Разни вести, онака без врска - 2

Страна 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by concrete on Чет Мај 07 2015, 08:57

king напиша:http://www.mkd.mk/Makedonija/partii/dom-izleze-od-vladinata-koalicija

... Ептен многу ќе им фалиш ...  паразит ...
...непринципиелноста на Грујо во бирање на политички, партиски, кадровски  и слични релации, преку вакви џукели му се враќа  кога најмалку му треба.....
..од таа фамилија ни коза не се купуе , а камо ли коалициска партнерка....
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king on Чет Мај 07 2015, 13:14

Од теткица со милозвучен глас бегај колку што ногите те носат ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by king on Чет Мај 07 2015, 16:30

Во источна Македонија се случуваат чудни работи ... до воздухот ли е до водата ли е ...
... те педофилии  те сами си ги сечат патлаците ...
... еве денес, уште еден во Кочани сам си го отсекол...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by concrete on Чет Мај 07 2015, 17:41

king напиша:Во источна Македонија се случуваат чудни работи ... до воздухот ли е до водата ли е ...
... те педофилии  те сами си ги сечат патлаците ...
... еве денес, уште еден во Кочани сам си го отсекол...
....одат многу во Италија, а таму дрога се ваља и у водовод.., веројатно затоа. После на локалната комуналка добиваат секакви пориви... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига on Пет Мај 08 2015, 18:41Зафатен е чоеко госпојцееее а тебе до прашања за оставка ти дошло.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by concrete on Саб Мај 09 2015, 11:17

..не слушнав никаква вест за патот на нашиот тивко и малкузборечки Претседател во Москва по повод прославата на Денот на Победата над фашизмот...  Отиде или пак има некои проблеми со авионот????
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига on Саб Мај 09 2015, 11:27

Ојде, ојде и на Раша Тудеј го покажаја.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by concrete on Саб Мај 09 2015, 11:32

чучулига напиша:Ојде, ојде и на Раша Тудеј го покажаја.
така  ли, значи се охрабрил и тропнал на маса... Very Happy Very Happy
Ама од кабинетот не објавија дека и му рекол на американскиов амбасадор овде: кој те ебе бе тебе, отидов јас во Москва каде денес се собираат вистинските луѓе, кои не се амерички тролови.  Или многу сакам??? Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига on Саб Мај 09 2015, 11:33

Е не знам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL on Саб Мај 09 2015, 11:34

zatoa americkiot ambasador ke mu "vrati" , so neredi i podrska ...
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига on Саб Мај 09 2015, 11:36

А изјавата на Ангелов од пред месец и нешто?
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL on Саб Мај 09 2015, 11:40

чучулига напиша:А изјавата на Ангелов од пред месец и нешто?
"A". toa ti odgovori go..

eve jas ke prasam " a " izjavata, i "a" najavite za neredi i red drugi raboti.
vlasta prosto nema druga rabota pa si samoorganizira napadi na sebe si i na drzavata.
a doma , otkako ke gi izpobusat policajcive, gi ceka cigla u glava, motka ili hebla- za da bide dozivljaj potpun.
a zgora na toa treba sekoja AMERICKA OROSPIJA da ja gleame i slusame kako jsade lajna za "prava na ugneteni", za demokratii, za da se prosto-ukine policijata za da nema kogo demonstrantive da plukaat i da mavaat.

a vidi toa, vlasta od bes,sama si gi ispukala policajcive.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига on Саб Мај 09 2015, 11:48

Има власта работа, видовме, така кажа премиерот.

А и да одговореа на наводите за криминали и злоупотреби требаше, ама зафатени ептен.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL on Саб Мај 09 2015, 11:51

чучулига напиша:Има власта работа, видовме, така кажа премиерот.

А и да одговореа на наводите за криминали и злоупотреби требаше, ама зафатени ептен.
da, de. gledam, napadive se bas kon kriminalnata vlast nasoceni, ene gi cela vlada nakostrezeni iskuban i natepani..
i sigurno onie ranetine potpisale da bidat raneti,zatoa sto od drugata strana pukaat prepraveni vmrovci koi se pretsavuvaat ko americki sponzorusi od kosovo.i seto toa odlicno da se vklopi vo vasite prikazni.
Gruevski ne e Makedonija. Gruevski ne e napadnat. Makedonija e.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига on Саб Мај 09 2015, 11:55

Да, Македонија е нападната, и за то, јас него го сметам за најодговорен.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL on Саб Мај 09 2015, 11:56

tvoj problem kogo go smetas ti za odgovoren.
pak ke ti kazam,makedoncite ke se spravat i so ovoj metez.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига on Саб Мај 09 2015, 12:01

Ај сега да те прашам, шо ти значи то македонците во контексов? Ме исклучуваш од категоријата, демек да не прам муабет на темата?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL on Саб Мај 09 2015, 12:03

pak, fantaziras nesto.

pak ke ti kazam,makedoncite ke se spravat i so ovoj metez.

tebe nikoj ne te spomnuva nikade.dosta bre se gledas sekade.

a ako zapnes vo dlabocina, ke duvas i vo jogurt.bi ti piostavil edno edinstveno prasanje, pa posle naogjaj se vo prikaznata kolku sakas.
sakas?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига on Саб Мај 09 2015, 12:05

Пукај!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL on Саб Мај 09 2015, 12:06

.. nie ne pukame. pukaat dusmanite.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига on Саб Мај 09 2015, 12:10

Прашај тогаш.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL on Саб Мај 09 2015, 12:15

ama dve se.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by чучулига on Саб Мај 09 2015, 12:19

Ок.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by concrete on Саб Мај 09 2015, 13:16

avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by VOL on Нед Мај 10 2015, 15:50

Deneska bil proglasen den na zalost....
..znaminjata na pola kopje.
Vecna im slava.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 2

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот