Мигранти или?!?

Страна 6 of 22 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 22  Next

Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by jambo on Пон Aвг 24 2015, 11:25

ne te u beduvam mozes da veruvas komu sakas samo jas postaviv slika kako dokaz a ti veruvas sto ti rekle..a dali e taa germanka ili nekoja nasa sto se pravi germanka pogolemaa I od samite germanki koj znae????? Cool

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Пон Aвг 24 2015, 11:26

a , kakov dokaz e slikata..?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига on Пон Aвг 24 2015, 11:28

jambo напиша:ne te u beduvam mozes da veruvas komu sakas samo jas postaviv slika kako dokaz a ti veruvas sto ti rekle..a dali e taa germanka ili nekoja nasa sto se pravi germanka pogolemaa I od samite germanki koj znae????? Cool
Германка, нема друга врска со Македонија освен мене.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by jambo on Пон Aвг 24 2015, 11:33

ati sto imas kako dokaz osim nekoja nasa sto ti kazala
aj da ne odime off topic....


slikata e nekakov dokaz......a ti nemas nikakov

ubavo pisuva  "Begalci dobrodojdovte" aj razubedime deka ne e taka????

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига on Пон Aвг 24 2015, 11:37

Немам потреба да те убедвам/разубедвам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by jambo on Пон Aвг 24 2015, 11:42

I nemoj.....

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига on Пон Aвг 24 2015, 11:46

Laughing Laughing Laughing

договорено, само, немој ни ти мене. Wink

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by jambo on Пон Aвг 24 2015, 11:46

Mu veruva samo na ona sto go gledam I na ona sto e opiplivo a na ona
hestvarno od tipot rekla kazala,  bog ima  a go vide nekoj???????
na razni prorocanstva ne veruvam

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига on Пон Aвг 24 2015, 17:41


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Пон Aвг 24 2015, 17:56

...точно, по некој ден на германците ќе им дава по 1000...Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига on Пон Aвг 24 2015, 18:16

Ама не ми е јасно оти господинов, од Солун, од Истанбул, од кај и да поминал не си купил авио билет и да патува господски ко шо му личи, а на да се труцка по патишта па то патиките да му се кинат ноѕете да го болат....

scratch

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Пон Aвг 24 2015, 20:40

...почнува ебењето у здрав мозок..:
Курц: Тампон зони за бегалците од Сирија

...немој само овој Чавков да се однесува ко чавка да му го испила мозокот па да каже само ХВАЛА КУРЦУ... и овие  педофилистичарите да не напраат мека перница... ко некад..
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига on Пон Aвг 24 2015, 20:44

Сериозно мислиш дека ќе биди поинаку?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Пон Aвг 24 2015, 22:12

чучулига напиша:Сериозно мислиш дека ќе биди поинаку?
 дааа, за разлика од прошлиот пут кога добуткаа само до Розенхајм, сега им се збрцани по сред Малме..., дури има шамса овде да се јави вакум од подсисавање Wink
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига on Пон Aвг 24 2015, 23:18

А јас наивната си помислив дека навистина се потресени чим почнаја да беседат за граници.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Вто Aвг 25 2015, 08:23

avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by king on Вто Aвг 25 2015, 09:37

Испаднавме бетер и од оние што ставаа електрични огради,
сакаа да градат ѕидови и одбиваа да примат муслимани.
http://dnevnik.mk/?ItemID=9B718FE06299244893C7A608D9127607
За таквата лажно и наменски создадена слика треба да им се заблагодари на оние ѓубре наречиги медиуми  од сорос битангите....
... кои се до толку збеснати и јадосани што власта не е во „нивни“ раце што веќе и не бираат причина за олајавање на државата ...
... ништо чудно да утре ако недај ... дојде до некаква си окупација почнат да го величаат окупаторот и фрлаат дрва и камења по бранителите

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by king on Вто Aвг 25 2015, 10:33

Ја де ... овде ... мислиш се е во ред  ....
..но само до втората реченица


Според новинските агенции, станува збор за луѓе кои македонските власти се обидоа да ги запрат на границата со Грција во изминатиот викенд

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Вто Aвг 25 2015, 10:47

.....незнам како е со мигрантиве на север, ниту како е на југ...никој ништо освен стерилни, бенигни информации и фотографии не објавува. А познато е уште од дедо Ное дека пропагандата е моќна работа, тегот кој кажува на каде оди вагата..: надоле или нагоре , тој те дига во небо или закопува во калта..

Има една српска: ако не било објавено во Политика , тогаш не се ни случило.
А ние сме СЕЉАЧААНА, нашите полицајци се го збунети зајаци, нашата ограда е евтина , но опасна за повреда жица за запречување, амбиентот ко од Сомалија, вагоните ко од отпад...што сакате повеќе???....лимунада со мраз???
Неколку асални фотографии направија сосема друга слика за се ,

па нека се и одглумени..., а во Гевгелија има фирма за брзи огради, за два дена се прават 5 чек поинта за премин , со силни мегафони за наредби и инструкции на англиски ( па и на арапски), силеџиите и слични се лоцираат и посебно се третираат....  се на се СЛИКАТА и ПРИКАЗНАТА  е се ...треба заебантите кои ни ја нагрбија бељава да се тепаат со нивните сопствени холивудски стапови...
Ама јеби га, ние сме сепак само смотана, збунета пред се неспособна СЕЉАЧААНА!!!!!
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Вто Aвг 25 2015, 11:36

hm. sto bi te interesiralo konkretno?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Вто Aвг 25 2015, 11:59

VOL напиша:hm. sto bi te interesiralo konkretno?
????
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Вто Aвг 25 2015, 12:01

napisa deka ne znaes mnogu..
a I baegi te iznervirale
sto konkretno te interesira?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete on Вто Aвг 25 2015, 12:28

VOL напиша:napisa deka ne znaes mnogu..
a I baegi te iznervirale
sto konkretno te interesira?
...а тоа ли??? знам бе многу , не заборавај дека имам нивче на Мала Река на десниот брег, а станицата Идомени по наше Сеаво(Сехово) е на земја од дедо ми  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy   Ме нервира само нашата антологиска смотаност и сељачаанство, но ништо посебно , само мој личен проблем... Wink
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL on Вто Aвг 25 2015, 12:40

del, ne odat na Tabanovce.
I toa e TOA.
nekade pred , ili vo Skopje skokaat, sleguvaat, gi "snemuva" od vozovi, ili doagjaat so "divi takstisti" .

Skopje, preku  vizbegovo, do sutka, odtamu prema selata na SCG. toa e edniot krak. drugiot e preku vizbegovo- po stariot pat za stenkovec, odtamu vrtat desno I/ili gi cekaat nekade nad stenkovec ovie od Blace, pa oddamu za Kosovo , ili preku crnogorskive sela .. sto im e porizicno.ako odat po prviot krako odat nagore, tamu gi cekaat siptari , koi gi nosat do Lopate, Lojane..
moze da se zabelezi, rano nautro,koga nema soobrakjaj, ili docna pred stemnuvanje.
eden e patot za ramno, asphalt. no od nego od desna strana se izdvojuvaat mnogu crni patcinja, po koi moze da se dvizi dzip, kon siptarskite sela.

sumata e solidna. odat po nekolku koli, ke zastanat na pat so dignata hauba, ko da se defect kolku da izvidat pat I javuvaat pogore na vistinskiot prevoznik dali e cisto. I taka po celiot pat. ako ima opasnost, "robata" se istovaruva vo grmuskite pokraj pat, a pri kontrola "prevoznicive" se cisti. zatoa sto se od okolnite sela- Tanusevci, Brest, Malino.. I onie nakaj Kumanovo, Gosince,Lipkovo.. itn.
I ne se somnitelni , patot sekako go koristat. koga ke pomine patrol, ajt pak tovaraj I taka.

dobar izbor na finansii.
problemot e sto TOJ Tovar e onoj, "interesniot"

tolku.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига on Вто Aвг 25 2015, 12:46

Вол, велиш ќе не' затепат???

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мигранти или?!?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 22 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 22  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот