Кога комуњарите станаа блиски со Западот?

Go down

Кога комуњарите станаа блиски со Западот?

Пишување by Guest on Сре Јун 04 2014, 16:33

Во кој момент децата и внуците на правите Македонски комунисти станаа комуњари, во кој момент почнаа да шуруваат со Западот?
Има богати сведоштва дека е тоа после расчистувањето со Сталин, кога ќе отишле на Запад нашиве комесари паѓале во несвест, како да си однел мало дете во Дизниленд....

Еве Шеќеринска да ја земам за пример, доаѓа од угледна фамилија, образована и академски поинтелигентна е од цело ВМРО, но сепак тоа не е пречка да лицитира со цената на културното наследство на Македонецот.

Guest
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога комуњарите станаа блиски со Западот?

Пишување by king on Сре Јун 04 2014, 19:52

Од комуњар не барај да чува културно, етничко или било какво наследство ... тие ти се „интернационалисти“
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот