Украина ... ???!!!

Страна 5 of 21 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13 ... 21  Next

Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete on Пон Јан 19 2015, 19:44

да не постирам  слички на украинската зам.министерка
можете да и ја видите овде на линкот .....во секој случај е либерална, замисли заебанција да те уапси за недолично однесување.... Very Happy Very Happy Very Happyhttp://infomax.mk/wp/?p=22586
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king on Вто Јан 20 2015, 16:43

Пак се распукаа ..и тоа асолно ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete on Вто Јан 20 2015, 17:20

king напиша:Пак се распукаа ..и тоа асолно ...
...кошериве од вол-стрит ги фаќа паника, оние од сити се веќе у  ху-баба-ху состојба...се може да се случи сега...
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by чучулига on Пет Јан 23 2015, 12:16


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king on Пет Јан 23 2015, 12:22

Некој ептен им го спопика на украиците... (исто ко и на арапине... кои глава не можат да кренат од меѓусебно истребување)
... и тие летнаа по паметот на грузијците и ништо не научија од нив.

Гледам на балтичките држави со време почнал да им доаѓа паметот ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL on Пет Јан 23 2015, 12:32

kako da ne im dojde, vidi gi faktite:
- majdanovci maftaat so nacisticka ikongrafija
-rusite oficijalno ne vlego na terotorija na Ukraina
-platenicite od AKADEMIA so se onaa britankana-snajperistka- INSTANTNO se izlecija od KLAUSTROFOBIJA , za postojan presto vo limen sandak.. nema igracka so "zelenite lugje bez lice"
-Nema nikakva megjunarodno pravna osnova da i se pomogne na Ukraina, zatoa sto DE FACTO a sto e uste povazno DE JURE vo ukraina vojuva drzavnata vojska i policija so DEL OD UKRAINSKITE gradjani, koi genericki odbivaat naci ikonografija, filozofija, opstestvo..

ne pat, tuku mat pozicija za zapadot. Seto ona, sto go pravele dve decenii,  a NEMALO koj da im zastane na patot,
sega krsat zabi pred Putin. Ednostavno, zastanal na svojot stav i si go brani

kazal tocka- i bi tocka.
 a ako nekomu ne mu e jasno sto znaci "tocka" na zapadnite provokacii, na ruski diplomatski jazik  vaka izgleda koga Putin ke kaze "tocka"


Tochka (SS-21 Scarab)
http://www.military-today.com/missiles/ss21_scarab.htm
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete on Пет Јан 23 2015, 12:43

VOL...ги глеаш тие пафкалата за муви на бустерот, ееее коа ќе собереш буџет за една доообра вечера у винарија  СТОБИ, јави се да те просветлам со приказна због која нема да спиеш една недела од возбуда... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL on Пет Јан 23 2015, 12:47

da, de, koga dizajnirale stabilizatori , tebe doma ti dosol licno Kalashnjikov, so bombonjetra i sise vino od Stobi i te zamolil da mi se javis na Tito i da se prijavis vo ARJ ili ARJ /PVO u vojska za da im pomognes okolu  izbor na boja  i dezen  na kutijata na ziroskopot..

vidis, kako si zasteduvam ja na budzet.
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete on Пет Јан 23 2015, 12:59

VOL напиша:da, de, koga dizajnirale stabilizatori , tebe doma ti dosol licno Kalashnjikov, so bombonjetra i sise vino od Stobi i te zamolil da mi se javis na Tito i da se prijavis vo ARJ ili ARJ /PVO u vojska za da im pomognes okolu  izbor na boja  i dezen  na kutijata na ziroskopot..

vidis, kako si zasteduvam ja na budzet.
.....кај ти оди болесна машта јеботе благи бог... Very Happy Very Happy Very Happy али добро, кај и да е од уштедиве ќе си купиш џип.... Wink
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL on Пет Јан 23 2015, 13:01

imam. ova za kombajn,.
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete on Пет Јан 23 2015, 13:06

VOL напиша:imam. ova za kombajn,.
....бев непрецизен.., мислев :НОВ ЏИП... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL on Пет Јан 23 2015, 13:08

pa, bez stabilizatori, postojano ke bides neprecizen ( toa se veli nekontroliran sloboden let..znaes ona ..fijuu-tup! Laughing )
dzipot e nov de, sto ti sea ke mi kupues od moj dzep dzipovi..
kombajn mi treba, toa ke si kupam.

za zetva , koga ke dojde vreme.
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king on Пет Јан 23 2015, 13:12


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king on Пет Јан 23 2015, 13:19

Истото од друг извор


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9490
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by чучулига on Пет Јан 23 2015, 13:20

Мразам, мразам, мразам војни!!!

И ние демек сме биле поарни од животните??? Тикви!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete on Пет Јан 23 2015, 13:24

чучулига напиша:Мразам, мразам, мразам војни!!!

И ние демек сме биле поарни од животните??? Тикви!!!
варени или печени???..како ги преферираш??? Wink
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by Centarec on Пет Јан 23 2015, 13:25

во основа се е за пари. кога би имало механизми каде што од ова не би се правеле пари светот би бил населен со поинтелигентна форма на суштества. ние не знаеме поинаку за жал.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by чучулига on Пет Јан 23 2015, 13:26

Не јадам тикви.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by чучулига on Пет Јан 23 2015, 13:29

Centarec напиша:во основа се е за пари. кога би имало механизми каде што од ова не би се правеле пари светот би бил населен со поинтелигентна форма на суштества. ние не знаеме поинаку за жал.
Има, матријархат.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL on Пет Јан 23 2015, 13:31

чучулига напиша:
Centarec напиша:во основа се е за пари. кога би имало механизми каде што од ова не би се правеле пари светот би бил населен со поинтелигентна форма на суштества. ние не знаеме поинаку за жал.
Има, матријархат.

da, de. barbarela glavna a mazjacite da skokaat okolu nea.
pa sekoj den da menja nov potcinet... Cool Cool Cool
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by Centarec on Пет Јан 23 2015, 13:35

кој ти вика дека и сеа жена не ги влече конците? освен некои што веруваат у рептили хаарп и кемитреилс.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete on Пет Јан 23 2015, 13:36

чучулига напиша:Не јадам тикви.
хмммм   тогаш ти појма немаш што е "чоколада"..... Оние од Нестле те убедиле дека тоа е една браон , пуна сo шеќер материја.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by чучулига on Пет Јан 23 2015, 13:40

Centarec напиша:кој ти вика дека и сеа жена не ги влече конците? освен некои што веруваат у рептили хаарп и кемитреилс.
Матријархатот не подразбира една жена некаде.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13462
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete on Пет Јан 23 2015, 13:49

VOL напиша:matrijarhat, my ass.. Cool Cool Cool
sanjajte..
не сањаат ама ич.., тебе како да не ти е јасно чија франшиза купиле евреите????
avatar
concrete

Posts : 6743
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL on Пет Јан 23 2015, 19:24

Jaglenot vo Ukraina e koncentriran - tokmu vo I okolu Donbas. crno im se pisuva..


Последната промена е направена од VOL на Саб Јан 24 2015, 17:32. Мислењето е променето 1 пати
avatar
VOL

Posts : 15552
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Украина ... ???!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 21 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13 ... 21  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот