ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Собиранка и ххх на радознали..

+6
defo
ribar
Diabolik
sprinter007
чучулига
concrete
10 posters

Страна 18 of 21 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20, 21  Next

Go down

Собиранка и ххх на радознали.. - Page 18 Empty Re: Собиранка и ххх на радознали..

Пишување by VOL Сре Сеп 07 2016, 19:58

ovie li bre sakaat da bile- Makedonci.. Laughing Laughing Laughing ?
pleme skapano..


VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Собиранка и ххх на радознали.. - Page 18 Empty Re: Собиранка и ххх на радознали..

Пишување by VOL Нед Ное 13 2016, 09:32

ups.
masala.
pa ovie kako melat, toa e cudo. masina!

..alal vera majstori Laughing Laughing Laughing 
nasive domakji ne mozat olku em kvalitetno kako vas Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Собиранка и ххх на радознали.. - Page 18 Empty Re: Собиранка и ххх на радознали..

Пишување by VOL Вто Ное 22 2016, 14:37

Uupss..!
 Utopenite utopenici od utopenici zbrani u olelejnica olelekaat na" privatni poraki" Smile Smile Smile
""...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Собиранка и ххх на радознали.. - Page 18 Empty Re: Собиранка и ххх на радознали..

Пишување by king Вто Ное 22 2016, 15:24

.....

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Собиранка и ххх на радознали.. - Page 18 Empty Re: Собиранка и ххх на радознали..

Пишување by VOL Вто Ное 22 2016, 15:47

A be cudo od lugje,eden odi 100 vodi Smile
Koi slucai boze dragi....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Собиранка и ххх на радознали.. - Page 18 Empty Re: Собиранка и ххх на радознали..

Пишување by VOL Нед Дек 18 2016, 11:50

VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Собиранка и ххх на радознали.. - Page 18 Empty Re: Собиранка и ххх на радознали..

Пишување by VOL Нед Дек 18 2016, 11:51

ja mislam, deka, ima poenta.doticnive osobi u gorniov tekst treba da se zamislat, a so vreme mozda I ke mi zablagodarat!
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Собиранка и ххх на радознали.. - Page 18 Empty Re: Собиранка и ххх на радознали..

Пишување by VOL Пон Јан 16 2017, 22:35

ova go mozat samo OLELEJNICARI Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
lici na nivno maslo!





LaughingLaughingLaughingLaughingLaughing.. e SE imalo, ama ova....
zemi MORI obesi se..
cej da ja najdam so IME I PREZIME da ja slapnam ovde. da se ovekoveci Twisted Evil

ovca, ovcicka.. more...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Собиранка и ххх на радознали.. - Page 18 Empty Re: Собиранка и ххх на радознали..

Пишување by king Вто Јан 17 2017, 00:25

А,БЕ, АБЕЕЕЕ..... земјо! отвори се!
... прашале каде е, и сакале да кажат ... гујо е крив што легендата ја нема .... Twisted Evil Twisted Evil
.... само незнам, на некои, оние експертите по сваштологија ..кој кур им треба да се бавтаат со теми за кои појма си немаат....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Собиранка и ххх на радознали.. - Page 18 Empty Re: Собиранка и ххх на радознали..

Пишување by VOL Саб Јун 03 2017, 12:29

za tatkovinata so olelejnicari-napred!

gospode boze, pu-pu skraja da e, greoticka..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Собиранка и ххх на радознали.. - Page 18 Empty Re: Собиранка и ххх на радознали..

Пишување by VOL Саб Aвг 26 2017, 20:39

.... " oo sporetu,  oo, supersecko za zelku, OOoo ribakja cetko kupatilska, OOoo melnico za kafe, OOooOOj!
 tebe ti se obrakjam, kolko sam tuzna, dzanum.
kazi zasto me ostavi i me obli so pivoo tagaa,,
eh, so ubavo mi zdrigase , kd ke te slusnev po teleFon, kd ke zdrignes, svi 10 kebapi so dve sake kromiD preko zice -ljubaff preko zice....eee..e.. gi osekjav!
kao da si mi posaljel poljubac sz toj zdriganje, ! ahh
oo-sudbo, sudbino...ooo oo..
kude si sega libe moje, da mi se isprdis na astal u kavanu...
onoj cvekje so go nosi ona momicka sve ke i ovene od samo edan prdez tvoj--ooo serbez moj...!"
....
".. dje si sada dilbere moj da sobuces carape dva dna noseni, da
omirises ko poljsko cvece nas ljubavni kutak... aaa!!..."
...
eve ja venu ko mlada nevesta cekajuci tvoj zdrig-prdez-i noge znojave ( a i gakje si mogaja da promenis, toj zuto napred  mnogo ti e ozutelo...)..."








eve edna romantika , ooo dilbere moj .. ooo-ojs!
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Собиранка и ххх на радознали.. - Page 18 Empty Re: Собиранка и ххх на радознали..

Пишување by VOL Саб Aвг 26 2017, 20:54

".... ihh.. OOooOO.. Aaauuaaawwwhhfhksaakaaaa.."

"..oo cuj me sivaKja Masino... nema kome da se obrnem.. da me cuje..
aah ala sam zaljubenaa.. komu da se obratam?
hm.. cek.. prodjo sz sifonjeri- svi.
masine za pranje -obrna im se.
televiZor, o onaj crno beli i onaj u boja sz daljinski-obrna im se i njuma.
na svi cet'ri bandazi od auto im se obrna, nekjev da mi pricaju, a ja kukam suze lijem - obrna im se ..
...
na radiJo sz kasetoFON(!) i njemu se obrati- mi poje pesme a;i na latinicu ne gu razumem.

..mi tekna!

eee..

BOJLER!!

ooo..OO..OOOO!! OO BOJLERU cudna spravo, cuj me bojleru, okju da ti kazem kolko sam tuzna!.
 sg ke ti pojem jednu pesmu, ti OOO bojleru sto vodu grejes, ugrej mi srce ( i vodu da operem muljavu guzicu i vuneste noge ) dzanum da omekne i srce moga dilbera..aaah!!

evo ti pesma oo Bojleru, moj, samo ti me razbiras... ooo..."



VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Собиранка и ххх на радознали.. - Page 18 Empty Re: Собиранка и ххх на радознали..

Пишување by VOL Саб Aвг 26 2017, 20:58

ete pak samo jas ti kazuvam shto mi lezi na dushata ....se e eden krug ...mene me saka eden ,no jas ne go sakam ,jas pak toj shto go sakam saka druga ,no taa ne go saka taa si saka drug ,a toj ???toj ne ni pomisluva da se razdeli od nea ....i chare ?....nema taka ..ne me razbirash ...eve poprosto ke ti kazam
toj me saka mene ,jas go sakam nego toj pak ja saka nejze ,a taa go saka nego ,no toj pak ja saka drugata ,ne nejze ......
a teshko e ,no toa e .....



aah... cuj me BOJLERU.... oo.. nema careee... ljubavni pentagram.. more oktoedar....


aah.....




VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Собиранка и ххх на радознали.. - Page 18 Empty Re: Собиранка и ххх на радознали..

Пишување by VOL Вто Сеп 05 2017, 02:35

Shocked

lele mori majko
ne mi se veruvase na prv pogled: si pomisliv , boze mi prosti, spored facive i izrazive na licava- prizorov poteknuva, od nekoja , ustanova... Shocked , pak-boze mi prosti, od "onie" ustanovi..







inaku, spodobata sto go drzi toa listot na koj pisuva toa sto pisuva...
( stoi pomegju "T i "S" , direktno pred onoj so listot so "E")
mir se pisuva PEACE a ne PIECE ... PIECE vo bukvalen prevod e "parce", "del,"... pa sega procitajte i protolkuvajte sto sakala da kaze doticnava so pamfletot.
koja nepismena IDIOTSKA raja,pa uste bitisuva u englesko govorno podracje kade sto ne bi trebalo da ima problem so prosti sekojdnevni engeski zborovi.... Shocked Shocked Shocked i kao demek tuka oni bitisuvaat.

seriozno, ne znam sto da pomislam povekje. da ne gesam dusa, ama ovie se otideni .baegi.
baloncinja u lbgt boi, eden list i e vo lbgr vinozito....
edna slika sto zbora.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Собиранка и ххх на радознали.. - Page 18 Empty Re: Собиранка и ххх на радознали..

Пишување by king Вто Сеп 05 2017, 05:28

seriozno, ne znam sto da pomislam

  Немој ништо да мислиш.... тоа се се покондурени сељаци кои ...  еве веќе , има 100 години ако ветиле по 10 долари но никако да ја избркаат змијата од џебот ...
... и немој ич да ги прашуеш кога последен пат дошле навака ... нема да можат да се сетат ... Twisted Evil Twisted Evil
... а оние „помладите“ тоа ти се кукавици кои го подвиткале опашот и фатиле џада... и сега од таму памет продаваат ... абе да имаа памет тука ќе го употребеа ...
... абе у комшии, не знам како после триесет и кусур години  се заебале да се турат у трок и дошле, им дошле гости од Канада... тука се скоро месец дена, уста пуна со хвалоспеви за канада, како имаат ова,  она, абе пливале у пари а од друга страна на нашиов домакин душа му извадија, месец дена му јадат, пијат, прдат, ждригаат, ги развозува овде,онде ... чоекот е на раб од нервен слом... едвај чека да си одат...

... од тие, од преку барите (огромниот дел и нема потекло од денешната територија на Македонија), нема никаква корист, овие што се по Европа ... друга приказна се ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Собиранка и ххх на радознали.. - Page 18 Empty Re: Собиранка и ххх на радознали..

Пишување by VOL Чет Сеп 28 2017, 19:47

lele mori majko..




....slusni me sifonjeru... losa bese rakijata ama ja docicav.. tesko mi e bez mojot sakan, bez moeto zagoreno tendzere.. taka si go vikam: tenzere zagoreno.
prstive na raceve me zabolea od tipkanje..
edno oko mi gleda u eden ekran, drugo oko u drugiot ekran... ne znam vekje na koj kompjuter da sendam.. se gubam... i mobilnite mi se vkluceni: na edniot na kirilica mu pisuvam na drugiot na latinica.


..za da ne me poznae - oooo sifonjeru moj, zelen, kooolku jas cezneam po nego...
mojata drugarka "smrdlivonoga" mu prakja poraki za mene, deka jas guveam ko mlada nevesta po nego.. za da go trogne..
a drugata mi drugarka "vaginalita" na latinica mu prakja poraki deka go ocekuvam da mi prdne, kako nekogas.... sred kavana... da se zatresat cokancinjata so ljuta rakija , od vibracii..aaahh sifonjeru, kolku li samo obozavav zdrigajnci posle lapnat kebab so dve viljuski kromid..ahh... vunata vo usite mi zaigruvase, nedipiliranite nozdri mi vibriraa...a tek toj dahh.. aaahh...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Собиранка и ххх на радознали.. - Page 18 Empty Re: Собиранка и ххх на радознали..

Пишување by VOL Чет Сеп 28 2017, 19:54

koja zabegana forma na postoenje Laughing Laughing Laughing Laughing
recept, za spas.. :


Vešanje

1.Gušenje ( od višenja na kraju kanapa 10 minuta )

Trajanje: 5 do 10 minuta

Dostupnost: Kanap, čvrst oslonac za vezivanje kanapa 10 stopa iznad zemlje

Pouzdanost: Prilično sigurno ( opasnost od otkrivanja ili pucanja oslonca )

Napomene: Moguće oštećenje mozga u slučaju nepotpunog uspeha. Veoma je bolno, koliko - zavisi od vrste kanapa. Ovo je najuobičajeniji uspešni način samoubistva u Velikoj Britaniji.

2. Prelom vrata

Trajanje: Odmah, ako se vrat slomi. Ako ne, vidi pod Gušenje.

Dostupnost: Kanap, oslonac za vezivanje kanapa, 10 stopa prostora ispod, nekoliko stopa iznad.

Pouzdanost: Veoma pouzdano ako kanap ne pukne.

Napomene: Minimalna mogućnost otkrivanja ( u zavisnosti od lokacije ). Bezbolno ako je pad dovoljno veliki ( 8 stopa je optimalno ). Kanap mora biti zavezan za nešto dovoljno jako da izdrži vašu težinu pomnoženu sa ubrzanjem koje telo dobija pri padu. Koristite dželatov čvor ( švor neka bude na potiljku ). Ne uspeva uvek, tako da možete završiti sa slomljenom vilicom i zatim umreti od gušenja.


Skakanje sa zgrada

Trajanje: Odmah ako imate sreće, u protivnom minuti ili sati su u pitanju.

Dostupnost: Desetospratnica ili viša zgrada, pristup gornjim spratovima i/ili krovu. Ponesite pajser za svaki slučaj, vrata od krova su možda zaključana.

Pouzdanost: 90% za šestospratnice, što je viša zgrada veći je procenat uspešnosti.

Napomene: Strah od visine je teško nadvladati, zato mnogi ljudi odustaju. Ako je visina dovoljna, ovaj metod je potpuno bezbolan, ali zastrašujuć. Lako bivate otkriveni kada ste blizu prozora/krova. Pristup zgradama je lako obezbediti u gradu, a na selu je ovaj metod tesko primenjiv. Postoji rizik od provođenja ostatka života u invalidskim kolicima ( što otežava buduće pokušaje samoubistva ). Potrudite se da padnete na beton.


Sečenje vena

Trajanje: Minuti ako je presečena glavna arterija, u protivnom - večnost.

Dostupnost: Veoma oštar nož. Žileti i britve se teško drže kada su umrljani krvlju.

Pouzdanost: Moguće ako prerežete arteriju, u protivnom teško.

Napomene: U početku je bolno. Postoji velika opasnost od otkrivanja. Ovo je veoma čest gest i rezultat je najčešće samo ožiljak. Potrebna je jaka volja da se zaseče dovoljno duboko. Najbolje je zaobići ovaj metod. Prerezivanje sopstvenog grkljana je teško izvesti jer je neophodna dubina reza prevelika. Ako želite da prerežete vene na ručnom zglobu, secite duboko i uzdužno. Topla kupka pomaže jer podstiče protok krvi i udobna je za opuštanje. Postavite se tako da ne padnu u kadu jer može doći do zaustavljanja protoka krvi ako se ruke postave uz telo.


Metak

Trajanje: Mikrosekunde ili više ako nemate sreće

Dostupnost: Najdostupnije u USA ( najlakše je nabaviti pušku )

Pouzdanost: Pouzdano.

Napomene: Ako uspe, bezbolno je, u protivnom, bolno uz oštećenje mozga. Postoji opasnost da neko nađe oružje ili municiju koju ste spremili. Najčešće se primenjuje u Sjedinjenim Američkim Državama jer se tamo najlakše nabavlja oružje. Potrebna je velika odlučnost da se povuče oroz. Metak može promašiti vitalne delove glave ili se odbiti o lobanju. Ako imate mogućnosti, koristite sačmaricu, bolje nego pištolj, jer je efektivnija. Ljudi obično prežive jedan .22 metak. Drugi problem je što je proces neuredan. Članovi porodice će biti nezadovoljni zbog nereda koji ste ostavili, teško je isprati koaguliranu krv i deliće mozga iz ćoškova.


Gušenje

Trajanje: 5 minuta do gubitka svesti, nešto preko 10 minuta do moždane smrti

Dostupnost: Bilo gde gde postoji kanap i nešto čvrsto za šta se može zavezati

Pouzdanost: Pouzdano, ako vas neko ne "spase".

Napomene: Panična reakcija je uobičajena ( osim ako se ne koristi inertni gas ). Ovo je jedan pd najefektivnijih i najčešće korišćenih načina samoubistva. Ukoliko vas neko "izbavi", verovatno je mozak već oštećen.


Vazduh u venama ( mit? )

Trajanje: Tvrdi se da je potrebno nekoliko minuta

Dostupnost: Vazduh je svuda oko nas...

Pouzdanost: Poznat je samo jedan slučaj... Uz to, moguće je da je taj pacijent već bio mrtav.

Napomene: Jedini poznati slučaj je ubistvo pomoću 40cc vazduha. Manje doze su bezopasne. Žrtva se zvala Abbie Borroto, umrla je 1950.Doktor koji joj je ubrizgao vazduh u vene je oslobođen krivice jer nije bilo sigurno da ju je on ubio, pošto ranije tog dana nije bilo pulsa kod Abbie. Neki tvrde da je ovakav način samoubistva nemoguć jer je potrebno ubrizgati 100 do 200 mililitara, što brže je moguće, u što veću venu, što bliže srcu. Neophodno je napuniti celo srce vazduhom odjednom. Srce bi verovatno nastavilo da radi nekoliko minuta, tokom kojih bi osoba bila svesna.


Obezglavljivanje

Trajanje: Nekoliko sekundi ( do gubitka svesti )

Dostupnost: Ukoliko živite blizu pruge

Pouzdanost: Veoma pouzdano, osim ako se ne predomislite u poslednjem trnutku.

Napomene: Veoma je teško ne odustati, tj. ne pomeriti glavu u poslednjem trenutku. Zato se preporučuje prethodno overavanje tabletama za spavanje. U Kaliforniji je zabeležen slučaj samoodsecanja glave motornom testerom.


Rasporenje trbuha ( seppuku, hara kiri )

Trajanje: Minuti

Dostupnost: Ako imate oštar mač.

Pouzdanost: Prilično pouzdano, pod predpostvkom da ste uspeli da se dobro rasečete pre onesvešćivanja u agoniji.

Napomene: Bolno, čak i mačo samuraji su koristili pomoć prijatelja koji bi im odsekao glavu u pogodnom trenutku. U trendu među ludim fanaticima za borilačke veštine i među gej pesnicima sa imenom Mišima.


Davljenje

Trajanje: Minuti ( 5 za umiranje od davljenje, 20 za umiranje od hipotermije )

Dostupnost: Gde god ima duboke, hladne vode, na što zabačenijem mestu.

Pouzdanost: Dobra, pod uslovom da potonete i da ne znate da plivate.

Napomene: Stavite kamenje u džepove, zavežite noge i ruke i skočite u jezero. Ribolovac koji pronađe vaš truli leš će biti šokiran ( zato što ste mu pocepali novu mrežu ). Ipak, imajte na umu da možete biti izbavljeni iz hladne vode i nakon nekoliko sati jer hladna voda usporava odumiranje mozga. Topla voda nema prednost u vidu hipotermije, ali je efektivnija jer je pouzdanije da ćete ostati mrtvi ako se udavite.


Strujni udar

Trajanje: Sekunde ili minuti

Dostupnost: Gde god ima vodova sa visokim naponom i dobrog uzemljenja.

Pouzdanost: Zavisi od sreće i količine struje koja proteče kroz vas.

Napomene: Ne maltretirajte se sa 220 volti, to nije dovoljno. Neki ljudi uspeju da poginu od kućne struje, ali tek nakon nekoliko minuta. Koristite visoki napon, stanite bosi na vlažno tlo ( ili još bolje, gurnite debeli bakarni vod u obližnju reku ). Najbolje je ako struja prolazi kroz glavu ili srce. U protivnom, samo će vas ispeći. Neki ljudi su preživeli visoki napon uz opekotine trećeg stepena, možda paralizu i amputaciju udova...


Eksplozivi

Trajanje: 10 milisekundi

Dostupnost: Teško je nabaviti detonator i dobar eksploziv.

Pouzdanost: Pouzdano ako je detonator dobar.

Napomene: Ne koristite barut i druge "spore" eksplozive ( npr. eksplozive kućne izrade ). Koristite dinamit ili plastični eksploziv, zalepite ga na čelo zajedno sa detonatorom i BUM! Osnovni problem je nabaviti eksploziv. Ako uspete da nabavite bombu, iskoristite je, to je najbolje sredstvo za ovu metodu samoubistva.


..i se ke bide vo red, garantirano! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

pik nambr end pruv jor lov baj kondakting uan metod from list above
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Собиранка и ххх на радознали.. - Page 18 Empty Re: Собиранка и ххх на радознали..

Пишување by VOL Пет Окт 06 2017, 20:28

Laughing Laughing Laughing
OOOuuuOOOOO- PEGLO!!

kolku li te iskah!!


aahh! kade e sega tvojot... utikac.... ahh.. dvopolen
eden pol.. za mene.. eden za ..tebe.. a tretoto...???
tretoto go nema ... pederceto go zema...

aaahhh!!! sifonjeru moj!. prdni mi - MRAZ od staklo da se slomi od  gud vajbrejsn!


mrazulci od tvojot prdez od strea da se zatresat i da se zdenat...


VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Собиранка и ххх на радознали.. - Page 18 Empty Re: Собиранка и ххх на радознали..

Пишување by VOL Пет Окт 06 2017, 20:42

Shocked

...majko mila..
 



.... .....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Собиранка и ххх на радознали.. - Page 18 Empty Re: Собиранка и ххх на радознали..

Пишување by чучулига Саб Окт 07 2017, 09:06

и јас го видов то составот украден од споменар на некоја четвртоодделенка...

шо се' нема чоек да види на ова интернетот
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Собиранка и ххх на радознали.. - Page 18 Empty Re: Собиранка и ххх на радознали..

Пишување by VOL Саб Окт 07 2017, 18:28

...problemot e najverojatno tu mac alkojolizejsn,tu mac poludejsn, epten tu mac podelba na licnosta, 
so se veli, lost in specs.

ako doticnata osoba, ne znae vekje na kolku mesta razlicno se predtsavuva i ne znae ni kako se predstavila, najverojatno, se soocuva i so nekoj od tie "likovi" sto se biduva site niv da gi odrzuva..

taka da se soocuva t.e vleguva vo konflikt so tie likovi, i doagjame do situacija da, od paranoja  i histeria , pocnuva doticnata soba da si se rasprava samata so sebe.!

zamisli, covek sto pisuva pismo, do nekoj si osoba X, se predtsavuva kako osoba A koja se dopisuva so toj X. 
pismoto ne patuva  , nikade. 

se vrakja nazad do isprakjacot. zatoa sto e prateno na ista adresa!
no sega, isprakjacot A, se pretvara deka e primacot X i se stava vo uloga na X. se sozivuva so likot X . i  mu vrakja so pismo na isprakjacot A! .. normalno, pismoto nikade ne odi, od posta mu go vrakjaat na ista adresa, ama sega isprakjacot X stanuva primac, A.
i taka..
a zamisli si , da si izmilsi 5-6 takvi likovi, i da si gi krsti deka se drugari, drugarki, kolegi..
 zivotot na takvata osoba e preokupiran! vekje si izmisluva i obvrski, druzbi so zamislenite alter ego...


a se raboti za edna, edinstvena , za zal mentalno nestabilna licnost.

mojava profi praksa, i so osomniceni i so osudeni likovi, sretnala par takvi slucai..
opasni licnosti. mnogu opasni!
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Собиранка и ххх на радознали.. - Page 18 Empty Re: Собиранка и ххх на радознали..

Пишување by VOL Сре Окт 18 2017, 19:36

OOoo, uelkom, Uelkom..
sea, vekje ne ni fali ni..  Laughing Laughing Laughing  
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Собиранка и ххх на радознали.. - Page 18 Empty Re: Собиранка и ххх на радознали..

Пишување by VOL Сре Окт 18 2017, 21:07

cuculige-vrapculige ,kazi koj e najnenormalen na svetot?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Собиранка и ххх на радознали.. - Page 18 Empty Re: Собиранка и ххх на радознали..

Пишување by чучулига Сре Окт 18 2017, 21:09

Хммммм....

Ух тешко прашање бе чоек.... 

шо се критериумите?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Собиранка и ххх на радознали.. - Page 18 Empty Re: Собиранка и ххх на радознали..

Пишување by VOL Сре Окт 18 2017, 21:11

pa.. da si.. nenormalen..? Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Собиранка и ххх на радознали.. - Page 18 Empty Re: Собиранка и ххх на радознали..

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 18 of 21 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20, 21  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот