Македонска политика - општо

Страна 29 of 40 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Next

Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Пон Jул 04 2016, 18:09

...добро бе им се чудам на умот на овие будалетинкиве од Брисел кои се гребат дневници да дојат овде и наводно да не покрстуваат со ЕУ миро...дека овде уште има кого бар к#р го боли за некаква европска калакурница??? А бе очигледно тие таму ниту следат што се случува во свет и на кај идат работите..и наместо да мантраат глупости треба да се разбудат , да не пак останат на фингерот , а авионот одлетал....
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Пон Jул 11 2016, 16:57

Viktorija NULAND ( nudelman, evrejka), kjerka na  ortodoksen cionist ukrainski evrein I tatko I I majka I.

Нуланд: Слободни и фер избори, подршка за СЈО и решавање на кризата за да не се оди кон санкции

 
http://24vesti.mk/nuland-slobodni-i-fer-izbori-podrshka-za-sjo-i-reshavanje-na-krizata-za-da-ne-se-odi-kon-sankcii


eve uslov za izbori

1. pod itno da se fatat I iznesat pred liceto na pravdata PODIVENITE UBIJCI NA CIVILI  vo SAD, zatoa sto nie ovde se somnevame deka amerigovnata od kade sto doagja ovaa Viktorija NUDLA , se normalni lugje. sekoj den nekoj dzandar zastreluva crnci po ulici ko kucinja.
nie toa ne go pravime.

2. ke si organizirame uslovi za izbori a potem I izbori ako , prekinat da ni se pojavuvaat po mediumi raznorazni IDIOTI koi kako oddoma da se izbrkani, da se doma.

3. ke si organizirame izbori koga vakvi neizebani lezbejki kako ovaa Nuland ke si gi vrzat doma so sindzir, I nema da gi pustaa vo "slobodnjacko" da  ni serat tuka deka ke stegnele sankcii ako im se rasipel keifor na amerigovnat.

4. se ke bide ok, I bez zakanite I ultimatumite na ovaa viktorija NULA(nd) ako vo SAD stane preCednik Donald Tramp. Ete nie taka si gledame na rabotive I taka ni odgovara, znaci koga ke ni se ispolni keifot togas moze da razgovarame na tema americki zelji em zakani.

5. Ke si muabetime za izbori, koga amerigovnata ke mu dadat nezavisnost na Teksas.
znaci sakame Teksas da stane nezavisen, I togas koga ke se uverime deka amerigovnata imaat navistina demokratski bekgraund zad sebe I deka toa ke se sluci, moze da zakacime duri I sliki na NULA(nd) vo javnite zgradi...
...kako sto se ludnici, sanatoriumi, zatvorski toaleti. ( ama samo akoi e slikana na plaza, za da moze da ne im se zgadi na zatvoreNJacite koga onanishaat..)


Последната промена е направена од VOL на Пон Jул 11 2016, 17:21. Мислењето е променето 1 пати
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Пон Jул 11 2016, 17:12

..а бе баталија .., кој ја бремца.... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Пон Jул 11 2016, 19:02

Дојде, кажа нешто ко ништо да не кажала... колку уста да отвори, се прошета, се сликаше(ко да е некоја филмска ѕвезда а жив габор е), си отиде ....
..кој ја ебе ... сиктер ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Сре Jул 20 2016, 23:21

Ај честито договор

http://plusinfo.mk/vest/79331/obnoveno-detali-od-dogovorot-za-izlez-od-krizata

Ќе се воздржам од конкретен коментар дур не го прочитам договорот во оригинал заради очигледно слаб превод бар вака ко шо е пренесено на плусинфо.... заради сигурност. Една нула, една кула.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Сре Jул 20 2016, 23:30

чучулига напиша:Ај честито договор

http://plusinfo.mk/vest/79331/obnoveno-detali-od-dogovorot-za-izlez-od-krizata

Ќе се воздржам од конкретен коментар дур не го прочитам договорот во оригинал заради очигледно слаб превод бар вака ко шо е пренесено на плусинфо.... заради сигурност. Една нула, една кула.
...ништо од сето тоа..Вмро во било која кобинација на следните избори ги тепа другите ко волови у купус , а шипатарската партија , американско милениче мора да влезе у власта..со што Вмро пак ќе биде стаена на красни к..и се почиње од почеток...дури таа македонска партиска опција не исчезне од сцената. А бидејќи тоа вака или онака барем уште две генерации тешко ќе биде, ни остануе долгогодишен хаос кој се повеќе и повеќе ќе не носи у беда.. Процесот почнат деведесетите за бришење на Македонија и Македонците уште дооолго нема да биде завршен...нула-кула..тоа само забава за мали деца... Smile
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Сре Jул 20 2016, 23:38

concrete напиша:
чучулига напиша:Ај честито договор

http://plusinfo.mk/vest/79331/obnoveno-detali-od-dogovorot-za-izlez-od-krizata

Ќе се воздржам од конкретен коментар дур не го прочитам договорот во оригинал заради очигледно слаб превод бар вака ко шо е пренесено на плусинфо.... заради сигурност. Една нула, една кула.
...ништо од сето тоа..Вмро во било која кобинација на следните избори ги тепа другите ко волови у купус , а шипатарската партија , американско милениче мора да влезе у власта..со што Вмро пак ќе биде стаена на красни к..и се почиње од почеток...дури таа македонска партиска опција не исчезне од сцената. А бидејќи тоа вака или онака барем уште две генерации тешко ќе биде, ни остануе долгогодишен хаос кој се повеќе и повеќе ќе не носи у беда.. Процесот почнат деведесетите за бришење на Македонија и Македонците уште дооолго нема да биде завршен...нула-кула..тоа само забава за мали деца... Smile
па, такви ти се дфрикингпмнеовците...

а имаше нешто речено за то дека кој со деца спие, помочан се буди.

дфрикингпмне не треба да го снема. треба да остани. треба да се употреби како жиг засекогаш за идна свесност.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Сре Jул 20 2016, 23:58

хммм не се разбираме..исчезнувањето е посакувано од американците во последно време преставувани од лица регрутирани во установи за пациенти со посебни потреби и ЕУ педофилистичарите. И оваа шарада ќе продолжува во настојувањето нивно да го реализираат тоа. Не викам дека не им иде, ама секако мнооогу долго ќе трае тоа , за нивниот вкус на  работите..така да за очекување е да почнат да буткаат примена на пораадикални мерки слични на оние во Турција на пример...
А ти те гледам уште си ми во бунилото на жигосување и некаква идна свесност. Само да ми кажеш на кој народ , зошто Македонскиот забрзано го требат....
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Чет Jул 21 2016, 00:10

ооо се разбираме, бар јас те разбирам.

а кога ќе прифатиш дека сме 21ви век ќе се разбираме уште поарно.

конкретен, еве едно прашање: зошто свесно се уништува името, споменот, акронимот ВМРО?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Чет Jул 21 2016, 17:57

..ВМРО неможе да се уништи, споменот исто , бидејќи тоа не е само спомен од минатото, туку жива и уште постоечка национална борба...Векот може да биде и 221..,  ништо не се менува, зошто хиените се уште хиени , убијците убијци , а Македонците ..Македонци. Нормално нечистотијата и некросаното се рони ,ама нови живи и здрави доаѓаат , како кај секое живо и здраво ткиво...
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Пет Jул 22 2016, 23:55

Што се случува со шекерната .... начисто пролупала ....

.... тресе од ракав, додава, собира, множи .... ама никако да стигне до 500 000 фантоми ...

... зар не и е јасно дека  е политички мртовец ....

...уствари.... никогаш и не ја бивало... никогаш не сфати дека многу зборење и надзборување (да не речам дрдорење колку некој звук да излегува ) значи и резултат .... од нејзиното зборење досега од кога е во политиката нигде нема конкретен резултат, дрдорко е само и само дрдорко и за ништо друго не го бива.... а на народов веќе му е преку глава од зборење, млатење празна слама  и мафтање со празни политички памфлети за светла иднина во добро познатиот комуњарски манир ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by кнез on Саб Jул 23 2016, 11:40

Кире Наумов со писмото го издејствува договорот.
Кога видоа дека Грујо не сака сам да ги слече гаќите мораа пак да се закануваат,и оп се пјави Кире Бананамен кој со неговата супер моќ го блокираше кредитот за после два дена веднаш да се пронајде демек компромис.Кире си е Кире па макар бил и Наумов. Smile

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Саб Jул 23 2016, 12:28

Абе Кнез не заебааај Кире Наумов...., ич не е времето за заебанции
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by кнез on Саб Jул 23 2016, 12:41

До таму им оди цинизмот да не презаат од ништо.
Еееј, Кире се јавил и тие не го пуштиле кредитот.Па поидиотско нешто, немам слушнато дооолго време.
Каде Грујо дава отпор, таму почнуваат заканите и притисоците.Се ни е тоа јасно ама дојдоа до таму да се зезаат со нас ко со деца од 4 години,па да го уфлат Кире Бананамен.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Саб Jул 23 2016, 13:50

кнез напиша:До таму им оди цинизмот да не презаат од ништо.
Еееј, Кире се јавил и тие не го пуштиле кредитот.Па поидиотско нешто, немам слушнато дооолго време.
Каде Грујо дава отпор, таму почнуваат заканите и притисоците.Се ни е тоа јасно ама дојдоа до таму да се зезаат со нас ко со деца од 4 години,па да го уфлат Кире Бананамен.
..такви ко спомнатиот не се ни пичкин дим во маглава, нашиот проблем е многу покомплициран...изгледа и понатака ќе не работат ликови од преку океан , регрутирани во установи за деца со посебни потреби....пред да ги издресираат и произведат во "амбасадори"...
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Саб Jул 23 2016, 19:29

Гледам Грујо се шета по Македонија ко абдициран Принц од Велс..со подвижниот волпејпер од локални моќници , околу него трчкаат дворјани и нешто му мрморат на уво , а очигледно со шеќерчиња примамен народ по вруќинава млако му ракоплеска и кисело се смешка за камера...
Која пасторала јеботе благи бог....
Човекот рачуна дека има доволно кредит кај народ за да на избори напраи попара, без при тоа да мрдне со прст, од егзолот каде го бутнаа глобалистичките свињи.
Може било , ама некако му се испушта од вид.. дека истиот му се троши ко луд на рати, па дека избори нема да има до даљег, а америчкион недоквакан амбасадор , сдсм овците и останатите сорос шљам  секој ден му крадат дел од македонското битие парче по парче.
Остануат две можности за заклучок: дека навистина се надева туку така народ , на веќе стара слава...ќе го иснесе на раменици до собраниска надмоќ, или едноставно он више није одавде..замачкуе очи додека недоношчето што го бута напред да го замени, не направи доволно голема дистанца за да тој може да шмугне...
Каде се надева да шмугне.уште да можеме да знаеме????
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Вто Aвг 02 2016, 08:50

cestit praznik Ilinden.
UM vo glavite na "politicarive"
..da ne ni zdosadat pa da morame, nie , makedoncite, pak da gi zamenime "politicarive" so revolucionerni komiteti ili prezidiumi..denot koga se obidovme da se oslobodime od turcite..
plativme so krv.

I denot koga gi postavivme konecno stolbovite na makedonskata drzava kakva ja imame denes.

za seta platena cena  pred toa..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by кнез on Вто Aвг 02 2016, 09:23

За многу години празникот.Вечен да е!!!

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Aвг 02 2016, 09:37

cheers cheers cheers

за многу години!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Чет Aвг 04 2016, 17:12


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Саб Aвг 06 2016, 13:20

..му свиркале???, која ли педерлаана.., а скапани домати и расипани јајца колку да сакаш у овие вруќини. А овие свиркале...милу им маму  свирнем......................... Mad
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Саб Aвг 06 2016, 15:05

pa namesto da da svirkaat I da pokazuvaat "junastvo" raznorazni revolucionarni zdruzenija, ne ke e loso da se pokazat na DELO onamu kade sto TREBA,  ( vo pravo vreme, na pravo mesto protiv VISTINSKI neprijatel.)

vakvi zdruzenija za odreden "lik I delo" se ok, ama ako izlezat da se glupiraat so toj "lik em delo" em "likot" em samite tie devalviraat.
todor aleksandrov koj, baj d uej se osekjal kako blgaristanec , ne e nisto povazen od BILO koj ILINDENEC , na ILINDEN, bidejki todor aleksandrov NE POMIRISAL ni zrno barut za ILINDENSKOTO vostanie.
bil vo zatvor  1903 mart - do 1904, edna godina I eden mesec, .

zatoa , BILO koj od Ilindencite moze da se slapne na maica, ama ne e forata da izdvojuvame likovi I da pecatime na maici, na primer,
NIKAKVA cest ne im se pravi na VISTINSKITE HEROI koi zaginale VO BORBA, ako se slapaat na...maici .
si imaat tie spomenici vo svesta na makedonecot, na negovata VMRO, taka da nikakvi dopolnitelni, maici, gakji, sto ja znam- nalepnici, reklami, ne se potrebni, kako sto ovie go pravat toa so todor aleksandrov. Sto potreba ima da se reklamira bas toj,ne znam.
ama znam deka pred Hristo Uzunov, Jordan Piperkata, Gjrgi Sugarev, Goce Delcev, I plejada drugi, koi zaginale vo borba, se kleknuva ili se poklonuva glava Wink , nie makedoncite nemame potreba od "mekdonalds" maicki, pa cat pat I po nekoj lik ko todor, .
kaj pripagja todor aleksandrov e debata za istoricarite,
a da se seta ko mecka od planina na Ilinden, I da se zaseni nastanot so crni maici( bojata voopsto tuka ne e vazna I ne digajte panika deka bile maicite ete bas-crni Smile )  so likot na aleksandrov-e smesno I glupo za samite "aleksandrovisti".

toj kako istoriska licnost, NE MOZE da im se fati za maloto prste na gorespomenatite.
baska ima udel vo ubistvoto na Gjorce Petrov, zatoa - nema sto da se kaze povekje.

kazav, I ke povtoram
sme nemale drzava za da im pravime spomenici, narekuvame nasi ulici I ucilista po niv, da gi slavime, ama zatoa naseto bitie, svest I sovest DOBRO zapamtiko KOJ e KOJ.

NIkogas sme nemale dvojba za toa dali treba da lepime plakati I delime flaeri po narodot za toa kolku e nekoj "cool".
toa imaat nekoi drugi , takvi potrebi,ama tie , ne se od nas soj.makedonski.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Саб Aвг 06 2016, 15:13

za Gjorce Petrov:
Заради своите чисто македонски позиции станал најнапаѓаниот член на ВМРО од страна на врховистите. Конечно, како цел на братоубиствената политика во Бугарија на 28 јуни 1921 година бил убиен од платениците на Тодор Александров среде градот Софија.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Саб Aвг 06 2016, 15:22

VOL напиша:za Gjorce Petrov:
Заради своите чисто македонски позиции станал најнапаѓаниот член на ВМРО од страна на врховистите. Конечно, како цел на братоубиствената политика во Бугарија на 28 јуни 1921 година бил убиен од платениците на Тодор Александров среде градот Софија.
...не би бил толки жесток у тврдењата.., историјата дефинитивно е курва и ја пишуат по нарачка... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Саб Aвг 06 2016, 15:33

concrete напиша:
VOL напиша:za Gjorce Petrov:
Заради своите чисто македонски позиции станал најнапаѓаниот член на ВМРО од страна на врховистите. Конечно, како цел на братоубиствената политика во Бугарија на 28 јуни 1921 година бил убиен од платениците на Тодор Александров среде градот Софија.
...не би бил толки жесток у тврдењата.., историјата дефинитивно е курва и ја пишуат по нарачка... Very Happy
e?
 a KOJ plakja za REKLAMI so maici na sred Ilinden?
t.e koj ja "kurvira" istorijata za da se pravi EPP na todorco namesto da KLEKNAT nositelite na zapoteni maici,pred SPOMENIKOT na branitelite na revolucijata i apostolate na organizacijata (VMRO!) vo Krusevo,na toj den?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 29 of 40 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот