Закон за амнестија за Хашките случаи

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by чучулига on Пон Апр 06 2015, 20:38

Конкретен дај збор два коментар за автентичното толкување на законот за амнестија за хашките случаи.... или не си видел ни чул?


Последната промена е направена од чучулига на Пон Апр 06 2015, 21:23. Мислењето е променето 1 пати

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by concrete on Пон Апр 06 2015, 20:48

чучулига напиша:Конкретен дај збор два коментар за автентичното толкување на законот за амнестија за хашките случаи.... или не си видел ни чул?
хашките случаи???  ..твоите американци издиктираа : АМНЕСТИРАЈ ТЕ ГИ!!!  Нажалост тоа не може сега за сега гласно да се каже..., веројатно по многу години ...кога никому ништо нема да му значи....
Како што сега излезе на видело дека Алдо Моро го ликвидирала CIA , а не некакви Црвени Бригади . Прашај околу тебе дали сега некој воопшто знае кој е тој??..
Патем такви се појавуваат секогаш кога треба да се направи нешто во тој стил. Еве како сега во Турција, штом таа почна нешто да се договара со Русија...се испилија од никаде... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by VOL on Пон Апр 06 2015, 20:54

Uuuu....
.....ofsajd
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by чучулига on Пон Апр 06 2015, 20:59

Конкретен.....

ти не си информиран за денешнава бомба ми изгледа.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by Centarec on Пон Апр 06 2015, 21:01

ама можел грујо да им каже едно патриотско НЕ на америте?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by VOL on Пон Апр 06 2015, 21:01

ko so im kaza Milosevic...
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by Centarec on Пон Апр 06 2015, 21:03

ако тргнеме така некој ке каже дека и фиром е измишљотина на америте и дека киро нема ништо со тоа, односно поступил по нареџење. односно сите извршители од осамостојување од денес на наредбите на америте ќе добијат амнестија?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by чучулига on Пон Апр 06 2015, 21:05

Centarec напиша:ама можел грујо да им каже едно патриотско НЕ на америте?

абе патриот!!!

И Вол ме интересира дали ќе има коментар оти тој неколку пати ги има спомувано овде работниците врз кои учк/она се изживуваја.

А сега... види види кај лежела амнестијата и кој ја наредил.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by concrete on Пон Апр 06 2015, 21:09

Centarec напиша:ако тргнеме така некој ке каже дека и фиром е измишљотина на америте и дека киро нема ништо со тоа, односно поступил по нареџење. односно сите извршители од осамостојување од денес на наредбите на америте ќе добијат амнестија?
F..Y..R..О..М мој драг Centarec  е измишљотина на Англиската дипломатија. Глигоров..лесна му земја е само КЛЕНОТ  кој ја проголта удицата..најнаивно ..што не става во голема недоумица, знаејќи како лесно излегуваше на крај и со многу комплицирани жени.., малку е нејасно како им успеа да го извозат обични британски педерчиња... Shocked


Последната промена е направена од concrete на Пон Апр 06 2015, 21:11. Мислењето е променето 1 пати
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by чучулига on Пон Апр 06 2015, 21:10

VOL напиша:ko so im kaza Milosevic...

Немој сега вака... кога треба да се слушат америте а кога не?

Или само груевски кога ги слуша то е патриотски и е за најдобрите интереси на Македонија?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by VOL on Пон Апр 06 2015, 21:11

ne bi imale ni kosher govnata tolku uspeh, bez pettokolonasive od ovde.. ima i tema za niv... stoka.
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by Centarec on Пон Апр 06 2015, 21:13

concrete напиша:
Centarec напиша:ако тргнеме така некој ке каже дека и фиром е измишљотина на америте и дека киро нема ништо со тоа, односно поступил по нареџење. односно сите извршители од осамостојување од денес на наредбите на америте ќе добијат амнестија?
F..Y..R..О..М мој драг Centarec  е измишљотина на Англиската дипломатија, Глигоров..лесна му земја е само КЛЕНОТ  кој ја проголта удицата..најнаивно ..што не става во голема недоумица, знаејќи како лесно излегуваше на крај и со комплицирани жени.., малку е нејасно како им успеа да го извозат обични британски педерчиња... Shocked

еј дека биле енглези скроз друга е причата : ))))))))))

грујо ако прифатил амнестија на шиптарите се поставува прашањето пред кого полага рачуни он? америте или народот што го избрал?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by concrete on Пон Апр 06 2015, 21:16

Centarec напиша:
concrete напиша:
Centarec напиша:ако тргнеме така некој ке каже дека и фиром е измишљотина на америте и дека киро нема ништо со тоа, односно поступил по нареџење. односно сите извршители од осамостојување од денес на наредбите на америте ќе добијат амнестија?
F..Y..R..О..М мој драг Centarec  е измишљотина на Англиската дипломатија, Глигоров..лесна му земја е само КЛЕНОТ  кој ја проголта удицата..најнаивно ..што не става во голема недоумица, знаејќи како лесно излегуваше на крај и со комплицирани жени.., малку е нејасно како им успеа да го извозат обични британски педерчиња... Shocked

еј дека биле енглези скроз друга е причата : ))))))))))

грујо ако прифатил амнестија на шиптарите се поставува прашањето пред кого полага рачуни он? америте или народот што го избрал?
ти најнормално , како стар и проверен мангуп...се шегачиш  со нас овде Very Happy Very Happy Very Happy ..
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by Centarec on Пон Апр 06 2015, 21:17

ја мислам нова тема да се отвори дека нема врска ова шо го пишуваме тука.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Амнестијата..

Пишување by чучулига on Пон Апр 06 2015, 21:18

А шо, не е во склоп на преродбата ова автентичното толкување по груевски?

Посебно па во контекст на колумната на Тиричковски.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by VOL on Пон Апр 06 2015, 21:22

Centarec напиша:ја мислам нова тема да се отвори дека нема врска ова шо го пишуваме тука.
povelete Cool
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by чучулига on Пон Апр 06 2015, 21:25

Конкретен еве за шо е муабетот


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by Centarec on Пон Апр 06 2015, 21:27

concrete напиша:
Centarec напиша:
concrete напиша:
Centarec напиша:ако тргнеме така некој ке каже дека и фиром е измишљотина на америте и дека киро нема ништо со тоа, односно поступил по нареџење. односно сите извршители од осамостојување од денес на наредбите на америте ќе добијат амнестија?
F..Y..R..О..М мој драг Centarec  е измишљотина на Англиската дипломатија, Глигоров..лесна му земја е само КЛЕНОТ  кој ја проголта удицата..најнаивно ..што не става во голема недоумица, знаејќи како лесно излегуваше на крај и со комплицирани жени.., малку е нејасно како им успеа да го извозат обични британски педерчиња... Shocked

еј дека биле енглези скроз друга е причата : ))))))))))

грујо ако прифатил амнестија на шиптарите се поставува прашањето пред кого полага рачуни он? америте или народот што го избрал?
ти најнормално , како стар и проверен мангуп...се шегачиш  со нас овде Very Happy Very Happy Very Happy ..

нит сум стар а па уше помалце мангуп, сеа праиме муабет. кој кредибилитет го има грујо и општо вмро да постапува по наредбите на америте и за тоа да биде ОК од народот, а другите што ќе постапат по барање на америте е онда да им се наебе мајке. нормално у сите случаеви кога станува збор за штета на државата треба да им се ебе матер, али зашто сме некако млитави и игнорантни кога извршителот е вмро или бивши членови на демократска алтернатива?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by чучулига on Пон Апр 06 2015, 21:29

Округло па на ќоше!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by concrete on Пон Апр 06 2015, 21:39

Centarec напиша:
concrete напиша:
Centarec напиша:
concrete напиша:
Centarec напиша:ако тргнеме така некој ке каже дека и фиром е измишљотина на америте и дека киро нема ништо со тоа, односно поступил по нареџење. односно сите извршители од осамостојување од денес на наредбите на америте ќе добијат амнестија?
F..Y..R..О..М мој драг Centarec  е измишљотина на Англиската дипломатија, Глигоров..лесна му земја е само КЛЕНОТ  кој ја проголта удицата..најнаивно ..што не става во голема недоумица, знаејќи како лесно излегуваше на крај и со комплицирани жени.., малку е нејасно како им успеа да го извозат обични британски педерчиња... Shocked

еј дека биле енглези скроз друга е причата : ))))))))))

грујо ако прифатил амнестија на шиптарите се поставува прашањето пред кого полага рачуни он? америте или народот што го избрал?
ти најнормално , како стар и проверен мангуп...се шегачиш  со нас овде Very Happy Very Happy Very Happy ..

нит сум стар а па уше помалце мангуп, сеа праиме муабет. кој кредибилитет го има грујо и општо вмро да постапува по наредбите на америте и за тоа да биде ОК од народот, а другите што ќе постапат по барање на америте е онда да им се наебе мајке. нормално у сите случаеви кога станува збор за штета на државата треба да им се ебе матер, али зашто сме некако млитави и игнорантни кога извршителот е вмро или бивши членови на демократска алтернатива?
..нит мислев на стар по години , ниту мангуп-мангуп, па не се вади на тоа... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by Centarec on Пон Апр 06 2015, 21:40

абе два пути избегаваш дискусија се фаќаш за небитните ствари.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by VOL on Пон Апр 06 2015, 21:41

"poshtar uvek zvoni dvaput"
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by чучулига on Пон Апр 06 2015, 21:42

Дефокусирање???

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by Centarec on Пон Апр 06 2015, 21:44

се осеќам ко милег.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by чучулига on Пон Апр 06 2015, 21:51

Центарец, ај не зафркавај.

Гледаш, конкретниот само не е информиран...

е дали ќе се информира или не, то е негов избор.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Закон за амнестија за Хашките случаи

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот