ГТЦ .... референдум

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Re: ГТЦ .... референдум

Пишување by concrete on Нед Апр 26 2015, 10:49

чучулига напиша:Ако денес на референдум се изгласа против барок за гтц, ќе има некој денар... бар за Гошинце... па ете.
хммм не е барок туку пост-шпер баухаус...колку пути да ти кажам... Very Happy ..а кога спомна референдум може да  се изгласаат евентуално дудинки од кои оној залижаниот исплакнат жерновски ќе може само да си  дестилира  дудовача....
avatar
concrete

Posts : 6676
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ГТЦ .... референдум

Пишување by чучулига on Нед Апр 26 2015, 10:55

Види како јас позитивно и конструктивно размислувам за решение а ти одма туп, нема да успеел референдумот... не навиваш да се попрај Гошинце барем...

Sad
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ГТЦ .... референдум

Пишување by чучулига on Нед Апр 26 2015, 20:50

Конкрит, велат ќе има пари за поправка.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ГТЦ .... референдум

Пишување by чучулига on Нед Апр 26 2015, 21:21

concrete напиша:
чучулига напиша:Ако денес на референдум се изгласа против барок за гтц, ќе има некој денар... бар за Гошинце... па ете.
хммм не е барок туку пост-шпер баухаус...колку пути да ти кажам... Very Happy ..а кога спомна референдум може да  се изгласаат евентуално дудинки од кои оној залижаниот исплакнат жерновски ќе може само да си  дестилира  дудовача....

http://libertas.mk/мост-излезноста-за-референдумот-н/

Не ме бендисва да се дружам со луѓе чии црни прогнози се остваруваат.
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ГТЦ .... референдум

Пишување by concrete on Нед Апр 26 2015, 21:43

..не те бендисва???  ..треба бе да се држиш како пијана за плот за нив, знаеш ли ти што значи во темна ноќ, јасен, гласен и стабилен беаринг сигнал????
avatar
concrete

Posts : 6676
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ГТЦ .... референдум

Пишување by чучулига on Нед Апр 26 2015, 21:47

Не.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ГТЦ .... референдум

Пишување by concrete on Нед Апр 26 2015, 21:51

чучулига напиша:Не.
..како бе не!!.. Shocked
...но да оставиме тоа....дали од твојот коментар можам да заклучам дека залижаниот пак попил дудовача????
avatar
concrete

Posts : 6676
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ГТЦ .... референдум

Пишување by чучулига on Нед Апр 26 2015, 22:01

Во твојата терминологија, да.

Инаку, референдумот беше неуспешен.

То е.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ГТЦ .... референдум

Пишување by king on Нед Апр 26 2015, 22:14

Ха ... аааааааа ....
..ете му го на на залижаниот ...
..некои прашања не заслужуваат одговор ....

..а овие па ..по тоталниот дебакл се прават паметни ...

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=21911

... а бе ... граѓаните јасно и гласно со неизлегување му рекоа да не се занесува многу и дека немаат намера да губат време со него и неговите глупости ... појасно ..здравје ...
..ако е паметен ќе ја сфати пораката ... ама како што не е ...  пак до недоглед ќе се калимеросува и плачипичкосува ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ГТЦ .... референдум

Пишување by чучулига on Нед Апр 26 2015, 22:17

Глупо пир ти е ова кинг.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ГТЦ .... референдум

Пишување by king on Нед Апр 26 2015, 22:23

чучулига напиша:Глупо пир ти е ова кинг.
Што глупо ?????

... организирал референдум за зачувување на нешто што никогаш не е довршено до крај!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

..... мери му го паметот ..
... но од друга страна, на залижаниот и баш не го заболе многу, многу за некаква си руина наречена ГТЦ... друго на него и компанија им беше целта ...

... тој заведен и понесен од „успешноста“ на зајковите петарди и патувачкиот циркуз си помисли ... сега му е мајката .... да покажеме колку сме јаки ... но работата испадна ... цврц ... и болно враќање во реалноста ... дека не ги бива ни за свинска ....


Последната промена е направена од king на Нед Апр 26 2015, 22:32. Мислењето е променето 2 пати.

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ГТЦ .... референдум

Пишување by чучулига on Нед Апр 26 2015, 22:26

Го разбрав ова ко отпор кон криминалот, оти, гтц е предмет на продажба.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ГТЦ .... референдум

Пишување by king on Нед Апр 26 2015, 22:30

чучулига напиша:Го разбрав ова ко отпор кон криминалот, оти, гтц е предмет на продажба.
Голем дел од гтц ... дуќаните се приватизирани (продадени) ...
..ако не се лажам (можда грешам) и еден бивш скопски градоначелник (сопартиец на залижаниот) е сопственик на дуќани таму ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ГТЦ .... референдум

Пишување by чучулига on Нед Апр 26 2015, 22:35

е добро... ама ај провери шо велам јас. Ад, па Ад друго., сопственик на то првото а сопственик на то, второто е Владата.. голема пара.

(не сум сигурна дали поќе ми е гајле дали и воопшто на некој му е гајле шо дробам јас)

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ГТЦ .... референдум

Пишување by king on Нед Апр 26 2015, 22:39

Како и да е ....
..ако залижаниот има и малку доблест, после ваков дебакл, треба одма да си поднесе неотповиклива оставка на функцијата градоначелник на општина Центар ...
... но јбг ... фотељата му е послатка .... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ГТЦ .... референдум

Пишување by concrete on Нед Апр 26 2015, 22:42

чучулига напиша:е добро... ама ај провери шо велам јас. Ад, па Ад друго., сопственик на то првото а сопственик на то, второто е Владата.. голема пара.

(не сум сигурна дали поќе ми е гајле дали и воопшто на некој му е гајле шо дробам јас)
...хе Чучулига, стануваш конфузна:  Владата па Владата . ако е сопственик владата НА КОЊ СМЕ , сега е оваа после друга,  но народот ги бира..., значи имотот е народен...Smile
Ама не е така.... сеа е капитализам и нема општествена сопственост..., а него КАПИТАЛИЗМОТ се знае кој го ДОНЕСЕ И КАКО ВО МАКЕДОНИЈА.... Wink
avatar
concrete

Posts : 6676
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ГТЦ .... референдум

Пишување by чучулига on Нед Апр 26 2015, 22:47

Конкретен не зафркавај... то огласите за продажба на државен простор ...

јас конфузна сум.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ГТЦ .... референдум

Пишување by king on Нед Апр 26 2015, 22:51

чучулига напиша:Конкретен не зафркавај... то огласите за продажба на државен простор ...

јас конфузна сум.
Е па гледаш .... пак правиш грешка во чекори ...
..и да е во државна сопственост, т.е. не е општина Центар сопственик ... со кое право залижаниот организирал локален референдум за нешто што е државно ...?????????

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ГТЦ .... референдум

Пишување by king on Нед Апр 26 2015, 22:52

После вакво фијаско ..само едно го пере ....

ОСТАВКА!!!!!

(тие бараат оставки врз основа на рекла казала муабети ... е па сега ете му нешто конкретно ... фијаско од референдум)

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ГТЦ .... референдум

Пишување by concrete on Нед Апр 26 2015, 23:01

king напиша:После вакво фијаско ..само едно го пере ....

ОСТАВКА!!!!!

(тие бараат оставки врз основа на рекла казала муабети ... е па сега ете му нешто конкретно ... фијаско од референдум)
..оставка??? не заебаај ...да сум на негово место би се спакувал и дискретно ноќе би си отишол далеку, далеку.., за да никогаш не се вратам.
А тој си има многу убаво местенце.... таму далеку.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6676
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ГТЦ .... референдум

Пишување by чучулига on Нед Апр 26 2015, 23:01

king напиша:Е па гледаш .... пак правиш грешка во чекори ...
..и да е во државна сопственост, т.е. не е општина Центар сопственик ... со кое право залижаниот организирал локален референдум за нешто што е државно ...?????????
Немој, не скокај.

Се е во сопственост на државата.

Зато се бориме (ние, шо си го сакаме и почитуваме Уставот) за почитување на истиот.
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ГТЦ .... референдум

Пишување by king on Нед Апр 26 2015, 23:06

А бе ... разгледувам ова сорос порталчињата ....
.... на сите камбани слават и прогласуваат победа  (морална, ние игравме а тие даваат голови) .... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

... ги има зафатено српскиот синдром ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ГТЦ .... референдум

Пишување by чучулига on Нед Апр 26 2015, 23:08

На која основа прогласуват победа.... последно шо прочитав во 21 оклок е дека имало излезност од 40 и нешто %

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ГТЦ .... референдум

Пишување by king on Нед Апр 26 2015, 23:12

Еве го калимерото

http://telma.com.mk/vesti/zhernovski-vlasta-napravi-neviden-pritisok

... не му е јасно дека после вакво фијаско веќе е нерелевантен политички фактор ....
..е добро де ..и досега беше таков .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9348
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ГТЦ .... референдум

Пишување by concrete on Нед Апр 26 2015, 23:18

king напиша:Еве го калимерото

http://telma.com.mk/vesti/zhernovski-vlasta-napravi-neviden-pritisok

... не му е јасно дека после вакво фијаско веќе е нерелевантен политички фактор ....
..е добро де ..и досега беше таков .... Twisted Evil Twisted Evil
....длаке King  длаке , ко бамбуси Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6676
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ГТЦ .... референдум

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот