Мигранти или?!?

Страна 19 of 22 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21, 22  Next

Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by king on Сре Фед 17 2016, 13:55


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Сре Фед 17 2016, 19:51

...незнам какви документи пришуваат италијанските адмирали , ама знам дека работава стануе пак пичвајз како 2001 и сдсм пак квислингари  до безсвест. А грујо и партијата му избрана на избори со сите нишани кои одат со тоа, ко покиснати мачиња .., веќе не ни цивкаатат...
Некои таму амбасадори се муваат наоколу и просераваат, а шипатарес зафаќаат капом и шаком од она што преостана од Македонска Македонија...
..сцена позната...
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Вто Фед 23 2016, 15:10

...слушам почнало полнењето на Македонската септичка јама со мигранти...наздравје бричење.... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Кај е онаа преседничка протува звана Хорхе сеа да каже нешто. Или некоја маца на оној недокваканиот педофилистичар му го изела јазикот ......????
За Грујо чекаме да се поврати од шокот... Mad
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Вто Фед 23 2016, 18:55

Grkenzi em turcenzi, se zaebavaat na smetka na nesposobnitre Evro-nositeli, pred se na onaa SMESNA, GLUPAVA, MIZERNA Svabija, krunisana so najizgubenoto po vreme I prostir-sustetsvo kancelarsko- Merkel-hanuma..
  Prvite se em vo taa smejurija -EU em vo nato, a vtorite ne se vo EU ama se eden od 4 najvazni stolba na nato, ( 1. borcite protiv vanzemlajci,amerigovnata, 2. turcija 3. engleska I 4. pudlite..so kroasan )
   pa ako na evropa I se "sviGJa" tursko jaje i grCki mal i dosaden ali jebajuKJi falus direKno zguzativno -odzadi, so migrantive sto namesto da gi divertiraat na primer, preku mediteranot da si ibat majkata vo nekakvi egipeti, katari, jemeni, saudii, emirati i drugi soodvetni vuko-seksacini, tie PECALAT od niv, i gi preprakjaat po germanii ..

e pa , na zdravje neka im e . na site.
nas odamna ni pagja kuburot od -tresenje, nauceni sme si, nisto ne  ne' iznenaduva. Koga ne ne' iznenadija pola million kosovski talibani vo ist manir  i matrica na odnesuvanje, sto ke ne iznenadi ovaa PARAZITSKA  pojava: poseri se vo svoeto sedalo, a koga ke ti zamsrdi i ke se udavis co sopstvenite lajna- odletaj vo tugjo, pa pocni tamu da seres... nikogas poinaku i ne bilo so niv...
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Сре Фед 24 2016, 22:53


http://www.mkd.mk/Makedonija/politika/poposki-imame-700-avganistanci-shto-chekaat-vlez-vo-srbija-600-migranti-vo-voz-i
НА КОНФЕРЕНЦИЈА ВО ВИЕНА

Попоски: Имаме 700 Авганистанци што чекаат влез во Србија, 600 мигранти во воз и 5.000 доаѓаат од грчка страна

Ние денес сме на Х денови од тој ден кога ќе сфатиме дека не може да функционира системот така како што функционирал во минатата година кога над 750.000 мигранти поминаа низ Македонија, а од она што го знам од нашите австриски колеги 90.000 останаа во Австрија, и веројатно неколку стотици илјади, близу до милион останаа во Германија. Доколку го знаеме ова мислам дека најдобро ќе биде да се соочиме со реалноста на терен, рече министерот за надворешни работи Никола Попоски на денешната конференција во Виена „Заедничко управување со миграцијата
za ova li kvicea grcite.... za toa sto sme viknati vo Viena a tie ne...
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Пет Фед 26 2016, 00:03

ciganarija nevidena
Aнархисти од Солун делат клешти на бегалците за да ја сечат жичената ограда на македонската граница
http://www.mkd.mk/Makedonija/politika/anarhisti-od-solun-delat-kleshti-na-begalcite-za-da-ja-sechat-zhichenata-ograda
ebati pederite koi linguri se..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига on Пет Фед 26 2016, 00:06

VOL напиша:ciganarija nevidena
Aнархисти од Солун делат клешти на бегалците за да ја сечат жичената ограда на македонската граница
http://www.mkd.mk/Makedonija/politika/anarhisti-od-solun-delat-kleshti-na-begalcite-za-da-ja-sechat-zhichenata-ograda
ebati pederite koi linguri se..
Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 

ништо оригинално де... пф!  Rolling Eyes

(дими и србите ќе продаваја алати за сечење на унгарската жица... ви текнува на то или не?)

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Пет Фед 26 2016, 00:08

a be srbite NE SE EU,ni NATO.
kako I nie.
TAA EU/NATO gi pusta vo... EU/NATO... kapiras?  ..Grcija!
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига on Пет Фед 26 2016, 00:17

VOL напиша:a be srbite NE SE EU,ni NATO.
kako I nie.
TAA EU/NATO gi pusta vo... EU/NATO... kapiras?  ..Grcija!
не бе... ништо не рабирам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига on Саб Фед 27 2016, 10:26

http://plusinfo.mk/vest/59480/balkanot-se-podgotvuva-za-konecna-presmetka-so-begalcite

scratch scratch scratch

1000 наши војници би било доволно? имаме ние толку војници?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Саб Фед 27 2016, 12:30

avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига on Пон Фед 29 2016, 14:23

http://plusinfo.mk/vest/59816/kako-begalcite-ja-urnaa-ogradata-video

србите за ова известија пред 12 денес... ич нема да ме зачуди од нив да е преземено

http://www.kurir.rs/region/Makedonija/haos-na-devdeliji-migranti-iz-iraka-i-sirije-pokusavaju-da-probiju-ogradu-clanak-2153971

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига on Пон Фед 29 2016, 14:29

Ја издвојувам заради: една слика илјада збора - моментот.


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Пон Фед 29 2016, 17:14

чучулига напиша:Ја издвојувам заради: една слика илјада збора - моментот.

..што е моментот??? такви моменти колку сакаш...Мислам дека поприкладно е да ставиш таква од истата граница 1947-49 Wink  Овие бар сите ги сликаат , тие нашите ги поједе молкот на американските кошерите и европските педери и педофилистичари......
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига on Пон Фед 29 2016, 18:23

за мене моментот е дека онај со каменот е безобзирен према жени и деца...

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Пон Фед 29 2016, 20:27

...она лево е Макодонија...
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Пон Фед 29 2016, 20:32

teska mestenka.
premnogi "fotoreporteri " od "nivna" strana.
tek taka , onaka, vo centarot na vnimanieto neli...
ili dimnite da gi augmentiraat vo "solzavci" neli?
da imase tolku solzavec ke si gi vleckaa facite od beton....
I pak nie kako drzava, za "stanska stampa"  ne znaeme, ne mozeme, ne umeeme, itn itn...
ehh.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига on Пон Фед 29 2016, 20:37

VOL напиша:teska mestenka.
premnogi "fotoreporteri " od "nivna" strana.
tek taka , onaka, vo centarot na vnimanieto neli...
ili dimnite da gi augmentiraat vo "solzavci" neli?
da imase tolku solzavec ke si gi vleckaa facite od beton....
I pak nie kako drzava, za "stanska stampa"  ne znaeme, ne mozeme, ne umeeme, itn itn...
ehh.
нема муабет по ова!

нагрнаја на границата насилно и треба среќни да се шо се арни... воопшто!

ич не ми е гајле ако некој дроби нешто безврска!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Пон Фед 29 2016, 20:39

aa. sega ne gi zalime bas, neli Laughing Laughing Laughing ?
eehh..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига on Пон Фед 29 2016, 20:43

VOL напиша:aa. sega ne gi zalime bas, neli Laughing Laughing Laughing ?
eehh..
а како да ги жалам кога сакат да ги повредат полицајците шо онаму мене и моите и сите нас не' претставуват и бранат?

јас сега сакам да ги бранам полицајците од фрлачите на камења по мојата земја, по мене.

многу е едноставно - не разбирам шо те буни тебе.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Пон Фед 29 2016, 20:46

VOL напиша:aa. sega ne gi zalime bas, neli Laughing Laughing Laughing ?
eehh..
Machinegeweer-и на роботизирани постаменти и големи инфо табли на неколку јазици: нашите роботи се многу глупи и движењето кон нив е на ваш ризик по животот...
..и толку, кога е застој само се фрла нешто негасена вар преку се....ја прават во Велес индустриски во доволни количини Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Пон Фед 29 2016, 21:18

concrete напиша:
VOL напиша:aa. sega ne gi zalime bas, neli Laughing Laughing Laughing ?
eehh..
Machinegeweer-и на роботизирани постаменти и големи инфо табли на неколку јазици: нашите роботи се многу глупи и движењето кон нив е на ваш ризик по животот...
..и толку, кога е застој само се фрла нешто негасена вар преку се....ја прават во Велес индустриски во доволни количини Very Happy Very Happy Very Happy
uu.. konecnoto resenie, a Smile ?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Вто Мар 01 2016, 07:55

VOL напиша:
concrete напиша:
VOL напиша:aa. sega ne gi zalime bas, neli Laughing Laughing Laughing ?
eehh..
Machinegeweer-и на роботизирани постаменти и големи инфо табли на неколку јазици: нашите роботи се многу глупи и движењето кон нив е на ваш ризик по животот...
..и толку, кога е застој само се фрла нешто негасена вар преку се....ја прават во Велес индустриски во доволни количини Very Happy Very Happy Very Happy
uu.. konecnoto resenie, a Smile ?
а бе вистински конечни решенија никад нема , ама ова е едно практично барем за две-три генерции.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by king on Вто Мар 01 2016, 12:36

Eве ги мирните и беспомошни мигранти

http://www.mkd.mk/svet/vesti/haos-vo-francija-izbrkanite-emigranti-od-dzhunglata-vo-kale-blokiraa-avtopat-i-se-sudrija

..па сега нека и понатаму оние кај нас загрижените за нив ... продолжат со јадењето гомна како сме биле нехумани ...

.... а тие мигрантите да таа енергија ја употребија за средување на ситуацијата дома сега не би биле мигранти .. или нешто друго е во прашање...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by king on Вто Мар 01 2016, 13:14

А оној нашиот председател кој само се смешка ќе собере ли храброст и да обидите за насилно преоѓање на државната граница ги нарече со вистинското име .... НАДВОРЕШНА АГРЕСЕИЈА (потикната од јужноциганија, големо прашање е зошто јужноциганија бегалците не ги истовара на бугарската граница или албанската туку сите ги концентрира само на едно место кај нас)  и дека Македонија со сите расположиви средства според меѓународното право ќе ја спречи .... а на тие од ЕУ да им порача дека ЕУ проблемот  ЕУ да не го префрла во Македонија и другите земји нечленки на ЕУ...

...опцијата со 10х10 метри ров прописно миниран долж границата ми е се попримамлива а како за почеток може малку струја да пуштат по тоа оградата ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 19 of 22 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21, 22  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот