Украина ... ???!!!

Страна 2 of 21 Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next

Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete on Нед Jул 27 2014, 21:25

..многу наивно мислев дека , дека вампирите се изумрена врста , но очигледно ги има уште многу.., почнуваат да излегуваат од своите школки штом им се даде и мала шанса. А педофилистичарите ги обожаваат... Cool 
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete on Вто Jул 29 2014, 11:43

...ова педофилистичариве дефинитивно треба да кажат каде и како на нотар или со гласно викање на некој плоштад ..по можнност Црвениот во Москва, Путин треба да признае дека го соборил малезискиов авион, дека јаде живи деца и дека има пола гени од сибирска мечка у себе..преку пра-пра-пра бабаму која упорно ја криела тајната за својата возбудлива авантура од Пермските шуми.., плус нормално дека е лажлива џукела.
А бе нивниот кретенизам нема граници........ Cool
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king on Вто Jул 29 2014, 20:35

А тек патетиките со видео клипови и писма за оној авионот што рокна ... просто се одбојни и одвратни ..што е многу, многу е ..претераа ...

..уште малку и ќе излезе дека пола глобус се спремал да влезе у авионот ама ете некако раката на судбината магично ги спасила ...
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by чучулига on Вто Jул 29 2014, 20:45

king2 напиша:А тек патетиките со видео клипови и писма за оној авионот што рокна ... просто се одбојни и одвратни ..што е многу, многу е ..претераа ...

..уште малку и ќе излезе дека пола глобус се спремал да влезе у авионот ама ете некако раката на судбината магично ги спасила ...

Уште полошо, можда и најлошо е дека ти вака се изразуваш.
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king on Вто Jул 29 2014, 20:53

чучулига напиша:
king2 напиша:А тек патетиките со видео клипови и писма за оној авионот што рокна ... просто се одбојни и одвратни ..што е многу, многу е ..претераа ...

..уште малку и ќе излезе дека пола глобус се спремал да влезе у авионот ама ете некако раката на судбината магично ги спасила ...

Уште полошо, можда и најлошо е дека ти вака се изразуваш.

Не заебавај ... мал милион авиони досега паднале, некои и се соборени .... па вакви патетики немало ...
... убаво се гледа дека некој го дува балонот ...
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by чучулига on Вто Jул 29 2014, 20:55

А тебе не ти е мачно да додуваш малку... кај шо треба дување.
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king on Вто Jул 29 2014, 21:24

чучулига напиша:А тебе не ти е мачно да додуваш малку... кај шо треба дување.

ич не ми е мачно...
.... а на оние џукелите кои едно чудо проза изнапишаа како и зошто не влегле во авионот ... им препорачувам да го гледаат филмот ..Final Destination ... 1, 2, 3,  итн Very Happy Very Happy 

.. а зошто бе тие не го дуваат балонот ..на примеr за ова

http://tocka.com.mk/1/132938/tinejdzerka-na-tviter-za-terorot-sakam-samo-da-znaete-deka-vo-sekoj-moment-moze-da-umram

... и слични реални судбини на живот под гранати!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Последната промена е направена од king2 на Вто Jул 29 2014, 21:38. Мислењето е променето 1 пати
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by чучулига on Вто Jул 29 2014, 21:31

Е како оти би умрела таја..

па заради не почитување на геополитички решенија... нека си преиспита таа... и нејзиното семејство

А оти умираат тукуштородени бебиња во Газа... ај прашај ја те молам.
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete on Вто Jул 29 2014, 21:45

чучулига напиша:Е како оти би умрела таја..

па заради не почитување на геополитички решенија...  нека си преиспита таа... и нејзиното семејство

А оти умираат тукуштородени бебиња во Газа... ај прашај ја те молам.

..., а оти да си се преиспита таа, момичка дал дорасната и за у пубертет???  ............., јас наивен каков сум...се си мислев дека умираат од интензивен , прекумерен надпритисок на гасови создаден со согорувење на термитна смеша во присуство на окидатор во време од 0,27 милисекунди..., а тоа да ти било заради непочитување на геополитички решенија... Sad
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by чучулига on Вто Jул 29 2014, 21:47

Да бе... апсолутно да... чисто непоштовање.
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king on Вто Jул 29 2014, 22:52

avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king on Сре Jул 30 2014, 21:53

... интересно...

....како што се наведува во текстот објавен на американската интернет-страница за независна анализа, единствените „факти“ што беа користени и од двете страни - американската и украинската - беа цитати од „социјалните мрежи“ и краток исечок од телефонски повик што содржеше разговор меѓу збунети проруски бунтовници кратко по несреќата.

Конзорциумњуз наведува дека уште поголем проблем со кој се соочија САД е фактот што во овој моментот е незамислив, дека американските разузнавачки сателити и слични опреми за надзор над источна Украина немаат сателитска слика од несреќата.
- Тоа да се прифати како официјална информација дека Вашингтон „не знае“ што точно се случило, најпрво ќе треба да се поверува дека американските шпионски сателити, кои се сметаат за најдобри во светот, не можат да детектираат како 16 метри високи проектили од Русија продефилирале низ источна Украина и повторно се вратиле дома. Ако тоа навистина е така, тогаш американските даночни обврзници треба да си ги побараат своите милијарди долари да им се вратат назад - заклучува во текстот американскиот новинар Роберт Пери.

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=730141052184&id=11&setIzdanie=23237
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete on Сре Jул 30 2014, 22:07

..беше и е ептен симтоматичен тонот и стилот на украинските портали, а и еден англиски весник кој го следев. Невидена хајка без аргументи. Дефинитивно никому не се јасни ниту стратегијата ниту тактиката на педофилистичарите и трансатланскиве хохштаплери. Се симнаа на најдолно ниво достојно за друмски рзбојници. Дури мислам дека качациве имаат повеќе морал и стил..
Ако Путин најде сила и внатрешна поддршка да издржи, посебно во проектот со валутиве..., тогаш имаме шанса дури и ние да ја видиме америка седната на магарешка клупа.... Very Happy Very Happy Very Happy 
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king on Пон Aвг 04 2014, 11:23

Ukraincine naskoro moze da ostana i bez vojska ....

.. samo vcera nad 400 komada im prebegale vo Rusija ...

..od druga strana se posilen e otporot kon mobilizacijata ...
..jblg ...
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by чучулига on Пон Aвг 04 2014, 11:38

А од другата страна Русија ги мобилизира резервистите за дообука.

http://web-tribune.com/tema_dana/pokrenute-masovne-vojne-vezbe-u-rusiji-rezervisti-na-dodatnim-obukama
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete on Пон Aвг 04 2014, 14:31

чучулига напиша:А од другата страна Русија ги мобилизира резервистите за дообука.

http://web-tribune.com/tema_dana/pokrenute-masovne-vojne-vezbe-u-rusiji-rezervisti-na-dodatnim-obukama

...најнормално, педофилистичарите  и прекуокеанските глобалисти продолжуваат интензивно да ја чачкаат мечката, измислувајќи разноразни  марифетлуци како да ја стават во тесно.
На крај ќе го папат стапот, овој пат намачкан со кинеска маст ...па сто-посто ќе завршат ко Карпош на Камени Мост.
Не гледам друг начин како да се дотераат на ум и разум...
За очекување е дека сите оние санкции кои ги штанцаат на производна лента ќе направат застој во економскиот развој на Русија која баш почна да плови со полни едра.., па Путин како и секој добар   менаџер мора да смисли начин да го усмери евентуалното незадоволство каде треба. А тоа најдобро се прави во услови на војнички дрил...., а русский солдат храбр, стоек и терпелив. Потому непобедим...... Wink 
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by кнез on Пон Aвг 04 2014, 19:55

Имав многу работа овие недели и не можев као јас би сакал да ги следам настаните во Украина и не можев да сватам што во моментов се случува во Украина иако стратегиски се знае кој што прави,и какви му се целите.
Последниве неклку дена прочитав доволно и мислам дека во Украина се случува еден вид шок,или еден вид зреење на народот.
Тоа е процес иза тоа ќе треба време а јас мислам дека тоа време ќе биде  до средината на оваа зима.
Тогаш народот ќе почне да ја презема власта во свои раце и волјата на народот ќе почне да се остварува.
Киев ќе падне не од тоа што Донњецк ќе го победи туку ќе паднат бандитите кои сега во ова смутное време ги приграбија институциите во Киев.
Доњецк и Луганск мора да издржат до средината на зимата а после тоа украинскиот народ задно со рукскиот ќе ја реши оваа работа.

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king on Саб Aвг 09 2014, 00:08

хе, хе хе...

..некој предвидуваше немири против Путин ....
... ама ете гледам ... бомби пукаат во Киев!
... а за некакви си големи немири и протести против Путин кој има  над 85% подршка од народот .... на север од нас викаат ...„мало сутра“

..и ич не ме чуди толкавата подршка ... нарочито сега кога после долгиот низ на години, после оној скапаниот Горбачов и пијандурата Елцин, Рускиот народ пак почнува да си го враќа згазеното достоинство

... стварно .. од кај сега толкав антагонизам измеѓу западот и истокот ... железната завеса падна, основната причина ... доколку стварно таа и беше ... идеолошкита разлика ..исчезна .. што е сега причината ... најверојатно причината за првата светска војна ... прераспределба на пленот ..остатокот од светот ... т.е. чист империјализам ...

..но јблг ... колку побргу приглупине амери сфатат дека секој нов ден негде у светов си ствараат нов непријател, дотолку ќе биде подобро за нив, нека земат, нека малку прочитаат и друга историја освен онаа за дивиот запад и каде у кој ресторан некој нивни предсетател доручкуел и мочал ..таму убаво се гледа како и зошто пропаѓале империите, но денес има една битна разлика ... некогаш империја се стварала со векови и долго траела, и падот траел  многу децениски па и векови  ... а они, америте,  ја направија за малтене десетлетие па не е никакво чудо да за пропаст и бидат доволни само пар месеци ..
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ОПААА!!!

Пишување by concrete on Вто Aвг 19 2014, 10:38

avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete on Вто Aвг 19 2014, 10:54


avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king on Чет Aвг 21 2014, 22:05

Според некои медиуми ... на 20 август украинска армија званично останала без воено воздухопловство ... се што имала е срушено ... или само паднало ..
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by кнез on Пет Aвг 22 2014, 18:10

Рускиот конвој влезе и сега ќе ја чекаме реакцијата на американците па и на швабите.
Реакција во смисла на дејствување а не на изјави.
Да видиме кој е царот во Европа?

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by Arhimed on Пет Aвг 22 2014, 18:22

Би било убаво да се споредат колку беа убиени на протестите во Киев (што ги ставаат на товар на Јанукович) и колку до сега се убиени од Украинската армија.

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by кнез on Пет Aвг 22 2014, 20:14

На моја огромна жал убиените луѓе, се Руси и Украинци,ама војната е таква.
Војната е таква состојба во која после неможењето да се договорат се обидуваат со сила да ја наметнат својата воља.
Тоа е така,и ако е така тогаш во војната е најважно да се победи и тоа многу добро го знаат двете страни.
Циничните приказни од западот се за народот кој седи пред телевизор и слуша информации.

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king on Саб Aвг 23 2014, 03:49

http://mk.voanews.com/content/ukraine-russian-convoy/2425008.html


... само изразување „загриженост“ .... Very Happy Very Happy Very Happy 
..е ајде де ... што не ги сопре некој ...
..да беше некоја петпарачка држава .. америте досега со сите фанфари  ке и ги изгореа камионите ... ќе глеавме по нетов клипчиња со „хируршки прецизни„ погодоци ... ама ебем ли го ...иди имај муда и фрли бомба врз руски камион ..

... а украинцине па  ... „нема воздушно да го нападнеме конвојот“ ... ама забораваат да кажат ... дека повеќе немаат  авијација Very Happy  Very Happy ...

..а и којзнае што држава стана Украина ... у сред војна на ангро се млатат меѓусебе у парламентот им, па па ќе го распуштале, па па ќе организирале избори...
... па онаа им карикатура од председател, на кој изгледа не му е јасно дека попрво оној горе ќе му исполни некоја желба отколку што ќе дочека да расштимуваниот запад прати луѓе да гинат за и во некоја си таму земја на истокот, за која повеќето жители тек сега прв пат и слушаат, а пола од нив сигурно си мислат дека е таа таму негде у Африка и дека се чарки на некакви си локални диви племиња ..

... факт е ... како и да заврши оваа ѓурултија во Украина ... таа веке никогаш нема да биде истата ... премногу крв се пролеа ... и двете страни ќе мора добри кнедли да проголтаат ...

.. а за Русија ... Украина не значи ништо ... таа е само монета за поткусуруење помеѓу никогаш повеќе раштимуваната ЕУ и се позалетаната Русија која на голема врата се враќа ... тоа од една страна а од друга страна и шанса на Америте пак да го преземат колото во западноевропските држави и по кој знае кој пат им покажат и докажат дека без нив се гола вода... т.е. збир пропалитети кои глумат заедништво а у ствари секој влече на своја страна ..

... заедничката ЕУ надворешната и внатрешната политика е мртво слово на хартија, тие покажуваат единство и солидарност само кога тоа не ги ништо кошта, какво ли само восхитувачко единство покажуваат кога треба нас да не блокираат и тоа ради задоволување на настраните желби на јужнине цигани ..
... не џабе пред некоја година ... Обама рече ... јас не знам со кого таму треба да разговарам ..
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 21 Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот