Македонска политика - општо

Страна 28 of 40 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Next

Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Сре Јун 15 2016, 00:26

Оваа па ... колку да каже нешто ...

http://a1on.mk/wordpress/archives/623822

... а да каже што беше одлуката да БЦ ја напушти премиерска функција во историски најкатастрофалната  влада што Македонија некогаш ја имала?

...тогаш ми се чини и таа беше во немилост на БЦ  и му праеше сплетки ....
... туку ..женско што би друго правело ако нешто не дрнда без врска ... само колку устата да не ја држи затворена ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Сре Јун 15 2016, 07:46

king напиша:
... туку ..женско што би друго правело ако нешто не дрнда без врска ... само колку устата да не ја држи затворена ... Twisted Evil Twisted Evil
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 

секој со ксметот; или
 
спрема агата и бакшишот кинг... 

ти изразувам сочувство.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Сре Јун 15 2016, 12:43

..очигледно само шеќерната кокошка не е свесна у кои говна плива..другите мукла...: волк-волк-волк на врата...., а сеа???? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Пон Јун 20 2016, 01:07

Пак се јавил дежурниот сератор ...

http://alsat.mk/News/258207/kekenovski-rodendenot-na-vmro-i-prividnoto-edinstvo-vo-partijata

... абе нек каже колку пати избегал па пак се враќал во вмро-ВМРО-ДПМНЕ ...
.... а нешто не му било по ќеф или не му дале нешто од тоа што очекуваше да добие бегаше ....

... па и на правен факултет исто направил ... сакаше преку ноќ професор да стане ... некои му рекоа .. „нече моќи, прерано леташ, орлите рано летаат само во делата на Бранко Ќопиќ “...  и му ја кидна од таму ... во еден од „семкарските универзитети“

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Пон Јун 20 2016, 09:37

...јеби га....  Кекењовски.., ко секој непринципиелен пролив сератор не бил поканет.., па затоа пак просерава.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Чет Јун 23 2016, 13:23

Одјеци и реаговања на вчерашното обраќање на преЦедникот

Андов
http://plusinfo.mk/vest/75812/andov-zoshto-ivanov-ne-probal-da-izvadi-vojska-na-ulica-mozebi-kje-go-uapsea

Фрчковски
http://plusinfo.mk/vest/75814/frckoski-horhe-e-shut-na-familijata

па да.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Чет Јун 23 2016, 14:57

чучулига напиша:Одјеци и реаговања на вчерашното обраќање на преЦедникот

Андов
http://plusinfo.mk/vest/75812/andov-zoshto-ivanov-ne-probal-da-izvadi-vojska-na-ulica-mozebi-kje-go-uapsea

Фрчковски
http://plusinfo.mk/vest/75814/frckoski-horhe-e-shut-na-familijata

па да.
.....најде кого да најдеш....па тие се тродупло поголеми џукели , ако претпоставиме дека Хорхе е..., како што упорно тврдиш... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Чет Јун 23 2016, 20:35

чучулига напиша:Одјеци и реаговања на вчерашното обраќање на преЦедникот

Андов
http://plusinfo.mk/vest/75812/andov-zoshto-ivanov-ne-probal-da-izvadi-vojska-na-ulica-mozebi-kje-go-uapsea

Фрчковски
http://plusinfo.mk/vest/75814/frckoski-horhe-e-shut-na-familijata

па да.
Оф леле ... кај ли само нив ги најде ...

... првиот ... сиротиот ќе си умре ама председник никогаш нема да биде ...
...вториот .... најпаметниот и најумниот на мајка, што тепа жени по паркинзи ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Чет Јун 23 2016, 20:55

king напиша:
чучулига напиша:Одјеци и реаговања на вчерашното обраќање на преЦедникот

Андов
http://plusinfo.mk/vest/75812/andov-zoshto-ivanov-ne-probal-da-izvadi-vojska-na-ulica-mozebi-kje-go-uapsea

Фрчковски
http://plusinfo.mk/vest/75814/frckoski-horhe-e-shut-na-familijata

па да.
Оф леле ... кај ли само нив ги најде ...

... првиот ... сиротиот ќе си умре ама председник никогаш нема да биде ...
...вториот .... најпаметниот и најумниот на мајка, што тепа жени по паркинзи ... Twisted Evil Twisted Evil
...првиот е кукавица невидена , Хорхе за него е Наполеон....
...вториов...можда некад тепал.., ама сега не верувам дека може да пријде на некоја која не е ШАРЕНА..... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Чет Јун 23 2016, 22:48

море шо сте вие џимрии луѓе, никој не ви чини, никако да ви се погоди брееее...

ц ц ц!

Laughing Laughing Laughing )

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Пон Јун 27 2016, 07:21

lele.
nemojte be lugje Zaev.. samo on ne.
rizikuva coekot, mnogu, I da go namestat- nasadat za "prajmier" ke navlece revolt na mnozinstvoto ( a zajkovci mnozinstvo nemaat!) makedonci, ne znam dali voopsto ke moze da se dvizi bez tenk okolu negovot sediste, ili bez 150 strazari kade I da go nasadat da "prajmenisteruva"
uste toa ni fali, zajak za premier, koj ke go brkaat ko- zajak, kaj ke stignat.
aman.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Пон Јун 27 2016, 08:49

...може да си фантазира, тоа никој не може да му го забрани...А тоа дека ќе биде добар зајачки ѓувеч од него ..сигурно.., премиер не е можно...
Да беше женски зајак можеби......, па ако ..по се што проба смени и пол...кој ти го знае..., американците ептен ги испекле слушам тие техники....
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Пон Јун 27 2016, 17:38

slikava desno...olele...aman...OVA saka da stane premier?!?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Пон Јун 27 2016, 18:52

Аман, до кога?

http://www.libertas.mk/foto-vo-spetsijalniot-zavod-vo-demir-kapija-nema-minimalni-uslovi-za-zhivot-zagrizhuvachki-smrtni-sluchai/

Кога веќе еднаш ќе се случи некакво подигнување на нивото на свест и совест?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Пон Јун 27 2016, 18:54

a, znaes li voppsto,okoj I sto se naogja vo..Demir Kapija?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Пон Јун 27 2016, 18:56

некој специфично, по име треба да знам или мислиш на типот на штитеници таму?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Пон Јун 27 2016, 18:56

dali znaes sto -zgrizuva Demir Kapija..??
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Пон Јун 27 2016, 19:00

да.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Пон Јун 27 2016, 19:07

togas, bi trebalo da ti e jasno, kolku se ocekuva da ziveat I kako ziveat tie sustestva tamu.
ne mi e jasno samo zosto se upotrebuva I zavodot vo D. Kapija za partiski poeni.
ovoj zavod postoi odamna,ne go napravi ( I ne napravi nisto za podobruvanje!) SDSM, nitu vlasta denes..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Пон Јун 27 2016, 19:10

е ама ако никој не напрајл никакво подобрување, то треба да се прифати како нормално и така треба да продолжи?!

таму се луѓе Вол, луѓе! Бар ние треба да сме свесни за то, ако тие самите не се.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Пон Јун 27 2016, 19:12

nemam komentar povekje na ovaa tema.
ne sum bil mi kazale, I ne bi postavuval ni sliki od tamu. a ne se prijatni za gledanje.
ne -uslovite. tuku stitenicite..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Пон Јун 27 2016, 19:20

inaku, da, se soglasuvam deka coeckoto sustestvo treba da dobie soodvetna nega koja ne go ponizuva samoto postoenje kolku i da se nesposobni, so mentalni i fizicki nedostatoci itn.,,da se razbereme..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Пон Јун 27 2016, 19:21

Шуќур - фала ти Господе Боже!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Саб Jул 02 2016, 09:51

Види видиииии

http://www.libertas.mk/stoilkovik-potpisha-ruska-deklaratsija-za-promena-na-ustavot-na-Makedonija/

уште еден кандидат за буричкање во Уставот...

баш ме интересират реакции.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 28 of 40 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот