Оставки во владата

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Re: Оставки во владата

Пишување by чучулига on Вто Мај 12 2015, 21:47

Првите промени во владата, Јанкуловска и Јанакиески

http://www.plusinfo.mk/vest/25605/jankuloska-i-janakieski-prvi-letnaa-od-vladata

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Оставки во владата

Пишување by concrete on Вто Мај 12 2015, 21:54

...интересно, зело интересно... Wink
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Оставки во владата

Пишување by king on Вто Мај 12 2015, 22:22

concrete напиша:...интересно, зело интересно... Wink
Хе хе хе ....
... некој нешто се договорил ... со сранците (т ..е намерно испуштено) ... за овците, волкот, бројот и ситоста ...

... и зајците ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Оставки во владата

Пишување by чучулига on Вто Мај 12 2015, 22:29

Не биле само тие двајца

И Сашо Мијалков поднесе оставка


Уште Груевски се чека.
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Оставки во владата

Пишување by чучулига on Вто Мај 12 2015, 22:33

Ова е инаку од сабајлево

http://www.plusinfo.mk/vest/25494/jankuloska-i-mijalkov-povikani-na-ribanje-vo-zapadna-ambasada

ех да знам шо било кажано.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Оставки во владата

Пишување by Morski galeb on Вто Мај 12 2015, 22:42

И Адеми..

конкрит, кинг ви дојде крајот..

Morski galeb

Posts : 119
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Оставки во владата

Пишување by concrete on Вто Мај 12 2015, 22:54

...викаш???  Very Happy Very Happy Very Happy .....ако од тоа тебе ќе ти стане подугачок ќе биде супер....
А Адеми ?? кој беше тоа???
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Оставки во владата

Пишување by king on Вто Мај 12 2015, 22:56

Пушти го бе ...
...лета ко прле пред магаре ....
... не ја гледа големата слика ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Оставки во владата

Пишување by concrete on Вто Мај 12 2015, 23:00

king напиша:Пушти го бе ...
...лета ко прле пред магаре ....
... не ја гледа големата слика ...
јасно бе, уште е на млекце.., не му кажале дека кога сите мислат дека сме готови, ние всушност тогаш почнуваме....па затоа булазни Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Оставки во владата

Пишување by king on Вто Мај 12 2015, 23:07

concrete напиша:
king напиша:Пушти го бе ...
...лета ко прле пред магаре ....
... не ја гледа големата слика ...
јасно бе, уште е на млекце.., не му кажале дека кога сите мислат дека сме готови, ние всушност тогаш почнуваме....па затоа булазни Very Happy Very Happy Very Happy
Вака ... што мислиш ...
..дека некој политичар во светот ..кој држи до себе ... би подржал човек кој сабајле едно кажува, на пладне друго и сосем трето навечер .... а утредента  објаснува нешто сосем четврто ...
...човек кој потпишува документ за доверливост ... а уште не излегол ни во ходникот ..навелико труби што било работата ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Оставки во владата

Пишување by concrete on Вто Мај 12 2015, 23:18

king напиша:
concrete напиша:
king напиша:Пушти го бе ...
...лета ко прле пред магаре ....
... не ја гледа големата слика ...
јасно бе, уште е на млекце.., не му кажале дека кога сите мислат дека сме готови, ние всушност тогаш почнуваме....па затоа булазни Very Happy Very Happy Very Happy
Вака ... што мислиш ...
..дека некој политичар во светот ..кој држи до себе ... би подржал човек кој сабајле едно кажува, на пладне друго и сосем трето навечер .... а утредента  објаснува нешто сосем четврто ...
...човек кој потпишува документ за доверливост ... а уште не излегол ни во ходникот ..навелико труби што било работата ...
..па само таква џукела се нафаќа , исто ко 2001 и им ветува на педофиливе и кошерите , дека ќе биде послушен и кооперативен кога ќе го устолиличат и дека овојпат дефинитивно ќе им ебе матер на Македонците по сите линии... Cool
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Оставки во владата

Пишување by кнез on Сре Мај 13 2015, 00:13

Зошто паднаа министриве?
Заради тактички маневар или поради капитулација на Груевски?
Ако направил примирје со американскиот амбасадор после првата битка и мисли дека со тоа се спасил тогаш треба да се праша што му се случи на Милошевиќ и Караџиќ,јануковиќ.....
Американските окупатори не признаваат никаков договор  што го потпишале и првиот момент кога ќе паднеш од власта ќе тргнат во хајка против тебе.
Ќе покажат деновиве за што станува збор.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Оставки во владата

Пишување by VOL on Сре Мај 13 2015, 00:22

za Jankulovska mozebi bese ocekuvano..
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Оставки во владата

Пишување by VOL on Сре Мај 13 2015, 00:31

koi matni faci.ko ".hare krisna "
ali najjak bese onoj "protestanton" so megafon na kraj "koj saka da kaze zosto protestira-neka kaze.."
isuse..
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Оставки во владата

Пишување by king on Сре Мај 13 2015, 01:17

Туку ич не ми се јасни ... сдсм
..како тоа они си мислат да преземат власт ...????

... грујо и сега моментално да даде оставка .... ништо не значи ... нигде не пишува дека лидерот на владеачката партија мора да е и премиер ..
парламентот го има последениот збор.... уствари мора во законски рок да закаже избори... доколку на никој не му  успееа во законскиот рок да формира влада одкако според пропишаниот редослед  му е доделен мандат од претседателот, ... а тоа тешко да некој успее освен ВМРО-ДПМНЕ ... се знае кој е во парламентот мнозинство ...


..бараат преодна влада ... е па господо ..кој ќе им ја изгласа таа влада и како ќе се составува ...

..одговори на овие работи опозицијата не дала досега ... или намерно ги преќутува ...
... убави работи за слушање им дадоа на симпатизерите ..но не и објаснувања ..како до тоа ...

понатаму .. локалната власт ... е во вмро-дпмне ... значи рачки на секој чекор...
..тука е и оној несреќникот од претседател ...кој има уште бааги мандат ... и неговото право на вето ...... кога ќе се види се ова ... јасна е играта на опозицијата ... вонинституционално дочепување до власт и насила укинување на демократски избраните институции, па формирање на партиски комесаријати ко у 1945  ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Оставки во владата

Пишување by Morski galeb on Сре Мај 13 2015, 01:51

За да не се пак прашуваш зошто ти е избришано ...
...кога пренесуваш вест .. коректно е да поставиш линк ..
..а ако е твоја ментална гимнастика ... тогаш не се повикувај на некој извор ...

..king...

Morski galeb

Posts : 119
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Оставки во владата

Пишување by concrete on Сре Мај 13 2015, 04:31

..остајте тоа најнормална реакција на народ, но кнез нешто праша...
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Оставки во владата

Пишување by чучулига on Сре Мај 13 2015, 05:52


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Оставки во владата

Пишување by кнез on Сре Мај 13 2015, 09:09

Груевски или игра активно и не ги чека настанатине што доаѓаат туку влијае врз нив,и со тоа активно се бори против американскиот окупатор,или после пет дена битка вчера потпиша капитулација.
Илинденското востание траеше месец дена,а Груевски ако потпиша капитулација за пет дена,не го прави ништо подобар од соработникот на окупаторот Заев.
Ако сега почнат разговори за општа амнестија(одоколу-одоколу) што ги иницираше Љубчо кое воопшто не беше наивно,туку излезно решение за капитулацијата тогаш овие 8 мртви јунаци и останатите македонски борци кои слава Богу не загинаа,ќе испадне дека се бореле за "Грујо и неговите", лично да излезат од ова без никакво гајле за Маkедонија туку чисто лично.
А најинтересно ќе биде тоа што каков и да  статус  му понудат на Грујо,тој на крајот ќе биде изнесен на суд и ќе одговара како воен злосторник,Ако е толкав идиот да им верува на ветувањата на Фашингтонските окупатори,тогаш го заслужува тоа што ќе го снајде.
Ова е се разбира најлошото сценарио а искрено верувам дека нема да биде така,зошто нешто ме тера да мислам дека нема да се предаде.
Се е до карактерот.
Се сеќавате на старецот од Тарас Буљба или Тихиот Дон беше,кога го моли козаците да го земат во поход.
Козаците му велат дека нема веќе сила нека седи дома нека одмара,а овој им вели дека е тој стар дека секако ќе умре па би сакал да умре со козачка смрт на бојното поле а не како некоја баба.
Смртта е природна работа а другото е до карактерот.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Оставки во владата

Пишување by кнез on Сре Мај 13 2015, 09:33

http://www.nspm.rs/hronika/potpredsednik-evropskog-parlamenta-gruevski-da-podnese-ostavku.html
Ако игра по нивни ноти тогаш е или глуп на ниво на идиот што е многу малку веројатно или е кукавица невидена,па сега е клекнат и моли милост на американскиот паша и џелат.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Оставки во владата

Пишување by concrete on Сре Мај 13 2015, 10:21

king напиша:Туку ич не ми се јасни ... сдсм
..како тоа они си мислат да преземат власт ...????

... грујо и сега моментално да даде оставка .... ништо не значи ... нигде не пишува дека лидерот на владеачката партија мора да е и премиер ..
парламентот го има последениот збор.... уствари мора во законски рок да закаже избори... доколку на никој не му  успееа во законскиот рок да формира влада одкако според пропишаниот редослед  му е доделен мандат од претседателот, ... а тоа тешко да некој успее освен ВМРО-ДПМНЕ ... се знае кој е во парламентот мнозинство ...


..бараат преодна влада ... е па господо ..кој ќе им ја изгласа таа влада и како ќе се составува ...

..одговори на овие работи опозицијата не дала досега ... или намерно ги преќутува ...
... убави работи за слушање им дадоа на симпатизерите ..но не и објаснувања ..како до тоа ...

понатаму .. локалната власт ... е во вмро-дпмне ... значи рачки на секој чекор...
..тука е и оној несреќникот од претседател ...кој има уште бааги мандат ... и неговото право на вето ...... кога ќе се види се ова ... јасна е играта на опозицијата ... вонинституционално дочепување до власт и насила укинување на демократски избраните институции, па формирање на партиски комесаријати ко у 1945  ...
..ти влегуваш во детали кои на разнорани галеби и слични не им се битни.. Very Happy Very Happy 
...гледам овде негде Кнезот спомна како СМ и ГЈ дале оставки откако американскиот Феудалец од Замокот Градиште им пуштил снимки на телефонски разговори помеѓу  кумановските рент-а-ИСИЛ-овци и луѓе внатре во УБК и Полиција , што покажало дека истите служби се ко дупнато сито и овие нормално веднаш си поднеле оставки, како главни кривци за тоа .
Не издржа велможата да не се пофали , не забележувајќи дека го открива менторот на Заев. Или забележал , ама сакал да се знае...
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Оставки во владата

Пишување by gestapo on Сре Мај 13 2015, 12:28

tik tak tik tak 
avatar
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Оставки во владата

Пишување by concrete on Сре Мај 13 2015, 13:07

...хе кај се најде и на цртано на филмче , треба да частиш.
Кој од тоа планините којотерос ти го зедоа како модел за креирање на ликот???  Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Оставки во владата

Пишување by concrete on Сре Мај 20 2015, 16:19

..до каде дојде мантрата на сдсм-соросоидите за оставка на владата???
Дали најпосле сватија дека се многу будали според онаа поговорката : или си многу будала или к..от ти е многу голем????
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Оставки во владата

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот