Македонска политика - општо

Страна 5 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next

Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Чет Сеп 03 2015, 07:29

a be celite se "VIC(e).." Laughing
 
by king Today at 01:57
Што напишав  во врска со начинот на кој дискутираат
e da. taka e..
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Чет Сеп 03 2015, 12:06

......а бе и во дичното американкото судство, каде патем се суди на основа на преседани, доказ кој не е прибран како треба и кој е компромитиран со несоодветно користење НЕ Е ДОКАЗ. Апла убијци се ослободени по тој основ , а не па  да се прави афера со гугуткањето на една министерка со некој кој и е очигледно слабост да се користи како црвена крпа за подигање гнев на народ....
...тоа го знаат и врапците под стреите во Долнодупени, а не па било кој адвокат..Зајаците и шеќерните  политичарки не се рачунаат.
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Нед Сеп 06 2015, 12:05

Таа користела Stargate   додека оние 5000 (веќе заборавени) тимови се труцкаат у некој спор траект ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Нед Сеп 06 2015, 14:15

Кај ги наоѓаат бе такви не ми е јасно , ем ружни , ем неелоквентни , ем...,а зинат само зелени тресат..Smile 
Седници на Собраниски Комисии , демек се дебатни клубови, културно уметнички друштва , па кој сака дојде пеее кога му се пее , кога не сака си оди ..ко у КУД Кочо Рацин некогаш..
Кој курац имаат било каков , освен нормално сорос мандат, разноразни клубови и политички спортски друштва да се мешаат у работа на саобрание или влада , освен да климчат со транспренти по паркови и да пишуат што сакаат на фејсбук или тука негде...За повеќе од тоа би требало да бидат кршени од ќутек и од време на време фрлани у бајбок..
Другите со повеќе амбиција да го менуваат светот или да се корумпираат и нафатираат имаат изборен процес , па бујрум ..ко воли нек изволи.
Кој тоа сака со вода да го разредува системот и да го праи мочка???...и со какви цели???
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Нед Сеп 06 2015, 14:23

Хаааааа ... негде ја прочитав таа будаластија ....
.. на собраниски комисии да учествуваат и тие од нво ....
.... добро бе чавки им го испиле мозокот ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Нед Сеп 06 2015, 14:24

boze gospode. soros da vleze u parlament.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Вто Сеп 08 2015, 13:50

Во организација на Општина Велес денеска на Спомен-костурницата од НОВ беше одбележан празникот 8 Септември, Денот на независноста на Р.Македонија.
 
Во чест на загинатите борци букети цвеќе положија делегации на Општина Велес, АРМ, Сојузот на борците од НОВ, политички партии, јавни институции, здруженија и граѓани.


http://24vesti.mk/vo-veles-odbelezhan-8-septemvri-denot-na-nezavisnosta

od glasnite bugaromani, velat nemalo ni trag ni glas:
krekaa za Makedonija da bila nezavisna, demek se borele I oni za nezavisnost..

ama ispadna deka samo-krekale.

Makedonija bidna nezavisna

a Makedoncite na Denot na Nezavisnosta, polozuvaat cveknje I venci vo cest I so pocit ko BORCITE za sloboda na Makedonija, vo slucajov protiv bugarofasistickiot okupator .


mozebi, zatoa gi snema bugaromanive,
iako fasizmot im e nabien vo gaz pred 70 god,
dali toa "nabivanjeto" im se dopadna, 
 pak zalat za dedovcite koi im gi istrebivme kako fasisticki okupatori, ili gi fatila nekoja bolest pa izcrkale deneska site.. kiznaj so e?
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Вто Сеп 08 2015, 13:56

Прилеп го одбележува 8 Септември
08.09.2015 |

По повод 8 Септември, Денот на независноста на Македонија, делегации од локалната самоуправа на Прилеп, Сојузот на борците, на политичките партии и граѓанските здруженија положија цвеќе и им оддадоа почит на прилепски дејци кои се бореа за слободна и самостојна држава.
 
Цвеќе беше положено на споменикот на првиот третседател на Президиумот на АСНОМ Методија Андонов Ченто, пред  споменикот на идеологот на Народната револуција во НОБ Кузман Јосифоски Питу, пред спомениците на Пере Тошев и Ѓорче Петров, на Могилата на непобедените и Алејата на народните херои и пред споменикот „Карпалак“.
 http://24vesti.mk/prilep-go-odbelezhuva-8-septemvri

Velat, Prilepskive bugarofili, kako I veleskive, ko vo zemja propadnale! Wink

Mogilata na nepobedenite..Kuzman -Pitu.... NOB...

au.
pa toa sve bre protiv bugaristanskite okupatori! kako da polozat cvekjinja, na makedonski borci, koi zaginale borejki se prodiv nivnite divjaci-okupatori-predci?
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Вто Сеп 08 2015, 14:00

И ханот ми го снема ... ко у земја да пропаднал ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Вто Сеп 08 2015, 14:02

barem da cestitaa Nezavisnost, praznik ni e Smile
denot koga "gi otkacivme srbite", ete na toa mu se raduvaat.
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Вто Сеп 08 2015, 14:11

king напиша:И ханот ми го снема ... ко у земја да пропаднал ...
ханот???..не го посадија на последното садење на Денот на Дрвото??? Cool
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Вто Сеп 08 2015, 14:34

concrete напиша:
king напиша:И ханот ми го снема ... ко у земја да пропаднал ...
ханот???..не го посадија на последното садење на Денот на Дрвото??? Cool

od supliv bugaristanski trup bez koren, so moze bre da porasne. Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Саб Сеп 12 2015, 19:30

Ова ни е реалниот граѓански статус?

http://off.net.mk/lokalno/makedonshtina/ostvaren-gragjanski-ideal-vmro-go-oblekuva-sdsm-go-hrani

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Нед Сеп 13 2015, 22:54

Читам по нетов ... и само ...
..специјален обвинител па специјален обвинител им е во устата на сдсм-оФци и соросоиди ...
... божем чекаат некој божји пратеник ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

.. но како и досега најверојатно уште вториот ден ќе пцујат по него ... исто ко и со еуропејците кои нестрпливо ги чекаа да ги устоличат на власт  а кога тоа не бидна распалија по нив ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Нед Сеп 13 2015, 23:10


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete on Пон Сеп 14 2015, 08:14

....сорос има истурено голема пара , сеа соросоидите  и мајките ќе мора да си ги пратат у неговите бордели, а не па тие лично што мораат да се курваат.
Не ми е јасен само Грујо , или не го бива , или некој со нешто го држи за муда под маса  или и тој се има омастено, па мора да глуми лудило у ова реалити шоу.
Нормална држава одамна тие квази бранителите на правдата и лобисти за постојани договарања и предоговарања за демократија по терк како мали џокица замишља одамна ќе ги пратеше на кршење камења  или у санаториум од кој се излегуе единствено со нозете напред.....
Не ми е јасно уште колку години треба да поминат во оваа натурена експериментална фаза..: 50, 100...можеби 1000?????
avatar
concrete

Posts : 6788
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by reiter on Пон Сеп 14 2015, 20:10

на здравје нека е...
http://fokus.mk/fokus-express/pushteni-niz-voda/
avatar
reiter

Posts : 166
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL on Пон Сеп 14 2015, 20:26

na zdravje neka im e na site bugaroqrolizaci so ne se odlepuvaat od sitel I kanal5. ko vencani. grand-parade, pinkove zvezde, velikibrat. I normalno Saban, Ceca, Miroslav, Aca Lukas, Haris.
ebemvibugaromanstvo so se vancolina mihajlova .
avatar
VOL

Posts : 15779
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Вто Сеп 15 2015, 12:14

Познато е името на можниот специјален обвинителОд линкот ... таа е предлог на олеснувачите???????
.... па добро бе ... до толку ли сме банана држава да некојси од кој знае каде има комплетна ренгенска снимка на Македонија .....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Сеп 15 2015, 12:23

king напиша:Познато е името на можниот специјален обвинителОд линкот ... таа е предлог на олеснувачите???????
.... па добро бе ... до толку ли сме банана држава да некојси од кој знае каде има комплетна ренгенска снимка на Македонија .....
Има нешто проблематично според тебе?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Вто Сеп 15 2015, 12:24

Има и тоа многу!

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига on Вто Сеп 15 2015, 12:24

Ќе кажиш?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by king on Вто Сеп 15 2015, 12:30

Што има да се каже ... од месечината се гледа ....
.. па за секоја ебана работа .... странците ова, странците она ... тие одлучуваат или е по нивна мерка...
..па дај да забраниме партии, собрание, влада и разно разни други курци палци кои изиграваат државни институции .. нека ни именуваат некој намесник управител и крај ... кој таков само џабе трошиме пари за избори и државен апарат кој по се е само ради стварање дојам дека ние нешто сами кобајаги правиме и одлучуваме ...

... или второ ... ако веќе и малку држиме до себе ... на тие странците јасно треба да им се каже до кај им е чергата ... и одјебат ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9641
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска политика - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот