Класична музика

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Класична музика

Пишување by чучулига on Пет Jул 10 2015, 20:50

Појма немам кој ја издвои класичната музика и зошто е изолирана и нејзапоставена навидум.

Навидум оти нема, апсолутно никаво сценскомузичко остварување без барем сегменти од неа.

Не сум од многу зборој зато еве (нема чоек шо нема да ги препознај делата шо следуваат овде и понатаму)


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Класична музика

Пишување by чучулига on Пет Jул 10 2015, 21:00


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Класична музика

Пишување by чучулига on Пет Jул 10 2015, 21:04


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Класична музика

Пишување by чучулига on Пет Jул 10 2015, 22:46


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Класична музика

Пишување by king on Пет Jул 10 2015, 23:04


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Класична музика

Пишување by king on Пет Jул 10 2015, 23:05


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Класична музика

Пишување by king on Пет Jул 10 2015, 23:06


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Класична музика

Пишување by king on Пет Jул 10 2015, 23:07


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Класична музика

Пишување by king on Пет Jул 10 2015, 23:08

и уште ова


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Класична музика

Пишување by чучулига on Пет Jул 10 2015, 23:13

Кингу, ти почитуваш опера?

Тогаш, биди ми партнер т.е. однеси ме на таков настан.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Класична музика

Пишување by king on Пет Jул 10 2015, 23:20

Кинг слуша се што е добро .... без обзир на жанрот и јазикот ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Класична музика

Пишување by чучулига on Пет Jул 10 2015, 23:22

Па?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Класична музика

Пишување by чучулига on Пет Jул 10 2015, 23:40

Твоето форумско понашање значи дека јас со тебе ни опера ни симфонија ни камерен оркестар не гледам?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Класична музика

Пишување by чучулига on Пет Jул 10 2015, 23:46

кинг бе?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Класична музика

Пишување by VOL on Пет Jул 10 2015, 23:46

avatar
VOL

Posts : 15809
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Класична музика

Пишување by king on Пет Jул 10 2015, 23:48

чучулига напиша:кинг бе?
Што е ?

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Класична музика

Пишување by чучулига on Пет Jул 10 2015, 23:48

Навистина би сакал да проследам дела во извеба на македонската филхармонија со тебе.

Ти ме одби така?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Класична музика

Пишување by king on Пет Jул 10 2015, 23:52

Не, ма .... какво одбивање ...
... туку не сум ти ја за у тоа извештачено „елитно“ друштво ...
... ќе почнам да некое напудрено  конте кое не знае кај всушност влегло ... го дупам таму ..и ќе ме избркаат за нарушување на редот ... башка ... кондури ...не облекувам ... Very Happy Very Happy

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Класична музика

Пишување by чучулига on Пет Jул 10 2015, 23:54

Ни јас не поштовам напудрени пицазјли.

А тебе не треба да те замарам со такви глупи прашања ко дали би ми бил партнер за да следам концерт,

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Класична музика

Пишување by чучулига on Саб Jул 11 2015, 00:06

О трагедија!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Класична музика

Пишување by king on Саб Jул 11 2015, 00:21

чучулига напиша:О трагедија!
E да де ....
...ќе биде трагедија ... кога OFF ќе ни прати некој дрон ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Класична музика

Пишување by king on Саб Jул 11 2015, 00:25

Туку не ми е јасно ...OFF е од таму развиениот и културно воздигнатиот запад а ти бараш од еден сиров приглуп балкнец да те води на класична музика ....
..ние сме бе само за у крчма и тоа со дебела певаљка ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Класична музика

Пишување by VOL on Саб Jул 11 2015, 00:26

avatar
VOL

Posts : 15809
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Класична музика

Пишување by чучулига on Саб Jул 11 2015, 00:27

Laughing Laughing Laughing

ти навистина мислиш дека ако некој оди со некој на културолошка претстава се заслужва смрт?!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13497
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Класична музика

Пишување by king on Саб Jул 11 2015, 00:31

Јок!
... но мислам дека и одењето/водењето на такви настани спаѓа у она ... пред свештеникот ....
...и во добро и во лошо ... Very Happy

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Класична музика

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот