odosto nekoja nejzina kontra izjava, koja ke ja vidat ili procitaat mal broj na lugje, a i tie bi se zamislile..

http://vecer.mk/Makedonija/kako-se-zbogati-katica-janeva

dajte be cesni lugje-lugje, aman!
шо е муабетот?

дека зела кредитни картички и подигнала кредит?

па бре мене банката без да му барам ми даде кредитна картичка па шо?! ни 5 ни 6 ми ја испратија по пошта ем то кредитен лимит колку двеве на обвинителката заедно.... глупости живи!!!

ич од ич ги неќам то кред. картички!... ни банките!!!

кутра жена се надевам има доооообар и издржан план за враќање на парите шо ги позајмила од то банките лихварски.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 5 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete on Вто Фед 09 2016, 08:52

VOL напиша:a.. ako dava "hrana" za eden Vecer I za lucidniot Latas, treba da bide svesna I taa ( svesna?!?) I tie sto ja forsiraat deka, ako ima barem 10 posto vistina od ova sto Vecer go prezentira, ke bide pomnozeno so -10 , I deka, lugjeto poprvo ke im zbode oci naslovot I pikanteriive sto gi nudi vesnik za nea, odosto nekoja nejzina kontra izjava, koja ke ja vidat ili procitaat mal broj na lugje, a i tie bi se zamislile..

http://vecer.mk/Makedonija/kako-se-zbogati-katica-janeva

dajte be cesni lugje-lugje, aman!

VOL..,ти ко увек пак шириш лажни дезинформации..Па познато  е дека мвр  од одамна е дувло на вмровските криминалци и другите злочинци од нивната фела и дека сите тие спомнати уцени, мафтање си пиштоли , притисоци и слично само се ефтини импровизации со наместени мрачни ликови, а со цел да и се ставаат сопки на дебелката  чесна дама во црни чипки…
Исто како и списокот на останатите глупости у весникот вечер , кога на секој , дури и обичен човек му е јасно во ова стресно време кога никој незнае каде му е главата, а не па колата , некаква си куќичка ув  Прдејци или кредитче од 50.000 евра.., дека сите тие мутни и криминални дејанија се заради тоа што вмро-овците доообро знаат оти без зајко во опозиција не вредат ни колку пикавец  од џоинт, па очајно пробаат да му наместат на тоа селанче материјал  за обвиненија, тужби,  хапсења и слично зда би можел да спастри каква таква пљукачка изборна кампања. Сигурен сум , овие од  вмро у барок .. исто... ќе испазарат и продолжување на рокот за вонредниве избори, бидејќи се гледа веќе дека и покрај сите нивни , амбасадорски и други напори на ова долгоушестиов јадач на зелка и живи луѓе  нема да му успее да спаси ни г’з, а камо ли да напраи некој резултат на избори во април...кој би бил нешто повеќе од пропаст на сдсм.
Башка што во се ова  од авион се гледа занатски вештата долга  вмровска рука за драмење, уфилмуење и режија , последица  од  Прашката школа  за тие науки..што ги развејува и последите сомнежи кој е кој во ова замешатељство и кој и што сака да постигне....
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 5 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Сре Фед 10 2016, 11:46

Госпоѓа Гица си умислила дека е министер за надворешни работи ..

http://www.dnevnik.mk/default.asp?ItemID=CE4C931AEF386146A64F992BDE7BFF26

...од толку забави, ручеци и приеми со дипломатите пак ќе се жали дека немала време да поработи на случајот Пуч

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 5 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete on Сре Фед 10 2016, 12:22

..дали таа корпулента дама завиткана у чаршафи со чипка, воопшто пази на својата линија??? Таа е овде да решава  "крупни"  проблеми , а не да ја укрупнува фигурата си. Башка по цена на милиони евра потрошени на нејзините ќејфои....Нели сите овде посебно опозиционери тврдат дека кога тогаш сметката бива испоставена....како мисли тогаш да ја плаќа??  Се надевам не у натура..
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 5 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Сре Фед 10 2016, 12:31

Ај ја ај

http://vecer.mk/Makedonija/em-kupila-dva-stana-em-barala-i-drzhaven

.... абе наместо да бара стан.... како не и текнало да сама на себе за 5000 еура месечно  си издаде еден од нејзините станови Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 9893
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 5 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete on Сре Фед 10 2016, 12:45

види..king.., ако се ова не е новинарска тенденциозна патка тогаш имаме работа или со особа која очигледно е или премногу глупава или е превејана битанга спакувана у сало и чипка...
Останува прашањето зошто американскион амбасадор толку ја обича??? За другите амбасадори е јасно, због така сака шефот... Very Happy Very Happy Very Happy
Јас типувам на новинарска патка..зошто дотичната има така безазлен израз и насмевка на лице со посебна потреба , да е просто неодолива.., па го разбирам и оној од замокот Градиште....
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 5 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by кнез on Сре Фед 10 2016, 19:11

Ката е марионета,и бруталните напади и личната дискредитација на таа неважна личност само ја покажува слабоста на ВМРО.Тие ја донесоа таа неважна личност,и нападите врз неа се македонска трагикомедија со старогрчки шмек.

кнез

Posts : 682
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 5 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL on Пет Фед 12 2016, 17:33

uau
specijalnite obviniteli go uapsile E.Temelko.
isuse...
so ne "hapsat" po doma, ovoj e albanski drzavjanin Smile Smile 
bas da vidime so ke ispadne od ova

se si mislam deka nekoj lapnal crvec, ama uste ne ja osekja jadicata..
da pocekame trpenie , neli..?
http://www.utrinski.mk/default.asp?ItemID=73ADD3213425114C99B6ED16FC1DC71E
VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 5 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL on Пет Фед 12 2016, 18:01

VOL
VOL

Posts : 16078
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 5 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by ribar on Пет Фед 12 2016, 20:22

VOL напиша:
Глупиот клен ова ти го кажуваше пред некој месец....да се играше фудбал ќе одговореше  наместена утакмица...Шиткачи...

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 5 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete on Пет Фед 12 2016, 21:56

ribar..., ако стварно си некоја реална личност и не те пишува ко смешен ник некој форумски заебант за забава на пучанство....тогаш треба под хитно да потражиш психијатр.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6875
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 5 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 24 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14 ... 24  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот