Разни вести, онака без врска - 2

Страна 4 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next

Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king on Пон Мај 18 2015, 22:10

Пендаровски: Пред Владата се граѓаните, пред Собранието послушниците во кафези

http://www.mkd.mk/Makedonija/politika/pendarovski-pred-vladata-se-gragjanite-pred-sobranieto-poslushnicite-vo-kafezi

И овој ми ти бил некаков си ти професор !!!!!!!!

.... и пред изборите лани му се испуштаа такви гафови ...

... чоеков изгледа си пати од комплекс на виша вредност ...
... за него изгледа постојат два вида граѓани во оваа држава ... од кои едните се само за во кафез ...
...алал да му е ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL on Пон Мај 18 2015, 22:14

olalaa.pa kako ke bide ovoj "preCednik" na site gragjani..?
malkumina ke go sakaat. ima li doblest da bide preCednik i na ovie od kafezive..koi se mnozinstvo..?

imam teorija za ovaa  negova.. teorija.
mozebi covekot e vo pravo: stoi pred resetkite od kafezot. sepak e profesor i mudar covek, veruvam pomameten od mene i od mnogu drugi.

jas samo mozam da zabelezam, deka, ako profesorov i kandidat za precednik kazal takvo nesto.. deka e apsolutno vo pravo deka gleda lugje zad resetkite od kafezi..
.....samo sto po se izgleda deka tokmu toj se naogja vo kafez.. i ima iluzii deka toj e na sloboda.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига on Вто Мај 19 2015, 18:17


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by concrete on Вто Мај 19 2015, 19:21

чучулига напиша:Алачки не била крива

http://libertas.mk/обвинителството-ја-отфрли-кривичнат-2/
..значи можеме да констатираме дека господинот Киро Деловски одлучил да си го скрати мачењето на живот во една недемократска , диктаторска и криминална земја и затоа решил да се џитне под тркалата на една правоверна , милизвучна , пластично реновирана пичк....., пардон певачица. На начин кој апсолутно не дал простор и можност за никаква маневра, посебно кога вози ауто кое бара вештина која ги надминува вештините на госпожата , а со брзина која сигурно е поголема од  дозволената на таа уличка ..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Бог да го прости покојникот, а Господ да ја поживее певачицата-готвачка... Wink
Можеа барем со условна од 3 години да си го обелат образот експертите и корумпираниот судија... Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king on Вто Мај 19 2015, 22:44

Ау.... ма какво ауди ... Порше бе ...


Кланот Заеви на митинг на СДСМ со „порше“ вредно 200.000 евра

..................
...................
Возилото се води на фирмата „Еленица“ од Струмица, која се занимава со производство на тули и керамиди,

....................
..........

http://republika.mk/?p=432680

Циглана ..има за службено возило ...Порше 911 ....
... цигли ли разнесуваат со него по градежните плацеви ??????

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL on Вто Мај 19 2015, 22:46

..toa im e za raznesuvanje mandza za rabotnicite be.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king on Вто Мај 19 2015, 22:52

И пази кој го вози ....
..ко што вика Стефче .... идниот у најјава ни   гувернер на НБМ Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL on Вто Мај 19 2015, 22:53

nekomu mu treba "jaka kola", za da nadoknadi mnogu maani ..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига on Вто Мај 19 2015, 22:54

@king

А чекај, му се лутиш оти не го возат во мерцедес од 600.000 евра?

Па не можи секој да се луксузира со народни пари бе кинг... то туланата имала само за порше... да не сакаш фонд да отвориш за мерцедес за заев?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king on Вто Мај 19 2015, 22:56

чучулига напиша:А чекај, му се лутиш оти не го возат во мерцедес од 600.000 евра?

Друг се лути ... и сега пошто пото запнал тој да биде „возениот“ ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига on Вто Мај 19 2015, 22:59

king напиша:Друг се лути ... и сега пошто пото запнал тој да биде „возениот“ ....

Ех, велиш то е работата?

Во таков случај, во шо ќе се вози груевски?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by concrete on Вто Мај 19 2015, 23:02

чучулига напиша:
king напиша:Друг се лути ... и сега пошто пото запнал тој да биде „возениот“ ....

Ех, велиш то е работата?

Во таков случај, во шо ќе се вози груевски?
Бентли Континентал... Wink
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига on Вто Мај 19 2015, 23:03

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 

Нема да му дат си велам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by concrete on Вто Мај 19 2015, 23:21

Кој енглези???  тие се даваат за пара и мајките ги шиткаат , ако треба... Smile
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king on Вто Мај 19 2015, 23:24

Ауууууу ...
..Латас сега на вести го сецираше пендаровски .... Twisted Evil Twisted Evil
.... за она со кафезите ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига on Вто Мај 19 2015, 23:25

concrete напиша:Кој енглези???  тие се даваат за пара и мајките ги шиткаат , ако треба... Smile
Можно е не велам не... а можно е и да се збунив дека мајбах а не и бентли има листа за одобрување.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by concrete on Вто Мај 19 2015, 23:30

чучулига напиша:
concrete напиша:Кој енглези???  тие се даваат за пара и мајките ги шиткаат , ако треба... Smile
Можно е не велам не... а можно е и да се збунив дека мајбах а не и бентли има листа за одобрување.
Мајбахот го прекинаа, нема веќе нови... Very Happy   Инаку ме чуди кажаната цена од 600,000 евра , превисока е и за оклопена варијанта....., да не е некоја "монтирана" цена???
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига on Вто Мај 19 2015, 23:38

Појма немам.

Порано бев фан на МекларенМерцедес во Ф1 и толку со мерцедес, за комерцијалните возила на мерцедес, ич појма немам.

Не ме бендисват а со то не ме интересират ни тие ни BMW.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by concrete on Сре Мај 20 2015, 22:17

Калин:  Русија е загрижена дека кризата во Македонија може да се развие во сериозен конфликт. Според дипломат, ОБСЕ во наредните денови ќе им понуди голем број на иницијативи за решавање на ситуацијата во земјата

 Внатрешната политичка криза во Македонија може да се развие во сериозен конфликт. Ова беше најавено на 20 мај ТАСС Русија постојан претставник во Организацијата за безбедност и соработка во Европа, Андреј Келин.
Според него, организацијата во наредните денови ќе нудат голем број на иницијативи за решавање на ситуацијата во земјата.
"И покрај тоа што дијалогот меѓу лидерите на владејачката партија и опозицијата се, не може да се види на крајот на кризата, а ние имаме сериозна загриженост дека кризата би можела да слајд во сериозен конфликт," - изјави дипломатот.
Андреј Келин истакна дека "Македонски тема на дневен ред како приоритет." Според Калин, "ОБСЕ гледа неговата улога е да се одржи на дијалог, за да се избегне лизгање во сериозна криза." "Очекуваме дека претседавачот на ОБСЕ, министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, во четврток ќе се сретне со специјалниот претставник на ОБСЕ за Западен Балкан Жерар Stoudmann и тие ја имаат развиено одредени иницијативи во оваа област," - додаде тој.
Внатрешната политичка криза во Македонија се развива во однос на позадината на обидите да се замени легитимна влада на социјалдемократите, избрани врз основа на предвремени парламентарни избори во април 2014 година. Потоа, не се согласува со нивните резултати, опозицијата, предводена од Зоран Заев, одлучи да ги бојкотира работата на парламентот. А во јануари оваа година, лидер на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, уцена премиер го претстави материјали, наводно, го дискредитираат високи владини претставници, наречен Никола Груевски поднесе оставка.
На 18 Мај македонската опозиција почна неопределено протест против премиерот Никола Груевски и неговиот кабинет.
Организатор на манифестацијата е Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ), предводена од Зоран Заев, бараа оставка на премиерот поради наводни бројни случаи на злоупотреба на службената должност, корупција и расипничко трошење на државни пари.
Внатрешната политичка криза во Македонија се развива и во позадината се обидите да се замени легитимна влада избрана со исходот на предвремени парламентарни избори  на крајот на април 2014. Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, не се согласува со нивните резултати, опозицијата, и предводени од Заев одлучија да го бојкотираат работата на парламентот.
Потоа, во крајот на јануари оваа година, лидерот на СДСМ, за уцена на премиерот претстави материјали, наводно, кои ги дискредитираат високи владини претставници, и го повика Груевски поднесе оставка.
Реакцијата на рускиот министер за надворешни работи : Настаните во Македонија се водени од желбата да се влијае на владата и на одбивањето на Никола Груевски да се приклучат на санкции против Русија, рече на 20 мај, рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, во Советот на Федерацијата.
Говорејќи за потребата да се елиминира поддршка за државен удар како  во случај на Украина и Јемен, Лавров рече дека "се обидува да се организира нешто слично во Македонија, каде што не конструктивен обид  да го користат албанскиот фактор."
"Македонската настани, се грубо контролирана од надвор, - рече тој -.
Владата на Груевски се обидува да се обвини со  фактот дека тој не ги исполнува своите обврски кон јавноста, но зад тоа постои желба да влијаат на него во врска со одбивањето да се приклучат на санкциите  против Русија во врска со поддршката "Јужен тек" и подготвеност да соработува со спроведувањето на други опции за дотур на гориво, вклучувајќи и еден т.н. "Турска поток".
"Тоа е многу тажна и опасна работа, овој обид да го користат албанскиот фактор, - додаде министерот -. Пред многу години, имаше сериозни противречности, а потоа беше потпишан Охридскиот договор  2001 година.           

И сега имаше зборувања  за потребата  да се федерализира Македонија уште подлабоко, па дури и изрази на идејата зошто да не се делат и деловите дадаат на  Албанија и Бугарија "
Со оглед на ситуацијата околу случувањата во  Македонија , Русија на 19 мај предложи да се испрати во регионот генералниот секретар на Советот на Европа , Торбјорн Јагланд.
Обидите да се вклучат надворешни фактори за олабавување на политичката ситуација во Македонија е алармантна, изјави Сергеј Лавров во говорот во Брисел, чиј текст е достапен на веб-сајтот на Руската дипломатија.
Според Лавров, мирот и безбедноста на континентот , од неодамна се подложени на тестови на Балканот во контекст на исклучително нестабилна ситуација во Македонија.
ВИЕНА 20 Мај, 19:24.
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by Зугра on Сре Мај 20 2015, 23:01

.. е баба ќе ви каже една вистина.
Во бракот (што се подразбира помеѓу маж и жена, а не како овие денешниве), ,, мажот и жената често се расправаат, ама кога ќе се вмеша некој од надвор (свекрвата, бабата, дедото и друг надворешен фактор... на пример судот) тогаш најчесто завршува со РАЗВОД. Развод после кој на никој не му е важно ниту за сопружниците, а камоли за децата.
Деца РЕШАВАЈ ТЕ ГИ РАБОТИТЕ ВО РАМКИТЕ НА ЕДНО ЗДРАВО И ЦВРСТО ПРИРОДНО СЕМЕЈСТВО!

Зугра

Posts : 5
Join date : 2015-05-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king on Сре Мај 20 2015, 23:26

Моментално во Македонија е хит да имаш камп ...
..камп, ваму, камп таму ... камп онаму ... што е важно кај е ... важно е да се кампира...

...постарите од носталгија и сеќавање на автокамповите и извидничките логори а помладите да видат што чудо е тоа камп ...

... ебеш му матер ... сонцето запече само уште море ни фали Very Happy Very Happy

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king on Чет Мај 21 2015, 00:01

Зугра напиша:.. е баба ќе ви каже една вистина.
Во бракот (што се подразбира помеѓу маж и жена, а не како овие денешниве), ,, мажот и жената често се расправаат, ама кога ќе се вмеша некој од надвор (свекрвата, бабата, дедото и друг надворешен фактор... на пример судот) тогаш најчесто завршува со РАЗВОД. Развод после кој на никој не му е важно ниту за сопружниците, а камоли за децата.
Деца РЕШАВАЈ ТЕ ГИ РАБОТИТЕ ВО РАМКИТЕ НА ЕДНО ЗДРАВО И ЦВРСТО ПРИРОДНО СЕМЕЈСТВО!
А бе .... нас уште од Јајце други ни ја решаваат судбината ...

...пази ..молим те ... мк делегацијата не можела да стигне, .. .... а тие од Словенија како туристи се прошетале низ НДХ....

... кој ли беден изговор е подметнат ... не стигнале, има ли податоци кој ја сочинувал делегацијата, дали воопшто тргнале и до кај стигнале

.... што бе никој јасно и гласно не каже дека пред и во тие времиња ... мк комунистите не биле ниту помислувале да бидат дел од КПЈ ... дека се со сила таму набутани .... што не јасно и гласно кажат која била мисијата (казнената експедиција) на Темпо ... а не да продаваат приказни ...не сме знаеле да се организираме ...
... дека југословенската идеја им била страна работа (нормално дека е така ... кралство СХС, јужна бановина, јужни срби ... ептен добро искуство)... дека биле за самостојна Македонија ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by jambo on Чет Мај 21 2015, 10:23

So mene do Dubai patuvase covekot od Arab investitor koi  mislat
da investiraat vo turizmot vo MK...ama posle nasio razgovor mi se cini
deka se pismani...mu rekov deka MK e ubava zemja so golemi moznosti
ama imame samo eden mal problem.....toa e vlasta.....Znam rece
gi gledm sekoj den na Aljazeera ama na pat e i toa da se resi..i toa brgu...... dali covekot znaese nesto sto jas ne znam...ne sakase da mi kaze.....posle celiot pat zboruvavme nesto neopredeleno

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by concrete on Чет Мај 21 2015, 10:32

jambo напиша:So mene do Dubai patuvase covekot od Arab investitor koi  mislat
da investiraat vo turizmot vo MK...ama posle nasio razgovor mi se cini
deka se pismani...mu rekov deka MK e ubava zemja so golemi moznosti
ama imame samo eden mal problem.....toa e vlasta.....Znam rece
gi gledm sekoj den na Aljazeera ama na pat e i toa da se resi..i toa brgu...... dali covekot znaese nesto sto jas ne znam...ne sakase da mi kaze.....posle celiot pat zboruvavme nesto neopredeleno
јеботе благи бог џамбо , ние бе овде сме биле муфлони ..имаме на форумов будуќи министер за надворешни работи, а онаа мутна личност звана VOL  не убедуе демек мијач на амерички WC шољи.....Чоекот веза нема , ти јачи од Мизо и Самак заедно..,башка сите знаат , а ти појма немаш... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by jambo on Чет Мај 21 2015, 11:43

Pa moraa da pominat onie 5 saati....sum bil ama za Istanbul i so LJUPCO gEORGIEVSKI potoa so milosovski ( zena mu e mnogu debela )
jas ppomisliv ce se nakvesi avionot.. e ednaska bev so ona gjubre
mijalkov toj vleta vo posleden moment vo avionot a pred toa
sigurno imalo 5 dusi da mu obezbedat teren...pomisliv deka sega
ce go skidaat avionot....Richard Hovit si otide na 18.05.2015 so Austrian airlines a nie so fly Dubai..za vasa informacija Very Happy

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот