Македонска политика - општо

Страна 27 of 40 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Next

Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Нед Мај 29 2016, 10:00

http://plusinfo.mk/vest/72531/ivanov-sudbina-ni-bilo-grcija-da-ni-e-sosed

Е еве судбина ни било и ти да бидиш претседател....

судбина, шо да се прај

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Пон Мај 30 2016, 12:29


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Сре Јун 01 2016, 08:38

http://www.libertas.mk/video-gruevski-i-todorov-vo-kumanovsko-selo-besedat-za-lekarski-spetsijalizatsii-zamenskiot-premier-statira/

Ова го клавам во категорија: Срам да се немало ама баш ич од ич! .

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by кнез on Вто Јун 07 2016, 21:29

Разговарам денеска со еден пријател,и тој и објаснува како имало план да влезат качаци од Космет ама нашиве разузнавачи навреме ги откриле и тие не успеале ни да влезат.А човеков прати политика и за себе мисли дека е добар познавач на политиката.Го слушам и не можам да поверувам.
Демек тоа е некоја победа и сме ги заебале, инаку тие ќе формирале некоја си окупирана територија околу Куманово.
Малку се изнервирав и му кажав што мислам,па да пишам и тука.
Во Македонија чарето за спас на Македонија го бараат на сите страни и секаде само таму каде единствено колку толку е можно никој не сака да го види.
Македонија и ниедна мала и средна држава на светот не може да се одбрани од американската агресија  која прво оди како мека сила па со санкции и на крај со физичка сила.Тоа е тешка илузија и само будала може да верува дека некаков си безбедносен систем на една таква држава може да се одбрани од таквата наезда.
Второ обидот да се бара чарето во народот(како што заговараше Мирка а сега тоа му изгледа како единствен спас на Груевски) е исто така тешка илузија 
 и само сламка за која се фаќа давеникот.Ниеден таков (мал среден) народ не може да ја победи Америка.Единствено некој кој може да му помогне на мал народ е Русија и никој друг.
Тоа е толку јасно да појасно не може да биде,А ако Русија ја немаш зад себе тогаш ти си тешка будала ако тргнеш во борба против Америка која е вселенска сила за сите останати држави на овој свет освен за Русија која благодарение на страотниот технолошки напредок од времето нс СССР сеушт е многу напред пред другите држави освен од Америка.
И подршката на Русија ако не е реално можна не е никаква гаранција дека ќе победиш.
Ниедна држава немаше да победИ во колонијалното ослободување ако не беше подршката од СССР И ДО ДЕН ДЕНЕШЕН ЌЕ ПОСТОЕШЕ КОЛОНИЈАЛНИОТ ПОРЕДОК КАКОВ ШТО БЕШЕ ПО ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА.А кај нас нема ни еден барем аналитичар ако нема барем една и најмаргинална партија да гукне за тоа.Мирка брилијантно ги опишува настаните но кога ќе дојде до решенијата тие изгледаат како решенија на тотален дилетант,од типот народот, па совеста на опкупаторите,па внатрешните сили во државите окупатори,па нашиве институции.....и се така во недоглед.Во една Србија која е во слична состојба на нашата има барем две партии Радикалите и Двери кои влегоа во парламентот и кои се залагаат за интеграција со Русија.Кај нас нито една голема нула,барем колку да маскираме дека имаме и такво нешто,абе ништо.
Би презел јас нешто ама гледам нема материјал меѓу народот,кога комедијантине од Гдом Тони Пандов и останати тешки политички дилетанти се бранители тогаш тоа е слика на еден недораснат народ за државотворност и народ како едно битие.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Сре Јун 08 2016, 00:13

mozda I vo pravo e prijatelot tvoj, ama mozda I prikaznata ja preteral, kojznae.
vo sekoj slucaj, "zvuci" na dzandarska naduvana, ama mozda- I ne e Wink
drugo bi ti odgovoril.
vo pravo si deka "treba da se stavi rez" ama dali bas taka transparentno ili dali voopsto treba da se donese takva odluka- "e od denes fakjame strana I-tocka" ne znam.
premnogu golemi igri vo svetot, denes, za da rizikuvame da fatime strana- pogotovo ruskata.
prasanje e sto se dobiva od niv, a sto se gubi,
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Сре Јун 08 2016, 08:27

кнез напиша:Разговарам денеска со еден пријател,и тој и објаснува како имало план да влезат качаци од Космет ама нашиве разузнавачи навреме ги откриле и тие не успеале ни да влезат.А човеков прати политика и за себе мисли дека е добар познавач на политиката.Го слушам и не можам да поверувам.
Демек тоа е некоја победа и сме ги заебале, инаку тие ќе формирале некоја си окупирана територија околу Куманово.
Малку се изнервирав и му кажав што мислам,па да пишам и тука.
Во Македонија чарето за спас на Македонија го бараат на сите страни и секаде само таму каде единствено колку толку е можно никој не сака да го види.
Македонија и ниедна мала и средна држава на светот не може да се одбрани од американската агресија  која прво оди како мека сила па со санкции и на крај со физичка сила.Тоа е тешка илузија и само будала може да верува дека некаков си безбедносен систем на една таква држава може да се одбрани од таквата наезда.
Второ обидот да се бара чарето во народот(како што заговараше Мирка а сега тоа му изгледа како единствен спас на Груевски) е исто така тешка илузија 
 и само сламка за која се фаќа давеникот.Ниеден таков (мал среден) народ не може да ја победи Америка.Единствено некој кој може да му помогне на мал народ е Русија и никој друг.
Тоа е толку јасно да појасно не може да биде,А ако Русија ја немаш зад себе тогаш ти си тешка будала ако тргнеш во борба против Америка која е вселенска сила за сите останати држави на овој свет освен за Русија која благодарение на страотниот технолошки напредок од времето нс СССР сеушт е многу напред пред другите држави освен од Америка.
И подршката на Русија ако не е реално можна не е никаква гаранција дека ќе победиш.
Ниедна држава немаше да победИ во колонијалното ослободување ако не беше подршката од СССР И ДО ДЕН ДЕНЕШЕН ЌЕ ПОСТОЕШЕ КОЛОНИЈАЛНИОТ ПОРЕДОК КАКОВ ШТО БЕШЕ ПО ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА.А кај нас нема ни еден барем аналитичар ако нема барем една и најмаргинална партија да гукне за тоа.Мирка брилијантно ги опишува настаните но кога ќе дојде до решенијата тие изгледаат како решенија на тотален дилетант,од типот народот, па совеста на опкупаторите,па внатрешните сили во државите окупатори,па нашиве институции.....и се така во недоглед.Во една Србија која е во слична состојба на нашата има барем две партии Радикалите и Двери кои влегоа во парламентот и кои се залагаат за интеграција со Русија.Кај нас нито една голема нула,барем колку да маскираме дека имаме и такво нешто,абе ништо.
Би презел јас нешто ама гледам нема материјал меѓу народот,кога комедијантине од Гдом Тони Пандов и останати тешки политички дилетанти се бранители тогаш тоа е слика на еден недораснат народ за државотворност и народ како едно битие.
...сакаш да кажеш да удриме штикла и да си одиме некаде???  Very Happy Very Happy

Држи твојава приказна , но има само една голема фалинка.. Србија, Грција,Хрватска...имаат ГОЛЕМ....малтене вековен ишарет од Русија.., па можам да кажам дека овие и покрај тоа не се покажуат баш многи благодарни.
Оваа Бугарија ..таа Русија и буквално ја скоцка...но досега никогаш и со букви никогаш ЈАВНО не застана зад нас...нејзините амбасадори овде , после литро жолта обично кажуваат дека Мајката Македонија ги описменила и направила христијани..., но тоа замо тогаш. Штом се отрезнат..за нив Македонија НЕМА...
Точно е дека ние спасот за нашето национално исчезнување го гледаме некаде во Кремљ, но незнам дали  и Иператорот мисли така..., или сме само  плацдарм за тактичко маневрирање во претстојната војна...???  ....барем досега низ историјата се покажало само такво нешто...Cool
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Сре Јун 08 2016, 14:40

..Taka vlasite razmisluvaat, zatoa sto ne im odgovara pan- slavizam, ne se sloveni...
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by кнез on Сре Јун 08 2016, 15:16

Ние мораме да се определиме.Јас сум определен русофил и тоа семејно традиционално.Анализирано е на долго и широко и е заклучено е дека за Македониија најдобар ослонец би бил Русија.
Тоа е поставка и од тука тргнува  мојот светоназор.Прашањата дали и Русија така гледа на тоа,дали е тоа реално можно се суштински и секако дека треба прво тие да се одговорат.
Ако се дојде до позитивен одговор тогаш следат другите прашања за тоа како  и на кој начин е најдобро тоа да се оствари.Прво за да се свати дали и Русија може така да гледа на тоа како што и ние гледаме може да се одговори единствено ако се познава многу добро Русија.
Што е Русија?
Русија во политичка смисла е империја и има империјални амбиции.Русија има свои интереси како на Балканот така и на Далечниот исток како и на Артикот и во Јужна Америка што е скоро па несватливо за мали локални политичари кави што владеат во малите држави.
Русија е влезена во Големата игра и ние за нејзе можеме да бидеме само мал локален сојузник кој  со нив има  исто потекло и иста религиозна традиција.Традицијата обичаите религијата јазикот писмото и многу друго ни се совпаѓаат или ни се многу слични.Според тоа ние сме природни сојузници со Русија зошто ако на пример е кирилицата нападната како писмо и идентитетски симбол таа ќе биде еднакво нападната и за нив и за нас и заедно ќе ја браниме.
Значи и тие имаат интерес да бидат наши сојузници,тука секако доаѓа и економскиот и финансискиот аспект во кој нема многу духовност и е скоро ист за сите.Ако имаат економски интерес да градат нешто ќе градат.Македонија е смешен пазар и само во некој интегриран словенски Балкан би можела да биде приоритетно интересна за Русија во секој друг случај ние како и да не постоиме.
Дали е реално можно?
Во овој момент ако се однесува само на некоја самостојна македонска одлука тогаш одговорот е дека тоа е апсолутно невозможно.Прво мора да тргне најдобро би било од Софија или од Белград што е полошата и потешка варијанта.
Сега нашиве нити се отидени за Москва нити со Белград имаат некој договор за Софија да не зборам кој седи таму на престолот тој е поголем американец од Обама,а ваму ќе даваат некој си отпор на американците.Затоа до сега сите обиди завршија со тотален пораз на Грујо и нема никакви шанси ни теоретски да победи во ниедна битка до конечниот негов пораз.
Има уште многу да се пишува, но, ќе застанам тука зошто тоа е извориштето на сите наши порази до сега и порази кои ќе следат и се неминовни.Да се пишува со сериозен тон за некои случајни ликови како Зајо Ката Рада и останати и да се анализира нивното работење е спуштање многу ниско на секој човек кој го интересира тоа.
Се што ќе рече Зајо(АМЕРИКАНЦИТЕ) ќе се оствари (порано или подоцна) и затоа не знам зошто му треба на Грујо вакво политичко умирање на рати.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Сре Јун 08 2016, 19:30

..Кнеже, најнормално би било наши први сојузници да ни се јужнословенските народи по род и грците по вера...., ама не е така, баш напротив ..тие најблиските , првите комшии, до сега..се собрано на куп..ни ебаа матер...
Точно е дека Русија е империја , со империјални интерси , навики и начин на однесување. Сепак мало мрднување со прст , не е некој напор кој не може да си го допушти.....дури и најголемата империја..
Проблемот е што сума сумарум  дијапазонот на делот од спектарот во кој таа гледа...не не  покрива и нас.. Ние сме очигледно , од политички и интересен апсект невидливи за неа.., дури и евентуално и проблем , ако случајно во темницата се препне на нас...и ги вознемири своите сојузници наоколу...оние кои по дифолт не својатаат и тврдат дека се овде е нивно...
Но јеби га , крв није вода и важи она ..брат за брат сирење за пари..., ама исто не може да се очекува  никој што не изгорел  со напалм, не урамил и обадинтерил да го добие нашето внимание...., па дури, ако му успее и зајац да извади од својата Вујко Семовска шапка...
Тука нема дилема..., ни по иљада години... Cool
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by кнез on Сре Јун 08 2016, 20:30

Конкрете,Балканот на Русија и е  нејзино геополитичко двориште.Тие имаат тука апсолутно стратешки интерес да имаат решавачко влијание.Во плановите на Царска Русија  е заклучено дека најдобро би било да се создаде една стабилна голема јужнословенска држава.Создавањето на аЈугославија е најголем историски позитивен настан за јужнословените во историјатаТоа дека Сталин се спротивставил за обединување на Југославија и Бугарија  е холивудска глупост.Тој го потикнува тоа се до 48-ма  година.Бугарското раководство се плаши и тогаш дека ќе ја изгуби Пиронска Македонија како што се плаши подоцна и Живков  по затоплувањето на Тито и Хрушчов кој дури и се нуди за 16 република на СССР.Значи интересот на Русија е јасен и е комплементарен со нашиот и сигурен сум дека за сите јужнословенски народи тоа би било идеално решение.Се што е руски интерес е опозит на Англо-американскиот и тоа е причината за сесрдното организирање и помагање во рушење на Југославија.Точно е дека нас на руските мапи не немало но точно е дека ние како држава намапата излегуваме 91-ва.Тоа е голем колосален брод и тешко го менува курсот ама полека и тој брод го менува курсот и тоа се чувствува само треба доследност од наша страна и трпение.
Второ,јужнословенските народи нас ни се најблиски и никако не ни се непријатели.Многу опасна замка е да се мрзи бугарскиот или српскиот народ.Па Америкте тоа го сакаат тие ја постигнале целта ако навек не закрват.Такви тролови ко што се појавуваше еден бугар тука на форумов ја имаат токму таа задача,да те испровоцираат да плукаш на се што е бугарско.Вол опасно наседна на тоа е Прчот ми изгледа ко опседнат со Бугарската политика.
Правијќи го тоа тие ја подржуваат токму нивната политика на меѓусебни понижувања навреди ....тоа е сприрала  на насилство на едни спрема други.
Таков човек не треба да се напаѓа како Бугар туку како бугарски предавник.Исто важи и за Србите.Односот на Србите Хрватите и Бошњаците во овој момент е уште посложен.Треба да си дадеме барем 100 години мир па после да седнеме да разговараме за сите несогласици.Тие тоа нема да го дозволат и затоа после 20 години пак се создава психоза на војна помеѓу јужнословенските народи.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Чет Јун 09 2016, 08:37

Проблемот е во фактот  што изгледа после секои 50 години мир пак се ињектира вирусот и почнува лумперајката во Балканската крчма. Дури мислам дека англо-саксонците тука се само хватачи лопте, зајакот лежи во друга грмушка..... Very Happy Very Happy
Инаку исто тврдам дека вистински, генерички мрзитељи на своите бакански  роднини не е  никој меѓу нив.., емпирички е докажано дека е така... во сите прилики кога е тестирано, иако некој упорно ја продава таа дрога на Блканските простори...
Било како било..., кога американскава секретарска џукела ќе каже...Македонија, Србија......итн. ни се на огнената линија.., сепак е ред некој ГОЛЕМ  да го потсети..: гони се ти бате у десет лепе пичке материне со твоите огнени линии.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Саб Јун 11 2016, 00:27

Hmm
@knez:
se e ok toa rusofilstvo I tn..
prasanjeto e sto Rusija pravi ili e spremna da napravi za afirmacija na Makedonija?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Саб Јун 11 2016, 09:21

VOL напиша:Hmm
@knez:
se e ok toa rusofilstvo I tn..
prasanjeto e sto Rusija pravi ili e spremna da napravi za afirmacija na Makedonija?
...хмммм.., јас па мислам дека не е за очекување  Русија да направи нешто посебно, ние треба да одлучиме на кој ремокер ќе се закачиме после проценката на која страна кој влече и каде со него ќе стигнеме...
Ако не интересира пеколот на народите...американскиот ни е правиот избор.. На толку зомбии наоколу, вампири  и сорос-тролови може само да се шпекулира..., ако на време не се фатиме за глоговите колци... Cool
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Саб Јун 11 2016, 09:40

bez amerikancite, ovaa zapadna "imperija" ima da pukne ko balon.
germancite NE smeat voeno da se razvijat.
englezite ne smeat da mrdnat podaleku od americkiot lanec.
zaedno se jaki.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Саб Јун 11 2016, 09:56

Западната „империја“ ( Америка која не знае што со себе, Германија која сонува за четврти рајх, Британија - виртуелна империја и другите пропали случаи кои сеуште се самозамислуваат за колонијални сили) е длабоко потоната во декаденција, педерлук и изветопереност ... никој нема потреба да ја руши, таа се самораспаѓа...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Саб Јун 11 2016, 10:35

king напиша:Западната „империја“ ( Америка која не знае што со себе, Германија која сонува за четврти рајх, Британија - виртуелна империја и другите пропали случаи кои сеуште се самозамислуваат за колонијални сили) е длабоко потоната во декаденција, педерлук и изветопереност ... никој нема потреба да ја руши, таа се самораспаѓа...
Како одлучи дека се самораспаѓа?

Два збора: чоечки ресурси.

Се дури нештото е привлечно за да луѓе мигрираат кон него, непара дека станва збор за распад.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Саб Јун 11 2016, 10:37

чучулига напиша:
king напиша:Западната „империја“ ( Америка која не знае што со себе, Германија која сонува за четврти рајх, Британија - виртуелна империја и другите пропали случаи кои сеуште се самозамислуваат за колонијални сили) е длабоко потоната во декаденција, педерлук и изветопереност ... никој нема потреба да ја руши, таа се самораспаѓа...
Како одлучи дека се самораспаѓа?

Два збора: чоечки ресурси.

Се дури нештото е привлечно за да луѓе мигрираат кон него, непара дека станва збор за распад.
..види прво КОЈ мигрира, па после кажи оп!!!
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by кнез on Саб Јун 11 2016, 10:39

VOL напиша:Hmm
@knez:
se e ok toa rusofilstvo I tn..
prasanjeto e sto Rusija pravi ili e spremna da napravi za afirmacija na Makedonija?
Тоа е целта на мојата определба за Русија.Ние и Русија имаме воглавном исти интереси па така Русија афирмирајќи ги своите во исто време ќе ги афирмира и нашите интереси.Аинаку ти да очекуваш некој таква сила да афирмира некој друг тоа е незамисливо за ниедна држава од таков формат зошто тие имаат мноогу свои прашања и интереси за да би имале време да афирмираат некој друг.
Првиот ешалон на Русија има задача да ги држи стратешките интереси и да балансира во Големата Игра,и фала Богу што Русија има таков потенцијал и е наш или поточно би била
 наш  преставник таму.Тоа е исто штитење на нашите интереси на највисоко ниво но тоа обичниот народ не може да го препознае.Уништувањето на Македонија е вака на одложено плаќање прво поради менувањето на тактиката на Америка и усвојувањето на оваа нова стратегија и второ зошто некакво си директно создавање на Велика Албанија би наишло на големи трзавици со Москва и тие сакаат сето тоа да се случува постепено и како прифаќање на реалната состојба на терен.
Значи Москва нас не штити и кога ние не го бараме тоа од нив(мислам на нашите политичари)нити пак знаеме јавно за тоа.
Голема е таа игранка ама во суштина нашата определба е клучно.Кај ќе се закачиме и со кој ќе  патуваме.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by кнез on Саб Јун 11 2016, 10:42

king напиша:Западната „империја“ ( Америка која не знае што со себе, Германија која сонува за четврти рајх, Британија - виртуелна империја и другите пропали случаи кои сеуште се самозамислуваат за колонијални сили) е длабоко потоната во декаденција, педерлук и изветопереност ... никој нема потреба да ја руши, таа се самораспаѓа...
Тоа е се точно но тресокот на нивниот пад ќе го видат некој други генерации.Нема да се случи така брзо или.........

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Саб Јун 11 2016, 10:44

concrete напиша:
чучулига напиша:
king напиша:Западната „империја“ ( Америка која не знае што со себе, Германија која сонува за четврти рајх, Британија - виртуелна империја и другите пропали случаи кои сеуште се самозамислуваат за колонијални сили) е длабоко потоната во декаденција, педерлук и изветопереност ... никој нема потреба да ја руши, таа се самораспаѓа...
Како одлучи дека се самораспаѓа?

Два збора: чоечки ресурси.

Се дури нештото е привлечно за да луѓе мигрираат кон него, непара дека станва збор за распад.
..види прво КОЈ мигрира, па после кажи оп!!!
нови за нив даночни обврзници мигрират, јас то гледам.

тебе како ти се пули?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Саб Јун 11 2016, 11:11

"nije zlato sve sto sija." cuculiga. Wink
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Саб Јун 11 2016, 11:12

така и треба.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Нед Јун 12 2016, 15:33

http://24vesti.mk/koalicija-za-promeni-i-pravda-reformska-vlada

.... а да се чукнат малку по тоа тиквите  и се запрашаат колкав легитимитет и политичка тежина имаат овие најголеми политички сончогледи ... 

... се збрале се кој од кој вечити паразити ... па уште и нешто ќе барале ...

... тој па армоникашот се уште се занесуе дека е некој фактор ....а не вреди ни пет пари ко политичар ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Нед Јун 12 2016, 16:38

...комедијанти и кловнови....незнам дали на оној Трајанов  некој некогаш му поставил прашање ..од каде и како си ја финансира работата на партијата му..., другине да не ги ни спомињам.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Нед Јун 12 2016, 21:39

concrete напиша:...комедијанти и кловнови....незнам дали на оној Трајанов  некој некогаш му поставил прашање ..од каде и како си ја финансира работата на партијата му..., другине да не ги ни спомињам.... Very Happy Very Happy Very Happy
Јас колку знам ... на најверниот му член, оној ...тапата бургија ... му плаќаат у натура ... бокалчиња .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 27 of 40 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот