Упад на вооружена група од Косово

Страна 9 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next

Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Сре Мај 27 2015, 09:20

јеби га VOL , што друго можеш да очекуваш од народ и приказна за него, измислена од австро-унгарски хабзбуршки џукели , а само со една цел: да ги подјебаваат сесловенските интереси....и да ја цепат нивната синергијаSmile
..кој уопште спомнал, слушнал или видел шипатарес пред повеќе од 200 години. Па дури и знамето им е украдено.....
Како што гледаш со доволно пари и неколку будали донесени од кавказ, можеш да ебеш цела една огромна популација колку годе сакаш...
Погледај топоними во целиот тој простор, па ти станува јасно колку е саат. Дури и националниот херој им е позајмен...SmileSmileSmile
avatar
concrete

Posts : 6759
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Чет Мај 28 2015, 06:44

Кој се борел во Куманово?
Терористи, убијци, киднапери кои влегувале, ама и лесно излегувале од затворот на КФОР
http://www.mkd.mk/Makedonija/politika/teroristi-ubijci-kidnaperi-koi-vleguvale-ama-i-lesno-izleguvale-od-zatvorot-na


Од Куманово во Сирија
Коха диторе: Косовските терористи сакале да ѝ се приклучат на Исламска држава
http://www.mkd.mk/svet/vesti/koha-ditore-kosovskite-teroristi-sakale-da-i-se-prikluchat-na-islamska-drzhava


avatar
VOL

Posts : 15669
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Чет Мај 28 2015, 06:53

Приштина бара проблем
Косово ќе ја тужи Македонија за терористите!
http://vecer.mk/Makedonija/kosovo-kje-ja-tuzhi-Makedonija-za-likvidiranite-teroristi
avatar
VOL

Posts : 15669
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Пет Мај 29 2015, 00:58

Коха Диторе: Оружјето во Гошинце било оставено за терористите


Во секој случај, недозволиви и огромни пропусти на службите за безбедност.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13495
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by punter ohrid on Пет Мај 29 2015, 04:26

Ogromni I nedozvolivi vo normal I uslovi, ama kaj nas se nenormalni,taka da sve moze da se ocekuva.Vo siutacija Koga imas braka koj pobrzo bi rabotele za kauzata nego Li za drzavata, sve e za ocekuvanje.

punter ohrid

Posts : 95
Join date : 2014-05-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Пет Мај 29 2015, 07:32

http://republika.mk/?p=434189


Во текот на драмата во Куманово, каде што загинаа осум македонски полицајци, без ниту еден повреден цивил, Македонија доби неколку чудни реакции од своите соседи, земји што ги смета за пријатели, а кои отвораат дилеми за тоа колку може да им се верува на нивните јавни реакции, во случајов – официјалните соопштенија испратени од Тирана, Москва, Вашингтон и од српските медиумски центри.

.....


И се закани ли Албанија на Македонија?

Во случајот со Албанија, крајно е несериозно што официјална Тирана не ги осуди тие што во униформи, вооружени со снајпери „калашников“ и со ракетни фрлачи влегоа во населено место и се обидоа да нападнат државни објекти. Место да се осуди очигледниот тероризам, чиишто жртви се и полицајци и цивили, Албанија во соопштението се занимава со „говорот на омраза и со екстремните дејства“


------------

Русија не смее да долева масло во огнот

Нејасна е и реакцијата на руското МНР, кое без никакви докази веднаш ги осуди опозицијата и некои невладини организации за кумановската драма, освен доколку Москва немаше конкретни информации за тоа кој е организатор и кој го спроведува нападот во Куманово (а кои во тој случај ќе беше фер да ѝ ги предочи на македонската влада).

------------------------------

И САД како прле пред магаре

По изјавите за Македонија како земја што се наоѓа на „линија на огнот меѓу САД и Русија“ и САД мораше да бидат повнимателни кога само неколку часа по крвавиот пир на косовските терористи во Куманово објавија дека во Куманово имало мртви полицајци и цивили иако македонската влада реши до крајот на акцијата да не излегува со информации за жртвите. Зошто амбасадата на САД во Скопје истрча како прле пред магаре не е јасно, особено ако се знае дека ако повикувате на смиреност, не смеете да создавате нова паника со објавување информација за мртви полицајци. И на обичен турист му е јасно дека избрзани информации за убиени полицајци можат да предизвикаат масовна одмазда по скопските улици и автобуси на градскиот превоз, а не на искусните аналитичари на Америка. Едноставно, невозможно е ова да не го знаат во американската амбасада во Скопје и во Стејт департментот во Вашингтон.
(Текст објавен во 141. број на неделникот Република, 15.05.2015)
----------------------
avatar
VOL

Posts : 15669
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by кнез on Пет Мај 29 2015, 07:45

http://www.intermagazin.rs/miroslav-lazanski-amerika-i-teroristi-iz-kumanova-su-postigli-cilj-srbija-i-Makedonija-odustaju-od-ruskog-gasa/
За жал после интервјуто на Грујо за прес 24 се обесмислува животната жртва на нашите херои,и ќе остане некои наредни генерации кои ќе бидат слободни да можат да им ја оддадат вистинската почит.

кнез

Posts : 680
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Пет Мај 29 2015, 08:14

кнез напиша:http://www.intermagazin.rs/miroslav-lazanski-amerika-i-teroristi-iz-kumanova-su-postigli-cilj-srbija-i-Makedonija-odustaju-od-ruskog-gasa/
За жал после интервјуто на Грујо за прес 24 се обесмислува животната жртва на нашите херои,и ќе остане некои наредни генерации кои ќе бидат слободни да можат да им ја оддадат вистинската почит.
vidi, pritisoci , vetuvanja ( vetri i magli) uste od pocetokot imase i neka ne te iznenaduva potrebata od izbor na "pomaloto" zlo.

poentata e sto, Rusija saka(se) da napravi gasovod. Nikakvo rusko voeno prisustvo nemase da ima vo Makedonija, ( aspirant za NATO , PfP) , Grcija i Turcija ( Nato) za da "gi stiti ruskite investicii".
Paranojata e od americka strana: em da ne drzat na kratko jazence - em da crkneme energetski (gi zabole niv za Makedonija, dali e siromasna, dali trpi, zaglavuva so dolgovi , se dodeka e vi nivna sfera na -sto saakaat da si praat).

tie vidoa "zivotna opasnost po americkite "interesi" i zagrozuvanje na demokratijata -vo amerika" so toa sto rusite ke izgradat gasovod so koj ke se snabduva evropa..

ima mehanizmi za pritisoci, destabilizacija, uceni i toa i go pravat.
baska sto imaat siroka mreza na instalirani kurvi i orospii, koi , normalno go otepaa samarot namesto da udrat po magareto vo Makedonija, vazno dignaa galama.

da bese se' normalno, realno bese da se ovcekuva ostavka od Jankulovska , i S.M., ( toa e normalna rekacija ...) ama realno ke bese i onoj zajakon so siroko otvoren gaz- da go oladi nekoj konecno, za da svati deka ako go pogalile vo americka ambasada po usite, ne znaci deka i go sakaat. samo mu dadoa prenokjiste na 4 dena ( kolku sto ima prenokjeno vo ambasada, kriejki go od "nepoznata opasnost) za da "svati" deka mora da odi do kraj, a sekogas zad negoviot gaz grb, ke ima nevidliva sila  raka koja ke go siba podrzuva odzadi vo borbata za sednuvanje na premierska fotelja.

a Gruevski, ako ne saka - ke bide primoran da razmisli koja "pilula" da ja zeme: crvenata vo ednata , ili sinata, vo drugata raka.

srekja nasa, sto, orospiite  i  drugite otpadi na makedonskiot narod, koi se prodale javno-ili tajno, se razotkrija vo golem del. za da im se prenesuva deloto i imeto vo narednite generacii.

inaki, turskiot tok, ne e "mrtov". Wink  ova bea maksimalnite napori na zapadot (pred da pocnat da pukaat otvoreno i direktno  na nas, ne preku nvinite orospii za seks i  pravenje problemi )...treba da se poceka sega "drugata strana" sto ke ponudi.
avatar
VOL

Posts : 15669
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Пет Мај 29 2015, 08:52

opala..

Што се обидуваат да сокријат косовските власти
Разузнавачи од Косово и Албанија -тренери за Диво Насеље
http://vecer.mk/Makedonija/razuznavachi-od-kosovo-i-albanija-gi-podgotvuvale-teroristite-od-divo-naselje
avatar
VOL

Posts : 15669
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Пет Мај 29 2015, 09:20

кнез напиша:http://www.intermagazin.rs/miroslav-lazanski-amerika-i-teroristi-iz-kumanova-su-postigli-cilj-srbija-i-Makedonija-odustaju-od-ruskog-gasa/
За жал после интервјуто на Грујо за прес 24 се обесмислува животната жртва на нашите херои,и ќе остане некои наредни генерации кои ќе бидат слободни да можат да им ја оддадат вистинската почит.
Кнез не туку драми..., Лазански првпат го запознав на аеросалонот во Париз пред зилион години на нашиот штанд како известувач на Вјесник мислам.., детето беше многу причливо и помалку многу самобендисано во своето знаење, лични врски итн., до ниво блиско на егзибиционизам... Very Happy Very Happy Very Happy 
Во случајов може има, може нема право, кој ти го знае.., но политиката е маалку посложена од она како што на прв поглед изгледа, а тука вистински авторитет е Макијавели, а не господинот Лазански.
И нас така лесно да не немало , одамна ќе бевме заборавени Wink
Се на овој свет има свој рок на траење , илити ресурс..., ама Македонското Име уште не е ни близу до својот расход...., баш напротив Cool
Фактот што џукелите ги извлекоа од магацините најтешките оружја, и ги ангажираа своите најдолни платеници и случни локални гњиди, само потврдува колку е саатот во целата оваа папазјанија,  во која сакале или не ќе мораат да излижат се што исповраќале , од проста причина што водата секогаш тече кон долината , а никогаш не се случило да го прави тоа кон врвот...
avatar
concrete

Posts : 6759
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by кнез on Пет Мај 29 2015, 09:34

Друже Вол,мене политиката како и спортот ми биле омилени теми во животот,и редовно ги  пратам,не од некаква метријална корист туку како  мое духовно задоволство.
Прво правило кое сум го научил со искуството е да не ги гледаш работите како ти што сакаш, туку какви што се, а тоа е многу тешко да се направи.
Груевски рече дека странски служби му помогнале на Заев и дека тој не е свесен во каква работа навлегол,сега во интервјуто рече дека тие странски служби не се САДАнглија,Германија..(не е ваљда Того или Лесото),што значи ретерирање,а тоа е најважната работа,основниот принцип.
Македонија беше нападната и сеуште не чекаат на снајпер од Сад и нејзините вазали и слуги како Заев и шиптарскиот елемент.
Тао го велеше и Груевски се до последното интервју.
Ако тоа го негира како сега што го направи,тогаш јасно е дека тој како премиер на Македонија капитулираше пред нападот на варварите.
Сега тоа како ќе го изведат и со колку тактичност мене не ме интересира.
Важно Грујо не го исполни ветувањето дека нема да се предаде,дека ќе каже  кој е нарачателот на Заев и шиптерските банди.
Заев е предавник а Грујо е капитулант.
Ако треба да ги рангираш кој е полош тогаш Зајо е прв ама мене и двајцата никако не ме интересираат.
Единствено нешто што би ме интересирало е некоја Македонска Сириза (секако немој да ја сватиш буквално).

кнез

Posts : 680
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by кнез on Пет Мај 29 2015, 09:43

concrete напиша:
кнез напиша:http://www.intermagazin.rs/miroslav-lazanski-amerika-i-teroristi-iz-kumanova-su-postigli-cilj-srbija-i-Makedonija-odustaju-od-ruskog-gasa/
За жал после интервјуто на Грујо за прес 24 се обесмислува животната жртва на нашите херои,и ќе остане некои наредни генерации кои ќе бидат слободни да можат да им ја оддадат вистинската почит.
Кнез не туку драми..., Лазански првпат го запознав на аеросалонот во Париз пред зилион години на нашиот штанд како известувач на Вјесник мислам.., детето беше многу причливо и помалку многу самобендисано во своето знаење, лични врски итн., до ниво блиско на егзибиционизам... Very Happy Very Happy Very Happy 
Во случајов може има, може нема право, кој ти го знае.., но политиката е маалку посложена од она како што на прв поглед изгледа, а тука вистински авторитет е Макијавели, а не господинот Лазански.
И нас така лесно да не немало , одамна ќе бевме заборавени Wink
Се на овој свет има свој рок на траење , илити ресурс..., ама Македонското Име уште не е ни близу до својот расход...., баш напротив Cool
Фактот што џукелите ги извлекоа од магацините најтешките оружја, и ги ангажираа своите најдолни платеници и случни локални гњиди, само потврдува колку е саатот во целата оваа папазјанија,  во која сакале или не ќе мораат да излижат се што исповраќале , од проста причина што водата секогаш тече кон долината , а никогаш не се случило да го прави тоа кон врвот...
Конкрете,си добил погрешен впечаток дека гледам драматично на настаните.Само треба да се гледа реалистично на работите.Гледано персективно тоа е само еден период на окупација или вазален статус,кој ќе помине и ќе дојдат нови сили и луѓе кој ќе ги променат работите.
Ќе ги чекам тие нови луѓе да им помогнам од се срце. Smile

кнез

Posts : 680
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Пет Мај 29 2015, 11:03

Кнеже..зборот драми , беше употребен во друг контекст... Very Happy
Инаку ние НЕМАМЕ доволно своја маса , ниту имаме  силни кошер, ислам-фундаментални или ЕУ педофилистичарски спонзори.... кои ги имаат сите околни спонзоруши и затоа сме тоа што сме последните 200 години.
Ние можеме само да ги чекаме ГОЛЕМИТЕ БРАНОВИ и да  сурфаме на нив..од вештината на скиперите зависи колку далеку стигнуваме. Да не одиме пред   тоа...,44 напраивме држава на бранот на втората светска војна, при уривањето на биполарната рамнотежа ја изгубивме и паднавме во кошер ропство, Како се покажаа пак забите на Русија и Кина од одма пркавме со сите премрежиња кои се случуваат...
Џукелите овде тврдат дека нас не ни е битна Русија . Нормално , а што друго тие џукели кои не држат во непризнаено безимено ропство и тивко искоренување би викале???
Никој нормален овде не се труди да тврди дали Русија е подобра или полоша капиталистичка земја со сите свои интереси.., од кошерите и педофилистиларите...
Мали или големи, богати или сиромашни.., вакви или онакви ...ние во тој свет сме Република Македонија на Македонскиот народ..., а тоа е за нас е клучниот критериум.., да постоиме како живи.. Денес е најбитно да бидеш жив , се друго се реди...скоро и само од себе... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6759
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by gestapo on Саб Мај 30 2015, 22:51

Arhimed напиша:Платеници не се погребуваат со почести.

Но и без пари не се оди во терористи. Некој ги подговтвил и им платил.
policaec zagina od skopje nikoj od ministerstvo ne bese na pogreb...vo uniformata ne pisuva albanec ili makedonec...mvr policija pisuva...ete kakvi luge ima ministerstvoto i ova vlada ne site,  celnicite...
gi zrtfuvaat policajcite za nivni celi...ova vlada da ja saka Makedonija nema da gi stavi nivnite zivoti vo hipoteka...eve da receme po izvesno vreme da ima osveta, stoe mozno takvo nesto.se sekavate vo gazibaba za slucajot ,imase osveta vo karpalak...
zaginaa luge od dvete strani za necii celi...po glupo nego vojna da ima nema...ako nekoj i saka dobro na nasite deca za vo idnina da imat sozivot bez krvna osveta....ne treba da im se dade podrska na tie sto sakat vojna za nivni politicki partiski i personalni celi...?vladata na gruevski i negovata banda mnogu i nasteti na Makedonija bukvalno ja satanizira...daj boze da e ova posledno...?
avatar
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Саб Мај 30 2015, 22:57

Гестапо...

имам другарка албанка шо еве "100" години не ме учи албански.... 

Ме вика "љоч".... шо е то љоч?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13495
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Саб Мај 30 2015, 22:57

.daj boze da e ova posledno


cul te Allah.
avatar
VOL

Posts : 15669
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by gestapo on Саб Мај 30 2015, 23:05

чучулига напиша:Гестапо...

имам другарка албанка шо еве "100" години не ме учи албански.... 

Ме вика "љоч".... шо е то љоч?
na google imas odgovor 100 godini mnogue heh mislis lock nema odgovor na makedonski ne postoi takov recnik...bise preveduvalo kako srce mace duso itd...za da naucis albanski treba skenderbeg da pies letva da stanes...koga kese treznis nema da znaes makedonski... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
avatar
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Саб Мај 30 2015, 23:07

gestapo напиша:
na google imas odgovor 100 godini mnogue heh mislis lock nema odgovor na makedonski ne postoi takov recnik...bise preveduvalo kako srce mace duso itd...za da naucis albanski treba skenderbeg da pies letva da stanes...koga kese treznis nema da znaes makedonski... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Laughing Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15669
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by gestapo on Саб Мај 30 2015, 23:09

jas problem so jazici nemam...kaj da odam se snaogam magnet sum za zenski...? pa zabe ne sum gestapo...?
avatar
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Саб Мај 30 2015, 23:10

gestapo напиша:
чучулига напиша:Гестапо...

имам другарка албанка шо еве "100" години не ме учи албански.... 

Ме вика "љоч".... шо е то љоч?
na google imas odgovor 100 godini mnogue heh mislis lock nema odgovor na makedonski ne postoi takov recnik...bise preveduvalo kako srce mace duso itd...za da naucis albanski treba skenderbeg da pies letva da stanes...koga kese treznis nema da znaes makedonski... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Вии чоек, ко ќе се сретниме јас и другарка ми, то е Нова Година...

не памтам тогаш ни да ја прашам ни дали сум ја прашала а ни и ако сум ја прашала шо и ми одговорила.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13495
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by gestapo on Саб Мај 30 2015, 23:13

treba po cesto da se vidis slab lovzija si heh Shocked
avatar
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Саб Мај 30 2015, 23:19

Шо се оџагари така гестапо?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13495
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by king on Вто Јун 09 2015, 21:44

Чучулига бе ...
...вакви приказни секој може да склепа и да тврди дека тоа е снимено ...
...и ти онака ко верник во црква ... се си прифаќаш за здраво за готово ...

... а овие работи ..со таканаречени телефонски снимки ..станаа општа манија по светов ... секој секаде објавува или најавува дека ќе објави нешто снимено ...

..а при целата таа работа се губи основната поента ...
..отиде светот во курац, те гледаат и снимаат и дома како „мочаш и сереш“ ... светот стана неубаво место за живеење ... тотална контрола на приватноста ...
..сега се радуваш дека некој нешто објавил за некој кој политички не го мирисаш ... но каква ќе ти биде реакцијата кога некој дибек би објавил нешто за тебе ... е натаму иде светот ... контрола, на се и сешто,  бетер него у комунизмот ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9559
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Вто Јун 09 2015, 22:16

Ич не си во право.

За случувањето во Куманово освен то дека се пукаше и имаше жртви, друго ништо не знам. И за то сум многу свесна.

Пред случувањето, слично сценарио беше најавено од Ангелов и то е многу интригантно, барем за мене.

Кога нешто не знам а ме интригира, тогаш следам информации околу предметот на интерес, можи ќе прашам нешто некогаш ако мислам дека некој можи да ми разјасни и така дур не стигнам до здоволувачко објаснување. 

Многу, ептен многу ретко вервам некому кинг.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13495
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот