Македонска политика - општо

Страна 31 of 40 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Next

Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Пет Ное 04 2016, 23:37

Ama go zede ti ministArov na nisan, a?
Ne go pratam bas, so ima posledno za nego....vanzemaljcite  se potrosija ili uste ne?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Пет Ное 04 2016, 23:53

Аааа... па има видео... еве ако не си го видел

http://kurir.mk/Makedonija/vesti/frapantno-video-alfite-i-kriminaltsite-na-sdsm-vo-potera-po-dime-spasov/

И не е министер поќе... 

не го имам земено на нишан него посебно... ептен онака падна на нога... лесно... прелесно.... scratch

во секој случај... никаков е и треба да биди казнет! најстрого!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Пет Ное 04 2016, 23:59

...velis...dozivoten zatvor?
Postrogo nema kaj nas...
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Саб Ное 05 2016, 00:06

не, не ...

http://www.dokazm.mk/Makedonija-za-ginis-ukral-100-denari-i-okrkal-6-mesetsi-zatvor/

колку за димсата би било фер?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Саб Ное 05 2016, 00:10


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Саб Ное 05 2016, 00:16

Njamam komentiram , iskreno.
A, e srekja e sto u voznjava na ministArov,sto nema povredeni.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Саб Ное 05 2016, 00:19

VOL напиша:Njamam komentiram , iskreno.
A, e srekja e sto u voznjava na ministArov,sto nema povredeni.
Најмногу!!!

То дека немало луѓе по патот во то време во никој случај не е олеснителна околност... напротив.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Саб Ное 05 2016, 00:21

Dobro eve..
Sto sankcii predlagame?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Саб Ное 05 2016, 00:29

Доживотно да му се одземи право на возачка дозвола и извршување јавни функции.

И да нема право на жена... ама штета, то не е уредено со закон... пф!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Саб Ное 05 2016, 00:30

Smile Smile Smile
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Саб Ное 05 2016, 00:38

ми текна на еден твит... вака некако беше:

маче ај да излезиме, ќе бидиме јас, ти, алфите, после ти сама со алфите...
Диме Спасов се пушта.

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Саб Ное 05 2016, 00:43

E. E..e..sega..
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Саб Ное 05 2016, 00:46

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Саб Ное 05 2016, 00:53

E so se smees. Sega vicovi ke smisljaat. I toa e i bas ona nesmesnoto..
Dremenje pred kompjuter kako da ramena za  realnost...uste malku Na nesto vo restoran_ Na fejsbuk svadbi ke organiziraat.
Apropo  muabetov , par vicovi i toa ke bide se.. kucinja laat karvanot vrvi...
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Саб Ное 05 2016, 00:57

Еми ко имаме прецедници на судој шо кршат закони, јавни обвинители шо се теледиригирани шо очекуваш?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Саб Ное 05 2016, 01:01

Pa i SJOmora da se potcini na pravoto, ama tie si dadoa sloboda
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Саб Ное 05 2016, 01:12

VOL напиша:Pa i SJOmora da se potcini na pravoto, ama tie si dadoa sloboda
објасни замолвам

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Саб Ное 05 2016, 09:33

Спасов???, копиљот треба да отшета у красни курац, а Грујо да почне да мисли со кога сади тикви, а со кого краставици  за да не му се придружи и тој , апансас.
СЈО..???.., се тоа треба на клоци од Зградата на Сорос до пред Собрание, па после у Шутка на неодредено заради велеиздаја и омаловажување на Устав и Институции на РМакедонија...
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Нед Ное 06 2016, 19:36

concrete напиша:Спасов???, копиљот треба да отшета у красни курац, а Грујо да почне да мисли со кога сади тикви, а со кого краставици  за да не му се придружи и тој , апансас.
СЈО..???.., се тоа треба на клоци од Зградата на Сорос до пред Собрание, па после у Шутка на неодредено заради велеиздаја и омаловажување на Устав и Институции на РМакедонија...
СЈО треба да се поддржува дур секој мрсулко не сфати дека ова не е на татко/мајка му прчијата па да си лечат комплекси чим примирисат моќ.

СЈО треба.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Нед Ное 06 2016, 20:32

чучулига напиша:
VOL напиша:Pa i SJOmora da se potcini na pravoto, ama tie si dadoa sloboda
објасни замолвам
Fino.
E pa, ima granica nekade, za sjo... Ne mozat se' da pravat. Dosega nieden slucajno ne isterale do kraj a se pletkaat nasekade.
No toa ne e najbitnoto: eve eden primer, KOJ faktor e katica da siri nepotizam vo sjo so narodni pari?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Нед Ное 06 2016, 21:29

VOL напиша:
чучулига напиша:
VOL напиша:Pa i SJOmora da se potcini na pravoto, ama tie si dadoa sloboda
објасни замолвам
Fino.
E pa, ima granica nekade, za sjo... Ne mozat se' da pravat. Dosega nieden slucajno ne isterale do kraj a se pletkaat nasekade.
No toa ne e najbitnoto: eve eden primer, KOJ faktor e katica da siri nepotizam vo sjo so narodni pari?
Не оправдувам никако!

Жива брука... не разбирам шо си мислат....

сепак, смешно ми е шо иди од луѓе на кои непотизам до сега не му сметало...

кум, брачед, деверица, баџанак, јатрва...

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Нед Ное 06 2016, 22:03

сјо??? се тоа треба што со безбол палки , па да незнаат кој крај да фатат...Smile
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Вто Ное 08 2016, 23:10

Овие па ..

http://novatv.mk/kako-i-lani-primenata-na-pribe-izveshtajot-uslov-za-preporakata/

..ко да некој овде стварно го боли ташакот за некој си нивни извештаи и препораки ...(сами си даваат препорака сами не постапуваат по неа ..нит се тераат нит се водат)
ЕУ нема иднина ... Британците со помош на нивната бивша колонија од преку барата си го постигнаа своето
ЕУ  ..,. се распаѓаат, па уште некој ќе им поверува дека имаат намера да се прошируваат ... тие бе глава не знаат кај им е ....

ЕУ е завршена промашена приказна ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Саб Дек 24 2016, 13:50

.... некој бил тегнат за уши ...

http://republika.mk/706043

..а и врапците на гранките знаат дека работите во сдсм не се баш најрозеви, дека врие уште од поодамна ...

... друго ..ако се чита меѓу редови тоа што бц наводно го кажал... може да се заклучи дека  доколку по некоја случајност сдсм добие шанса да формира влада дека зајко ќе биде најучтиво замолен да одстапи од  желбата да тој е премиер .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 31 of 40 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот