Разни вести, онака без врска - 2

Страна 38 of 40 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL on Саб Јан 16 2016, 09:48

da ne ti e vujna?
oti nema sansi ..znaes... ne, ne.. nikako
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига on Саб Јан 16 2016, 09:50

Шо врска има дали ми е вујна или не?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL on Саб Јан 16 2016, 09:52

okju da ti reknem oti nema sansi da te opcue nekoj ako imas takva vujna.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by concrete on Саб Јан 16 2016, 09:53

чучулига напиша:Таквите муабети се вулгарни и површни сексистичко шовинистички коментари!!!... а јас за такви не ве знам.

Уствари, ич не сте такви и не можам да сфатам шо ве тера да сте така злобни Crying or Very sad
..прво чипката, а второ фактот што се продала ко ефтина курва.. Зар со цел памет поверувала дека е одбрана заради својата ПРАВНА-ГЕНИЈАЛНОСТ И ОБВИНИТЕЛСКО ИСКУСТВО???? Evil or Very Mad
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king on Нед Јан 17 2016, 01:25


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king on Нед Јан 17 2016, 01:39

Уште овој ни фалеше...


Папата Фрањо ќе доаѓа во Скопје во септември?

http://skopjeinfo.mk/papata-franjo-kje-doagja-vo-skopje-vo-septemvri

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига on Нед Јан 17 2016, 07:04

king напиша:Уште овој ни фалеше...


Папата Фрањо ќе доаѓа во Скопје во септември?

http://skopjeinfo.mk/papata-franjo-kje-doagja-vo-skopje-vo-septemvri
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

кога би го видела би имала само едно прашање:

и, како е да си безгрешен бе брат, м?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига on Нед Јан 17 2016, 07:16

scratch scratch scratch

а ако би го прашала за пристап до нивната библиотека ами?

аууууууу

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king on Нед Јан 17 2016, 20:04

Овој па акмакот


Ванхојте: Политиката да се тргне од медиумите

http://alsat.mk/News/232245/vanhojte-politikata-da-se-trgne-od-mediumite

Нек оди да тоа го каже на медиумите во неговата земја?

...и сеа .. за што ќе пишуваат и зборат медиумите ... за на кого Ким Кардашијан му го испушила?

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL on Нед Јан 17 2016, 20:07

kaj ke se vrati, sigurno e nekoj anonimus tamu, ovde doagjaat ko sherifi da se catalat..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига on Пон Јан 18 2016, 14:25

http://novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=117161920516&id=9&prilog=0&setIzdanie=23663

Каракамишева сега да објасни шо му фали на Битола па младите по љубоФ фатиле уџум негде!!!

Mad Sad Mad

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king on Пон Јан 18 2016, 17:35

http://24vesti.mk/dali-dik-mozhe-da-stigne-so-proverka-na-izbirachkiot-spisok-do-april


 Настрана тоа што треба да ги прашаме што правеа до сега и зошто џабе ги земале платите одговорот на насловот од линкот е ... МОЖЕ  ... но само ако сакаат да си ги испотат газовите и конечно го заработат тоа за што се платени ...

... абе такви дибеци во приватна фирма не би опстанале ни два дена ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king on Сре Јан 20 2016, 20:53

Упссс

http://www.vest.mk/default.asp?ItemID=1557E26E44712140801BDD7BDA85BFE3

и одма самопрепознаените прозвани се јавија

http://plusinfo.mk/vest/54937/trickovski-favoriti-i-banditi

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by concrete on Сре Јан 20 2016, 22:47

king напиша:Упссс

http://www.vest.mk/default.asp?ItemID=1557E26E44712140801BDD7BDA85BFE3

и одма самопрепознаените прозвани се јавија

http://plusinfo.mk/vest/54937/trickovski-favoriti-i-banditi
...џукели , во опасност се сами од себе...Какви се стално дрогирани , некој ќе се самоутепа .., нас ќе ни накалемат. Ко нас да не боли курац сеа на почеток на 21 век да трошиме време на пропали европски педофилистичари.... не ми е јасно што се замислуваат, очигледно немаат храброст да се погледнат во огледало за да видат кои бедни гњиди се..... Evil or Very Mad Evil or Very Mad
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by concrete on Чет Јан 21 2016, 11:44

-ако на некого нешто не му е јасно, кој , како и зошто не мести , овде има еден многу фин и поучен пример....
Ukraine Slides Into 'Staggering' Poverty
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL on Чет Јан 21 2016, 14:35

http://www.mkd.mk/Makedonija/dijaspora/osnovana-e-nova-partija-na-makedoncite-vo-srbija


белград

Основана е нова партија на Македонците во Србија

cestito.
i trebase..

До надлежното Министерство за човекови и малцински права веќе се предадени документите со повеќе од 1.000 изјави (потписи) за поддршка на партијата. Решението за регистрацијата на партијата треба да биде издадено во рок од 30 дена


-----------------------------------

apropos nastanive:
cudno, za narod koj ne smetase za "juznosrbijanci" pa potoa so r'zenje morase da se pomiri so naseto postoenje , vo '45 da prizaat deka postoime..
pa zaednicka drzava pola vek..
ima recidivi od damnesni vreminja..
se zaladija odnosite po priznavanjeto na KiM od strana na nasite vlasti.
pa ak, koga dadoa podrska za priem na KiM vo Unesko ( Shocked )
no sekoja drzava si odi po svoj pat.
I da ne smetaat za najgoemi neprijateli, - makedonci postojat I toa ne e sporno.
del od niv ne mozat da se pomirat so toa, pa ne narekuvaat Makedonija.
no realno, na terenot, odnosite se dobri.
srbite ja priznavaat makedonskata samostojnost, drzava, granici, istorija, nacija,jazik..
se' sto znaci atribut za sekoja nezavisna drzava..

se slozuvale ili ne, so toa, nekoi radikali kaj niv, kog gi trkala.

e sega, ostanuva , da konecno
istocnive sosedi, taka nareceni bugari(stanci) ke svatat deka,
makedonci postojat, I ke postojat,
deka so vekovi se lazele samo samite sebesi...

dzabe im se propagandite. ne znam kako ke go progoltaat ova, srbive da gi zaebat Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by concrete on Чет Јан 21 2016, 15:16

..темата ти е доолга и широка, некогаш на пивце може да ја загатнеме.
Има неколку постулати кои никој не ги кажува, а секој работите ги тумачи како му е од некаков интерес. На ниво на обичен човек тоа е никаков интерес , но навивањето за " своите " баш нив ги заслепува , па може да им се продаде и муда за бубрези..., по што дури се спремни и да умрат за каузата.
А Македонската приказна е многуслојна и комплицирана, вадењето на некои елементи од контекст доведува до ГОЛЕМИТЕ ЛАЖГИ..., зошто тие секогаш имаат преку 95% вистина , што всушност и ги прави мегало лажги...
Инаку никој никого не заебуе , ако не се сметаат мртвите.., туку здушно и здружено сите ја усмеруваат својата вода на некој таму кошер или незнам каков се не друг вид вооденицаа.
Која секако не меле за тукашниот свет...
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL on Чет Јан 21 2016, 15:18

pokonkretno, radi publika?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king on Пет Јан 22 2016, 22:57

Овие па

http://telma.com.mk/vesti/gruevski-se-odnesuva-kako-da-e-premier

... или некој треба да им објасни дека тој се уште е лидер на партијата што е на власт...


... а изгледа ова не го виделе .... или мачка им изела јазикот


http://netpress.com.mk/203683-2/

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by concrete on Пет Јан 22 2016, 23:04

king напиша:Овие па

http://telma.com.mk/vesti/gruevski-se-odnesuva-kako-da-e-premier

... или некој треба да им објасни дека тој се уште е лидер на партијата што е на власт...


... а изгледа ова не го виделе .... или мачка им изела јазикот


http://netpress.com.mk/203683-2/
..тоа е зецов , за зецови не важи.., од нив се прават зајачки кожувчиња и добри паприкаши....со малку холестерол... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL on Саб Јан 23 2016, 13:13

dobro, eve Gruevski e sega .. samo lider na partija,
site nie so pukanki u raka I noze potpreni na prednoto sediste, cekavme juris na zajacive.
kade  e masovnoto onaniranje I juris kako so najavuvaa.. raznorazni.. gavazi?
sakame fajt, bre, tepacka, drama, turski  sorross serii!

Zaev, drz ga, juris!
...Gerovski so noz u zubi trebase ga go vidime, kako jurisa na.,.na...
na.. scratch .. pa toj ima.. sest brzini rikverc za beganje a edna napred za idenje u ve-ce, da ne odi nazaecki. Smile
kaj e jurisal toj, samo bocka.
Mozda.. onoj GOLUMOT so dzipot ( maj preshaas... Smile )
Golum Pickovski?
njyama go bre,

dzabe galama, ebem ti lajaci na zalazekja mesecina.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by Прч on Саб Јан 23 2016, 23:32

VOL напиша:njyama go bre,

има го бре, виж какво ти е написал:

Тричко напиша:Мислам, ако Никола Груевски утре ја повлече оставката, тоа ќе биде разбрано како нов возбудлив момент, драмски елемент на претставата или ако реши да даде две оставки, или да даде три оставки и да ги фрли обувките во Вардар и рече, еве ви ги новите гемии, ај да ве видам да кренете нешто солунско во воздух, тоа во народот ќе предизвика слични возбуди како кога Фатима разбира дека љубениот Ќемал ѝ е брат од првиот брак на нејзината мајка Атиџе и така натаму и така натаму!

clown
avatar
Прч

Posts : 220
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king on Нед Јан 24 2016, 10:29

Чек, чек ... некој измешал лончињата ...

http://plusinfo.mk/vest/55286/kasarnata-ilinden-bez-greenje

... незевисен полициски синдикат се меша у воени работи???????

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by Spray on Нед Јан 24 2016, 14:13

Конечно , нешто корисно и кај нас
http://emagazin.mk/vesti/vest/18473
Земјоделскиот комбинат Пелагонија АД Битола пред неколку дена во селото Новаци кај Битола пушти во употреба два големи капацитети, првата биогасна централа со капацитет од 3 мегавати на час во Македонија и современа фарма наменета за 2.000 молзни крави. - See more at: http://emagazin.mk/vesti/vest/18473#sthash.PFrCDJeE.dpufова е вистинска инвестиција која нема потреба од реклами и помпи, а ке даде реално многу повеќе одошто некоја странска инвестиција која само вработува домашна евтина работна сила.
avatar
Spray

Posts : 121
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига on Нед Јан 24 2016, 14:16

Spray напиша:Конечно , нешто корисно и кај нас
http://emagazin.mk/vesti/vest/18473
Земјоделскиот комбинат Пелагонија АД Битола пред неколку дена во селото Новаци кај Битола пушти во употреба два големи капацитети, првата биогасна централа со капацитет од 3 мегавати на час во Македонија и современа фарма наменета за 2.000 молзни крави. - See more at: http://emagazin.mk/vesti/vest/18473#sthash.PFrCDJeE.dpufова е вистинска инвестиција која нема потреба од реклами и помпи, а ке даде реално многу повеќе одошто некоја странска инвестиција која само вработува домашна евтина работна сила.
Ме бендисва...

севкупно.

и ти ме бендисваш Spray Smile

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 38 of 40 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот