Разни вести, онака без врска - 2

Страна 37 of 40 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next

Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king on Вто Јан 12 2016, 14:22

овие па ... само колку да лупнат нешто

http://a1on.mk/wordpress/archives/569739

.... заокружиле 1 вработен ... мислат не го гледаме она 17 ...
..уствари тоа и не е битно ...
.... па сакаа капитализам ... а во него секој се снаоѓа како знае и умее....

... а да напишат нешто како тоа тие успеаја да од фирми со стотици и илјадници вработени своевремено ги сведат на 0 вработени

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king on Вто Јан 12 2016, 16:47


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king on Вто Јан 12 2016, 16:50


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king on Вто Јан 12 2016, 22:17

Ајдеееее

http://telma.com.mk/vesti/pogrebalni-pretprijatija-protestiraa-pred-gradskata-bolnica-8-septemvri

...викенд на мртовци ...
..лешинари ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by concrete on Вто Јан 12 2016, 22:59

king напиша:Ајдеееее

http://telma.com.mk/vesti/pogrebalni-pretprijatija-protestiraa-pred-gradskata-bolnica-8-septemvri

...викенд на мртовци ...
..лешинари ...
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига on Сре Јан 13 2016, 15:20

Скопјани ВНИМАНИЕ!!!


http://lokalno.mk/vikendov-snezhno-nevreme-vo-skopje/


спремете храна, вода, греење, проверете лекарствата... за секој случај.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL on Сре Јан 13 2016, 15:21

ako si ti normalna - eve ja....
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига on Сре Јан 13 2016, 15:22

Shocked Shocked Shocked 

оти бе шо?!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL on Сре Јан 13 2016, 15:24

a be ti normalna li si be, stvarno...
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига on Сре Јан 13 2016, 15:26

шо е муабетот?

ја сега! ќе почнам да се секирам дека не сум арна бе чоек... ќе ме спука хипохондрија кажвај побрзо!!!

pale affraid pale


Последната промена е направена од чучулига на Сре Јан 13 2016, 15:28. Мислењето е променето 1 пати

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL on Сре Јан 13 2016, 15:27

lapaj muvi.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига on Сре Јан 13 2016, 15:29

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL on Сре Јан 13 2016, 15:36

ne kvici, jes da e ladno I nema muvi
eve lapaj bumbari,
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига on Сре Јан 13 2016, 15:40

Neutral Neutral Neutral

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL on Сре Јан 13 2016, 17:01

Laughing aman be pa I ti raat ke si bides, ete ide snezna bura, site ke umreme, golema rabota. Smile

ps: Zima e more, nema ni muvi ni bumbari Wink
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king on Сре Јан 13 2016, 18:12

ХИХИХИ

http://plusinfo.mk/vest/54135/nsdp-gruevski-imashe-ednodnevna-ekskurzija-vo-vashington

откако се испосраа и изнајадоа се и сешто дега грујо бил под итно повикан во уса на рендање, сега откако дознаа дека патувањето било на барање од грујо ..се фатија за старото клише .... „народни пари“

абе ..нит се тераат нит се водат ...
..кога седи дома пишуваат ..изолиран е ..
..кога оди негде ... трошел пари ...
..ај фати им крајот ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL on Пет Јан 15 2016, 19:59

Latasov "Vecer" ne dreme..pak nesto otkrile, po pravilo "senzacionalno" Laughing Laughing Laughing
Потврдено: Вечер прв го откри криминалот на специјалната обвинителка Катица Јанева!

jako mi e ova "potvrdeno" koga ke napise nekoj vesnik/portal/tv... Laughing
http://vecer.mk/Makedonija/potvrdeno-vecher-prv-go-otkri-kriminalot-na-specijalnata-obvinitelka-katica-janeva


Последната промена е направена од VOL на Пет Јан 15 2016, 20:11. Мислењето е променето 2 пати.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king on Пет Јан 15 2016, 20:18

Кај ли ја најдоа ... ај ова ќе и пројде некако ... (мада после оваа брука и дилентализам не знам што не си даде оставка)

... ама „утре“ ... 100% ќе напраи нешто поглупо по кое веќе ќе нема назад ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by concrete on Пет Јан 15 2016, 21:50

...нејзината основна функција е да не праи МАГАРИЊА...Самиот факт што една тотално неуставна категорија станува некаква установа за која се трошат ДЕБЕЛИ НАРОДНИ ПАРИ и во која некои спободи на кои никој ни мрсул не би фрлил глумат некакви од американцине напишани улоги..., покажуе колку е саат.
А Грујо како попче ја проголта таа кнедла , што никад не ќе може да го објасни на прифатлив начин. Дури и ако се заканувале дека другиот ден ќе го убијат , требело се тоа да отера у лепу пизду материну...најкултурно. Вака незнам што да кажам....освен дека го руши институционалниот, уставен поредок на Република Македонија.
Значи може да очекуваме  гица од гевгелија и други " чуда "  да прави....
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL on Пет Јан 15 2016, 22:54

може да очекуваме  гица од гевгелија и други " чуда "  да прави....
dodek ne izleze porni snimka so mobilen, od nejze u glavna uloga, nisti ne e cudo ...
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king on Пет Јан 15 2016, 22:58

VOL напиша:
може да очекуваме  гица од гевгелија и други " чуда "  да прави....
dodek ne izleze porni snimka so mobilen, od nejze u glavna uloga, nisti ne e cudo ...
lol! lol! lol!

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by concrete on Саб Јан 16 2016, 09:06

VOL напиша:
може да очекуваме  гица од гевгелија и други " чуда "  да прави....
dodek ne izleze porni snimka so mobilen, od nejze u glavna uloga, nisti ne e cudo ...
..тоа само ќе биде потврда дека библиската приказна за постоењето на Пеколот е вистинита.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига on Саб Јан 16 2016, 09:09

Mad Crying or Very sad Mad 

ц ц ц

Е скроз сте безврска!

Срамотилаци живи сте да си знајте!... 

Embarassed  Crying or Very sad  Embarassed

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL on Саб Јан 16 2016, 09:41

de ve..pa I ti
 pa vakvi muabeti se ..

nejze treba da I e milo sto se stava u porno kontekst
toa e duri I komplimenat..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига on Саб Јан 16 2016, 09:44

Таквите муабети се вулгарни и површни сексистичко шовинистички коментари!!!... а јас за такви не ве знам.

Уствари, ич не сте такви и не можам да сфатам шо ве тера да сте така злобни Crying or Very sad

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 37 of 40 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот