Сексуално образование

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Сексуално образование

Пишување by чучулига on Сре Aвг 19, 2015 5:23 am

За стопирање на продукција на, да те цитирам "дебили и идиоти"

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 12914
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сексуално образование

Пишување by VOL on Сре Aвг 19, 2015 5:31 am

od doma more, raka me zabole pisuvajki ti da ti se objasni, oddoma poteknuva se'. domasno vospituvanje.
 debili I idioti imalo I ke ima, samo sto kaj nas se pojavija na horizont jadejki lajna za se' I sesto, I go poebaa I ova, naivno, siromasno, zelno za podobar zivot -makedonsko opstestvo.
oti, pred da se pojavat donatorite na americki keks za seks, nemase seks vo Makedonija, od zemja niknuvaa ko nasadeni, po 5-6 deca I pojke pred 40 godini, pa sega trebalo da ucat decava kako da se kecaat-ali po americka programa , uste od 5 oddelenie.?

majka da opcues bese grev vo nase vreme , krv pagjase za takvo nesto a sega , ovie debili se potrudija da go zaserat internet so sajtovi so incest-klipovi.
I seto toa e normalno ?... semkata da im se sotre.

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14147
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сексуално образование

Пишување by чучулига on Сре Aвг 19, 2015 5:41 am

Те разбрав Вол.

Само, единицата семејство сега не е како шо беше порано. 

Не се согласувам дека со сексуално образование децата ќе се учат да имат секс, туку ќе се информират да бидат одговорни кога ќе почнат да го практикуват.

Напишав за то чупчето 13 годишно облечено ко жена... кус, прекус фустан со гол грб и деколте, се' на изволте, без школски предмет сексуално образование.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 12914
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сексуално образование

Пишување by VOL on Сре Aвг 19, 2015 5:45 am

I sto ima vrska so si videla 13 godisno devojce koe zacekorilo vo pubertet I od majkinite sminki preminala na svoi, od majkitnite stikli , na svoi a ja ceka polumatura...so seksualno obrazovanie..?
so, detevo ke se dava na site ako oblece fustan, automatski raspusteno go smetas?
nekoj od doma takva ja pustil, toa e ona sto go pisuvam.
tuka treba da se povede red.
a ne, so takov mentalitet-uste legitimno da mu pokazat na skolo kako se sirat noze..

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14147
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сексуално образование

Пишување by чучулига on Сре Aвг 19, 2015 5:49 am

Сметаш дека тие нејзините од дома се одговорни родители кои правилно го упатиле своето дете?

Поентата ми беше дека детето е исексуализирано веќе без да посетува настава за сексуално образование и дека твојот муабет дека децата ќе се учеле на секс не ми држи вода.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 12914
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сексуално образование

Пишување by VOL on Сре Aвг 19, 2015 5:52 am

ne sum videl I ne mozam da pisuvam na pamet.
ne sum ja videl I ne go znam nejzinite roditeli za da pisuvam osudi , kritiki ili pofalbi, vo konkretniov slucaj.

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14147
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сексуално образование

Пишување by чучулига on Сре Aвг 19, 2015 6:04 am

Епа јас видов и не пишам на памет.

Тажна слика.

И јас не ги знам нејзините родители ама немам многу доверба во нив шо и како му пренеле неа.

Заради то, паметно осмислена настава од стручни лица адекватна за  возраста на децата ми се чини е добро осигурување наместо децата да бидат остаени сами со својата нормална љубопитност на влијанието на прекумерно изсекуализирани медиуми и интернетот.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 12914
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сексуално образование

Пишување by VOL on Сре Aвг 19, 2015 6:09 am

ko ti da ne si bila smizla.

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14147
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сексуално образование

Пишување by чучулига on Сре Aвг 19, 2015 6:10 am

Не бев.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 12914
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сексуално образование

Пишување by VOL on Сре Aвг 19, 2015 6:12 am

a be , se mozes da napises sega...
.. I, kako bese vo spejs satlot, drmase na dupki...?

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14147
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сексуално образование

Пишување by чучулига on Сре Aвг 19, 2015 6:18 am

Вол, јас имав родители ко шо само можи да се посакат.

Целосно посветени на своите деца бескрајно давајќи се самите себе и неограничена љубов.

И многу разговараја со нас. Многу.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 12914
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сексуално образование

Пишување by VOL on Сре Aвг 19, 2015 6:21 am

aa.. dobro,
 nie ostanatite, ispilenite od jajce nemavme prilika...
iako , nekomu badijala da mu se zbori. ako naumil, naumil.

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14147
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сексуално образование

Пишување by чучулига on Сре Aвг 19, 2015 6:26 am

Тој шо наумил да прај, ќе прај, точно. 

Е шо ако не му зборале од дома и појма нема чим ќе прај дека треба прво и основно да се заштити?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 12914
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сексуално образование

Пишување by VOL on Сре Aвг 19, 2015 6:29 am

pa ke se navezba karate, I ke se zastiti.ko brus li,

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14147
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сексуално образование

Пишување by чучулига on Сре Aвг 19, 2015 6:33 am

Да де... веројатно сценарио за дете... оти во пубертетот децата се баш рационални и зрели.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 12914
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сексуално образование

Пишување by VOL on Сре Aвг 19, 2015 6:35 am

aman, pa I ti, ostaj omladina neka se duskaat, njuskaat, pipkaat,..kinat... pa toa e normalno

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14147
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сексуално образование

Пишување by чучулига on Сре Aвг 19, 2015 6:40 am

Нека си бркат работа... информирано и безбедно.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 12914
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сексуално образование

Пишување by VOL on Сре Aвг 19, 2015 6:44 am

so e sea ljubomorna si im?

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14147
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сексуално образование

Пишување by чучулига on Сре Aвг 19, 2015 6:46 am

Не, а ти?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 12914
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сексуално образование

Пишување by VOL on Сре Aвг 19, 2015 6:48 am

e sto ima ja da im bidam ljubomoren na 13 godisni devojcinja, zivti kozite ?

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14147
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сексуално образование

Пишување by чучулига on Сре Aвг 19, 2015 6:56 am

Па чудно беше прашањето, си реков да те прашам, да не рефлектираш нешто случајно, кој те знај.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 12914
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сексуално образование

Пишување by VOL on Чет Aвг 20, 2015 3:43 pm

prasanjeto voopsto ne bese cudno. samo go izbegnuvas , kako I sekogas.
ama ke te vratam pak na "patot"- ljubomorna si so ti zaslepuvaat oci, tie devojcinja? sea, pojasno...I ne tolku cudno?

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14147
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сексуално образование

Пишување by чучулига on Чет Aвг 20, 2015 3:49 pm

Чудно е и неразумно прашањето но сепак и покрај то дадов јасен, дециден одговор.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 12914
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сексуално образование

Пишување by VOL on Чет Aвг 20, 2015 3:50 pm

a be koj izlegol na kraj so tebe, sepak si ti dodirna od vanzemaljc i svetis navecer, nebitno so koj del, vazno si vazna.
tvojot zbor e ultimativna svetinja, a se drugo automatCki e primitivno, neprovereno, nestabilno, inficirano, neprifatlivo...

me potekja na ameriKENJska nadvoresna politika.. hmm.. cudno.. Cool


Последната промена е направена од VOL на Чет Aвг 20, 2015 3:52 pm. Мислењето е променето 2 пати.

_________________
https://i.stack.imgur.com/KpOtd.gif
avatar
VOL

Posts : 14147
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сексуално образование

Пишување by чучулига on Чет Aвг 20, 2015 3:51 pm

Неубо да не спиеше Вол?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 12914
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сексуално образование

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот