Селфиманија

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Селфиманија

Пишување by чучулига on Пет Мар 27 2015, 17:23

Добро шо се случва?

http://www.motika.com.mk/najzabeganiot-internet-trend-do-sega-selfi-posle-seks-so-nepoznata-lichnost/

Налет шо сите се (себе)сликат ама па бе уште трендов: после секс со непознат!!!

Добро бе, има пилоти во то авионите, м?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Селфиманија

Пишување by king on Саб Мар 28 2015, 02:17

Декаденцијата, малограѓанштината и снобизмот веќе земаа невидени размери, технолошкиот развој и масовната распространетост на безброј гаџети кои ни дозволуваат да се повеќе и повеќе „друштвени“ активности обавуваме од фотеља без да го мрднеме газот надвор си го зема својот данок...Последната промена е направена од king на Саб Мар 28 2015, 02:38. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Селфиманија

Пишување by чучулига on Саб Мар 28 2015, 02:28

Во ред...

кога да очекуваме селфи од утринска столица...

оти онака ладно поминваме преку то дека еве сме станале животни и се париме безочно а утрото после ни е битно да објавиме дека ни смета "ортакот"...

Шо знам, сум старовремска, ептен...

И сум горда на то!

А  то дека секоја будала стегнала дојки, напрчила дак фејс,... еј а шо прат мажите еквивалентно?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Селфиманија

Пишување by VOL on Саб Мар 28 2015, 02:30

naprcuvaat.. toa sto imaat da naprcat..
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Селфиманија

Пишување by king on Саб Мар 28 2015, 02:34

чучулига напиша:Во ред...

кога да очекуваме селфи од утринска столица...


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Селфиманија

Пишување by чучулига on Саб Мар 28 2015, 02:37

Убајна...

пу, брат ми е женет инаку немаше да знам која е поарна за невеста.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Селфиманија

Пишување by king on Саб Мар 28 2015, 02:40

Ај па и и ти, зар мора да е за невеста ....
..може и да е само некоја ... за која наутро би направил селфи со „некоја“ фаца ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Селфиманија

Пишување by VOL on Саб Мар 28 2015, 02:43

so pa ti za brat ti...eve i zatebe nekoj. Laughingavatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Селфиманија

Пишување by чучулига on Саб Мар 28 2015, 02:43

Ти не си свесен колку ми е глупо ко ќе прочитам дека е во ред да се "онадам" туку така....

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Селфиманија

Пишување by чучулига on Саб Мар 28 2015, 02:45

Фала Вол...

арна бев бе.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Селфиманија

Пишување by king on Саб Мар 28 2015, 10:33

Селфикоптер - селфиманија со елисa

Снимањето селфи или сликиње сами себе е популарно од кога се појавија и фотоапаратите доволно мали за да ги држите во рака, но оваа забава стана глобален феномен дури кога дојдоа мобилните телефони со камерите.
Селфи сликите станаа така популарни што нема човек на планетата кој барем една не направил. Оваа мода влијаеше и на мобилните телефони, па произведувачите почнаа во своите апарати да вградуваат се подобри и подобри предни камери за луѓето да добијат што подобра форографија. Некои компании, како Самсунг, на пазарите исфрлија модели наменети токму за популацијата која сака да прави селфи.
А сега целата приказна отиде чекор понатаму со селфикоптерот, камера која е закачена за дрон, а може да се носи на рака. Овој концепт неодамна победи на Интеловиот натпревар и освои награда од 50.000 долари.
_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Селфиманија

Пишување by king on Саб Мар 28 2015, 10:34


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Селфиманија

Пишување by king on Саб Апр 04 2015, 22:20

Калаштура


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Селфиманија

Пишување by чучулига on Саб Апр 04 2015, 22:31

Не те бендисва?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Селфиманија

Пишување by king on Саб Апр 04 2015, 22:36

Јелена карлеуша ...???!!!!

..иди бре ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Селфиманија

Пишување by concrete on Саб Апр 04 2015, 22:37

чучулига напиша:Не те бендисва?
...ова е траверстит бе.., од авион се гледа Shocked
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Селфиманија

Пишување by чучулига on Саб Апр 04 2015, 22:40

Е ако прашав де.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Селфиманија

Пишување by king on Саб Апр 04 2015, 22:40

Чучулига ... еве ти уште едно селфи на карлеуша


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Селфиманија

Пишување by чучулига on Саб Апр 04 2015, 22:41

concrete напиша:
чучулига напиша:Не те бендисва?
...ова е траверстит бе.., од авион се гледа Shocked
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

ауууу... кутра жена, да ве прочита од негде ќе се разочара.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Селфиманија

Пишување by king on Саб Апр 04 2015, 22:41

..и уште едно


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Селфиманија

Пишување by чучулига on Саб Апр 04 2015, 22:42

king напиша:Чучулига ... еве ти уште едно селфи на карлеуша

Е фала ти... 

туку, женава е мајка на две деца...

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Селфиманија

Пишување by concrete on Саб Апр 04 2015, 22:48

чучулига напиша:
king напиша:Чучулига ... еве ти уште едно селфи на карлеуша

Е фала ти... 

туку, женава е мајка на две деца...
...сигурна си???, мора да ги украла негде Cool
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Селфиманија

Пишување by чучулига on Саб Апр 04 2015, 22:51

Така пиши конкретен.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Селфиманија

Пишување by concrete on Саб Апр 04 2015, 23:48

чучулига напиша:Така пиши конкретен.
хе ...таму кај неа викаат: папир све трпи... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Селфиманија

Пишување by king on Пет Апр 17 2015, 06:38

Креатура .. карикатура


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Селфиманија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот