Закон за амнестија за Хашките случаи

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by concrete on Пон Апр 06 2015, 22:01

Centarec напиша:се осеќам ко милег.
милег беше легенда ... Very Happy 
Не се извлекувам од никаква дискусија, туку не ми е јасно зошто упорно се праите на удрени. Сегашнава влада НЕМОЖЕ како со волшебно стапче да ги исчисти сите срања кои и се истурени у скут на Македонија , баш заради повладување и љубење на американските- кошер или вакви и онакви г'зои и други ЕУ дупиња...од страна на сдсм-соросоидите....
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by Centarec on Пон Апр 06 2015, 22:03

абе беај таму сам не веруеш у ова што го пиша.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by чучулига on Пон Апр 06 2015, 22:05

А сега на јутјуб ќе излези некое видео од кабинетот на груевски кај шо кошерите му рекле да бацва?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by concrete on Пон Апр 06 2015, 22:05

Centarec напиша:абе беај таму сам не веруеш у ова што го пиша.
Shocked
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by VOL on Пон Апр 06 2015, 22:07

na klipot nema ama bas nisto....
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by Centarec on Пон Апр 06 2015, 22:07

грујо смее од кошерите да прима и испуњава наредби не ради нешто друго него пошто сдс ја сјебале работата на времето. тоа е тоа објаснување и тажната слика за држаава. така и името утре уставно ке си го смениме по налог и ќе пљукаме по некои мртовци од 90тите.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by чучулига on Пон Апр 06 2015, 22:13

То се тие двојни стандарди.

Само то се петриотски двојни стандарди и зато нема шо многу многу да се збора.


Последната промена е направена од чучулига на Пон Апр 06 2015, 22:14. Мислењето е променето 1 пати

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by VOL on Пон Апр 06 2015, 22:13

@centarec..
poslozena e odosto mislis..

 amerikancive se defokusirani od balkanot.
za zal, ostaveni sme na vlijanie na bondstil-amerikancite, i nivnite (od kaj nas, da ne kazam nasite..) domasni orospii
niv nema da gi boli , tuku nas, makedoncite, a voopsto ne ni e lesno.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by чучулига on Пон Апр 06 2015, 22:22

 Никола Груевски: Како и да е, ќе одговорам на првото прашање на кое веќе дадов одговор во деновите кога се формираше Владата. Тука бев во парламентот, од оваа позиција го дадов одговорот на денот на изборот на Влада, кога кажав дека, ќе парафразирам, јас искрено жалам за случувањата што се имаат случено во 2001 година и сочувствувам со семејствата на киднапираните, загинатите и итн., од тој конфликт и дека како човек навистина тешко го примам сето тоа, но како премиер јас морам да се согласам со одлуката на Парламентот која беше заради цели кои парламентот ги образложил.
Тоа би бил мојот краток одговор, практично од прилика истиот само во скратена форма денес го дадов на денот на формирање на Владата овде во Парламентот, а истиот го повторив и во јавноста неодамна и на телевизија Алфа во живо на вестите на оваа телевизија. 

Груевски во 2011: Тешко го примам амнестирањето, но морам да се согласам со одлуката на Парламентот


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by king on Пон Апр 06 2015, 23:07

Ај ај ај ... толку хука и бука ...
.. а се е кажано во...


напишано од concrete

хашките случаи???  ..твоите американци издиктираа : АМНЕСТИРАЈ ТЕ ГИ!!! 
..и тоа е тоа ... па дубеле на глава колку сакаме ...

..а зајко сега се прави недоветен и си праи филмови ...

... туку ми текнува ... за името ..
него никој не го тераше да дава изјави за ...
..потребата од виткање на кичмата ... тоа беше онака искрено од него ..

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by чучулига on Пон Апр 06 2015, 23:14

То е... америте се криви, никако не нечијата желба за власт.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by king on Пон Апр 06 2015, 23:26

чучулига напиша:То е... америте се криви, никако не нечијата желба за власт.
Тоа ќе си ги прашаш ... катализаторите од 2001 и тие што 2002 побрзаа со амнестираните да формираат власт ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by чучулига on Пон Апр 06 2015, 23:30

Ја сега...

ај така...

во 2001 тој министерот за економија тогашен многу по станој бил.... а во 2011 истиот тој ама за функција премиер (унапреџење) ги амнестира злосторствата против човештвото од 2001.

Шо мислиш дека ми е нејасно па некој треба да прашам?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by VOL on Пон Апр 06 2015, 23:34....i se e jasno...

...ovaa sprega i nivnite domasni orospii,ke se sitat i ke seirat na makedonskive dilemi, pa uste nekoj treba da tupi glava, oci da si vadat makedoncive ,i NIKAKO da se spomene ovaa cudna sprega.. tie se "ja nisam odavde, malo" , i se "totalni politicki devici " edni nevini, edni so nisto pomeani i zamesani, neizvalkani...
dodeka se deli narodov ovde.. a posle kako mrsojadci - sto ostane..


Последната промена е направена од VOL на Пон Апр 06 2015, 23:43. Мислењето е променето 1 пати
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by чучулига on Пон Апр 06 2015, 23:39

А груевски/дпмне кај е во колажот?

За темава прашвам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by king on Пон Апр 06 2015, 23:40

чучулига напиша:Ја сега...

ај така...

во 2001 тој министерот за економија тогашен многу по станој бил.... а во 2011 истиот тој ама за функција премиер (унапреџење) ги амнестира злосторствата против човештвото од 2001.
А ха ....
... тие случаи беа во Хаг ...
... а еуропедофилите ... не сакаа ни да ги чепнат ... ај, знаеш зошто ...
..истите тие еуропедофили ... со сласт се нафрлија на Љ.Бошковски и Ј.Тарчуловски ...
... еј стварно .. зошто не се оградија и од тие два случаја ...?????
.. па пата-пата да беше ...
... туку испратија милион и еден емисар по селата да собираат „докази“!!!???
... и што направија ... едниот после неколку години притвор го прогласија за невин ...
... и пу шалили смо се ... оди си дома .. Very Happy
... додека другиот одрапа за сите нас ...
.. да не се лажеме ..процесот не беше за нив двајца ... на Македонија и се судеше ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by чучулига on Пон Апр 06 2015, 23:42

И од одмазда груевски ги амнестираше скроз вратените случаи? То ми велиш?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by VOL on Пон Апр 06 2015, 23:47

..ke se vrtime nie vo krug,ke tapkame vo mesto, neli, ke ni nacrtaat, tocka na zid, da se cudime, da ja analizirame, da digame revolucii i da praime naucni alalizi ... za tockata..

... a ne mi e jasno, koga domasnite odrodi i orospii, ke se osvestat deka nivnata uloga e da janicarski seat veter i magla i da gi zadovoluvaat zguzativno svoite gazdi..
 .
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by чучулига on Пон Апр 06 2015, 23:49

Вол, груевски во која од твоите групи го вбројуваш?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by VOL on Пон Апр 06 2015, 23:56

Амнестија за ОНА

Собранието на Македонија, пролетта, под силен меѓународен и внатрешен притисок го донесе Законот за амнестија за поранешните припадници на ОНА. Амнестијата беше општа, а за гонење на воени злосторници надлежност добива Хашкиот трибунал. Од амнестијата беа опфатени околу 300 припадници на ОНА, од кои веќе десетина беа осудени и ги издржуваа затворските казни. Исто така, беа запрени 18 постапки за лица кои беа во притвор, а судските власти требаше да ги прекинат постапките против околу 270 лица. Амнестијата беше основен елемент од мировниот план на претседателот Борис Трајковски, како и основен услов ОНА да го му предаде оружјето на НАТО.
Законот го поддржаа 64 пратеници, 12 беа против и 8 воздржани. Освен пратениците Албанци, позитивно за Законот се изјаснија речиси сите пратеници на ВМРО-ДПМНЕ, лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски и уште неколку пратеници на СДСМ, како и спикерот Стојан Андов.
Донесувањето на Законот веднаш беше поздравено од сите меѓунардони институции. На донесувањето на Законот му претходеше жестоки расправа во Собранието, бидејќи министерот за правда Иџет Мехмети ги отфрли сите амандмани на опозицијата, а пораката на странците беше кратка и јасна, ако нема закон за амнестија, Албанците во Македонија повторно ќе го кренат оружјето.
...mamata prodadena odrodnicka orospiska...
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by чучулига on Вто Апр 07 2015, 00:00


Амнестија за ОНА

Собранието на Македонија, пролетта, под силен меѓународен и внатрешен притисок го донесе Законот за амнестија за поранешните припадници на ОНА. Амнестијата беше општа, а за гонење на воени злосторници надлежност добива Хашкиот трибунал. Од амнестијата беа опфатени околу 300 припадници на ОНА, од кои веќе десетина беа осудени и ги издржуваа затворските казни. Исто така, беа запрени 18 постапки за лица кои беа во притвор, а судските власти требаше да ги прекинат постапките против околу 270 лица. Амнестијата беше основен елемент од мировниот план на претседателот Борис Трајковски, како и основен услов ОНА да го му предаде оружјето на НАТО.
Законот го поддржаа 64 пратеници, 12 беа против и 8 воздржани. Освен пратениците Албанци, позитивно за Законот се изјаснија речиси сите пратеници на ВМРО-ДПМНЕ, лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски и уште неколку пратеници на СДСМ, како и спикерот Стојан Андов.
Донесувањето на Законот веднаш беше поздравено од сите меѓунардони институции. На донесувањето на Законот му претходеше жестоки расправа во Собранието, бидејќи министерот за правда Иџет Мехмети ги отфрли сите амандмани на опозицијата, а пораката на странците беше кратка и јасна, ако нема закон за амнестија, Албанците во Македонија повторно ќе го кренат оружјето.

Еве ja листата на пратеници кои гласаа за амнестија на Хашките случаи

Константни се од дпмне, мора да се признај.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by VOL on Вто Апр 07 2015, 00:19

nema sto da se komentira.

пораката на странците беше кратка и јасна, ако нема закон за амнестија, Албанците во Македонија повторно ќе го кренат оружјето.
se e jasno.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by чучулига on Вто Апр 07 2015, 00:27

VOL напиша:nema sto da se komentira.

пораката на странците беше кратка и јасна, ако нема закон за амнестија, Албанците во Македонија повторно ќе го кренат оружјето.
se e jasno.

Не е јасно.

 .. a ne mi e jasno, koga domasnite odrodi i orospii, ke se osvestat deka nivnata uloga e da janicarski seat veter i magla i da gi zadovoluvaat zguzativno svoite gazdi.. 

дпмне/груевски, ти се содржани во погорниот цитат?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by king on Вто Апр 07 2015, 00:31

чучулига напиша:


Еве ja листата на пратеници кои гласаа за амнестија на Хашките случаиКонстантни се од дпмне, мора да се признај.
Чучулига ... листата ... слободно на мачка на опаш ... кога се знае ... дека ..

..сдсм-оФци и не гледаат за што гласаат ... тие онака од навика, по дифолт, по инерција ... се против  ... за се што не е од нив ...
....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот