Македонска политика - општо

Страна 6 of 40 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next

Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Сеп 15 2015, 12:37

Во вака поларизирано општество повод конкретната ситуација, шо ќе беше добро решение според тебе?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Вто Сеп 15 2015, 13:06

...ех King  да беше така , кај ќе ни беше до сега крајот. Проблемот со овој џукелерај кој се нарекуваат македонци е баш тоа..: немањето педигре.
Само џукела можеш да ја шуткаш навака натака , а таа ќе квичи со подвиткан опаш и ќе се потргнуе. Куче од род и пасмина, ај да не спомињаме оние на булл, еве обичен шарпланинец ќе ти за'ржи така ..да уџум ќе фатиш, барем помочан , ако не и усран.
Тоа е проблемот ништо друго.... Cool
Само овде  се дискутира кој сме што сме , што е наше и до каде, дал сме од Филип, АСНОМ  или  измислица на комесар на Коминтерна.
Така се ствара ситуација во која на власт ти доаѓаат избрани и ракоположени владетели од страна на белосветски интереси кои свират и пеат , а и не тераат да играме... според желбите и потребите....на тие интереси......и толку.
Некои од  избраните тоа го прават апла без срам и перде, некои го завиткуваат во обланди вакви и онакви ..., но се е тоа исти курац... на крај треба да ја нема Македонската држава на  Македонскиот народ, а тој да се избрише од списокот на народите....
Па нели у десет пизде материне 15-20 години се хармонизираме со обвинителства, судии и други срања според некакви европски теркови, под нивно туторство и постојано добивавме пораки за   г о л е м и  успеси во тоа.. , кој курац сеа немаме ништо појела маца..па пак некој ЕУ педофил ќе ни мафта со роскоп саат и ќе ни кажува дека ни поминува времето..у цајтнот сме.
У чив цајтнот мамичето нивно мамино?
А исто и на овој Грујо  кој се понаша ко мекотелец бланширан у палмино масло......и иде наоколу и глуми некоја комедија со секојдневно пуштање у работа на фантомски проекти со по 1000 вработени свако...ко да е во изборна кампања , а не избран и со мандат на најодговорниот пост и во ситуација на отворена војна против Македонија...
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Сеп 15 2015, 13:47


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Вто Сеп 15 2015, 14:33

Мемети е само една изгубена страчка во времето, ама и како секој шипатар е подложен на синдромот : ми краљ енглеске.
Со еден збор стандардна просечна џукела од овие простори.
ОМБУДСМАН  е поимот и тој треба да ги штити малите , кога ќе дојдат под штикла на власта, онака беспомошни, власт која ги гази нивните права по било кој основ.Од каде овој сеа се чувствува повикан и глуми Ја Моја Висост не ми е јасно...
Што се плетка тој во прислушкувањето, кој курац него го боли за тоа што некоја министерка му се потпикнуе на некој министер...има кој да мисли за тоа.  Very Happy Very Happy
Кој е овде оштетен  поединец без моќ према неправдата на системот, па да упаѓа у клинч за него???
Тука се мерат други работи на маса: глобалистичките свињи ни го рушат уставниот систем.
За тоа се работи и во такви случаи мишеви како Мемети треба да се во своето легло со глувчицата , а не да се местат да биде згазен...
Се случува да биде избрана и ваква и онаква влада, тоа е проблем на нас внатре и ќе го решаваме ние , а не некои ојлевци- педофилистичарски дојлевци и глобалистички свињи и од нив поддржуваните зајаци,шеќерки, квислинзи и други колаборационисти... Wink
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Сре Сеп 16 2015, 00:26

Оваа теткицава па ...  сафра  е ...

http://plusinfo.mk/vest/40049/popovska-dali-kje-ja-dobieme-makedonskata-monika-makovej

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Сре Сеп 16 2015, 00:30

И ете ... избраа обвинител ...
... голема работа ... кур се тресе во ладна вода ...
...секое чудо за три дена ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Сре Сеп 16 2015, 17:02

avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Чет Сеп 17 2015, 08:09

Се некако ми се чини дка ќе заврши кај некој психијатар ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Чет Сеп 17 2015, 20:59

ne e losa, ima material u nea.. Twisted Evil


Последната промена е направена од VOL на Чет Сеп 17 2015, 23:47. Мислењето е променето 1 пати
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Чет Сеп 17 2015, 23:40

А бе ... се повеќе се слуша дака сдсм-оФци се незадоволни од изборот ....
.. дека зајко е пак пренесен жеден преку вода ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Чет Сеп 17 2015, 23:47

a.. koj zajko..? Twisted Evil Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Пет Сеп 18 2015, 00:03

king напиша:А бе ... се повеќе се слуша дака сдсм-оФци се незадоволни од изборот ....
.. дека зајко е пак пренесен жеден преку вода ....
..апсолутно не е битно кој е избран.
Зајко, ако заради своите интереси педофилите не му средат државен удар , кој станува многу извесен заради се поизразитото сплеткано однесување на Грујо.., ќе биде одран.
Премисите на кои ги базира  своите оптужби се најобична заебанција и било кој  тужител , ако не е принуден со директен притисок не би можел да ги третира  за нешто друго освен како неупотребливо ѓубре.
Но денес работите не се одвиваат според правди Бога , туку според најдолна политичка  и тоа дневнополитичка кусогледа , купи време логика.
Се тоа што пљампа зајко можеби може да се подведе под некакви лично морални девијации, но никако под законски казниви. Тоа значи дека никаков обвинител не ќе може ни да му се фати на Грујо и другови и да го осуди на нешто
Но секако, ако има нешто такво...ерозијата на нивниот морален интегритет може да допринесе многу за грујо рејтингот.
Ама тоа веќе не е во раце на зајко или опозицијата , туку зависи од проценката на бирачите во моментот на заокружување на гласот... каде реално никој не може да го контролира и натера на нешто што не е негов интерес.
И зајко знае дека таму кај бирачите нема шанси и затоа се ќе направи, г'з ќе даде само педофилистичарите да го устоличат.
Како и кога тие пак ќе делуваат , сеа во ова бегалско лудило веќе никој не можа да знае....
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Пет Сеп 18 2015, 00:08

А бегалското лудило тек се залауфува .....
... па еуропедерастијата ќе има големи главоболки дома .... а за зајко... а бе ..кој е тој, па со него да се заебаваме ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Пет Сеп 18 2015, 00:13

mislam.... koj bese toj... nesto kao..  sto bese, sto znacenje imase... ne mozam da se setam..
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Пет Сеп 18 2015, 21:20

..прееска на телма загледав малку двајца шпиртосани , некој новинар и види чудо Трифун К. Некои луѓе едноставно не успеваат да исчезнат достоинствено. Тоа што случајноста допринела да се збогатат, апсолутно не им дава причина да помислат за себе дека се нешто посебно , од бога дадени , што им дава боженствено право упорно да ни продаваат рог за копито.
Колку го бива покажа на неколку наврата и мислам дека до сега требаше да свати дека не го бива..и да си се потруди дарот у пара од бога да си го употреби и раат да си го одживее животот , без да се глупира и заебуе и себе и други.
Али јеби га ...душа шатка.... Wink
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Пет Сеп 18 2015, 22:20

concrete напиша:..прееска на телма загледав малку двајца шпиртосани , некој новинар и види чудо Трифун К. Некои луѓе едноставно не успеваат да исчезнат достоинствено. Тоа што случајноста допринела да се збогатат, апсолутно не им дава причина да помислат за себе дека се нешто посебно , од бога дадени , што им дава боженствено право упорно да ни продаваат рог за копито.
Колку го бива покажа на неколку наврата и мислам дека до сега требаше да свати дека не го бива..и да си се потруди дарот у пара од бога да си го употреби и раат да си го одживее животот , без да се глупира и заебуе и себе и други.
Али јеби га ...душа шатка.... Wink
http://telma.com.mk/vesti/top-tema-biznismenot-trifun-kostovski-najavuva-novo-dvizhenje

.... џабе му шминкање и дотеруење .... годината на раѓање ја ебе целата работа .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Саб Сеп 19 2015, 00:25

nesudeniot pevaljko
https://www.youtube.com/watch?v=2KexEz9E8RU
zamisli se pojavue u nekoja Razguza, da ligavi majkrofon, so ova tralalajkive, a pijana klientela mu vlece kabl od majkrofon - da ja dovlece "pevaljkata na masa" da im pee.. pa ona, lupas pees evra- "aj sea kaci se na masa i pej nesto od Ceca" Twisted Evil

a pijani mesaci na malter i verni fizikalci na Usje, nemaat razbiranje za mekotelen slager, i ic nejkat nekoj da gi odbie za tvrdozaraboteni pees evra. Twisted Evil
..mnogu e bre... mekast.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Саб Сеп 19 2015, 15:07

...не е чудо што човекот проба, има тој тајна , скриена желба да биде хорхе наместо хорхе.., но неверојатно е до кој степен таквата амбиција го прави човека да дојде до ниво на паљачо, кловн...да не речам дворска будалетинка. Со цел памет мисли дека со некакви нејасни , јас ги нарекувм како мали џокица замишља идеи, може и за јота да помрдне нешто. Освен неговите ситни пари кои мисли да ги потроши за тоа, а реално ни сите кои ги има , плус да позајми уште толку не му вршат работа, му треба тим кој го нема , а и екипа за на терен од доволно млади , доволно образувани , доволно елоквенти т.е. брзозборечки на три јазикаи брзомислечки плус доволно убави кои всушност ќе бидат бираните марионети.
Големата поддршка на велесила се подразбира , со сите врачки за кои сигурно си мисли(наивно) дека мангупски ќе може да ги ескивира .
Човекот како и многу други будали кои се појавија последните 25 години и кои мислеа дека само со својата појава и ветување дека ќе бидат чесни и домољубиви народ во сурија ќе потрча накај нив и ќе ги дигне на раце славејќи ги...
Со еден збор ...не дека можеби не мисли добро , но морончуга е наивна, дури и доброто на својот народ мора да му се донесе на начин кој после секој би сакал да го заборави и бутне под черга.
Друго нема....., а историјата до сега милион пати го потврдила.


Последната промена е направена од concrete на Саб Сеп 19 2015, 15:12. Мислењето е променето 1 пати
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Саб Сеп 19 2015, 15:09

ama si se iznagnete mladi devojcinja..da ne mu e zenana ziva ke si kupese nekoja 5 pati pomlada.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Нед Сеп 20 2015, 21:24

хихихи .... пукна тиквата во сдсм


УПС ... сега станаа 600 000 разговори ... пак некој лажел ...

...аууу... хит стана она .... дали си нормална, оној струм....... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

... и после тоа ако на зајко не му е јасно дека е поставен за жртвено јагне и пуштен низ вода и дека никогаш ама баш никогаш неговите не го сметале за лидер туку напротив за паљачо  ... тогаш  .... Very Happy Very Happy

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Пон Сеп 21 2015, 21:52

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Од ко не му успеа да добие 20 пратеници плус - од карти, груевски се освести за потребите на дијаспората.... оф мори мајкоооо! Laughing Laughing Laughing
  
http://plusinfo.mk/vest/40780/gruevski-bara-od-dijasporata-da-se-izbiraat-20-pratenici-

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Пон Сеп 21 2015, 22:01

хихихи ....
... а гујо нешто бекне .... овие од пљусинфо и слични сорос квазипорталчиња залапуваат трокука .... Very Happy Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Пон Сеп 21 2015, 22:07

Ја сега... 

не ти е чудно дека чоеков е запнат за бројка од 20 пратеница и ова му е втор обид да ги протурка ем то ееееј сега преку 20 пратеници од дијаспора, туку си се фатил оти му се пренесват изјавите... 

терсене чоек!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Пон Сеп 21 2015, 23:37

А што па тебе ти е чудно .... сосем демократски е да некој нешто предложи (во овој случај тоа е направено сосем неформално и може да се подразбере само ко нечие размислување)... а од предлог до усвојување... далек е патот ....

.... кленови ... па ко се глупи ... грујо ги замајава а тие се фатиле ко слеп за стап ... и непотребно губат време и енергија ... е тоа ти е таа наша јадна опозиција, не бива ништо од нив ... ко деца ги игра...
... знајш како викаат она со дрвата, шумата и гледањето ... е то ти е то ...


Последната промена е направена од king на Пон Сеп 21 2015, 23:39. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Пон Сеп 21 2015, 23:39

А кај виде дека ги игра?

То дека плусинфо пренел изјава на груевски објавена во МИА?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 40 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот