Турски тек

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Турски тек

Пишување by чучулига on Сре Апр 08 2015, 11:05


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турски тек

Пишување by concrete on Сре Апр 08 2015, 11:22

аууу.., сега ќе се раскокодакаат соросоиди по Србија и Македонија, ќе почнат левичарски атентати у Турција, шипатарски барања за апсолутни над-права таму каде ги има , а нашите средношколци ќе одбиваат да одат у школо заради тоа што никој не седнуе и не сака да се договори со нив , да нема математика ниту пак отценки по нешто.....туку само забава, секс и лесни дроги плус нешто алкохол..... Јака му душа на Грујо. Cool
Зајко и прдежите да не ги спомнуваме....
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турски тек

Пишување by чучулига on Сре Апр 08 2015, 11:27

Па почнато е то веќе... само не по твоево предвидено сценарио

Рама вчера изјави дека Косово и Албанија ќе се спојат, било преку ЕУ или класично.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=04&dd=07&nav_category=640&nav_id=977843

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турски тек

Пишување by concrete on Сре Апр 08 2015, 17:38

чучулига напиша:Па почнато е то веќе... само не по твоево предвидено сценарио

Рама вчера изјави дека Косово и Албанија ќе се спојат, било преку ЕУ или класично.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=04&dd=07&nav_category=640&nav_id=977843
....претпочитам класично и се надевам ќе испуштаат соодветни звуци,  а после ќе им се најебеме милу им мајку,  па да има да пршти се наоколу.... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турски тек

Пишување by чучулига on Сре Апр 08 2015, 17:41

Сериозен си?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турски тек

Пишување by VOL on Сре Апр 08 2015, 17:57

odrabotija amerikancite za vtora siptarska drzava, a domasnive kurvestii i odrodi, sluzejki im na amerikancite a preku niv indirektno i direktno- i na siptarite.. znaci isto lajno.
..sega turskiot poTOK (tek Laughing .c c c ..) im smetal, zatoa sto se programirani (diskot so programata go primaat zguzativno.." da im smeta iako ne razbiraat zosto im smeta..ama takov signal dobile-i taka ke laat..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турски тек

Пишување by concrete on Сре Апр 08 2015, 18:14

чучулига напиша:Сериозен си?
..нај.. Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турски тек

Пишување by чучулига on Сре Апр 08 2015, 18:18

concrete напиша:
чучулига напиша:Сериозен си?
..нај.. Cool
немаме толку луѓе колку шо америка можи да купи да убиват за нивните интереси...

или имаме?

или русија ќе испрати нивни луѓе овде за да ги бранат нивните интереси?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турски тек

Пишување by concrete on Сре Апр 08 2015, 18:24

чучулига напиша:Глупости Вол...

сега тие твоите домашни згузативни одроди му рекоја на Рама и Тачи да дават изјави во Косово и овие ги послушаја...

Абе ај...

чуден чоек си... ради инает нема да ти текни да се насекираш дека Македонија можи да стани снабдувачница со топовско месо за туѓите интереси, и да, и руските и америчките се туѓи интереси... или боли дека не можи овај развој да му се налепи на лустрирањето од страна на заев на груевски и дпмне ко шо одредени згузативни одроди цело време навалваја....

ц ц ц

просто да, неверојатно!!!
....Македонија отсекогаш била снабдувачница на топовско месо за туѓи интереси, зошто сите ја убедувале и уште ја убедуваат дека нема свои....Па веќе , ако сме топовско , зошто да не пробаме за своја сметка и за своја корист???? Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турски тек

Пишување by VOL on Сре Апр 08 2015, 19:17

turski tok....
Rusija-Turcija-Grcija-Makedonija-Srbija-Ungarija-Avstrija...

koj dobiva: site nabroeni. Rusite, sekako da, tie izvezuvaat.

.turcite..grcite..srbite..nagore ungarcite i avstrijcite.. mozebi i toj del na EU, od juzna strana.. ako uspeat da se izvlecat od kandzite na americkata hipokrizija i licemerie.
NIE bi dobile KONECNO full size gasovod, pogolema energetska nezavosnost, POEFTIN gas, gasifikacija na pogolem broj na stopanski  objekti, gasifikacija na domakjinstvata.. greenje na gas, centrali na gas....

koj gubi:  amerikancite.
tie vo sustina ne gubat nisto. no egoto, nasilnata i arogantna svest, manijakalnata potreba za predizvikuvanje haos i krv, paranojata deka ako ne maltretiraat nekoja siromasna drzava 100 000 km od svoite granici-ke im se zagrozele nivnite interesi.. gi tera na psihopatski potezi..
niv nikako ne im odgovara da se razvie i da se osposobi ovoj del na svetot/Evropa, za energentska nezavisnost, za alternativa vo energetikata, za ....povrzuvanje so rusite, duri i od interes!
gi zabole amerikancite i nivnite domasni kurvi  ovde kaj nas i vo spomenatite drzavi, dali ke plakjame poskapi energensi i dali ke trpime zaradi nivnite kompleksi i zelba za dominacija nad se' i sesto

vazno e da ja "odbranat" evropa za koja se spremn i da "izginat" - do posleden evropjanin!

gubat, zatoa sto, so soglasnosta na juznoto krilo na NATO i EU clenki ( grcija i turcija,(nato) i grcija(eu)) del od nikadepripagjackite ( srbite i nie) i del od EU ( Avstrija i Ungarija) amerikanskoto licemerie i spremnost da unistat se' sto razmisluva so svoja glava nema limit.

spremni se i VLADI da urnat , so "domasna krv" ( gi zabole niv za nevini zrtvi..) i PUCHevi da organiziraat...

se dodeka imaat pettokolonasi -odrodi i orospii koi pokraj zguzativni zadovoluvanja na amerigazdite, im vrsat rabota- seenje magla , plasenje macki so gluvci, i POTPALUVANJE na gragjanski vojni..

zatoa i ovoj tn. "Turski POTOK" e vo golem rizik zaradi americkite interesi..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турски тек

Пишување by чучулига on Сре Апр 08 2015, 19:51

ЕУ... и ЕУ добива со остварувањето на проектот.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турски тек

Пишување by VOL on Сре Апр 08 2015, 19:55

oj dobiva: site nabroeni. Rusite, sekako da, tie izvezuvaat.

.turcite..grcite..srbite..nagore ungarcite i avstrijcite.. mozebi i toj del na EU, od juzna strana.. ako uspeat da se izvlecat od kandzite na americkata hipokrizija i licemerie.

ehhh....
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турски тек

Пишување by чучулига on Сре Апр 08 2015, 19:59

VOL напиша:
oj dobiva: site nabroeni. Rusite, sekako da, tie izvezuvaat.

.turcite..grcite..srbite..nagore ungarcite i avstrijcite.. mozebi i toj del na EU, od juzna strana.. ako uspeat da se izvlecat od kandzite na americkata hipokrizija i licemerie.

ehhh....

Цела ЕУ добива.

Интересен период следи.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турски тек

Пишување by VOL on Сре Апр 08 2015, 19:59

EU vekje ima gasovodi koi nosat ruski gas..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турски тек

Пишување by чучулига on Сре Апр 08 2015, 20:00

И има потреба од уште.... или велиш нема?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турски тек

Пишување by king on Сре Апр 08 2015, 22:12

А бугарите кои побрзаа да покажат колку се сервилни ... сега извисија  ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турски тек

Пишување by чучулига on Сре Апр 08 2015, 22:19

Во целава работа има само две членки на ЕУ...

Грција и Унгарија...

Проблемот за Македонија е е дека Косово и Србија не се членки на Нато...

Оттаму е единствената можност за насилно силување на Македонија и народот...

А ако Македонија или Србија се во пробематични ситуации, нема ништо од турски, ирваски проток ни пак ѕвездена капија.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турски тек

Пишување by VOL on Сре Апр 08 2015, 23:15

tuku.... edna od pricinite na spizduvanjeto na kreatorite na celata ovaa mandza ( neli ne znaeme koi se, pu-pu skraja da e, Laughing ..)
e toa sto krakot nad Makedonija, kon Srbija NEMA dsa bide ( najverojatno!) niz Kosovo i Metohija!.... problem plus, za pudlite i odrodite: kako da vlijaat vrz vladite i narodot vo doticnite zemji, kako da si gi odrabotat dnevnicite,( kako na primer , kaj nas vo Makedonija)
prvo da ne uspee gasovodot a eventualno ako uspee, kako da se stavi pod kontrola na nivnite gazdi...kahmm...odnosno da pomine niz Kosovo, i Metohija, koja moze da gi kontroliraat...
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турски тек

Пишување by Прч on Чет Апр 09 2015, 02:50

Што се изнервира толку бе човек? Си избришал две цели страници постови.
Па ова е само форум. Некогаш ќе заебеш ти некого, некогаш ќе те зезнат тебе. Биди маж, издржи малку, немој веднаш со квичење.
avatar
Прч

Posts : 220
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турски тек

Пишување by king on Чет Апр 09 2015, 03:29

Прч напиша:Што се изнервира толку бе човек? Си избришал две цели страници постови.
Па ова е само форум. Некогаш ќе заебеш ти некого, некогаш ќе те зезнат тебе. Биди маж, издржи малку, немој веднаш со квичење.
Ги нема избришано ... ги префрлил во ...

http://veternica.macedonianforum.net/t201p795-topic

...и уредно е известено во...

http://veternica.macedonianforum.net/t33p60-topic

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турски тек

Пишување by чучулига on Чет Апр 09 2015, 03:37

М?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турски тек

Пишување by кнез on Чет Апр 09 2015, 15:00

Притисокот кон Македонија ќе се зголемува од месец во месец.
Ангелов е типичен пример како човек си ја продал душата на ѓаволот,и сега тој дошол по своето.
Типичен американски локален платеник кој сигурно добил пари  и ветувања за тоа што ќе биде кога ќе ја заврши работата.
Тоа што тој го најавува дека ќе го стори власта,е токму сценариото кое неговите газди го спремаат за Македонија

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турски тек

Пишување by king on Саб Апр 11 2015, 16:03

Ене ... јужноциганот е на наклон кај Путин ... 
... работата е готова ... се чека на потпишување за Турски тек ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турски тек

Пишување by VOL on Саб Апр 11 2015, 17:10

кнез напиша:Притисокот кон Македонија ќе се зголемува од месец во месец.
Ангелов е типичен пример како човек си ја продал душата на ѓаволот,и сега тој дошол по своето.
Типичен американски локален платеник кој сигурно добил пари  и ветувања за тоа што ќе биде кога ќе ја заврши работата.
Тоа што тој го најавува дека ќе го стори власта,е токму сценариото кое неговите газди го спремаат за Македонија
hm...ne bi go branel..
no, ne bi go osuduval, barem ne bez zdravi dokazi.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турски тек

Пишување by concrete on Саб Апр 11 2015, 21:14

VOL напиша:
кнез напиша:Притисокот кон Македонија ќе се зголемува од месец во месец.
Ангелов е типичен пример како човек си ја продал душата на ѓаволот,и сега тој дошол по своето.
Типичен американски локален платеник кој сигурно добил пари  и ветувања за тоа што ќе биде кога ќе ја заврши работата.
Тоа што тој го најавува дека ќе го стори власта,е токму сценариото кое неговите газди го спремаат за Македонија
hm...ne bi go branel..
no, ne bi go osuduval, barem ne bez zdravi dokazi.
..Тој е бе самиот самоходен доказ.., не ми е јасно кој кловн глуми и со која цел. Очигледно се' ставил на карта џа или бу...,  а  анализата за тоа му е на основа ..кому-иде метода ...+ мускули .
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Турски тек

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот