ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Страна 5 of 41 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23 ... 41  Next

Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by king on Пон Мар 23 2015, 15:18

Не е битно како ќе се изразиш ... ионака само ти си се разбираш ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL on Пон Мар 23 2015, 15:18

ne. nema da brisam.
od zal.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL on Пон Мар 23 2015, 15:20

чучулига напиша:Добро бе... како можи да се живеј со пакост во душата никако не можам да замислам.

Кутар Цановски и сите други жртви на таквата пакост.

Како.... како бе можи да има такво постоење?

Бог да чува и да брани!!!
od KADE znaes deka e KUTAR?

eve imas li bilo kakvi info, za nego, za Sefer, za Lejla ( taa e kutrata, za zalenje?).

ako povtorno naivno razmisluvas , bi te razbral.
no ako svesno zalis i kukas.... ispagjas sosem nesto drugo..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by king on Пон Мар 23 2015, 15:22

VOL напиша:ne. nema da brisam.
od zal.
би додал една музичка илустрација


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига on Пон Мар 23 2015, 15:23

VOL напиша:
чучулига напиша:Добро бе... како можи да се живеј со пакост во душата никако не можам да замислам.

Кутар Цановски и сите други жртви на таквата пакост.

Како.... како бе можи да има такво постоење?

Бог да чува и да брани!!!
od KADE znaes deka e KUTAR?

eve imas li bilo kakvi info, za nego, za Sefer, za Lejla ( taa e kutrata, za zalenje?).

ako povtorno naivno razmisluvas , bi te razbral.
no ako svesno zalis i kukas.... ispagjas sosem nesto drugo..
Не сум јас биро за податоци па да имам инфо за луѓе, посебно па ни чуени ни видени.

Или треба да сум државен матичар + дбк во едно за да можам да кажам свое мислење повод неделата на премиерот?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL on Пон Мар 23 2015, 15:25

ck
.pojke ko sozaluenje.
(e takva pesna nemet Twisted Evil )
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL on Пон Мар 23 2015, 15:26

чучулига напиша:
VOL напиша:
чучулига напиша:Добро бе... како можи да се живеј со пакост во душата никако не можам да замислам.

Кутар Цановски и сите други жртви на таквата пакост.

Како.... како бе можи да има такво постоење?

Бог да чува и да брани!!!
od KADE znaes deka e KUTAR?

eve imas li bilo kakvi info, za nego, za Sefer, za Lejla ( taa e kutrata, za zalenje?).

ako povtorno naivno razmisluvas , bi te razbral.
no ako svesno zalis i kukas.... ispagjas sosem nesto drugo..
Не сум јас биро за податоци па да имам инфо за луѓе, посебно па ни чуени ни видени.

Или треба да сум државен матичар + дбк во едно за да можам да кажам свое мислење повод неделата на премиерот?
u tvojov slucaj, ne treba da si ama bas nisto...
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига on Пон Мар 23 2015, 15:27

king напиша:Не е битно како ќе се изразиш ... ионака само ти си се разбираш ...
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

е фала за насоката... ќе земам да сликам!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by king on Пон Мар 23 2015, 15:30

Само купи си од тие ... еколошките бои ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига on Пон Мар 23 2015, 15:33

Абе ти ич не му се секирај...

туку, шо изрипавте со волот.... ве погоди бомбата некако посебно???

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL on Пон Мар 23 2015, 15:37

cuculiga, mesto da slikas, daj ja da te iznaslikam- te predizvikuvam vo paintball. ti i King, ( moes i Konkrit da go zemes od tvoja) i libeto tvoe, protiv mene i edna vekje-ofarbana crvena Laughing

lokacija Skopje, vreme birajte Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига on Пон Мар 23 2015, 15:39

Шо па Скопје...

чапајте то пушките и бујрум... шуба шума и терен има овде, Скопје ќе сум одела... мхм да, сигурно.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by king on Пон Мар 23 2015, 15:41

Бомба ... а бе не ме смеј ....
... ова веќе не се ни петарди ...

....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига on Пон Мар 23 2015, 15:44

Ти знајш да се смејш?

Арно му напраја на Груевски... Груевски вс. Груевски... додуше па сите го разбрале каков патолошки лажов е до сега, така чув.... зато никој не му ошол на митингот во Битола.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL on Пон Мар 23 2015, 15:56

ona bila,na miting u Bitola,pa znae Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига on Пон Мар 23 2015, 16:00

VOL напиша:ona bila,na miting u Bitola,pa znae Laughing Laughing Laughing

Па нормално дека не сум била... се знај за то, ако, пу пу скраја да е, ако, ме забележат на манифестација на дпмне, од одма викање жолтото комбе и чао пријатно!!!

Чув од луѓе шо не му ојдоја.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL on Пон Мар 23 2015, 16:01

чучулига напиша:
VOL напиша:ona bila,na miting u Bitola,pa znae Laughing Laughing Laughing

Па нормално дека не сум била... се знај за то, ако, пу пу скраја да е, ако, ме забележат на манифестација на дпмне, од одма викање жолтото комбе и чао пријатно!!!

Чув од луѓе шо не му ојдоја.
a da e es de  es i zaev- ke se nacrtas odma.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига on Пон Мар 23 2015, 16:03

Цк.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL on Пон Мар 23 2015, 16:07

a-a Ck.
cvrcki.
kries u toalet sliki od Zaev od Playboy, garant.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига on Пон Мар 23 2015, 16:13

Ти велиш Заев стигнал до плејбој со бомбиве или јас не те разбирам...???

(а уствари шо би праела јас со плејбој м? не е пологично плејгрл да спомниш?)

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL on Пон Мар 23 2015, 16:16

ne be.
   tacno kazav
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига on Пон Мар 23 2015, 16:17

Ти си некаков извртен тип бе Вол... ич не те разбирам... ама баш!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL on Пон Мар 23 2015, 16:19

ja sum si skroz normalen, zatoa ne mozes da me razberes..
ic.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига on Пон Мар 23 2015, 16:29


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by Arhimed on Пон Мар 23 2015, 16:36

VOL напиша:e toa e odluka (dali ke objavi ili ne) na eden nestabilen wanna be  kvazi politicar, koj od fotelja ne gleda poinaku.

ovie, ako nema sto da se plasat od objavuvanje na snimki okolu  ubistvata, ke prekjutat i ke go ostavat da propee..

a posledicite, se na negova dusa. zatoa sto moze da frli "koska" koja realno -nisto ne vredi ( snimki koi nemaat tezina)

no samoto objavuvanje  siptarive i islamskata zaednica na celo so americkata ambasada- ke napravat od nisto nesto.. kako i dosega.
dodeka svati narodov makedonski deka ubijcite se vo zatvor-pravosilno.. ke se sluci islamska revolucija na ulicive.. nema pravda , i dokazi za niv, kako ke im kaze centarot, taka ke poludat..
...
Постојат јасни правила во судскиот систем. Се случува од банални или технички причини да падне обвинението. Случајот со обвинението против Зоран Вранишковски излезе во весници, со јасно опишување на постапките на судијата кој побарал пауза при крајот на судењето (за консултација по мобилен?!), и после 20 минути го одбил барањето на одбраната.

За Монструм исто може да се случи, да се објават притисоци и влијанија врз судии, и логично е да падне процесот. Не затоа што некој објавил или монтирал снимки, туку заради јасно изразено влијание врз судии (ако тоа се покаже).

За коментарот (kako ke im kaze centarot, taka ke poludat..
), потполно те разбирам. Не мора ни да чекаат доказ дека е случајот монтиран.

Само тој стандард некој друг го поставил. ако се сеќаваш, ја демолираа општината Центар заради ДУП, наводно заради бришење на црква. Никој не провери во ДУП-от дали навистина е така. Се истоварија од камион со сендвич во рака и како што добија наредба од центарот (за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ), така и постапија. Џабе Жерновски го убедуваше Г. Г. Стефан дека црквата му е оставена во ДУП.

Сега се покажа дека ДУП-от требало да направи место за инвеститори од Белизе, за највисокиот плац на Водно.

Едно прашање за Монструм, имаш информации до каде е случајот? Дали Апелација го реши, или Врховен?
Во 1997/8 кога го судеа Руфи Османи постапките (Основен Апелација Врховен) завршија за помалку од година дена, и Руфи искористи жалба во Стразбур (каде го одбија, со што ставија печат на пресудата).

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 41 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23 ... 41  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот