За алкохолните пијалоци

Страна 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by king on Вто Aвг 25 2015, 01:00


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by king on Вто Aвг 25 2015, 10:25

VOL напиша:ke izgubime , mori!!!
to ne smee da se desi... nie ko predizvikuvaci.
da vezbas!
Нема шанса за такво нешто ...
... ќе приготвам една плеј листа со оние нејзините жалопојки така што после втората чашка и третата жалопојка тотално ќе се изгуби ... Twisted Evil Very Happy Very Happy

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by чучулига on Вто Aвг 25 2015, 11:11

А шо ако има развиено отпорност?

Џабе плеј листата.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by king on Вто Aвг 25 2015, 11:13

Кога ќе почнеш да слушаш само жалопојки ... нема враќање назад .... готов си навек ... допирот со реалноста неповратно се повеќе и повеќе се губи Very Happy Very Happy

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by чучулига on Вто Aвг 25 2015, 11:24

Таја музика е многу лоша, да.

Ами нас ако не префати? М?

Ти текна на то?

Има вакцина за имунитет?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by VOL on Вто Aвг 25 2015, 11:28

samo neka vezba, cuculidzevo, I ke ja pobedime zunzarata.
baska iame super najnov pobednicki dres.pred koj kletite dusmani na kolena podzinati ke padnat..
nasiot reprezentativen primerok.. u... zivriiii!!!

koa ke im ja pastime zivrosana, iznavezbana, okokorena , sveza , ovaa cuculigava, ima da se razletaat ko osi u osarnik Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by VOL on Вто Aвг 25 2015, 11:30

чучулига напиша:
Има вакцина за имунитет?
ima
da ti prebae baba Zumbula so temjan
mecka da te lapne
ili vol da te capne.
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by чучулига on Вто Aвг 25 2015, 11:31

Не ти е лоша стратегијава...

ќе треба да ги клам на вриење ѕиврите, ќе се сторат ко хеланки и готова работа. Теоретски.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by VOL on Вто Aвг 25 2015, 11:34

.. e taa voda od zivrite , oladi ja , i - fukni ja na eks, garant ke ti dade imunitet..
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by чучулига on Вто Aвг 25 2015, 11:36

Сигурно?

Немој да си ме лажел!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by VOL on Вто Aвг 25 2015, 11:38

garant.
ali koa ke srkas , na site cetiri, da fati magijata protiv zunzarini magii i da ti daj imunitet..
..normalno, obezbedi prvo cist prostor od minimum 30 metra zad tebe , ko ke se rascetiris ...
da ne se zasrknes.
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by чучулига on Вто Aвг 25 2015, 11:43

Е фала за иљачот.

Море, стварно лекот бил пет пари само кој го знај... шо ќе праев без тебе бе Вол... ќе шетав по белиов свет така збунета, неопулена шо би се рекло.

Хммм...

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by VOL on Вто Aвг 25 2015, 11:46

a be za da bides opulena, so se veli okokorena, drug lek ima..
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by чучулига on Саб Aвг 29 2015, 15:20

concrete напиша:..предлагам 3 октомври у шумски фенери ручек... секој носи едно шише вино по свој избор , козјото сирење за сечење ќе се најде локално..... Very Happy

чучулига напиша:Very Happy Very Happy Very Happy 

мене ми одговара.

Во октомври неколку недели нема да бидам овде.

Сори конкретен, ептен така испадна.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by concrete on Саб Aвг 29 2015, 15:28

чучулига напиша:
concrete напиша:..предлагам 3 октомври у шумски фенери ручек... секој носи едно шише вино по свој избор , козјото сирење за сечење ќе се најде локално..... Very Happy

чучулига напиша:Very Happy Very Happy Very Happy 

мене ми одговара.

Во октомври неколку недели нема да бидам овде.

Сори конкретен, ептен така испадна.
ех па ти со цел памет помисли дека ние поверувавме дека ти ќе се појавиш??? па плус уште со шише вино у рака Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by чучулига on Саб Aвг 29 2015, 15:29

добро не баш баш билокакво вино... шампањ.

Ќе го остам за во наредната прилика.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by king on Чет Сеп 03 2015, 21:57

Дали локањето алкохол пред ептен мали деца ... се одразува штетно врз нивната психа?

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by VOL on Нед Сеп 20 2015, 08:25

Dzoni Setac Smilekompletnata borbena flota na Skotska,  Johny Walker.   standard edition What a FaceJohnnie Walker Red Label..so najdolg staz, u ovaa forma I sostav od 1909 godina. Laughing

[*]
Johnnie Walker Black Label

[*]
Johnnie Walker Double Black

[*]
Johnnie Walker Swing

[*]
Johnnie Walker Green Label & Green Label 180 Cask

[*]
Johnnie Walker Platinum Label

[*]
Johnnie Walker Gold Label

[*]
Johnnie Walker Gold Label Reserve

[*]
Johnnie Walker XR 21

[*]
Johnnie Walker Blue Label

[*]
Blue Label King George V Edition
-----------------------------------------------

 napred na etiketata, imaat brojce  (12, 15, 18)
na primer, Black Label nosi  12, Green Label 15 itn..

toa se marker-oznaki za "starenje" ( age) t.e. kolku e star toj tip na viski.pred da go napolnat vo sisinja
sekoj tip ima razlicen period na odstojuvanje I toa e taa brojka na siseto, ne moze da se promasi:pirat:
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by VOL on Нед Сеп 20 2015, 08:56

a ako na etiketata ima oznaka "proof" namesto %, lesno e:
proof- se upotrebuva vo amerika inaku e angliska merka za alcohol, I kaj niv ja koristat. konverzacijata e lesna podeli "proof" so dva  I ete ti po naski..
na primer, Johny Shetac-ovite viski se po 80 proof, t.e. =80/2= 40% alcohol. toa e inaku merka za "alcohol -po -volumen"

alkoholot se meri na 20 stepeni celziusovi temperatura, izrazen preku  mililitri vo 100 mililitri tecnost, pa na primer, Johny "bugarska casa" ( ona so e za nas caska rakija, kaj niv standard e - dupla doza, stotka Laughing ) Johny bi trebalo da sodrzi 40 % etanol..


ali, posle 3-4 caska Johny, mislam deka matematikata dobiva poprijatna forma pirat a I najgolemite matematicari I najgolemite tabularazi doagjaat do ist rezultat.
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by concrete on Пон Ное 23 2015, 18:17

....кај се наоѓа ви Скопје оригинална  Ел Јимадор текила???
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: За алкохолните пијалоци

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот