Украина ... ???!!!

Страна 6 of 21 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 21  Next

Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete on Пет Јан 23 2015, 20:01

Донбас и околу е Рур  на Русија....уште од дедо Ное...., незанам како може некој да си праи бајрам со умот...
Замисли некој на Германија , која е составена од кркаљоони народ држави, принчеви и Фонови...која само од пред ни 200 години излегла од 100 годишни меѓусебни војни , да и рече Бохум?????...аmputiert zu sein.. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL on Пет Јан 23 2015, 22:43

avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL on Пет Јан 23 2015, 22:48

decata na donbas,http://www.aif.ru/society/people/1417758
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL on Пет Јан 23 2015, 22:49

Kina na vremeto platila 3 milijardi dolari na Ukraina za zito. ama zitoto nikogas ne go dobila. e sega, si gi bara parite nazad. Twisted Evil
http://translate.google.com/translate?depth=1&hl=hr&prev=search&rurl=translate.google.ch&sl=en&u=http://rian.com.ua/analytics/20150117/362175891.html
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL on Саб Јан 24 2015, 17:12

potegot Gorlovka -pervomajsk se zatvara .pozadi ukrainskite sili. ke ima izgleda povtorno krevanje beli znamenca. uste pred nekolku meseci opolcenicite izbija na Mariopol odnosno ostvarija izlez na more, I go drzat seuste.


Последната промена е направена од VOL на Саб Јан 24 2015, 18:02. Мислењето е променето 1 пати
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king on Саб Јан 24 2015, 20:15


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL on Саб Јан 24 2015, 20:32

Mariopol, e grad od okolu polovina million ..

Ukrainci              248,683      48.7 %
 Rusi                  226,848      44.4%

podrska ima i za obete strani.so toa sto golem broj na ukrainci ne mislat da krevaat desna zg-hajl raka na Oleg Lyasko z, i slicnite, pa najverojatno deka kako i dosegasnata praksa ke ostanat ili neutralni ili ke preminat na proruska strana.
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL on Саб Јан 24 2015, 20:45

pred 20 tina minuti, Mariopol, vesti, spored OBSE
javuvaat za pogolem broj civilni zrtvi, i raneti,
spored ovoj izvor napadite doagjaat od severoistok  a javuvaat a napad so MLRS Grad i Uragan..
povekje: http://www.osce.org/ukraine-smm/136061#Ukraine
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL on Саб Јан 24 2015, 20:58

vest od PRED MINUTI!!!
Pocnato e osloboduvanje na MARIOPOL.
Rusite se do Krim na samo 280 km..
( vekje se gleda namerata, da se ovozmozi obezbedi sto pobliska vrska so Krim..)
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL on Саб Јан 24 2015, 20:58

Објављено: 24. јануар 2015, 19:57
Актуелно / Вести у фокусу / Планета / Свет |

Почело ослобађање Мариупоља, Новорусији до Крима остаје само 280 километара

http://www.pravda.rs/2015/01/24/pocelo-oslobadjanje-mariupolja-novorusiji-do-krima-ostaje-samo-280-kilometara/
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king on Саб Јан 24 2015, 21:00

VOL напиша:vest od PRED MINUTI!!!
Pocnato e osloboduvanje na MARIOPOL.
Rusite se do Krim na samo 280 km..
( vekje se gleda namerata, da se ovozmozi obezbedi sto pobliska vrska so Krim..)
Сосем логично ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by чучулига on Саб Јан 24 2015, 21:00

Мразам војни!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king on Саб Јан 24 2015, 21:03

чучулига напиша:Мразам војни!
Ретко и да има човек што сака војна ... но многумина војуваат ... затоа што се натерани ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL on Саб Јан 24 2015, 21:05

Rolling Eyes ...
-------------------

mapa na borbenite dejstva poslednive denovi...
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by чучулига on Саб Јан 24 2015, 21:06

Тикви... војуват оти сакат, и си мислат дека се најдобри за убивање на противникот!

Кретени тестостеронски!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL on Саб Јан 24 2015, 21:07

mariopol, borbi..
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL on Саб Јан 24 2015, 21:10a ova e kamera od MARIOPOL - vo zivo (livecam)
momentalno e offline - no neka stoi linkot za ako saka nekoj da gleda..uzivo

avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL on Саб Јан 24 2015, 21:12

Тикви... војуват оти сакат, и си мислат дека се најдобри за убивање на противникот!

Кретени тестостеронски!!!

ako ne ti se jasni pricinite za gradjanskata vojna vo Ukraina, prvoi nauci pa posle komentiraj..


Последната промена е направена од VOL на Саб Јан 24 2015, 21:14. Мислењето е променето 1 пати
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by чучулига on Саб Јан 24 2015, 21:13

Не ми се јасни причините за братоубивањето... за никакво убивање мене не ми се јасни причините!

А ти да ми објаснуваш политика бујрум, слушам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king on Саб Јан 24 2015, 21:15

чучулига напиша:Тикви... војуват оти сакат, и си мислат дека се најдобри за убивање на противникот!

Кретени тестостеронски!!!
Најголем воен подбуцнувач ... беше онаа што ја извадија од затвор ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by чучулига on Саб Јан 24 2015, 21:16

Јулија со плетенките шо боледваше во затвор а претходно носеше лабутен...

цк... не се согласувам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL on Саб Јан 24 2015, 21:17

avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by чучулига on Саб Јан 24 2015, 21:19

Лабутенките В те замолувам... то е многу важно...!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king on Саб Јан 24 2015, 21:21

VOL напиша:pred 20 tina minuti, Mariopol, vesti, spored OBSE
javuvaat za pogolem broj civilni zrtvi, i raneti,
spored ovoj izvor napadite doagjaat od severoistok  a javuvaat a napad so MLRS Grad i Uragan..
povekje: http://www.osce.org/ukraine-smm/136061#Ukraine
http://www.mkd.mk/svet/vesti/raketen-napad-vrz-mariupol-tela-lezhat-po-ulicite-video

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 21 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 21  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот