Упад на вооружена група од Косово

Страна 8 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next

Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by gestapo on Пет Мај 15 2015, 12:58

avatar
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Пет Мај 15 2015, 14:19

Али Ахмети за настанот во Куманово


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Пет Мај 15 2015, 16:51

gestapo напиша:
concrete напиша:..не викам јас бе .., тврди албански премиер, у дует со косовски , а од овде од Македонија хор му терцира... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
pijana rabota isto ko serbite golema srbija ..nekaoj saka sojuz da napravi ali zaboravile pozadi turska daja kanat....nema sansa ni ednoto ni drugoto...EVROPA I NATO drug pat nema...alarmot se uklucil za eu i nato... TIK TAK TIK TAK...so golemiot ZAEV na celo, nego gospod go isprati treba dase proglasi za vecen premier na Makedonija...da zivee demokratska Makedonija koj e protiv cir u zadnica damu izleze 2 pati po 6 meseci...eden forumski pozdrav jas sum gestapo znaete...ZIH HAJL...?

A be nindza.
U cela guzva treba da ste svesni deka pagja vlast na izbori a ne u tesni ulicki vo zaseda.
Isto taka se drzi vlast so podrska od narod.a ne so manipulacii.
Neka ne se nadevaat na blagosostojba i vecna harmonija site zamesani strani...krv padna. I nekoj ke plati za toa.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by чучулига on Пет Мај 15 2015, 18:35

Пак од твитер. Варијација на сликата шо ме тера да сакам да удрам одговорно лице


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by gestapo on Саб Мај 16 2015, 16:12

aloooooo imali neko u avionu...? venema mrtva tisina.pivo mise pie sakam drustvo sam neide...
avatar
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Саб Мај 16 2015, 16:39

ne zaebavaj: siguren si za pivovo?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by gestapo on Саб Мај 16 2015, 16:50

VOL напиша:ne zaebavaj: siguren si za pivovo?
da ladno skopsko ili hajneken
avatar
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Саб Мај 16 2015, 16:50

gestapo напиша:
VOL напиша:ne zaebavaj: siguren si za pivovo?
da ladno skopsko ili hajneken
skopsko ima.
hajneken ne.
nema da ti smeta sto e od "7 dena" ?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by gestapo on Саб Мај 16 2015, 16:56

VOL напиша:
gestapo напиша:
VOL напиша:ne zaebavaj: siguren si za pivovo?
da ladno skopsko ili hajneken
skopsko ima.
hajneken ne.
nema da ti smeta sto e od "7 dena" ?
imam taze pivo tuka a utre hajneken ima ladno oh oh
avatar
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Саб Мај 16 2015, 16:58

gestapo напиша:
VOL напиша:
gestapo напиша:
VOL напиша:ne zaebavaj: siguren si za pivovo?
da ladno skopsko ili hajneken
skopsko ima.
hajneken ne.
nema da ti smeta sto e od "7 dena" ?
imam taze pivo tuka a utre hajneken ima ladno oh oh
ne be, taze e i moevo, od vcera, samo sto e od "7 dena".
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by gestapo on Саб Мај 16 2015, 17:14

VOL напиша:
gestapo напиша:
VOL напиша:
gestapo напиша:
VOL напиша:ne zaebavaj: siguren si za pivovo?
da ladno skopsko ili hajneken
skopsko ima.
hajneken ne.
nema da ti smeta sto e od "7 dena" ?
imam taze pivo tuka a utre hajneken ima ladno oh oh
ne be, taze e i moevo, od vcera, samo sto e od "7 dena".
netie 7 dena izgleda 8 dena nema vrska stalno ima taze pivo ito u krigla na germanski nacin zih hajl
avatar
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Саб Мај 16 2015, 17:16

pa, za da ne ti "izgleda" posto ne znaes, eve ti kazav, 7 dena se. a pivoto e vcerasno.
sega, si za pivo ili ne?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by gestapo on Саб Мај 16 2015, 17:26

VOL напиша:pa, za da ne ti "izgleda" posto ne znaes, eve ti kazav, 7 dena se. a pivoto e vcerasno.
sega, si za pivo ili ne?
nama problem jasum covek od zbor...
 kako zaev bidi iti od zbor dojdi da pieme nemoj kako grujo lazen patrijot...7 dena pivo moze dae rasipano taze podobroe...moze iod 7 dena nekae rasipano kene fati proliv kese cistime....? Shocked
avatar
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by gestapo on Саб Мај 16 2015, 17:45

vrukina e. ajde na pivo da gi malku oladime glavite
Последната промена е направена од gestapo на Саб Мај 16 2015, 17:47. Мислењето е променето 1 пати
avatar
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Саб Мај 16 2015, 17:47

gestapo напиша:
VOL напиша:pa, za da ne ti "izgleda" posto ne znaes, eve ti kazav, 7 dena se. a pivoto e vcerasno.
sega, si za pivo ili ne?
nama problem jasum covek od zbor...
 kako zaev bidi iti od zbor dojdi da pieme nemoj kako grujo lazen patrijot...7 dena pivo moze dae rasipano taze podobroe...moze iod 7 dena nekae rasipano kene fati proliv kese cistime....? Shocked
a be ,mi zabeguvas so muabetov, u stvari i ne znam sto sakas.jas ti kazav, taze pivo, vcerasno ima sto ostana od "7 dena" ,
proliv nema od pivoto da te fati ne se sekiraj. Ako seres mnogu ke te fati. a za cistenje ne se sekiraj, ke cistime.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Саб Мај 16 2015, 22:14

Што дознавме по Куманово?
1. СДСМ има свои безбедносни служби, кои функционираат паралелно со државните служби. Тоа беше потврдено директно од лидерот на опозицијата Зоран Заев. Истиот тој патолошки лажго што веќе извесно време не знае ни самиот кога лаже, а кога ја зборува вистината.
2. Терористите не се терористи сѐ додека не каже Западот, а свикарчите се борци за демократија сѐ додека свиркаат по нивни ноти. Од денес граѓаните на Македонија можат слободно да си свиркаат без око да им трепне.
3. Црпнатиот сака да влезе во Гинисовата книга на рекорди како најаболицираниот политичар во светот. По Бранко, сега честа да го вадат од затвор ја имаат амбасадорите на демократски развиените земји. Ќе успеат ли да го црпнат од затвор? Сепак, преголем е тој залак дури и за него.
4. Странци снимале во државата – тврдат опозициските медиуми, кои објавија дека службите на странците имале снимки од оперативци на УБК што комуницирале со терористите од Куманово. Не ги пуштија снимките, повторно треба да им веруваме на збор… Дали од жал за владата или поради потребата да се направи само извртување во јавноста на штета на службите и на државата изложувајќи го на ризик животот на припадниците на безбедносните служби. Не докажаа како и чии броеви прислушувале – на оперативците или на терористите? Сега народот може слободно да верува дека снимале странците, соросоидите нема да ги прават глупави и луди.
5. Странските служби, според опозициските медиуми, ја следела терористичката група, а според македонскиот државен врв никогаш не ни дале информации што би ни биле корисни за навремено неутрализирање на групата. Зошто?
6. Кучињата на војната се активираа откако пропаднаа бомбите на Заев. Крвожедните ќе одат до крај да ја исполнат целта. Веќе почнаа да јадат живи луѓе.
7. Нападот на Гошинце, сепак, не бил измислен и наместен од власта. „Професионалните“ медиуми, кои ја труеја јавноста во изминатиот период со нивните лажни тези, немаат проблем да глумат лудило и да го проголтаат и тој срам. Ако некој уште има сомнежи околу местенката кај Гошинце, нека се обрати кај странските служби – нели тие имале снимки.
8. Монструозноста на опозицијата излезе на површина во полно светло за време на акцијата во Куманово. Да бидеш брутален кон тој што го жртвува животот за тебе не е само одвратно и нечовечки, туку и болно. „Независните“ стручњаци и новинари ова може да го сметаат како врв во својата кариера.
9. Кучињата на војната дејствувале и се подготвувале за крвави напади врз македонските граѓани (и вмровци и сдсмовци, и Македонци и Албанци, Турци, Власи, Срби…) во периодот додека кучињата на Заев ја гаѓаа полицијата со метални цевки и со тули. Случајно или не? Оценете сами.
10. Заев немаше проблем да се самофотографира со лица што го загрозуваа животот на полицајците, но имаше проблем да ги посети ожалостените семејства на полицајците-херои. Зошто, не може да ги погледне в очи?
11. На протестите на опозицијата се собраа 2.000 луѓе, кои повредија 37 полицајци, на протестите во државата за поддршка на безбедносните служби излегоа повеќе од 70.000 граѓани. Немаше ниту еден инцидент. Има ли потреба да се објаснува кој подготвува и реализира насилства? Што се однесува до бројката, опозицијата може само да ја сонува во следните децении.
12. Демократијата подразбира: шест амбасадори можат да сменат влада избрана од 500.000 граѓани на Република Македонија.
13. Власта приложи политички жртви за да спречи нови човечки жртви. Опозицијата жртвува луѓе за да принесе нови политички жртви.
http://republika.mk/?p=430686
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Нед Мај 17 2015, 10:55

12. Демократијата подразбира: шест амбасадори можат да сменат влада избрана од 500.000 граѓани .

...се надевам дека оној шорош од чардаш ќе го стави како основен постулат у курсот по демократија на која ги дресира некошер црнците....
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Нед Мај 17 2015, 19:06

занимливо...:Macedonia:
As a direct consequence of the US’ War on Ukraine and Russia’s Turkish/Balkan Stream countermeasures, the War on Macedonia has begun. The US is adamant about destroying Turkish/Balkan Stream, seeing its very existence as a slight to America’s strategic calculations and ‘success’ in Ukraine. On top of that, it wants to do whatever it can to prevent Russian influence from taking hold in the Balkans via the pipeline plans, fearing that such a development could trigger a ‘multipolar coup’ in the EU’s strategically vulnerable backdoor region. Geopolitics dictate that Macedonia is the chokepoint for any North-South integration through the Balkans, hence the frenzied competition between the US and Russia over its stability and strategic trajectory. The future of the Balkans quite literally runs through Macedonia, and its disposition towards either the unipolar or multipolar world will have continental-wide reverberations and directly influence the nature of US-EU and EU-Russian relations.
Concluding Thoughts
The unipolar and multipolar worlds are once more clashing in Eurasia, this time in the tiny Balkan country of Macedonia. A major proxy war is unfolding between the US and Russia over this geostrategic state, and it’s following the exact same patterns of the previous conflicts in Syria and Ukraine. As with the prior two, the US once more wants to gain control of a key energy route and preempt it from becoming a platform for multipolarity, and it’s resorting to a Color Revolution and Unconventional War to attain its objective. Russia, on the other hand, is again on the defensive, once more indirectly supporting a beleaguered partner in surviving the unipolar onslaught. Everything is coming to a head on 17 May when the Color Revolutionaries/Unconventional Warriors have planned their next regime change push, and it’s up to Macedonians and their government (with Russian intelligence and strategic guidance) to repulse the aggressors and protect their homeland from destruction. Given the enormous long-term strategic stakes involved (liberating Europe with multipolarity or keeping it shackled in unipolarity), the Third Round of the US-Russian geopolitical confrontation might be its most climactic one yet.
Andrew Korybko is the political analyst and journalist for Sputnik who currently lives and studies in Moscow, exclusively for ORIENTAL REVIEW.
http://orientalreview.org/2015/05/15/us-russia-round-three-macedonia/
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Саб Мај 23 2015, 21:38

omilenata TV na zaev, objavi interesno video, megju drugoto so polna usta podrska za zajakot, e i intervjuto so navodno eden od teroristite, so prikrien identitet..
.,... si drnda na siptarski ama ima subtitl -prevod dolu, na angliski.
a vo vtorata polovina na videoto e intervjuto so Zaev.. kade sto jasno se slusa i gleda kako ne prodava...
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by concrete on Саб Мај 23 2015, 22:00

.штета , изгледа без поголемка макљажа овие џукели не ќе можат да се спастрат.....
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Пон Мај 25 2015, 08:20

"..napravi neprijatelot da "slavi" mnozestvo od svoi mrtvi "heroi"..." Wink---------------------------------------------------------------

a sega da pojasnime: klauzulata postavena pogore e del od dogovorot-ultimatum na amerikancite i nato do/so UCK uste vo 1999 godina: da vo rok od 90 dena celokupnata UCK  zavrsi so demilitarizacija, i da ne nosat ni oznaki ni uniformi na UCK nikogas povekje..
prezvakano: uniformite ( koi inaku, se od americkite magacini...) i oznakite so UCK NE smeat da se nosat.
I sigurno ameriKEJcite vo momentot da gledaat parenje na beli mecki ( oni nisu odavde) so svoite kurvi i orospii, bile na severniot pol koga ovaa kriminalisticka organizacija , zabraneta uste od 1999 godina so nelegalno vooruzuvanje napravila nelegalno otvaranje na ogan- "pocesen" plotun, za vreme na cinot na soedinuvanje na trupot so dupkata.

  ne znam kolku toa im smetalo na odredeni "prijateli na kosovarite" koi prisustvuvale na pogrebot a ne dosle od daleku, "samo" od pristina i od bondstil , na svoja raka se razbira, pa mozebi zatoa ne im zasmetale poznatite uniformi ( mejd in..) a so toa sto se privatno ( ko dobro frendovi , neli..) ne ja stavaat maticnata im drzava u "opasnost " od razvlekuvanje po vesnici.. kako da se zasekiraa pak oni..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Пон Мај 25 2015, 08:35

inaku, ova pogore e soedinuvanje so lesot  na Beg Rizaj, so dupkata ..

ako nekomu ne mu e jasno koj bese Rizaj i onoj komandant "NATO" , (najverojatno slucajna i nenamerna koincidencija vo izbor na nickot, neli...)
...moze da se prosvetli.. pred da gi izpozali zaradi "prekumerna upotreba na sila, zaradi losotiluk na makedonskite policajci, zaradi .."
ete da mu se ostvarese SONOT i zelbata na b. trickovski, da se "oprostele policajcite od svoite zivoti, sto poskoro"
mozebi ovoj lik ke bese ziv- trickovski ke bese srekjen, a negoviot "prekrasen skap dzip" nemase da izgori..
tuuu, kolku li ke zali sega ...

.nato i rizaj:
https://www.youtube.com/watch?v=hsZ9zkGSf4k
2001.. protiv makedonskiot narod.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by Arhimed on Сре Мај 27 2015, 01:49

Платеници не се погребуваат со почести.

Но и без пари не се оди во терористи. Некој ги подговтвил и им платил.

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by VOL on Сре Мај 27 2015, 04:47

Arhimed напиша:Платеници не се погребуваат со почести.

Но и без пари не се оди во терористи. Некој ги подговтвил и им платил.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Упад на вооружена група од Косово

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот