Компјутерите на Верушевски почнаа да „зборуваат“

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Компјутерите на Верушевски почнаа да „зборуваат“

Пишување by king on Саб Мар 21 2015, 23:00

Полека но сигурно почнува да се одмотува клопчето ....

Овде има интересни сликички


Транскрипти за странски служби најдени во компјутерот на Верушевски

http://www.press24.mk/node/150821


Понатаму


Во компјутерите на Верушевски политички и безбедносни анализи преведени на англиски


http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=91166#.VQ3nX4xhqcw

Има уште


Анализите пронајдени во компјутерот на Верушевски уште една потврда кој прислушувал


http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=91205#.VQ3nB4xhqcw


Детални анализи на политичките случувања во Македонија

Детални анализи на политичките случувања во Макеоднија напишани на англиски јазик.
Ова според извори на Сител го пронашла истрагата за случајот Пуч во компјутерот на првоосомничениот Верушевски. За секое од тврдењата напишани за потребите на странски служби, поткрепа има во транскрипти од телефонски рагзовори и смс пораки. Анализите се педантно класифицирани и се однесуваат на различни актуелни теми.
Во една под нив до која дојде Сител се анализира периодот  пред последните локални избори кога Црвенковски инсистираше на бојкот се до политичкиот договор од 1ви март.
Во еден дел од анализата која Верушевски се обидел да ја скрие во документ со преведена судска пресуда, стои дека премиерот Никола Груевски прави напори да ја трансформира СДСМ во конструктивна опозиција додека Црвенковски се подготвува за радикална конфронтација.
Во друг дел се анализира однесувањето на Зоран Заев и Радмила Шекеринска во тој временски период и се констатира дека двајцата сопартијци на тогашниот лидер Црвенковски со своето однесување ја најавиле аспирацијата за сопствена доминација во СДСМ. Подоцна, по нивното превземање на кормилото, анализата вели дека Заев сака да промовира политички дијалог со Никола Груевски додека паралелно прави статутарни измени со кои си дава овластување за избор и промена на претстедателите на општинските организации. На тој начин, според анализата на англиски јазик, се предизвикува мобилизација ка поддржувачите на Бранко Црвенковски на Бихаќка.
Во прилог на превирањата на двете крила во СДСМ анализата упатува на транскрипт од смс комуникација помеѓу  Наташа Савова и екс партискиот функционер Никола Ѓуркчиев. Во пораката  која се читира во документот Савова која настојува да се зачува партијата вели..
- Бранко вели дека човекот ( ?? ) е подготвен да и даде на Рада 500.000 евра за да уништи СДСМ“
Извори од МВР велат дека со овие анализи се докажува дека странските служби имале длабински и комплетен увид вос е она што се случува на и околу Бихаќка, во багажот кој го носта Заев и шекеринска и нивниот карактер.
Истовремено, станува јасно кои биле нивните намери при изборот Заев да биде носителот на црната кампања против актуиелната власт која и носи сериозна штета на државата. За нарачателите на овие анализи подобрувањето на состојбите во опозицијата очигледно не била една од целите на агендата имајќи предвид дека анализите не му станале достапни на Заев пред последните избори.
Компјутерот на Зоран Верушевски претходно откри скајп комуникација со петтосомничениот екс вработен во МВР а од мобилниот телефон на неговата сопруга беше откриено ид ека осомничените меѓусебно комуницирале со бројки наместо со букви и зборови.

http://sitel.com.mk/detalni-analizi-na-politichkite-sluchuvanja-vo-Makedonija-0
Ова е само врвот на сантата мраз ... притворените изгледа тек пропеале ...
Ауууууу ...кај ќе му биде крајот на зајкото ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Компјутерите на Верушевски почнаа да „зборуваат“

Пишување by king on Саб Мар 21 2015, 23:08

Па нели зајкото е љубител на вистината .... па еве нека во следната бомба не почести со „снимки“ од разговори помеѓу сдсм-оФци ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Компјутерите на Верушевски почнаа да „зборуваат“

Пишување by VOL on Нед Мар 22 2015, 07:56

O-pa-laaaa Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

ne ke e loso da se prati slednoto "Bombojavlenie" od kaj ke go organiziraat.. mozda od nekoja ambasada, ko ko ovoj Asanz...radi zastita Twisted Evil Twisted Evil

za toa li se brzase tolku- vcera so komanda "vagini -juris" na MRT, podzacestija bombive, se razdvizi nesto bombaskava logistika...

kako mi izgleda rabotava, pokraj ona sto ke najdat vo kompjuterot na verusevski ako se 4 gigabajti, ke ispadnat 44 , e toa ti e koga ne znaes da igras SIRTAKI, a si se fatil u oro..
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Компјутерите на Верушевски почнаа да „зборуваат“

Пишување by king on Нед Мар 22 2015, 09:09

Компјутерите се заебана работа ....
...никогаш не знајш кога, како  и каде ќе излезе нешто и после 101 форматирање ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Компјутерите на Верушевски почнаа да „зборуваат“

Пишување by Centarec on Нед Мар 22 2015, 09:11

одлично, сеа се надевам ќе кажат јавно која е странската служба.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Компјутерите на Верушевски почнаа да „зборуваат“

Пишување by VOL on Нед Мар 22 2015, 09:30

aaa..ne taka..
posle onolku kostrezenje, "gotov, e" pamfleti, protesti, "uvredi em navredi"..
so mislis, kako ke se odnesuvaat ego-polni , moknji, i svesni za taa mokj-politicari?

cekaj, sea, ubavo napisav.... ima da priznae Verusevski NESVESNO Smile i toa sto naprail i toa sto ne naprail, a Latas-industry vo momentov toa go pakuva vo najskap i najsuskav celofan..

bombive ke izgledaat kako smesni petardi vo sporedba - STO SE' ke "IZVADAT" i objavat za sodrzinata na hard diskot i sorabotkata so stranski sluzbi...

...ama AKO im e.

a be verusevski so se veli, na soping u Solun da otisol - ima da spakuvaat kako da bil na kafe vo grckata tajna sluzba.. a KOJ ke dokaze sprotivnoto? verusevski Laughing ??


eeeh...,ZAJACI moi -naivno -laicki.. od koga VOL posocuva na nekoi raboti..... ama ...AKO im e...neka go cicaat sega, koga se nesposobni za logika , analitika i planiranje...
........ima razlika megju komunist-proleter, rabotnik-borec,....... i komunjara- mekotel, aristokrat na drzaven trosok.. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Компјутерите на Верушевски почнаа да „зборуваат“

Пишување by king on Нед Мар 22 2015, 09:37

VOL напиша:aaa..ne taka..
posle onolku kostrezenje, "gotov, e" pamfleti, protesti, "uvredi em navredi"..
so mislis, kako ke se odnesuvaat ego-polni , moknji, i svesni za taa mokj-politicari?

cekaj, sea, ubavo napisav.... ima da priznae Verusevski NESVESNO Smile i toa sto naprail i toa sto ne naprail, a Latas-industry vo momentov toa go pakuva vo najskap i najsuskav celofan..

bombive ke izgledaat kako smesni petardi vo sporedba - STO SE' ke "IZVADAT" i objavat za sodrzinata na hard diskot i sorabotkata so stranski sluzbi...

...ama AKO im e.

a be verusevski so se veli, na soping u Solun da otisol - ima da spakuvaat kako da bil na kafe vo grckata tajna sluzba.. a KOJ ke dokaze sprotivnoto? verusevski Laughing ??


eeeh...,ZAJACI moi -naivno -laicki.. od koga VOL posocuva na nekoi raboti..... ama ...AKO im e...neka go cicaat sega, koga se nesposobni za logika , analitika i planiranje...
........ima razlika megju komunist-proleter, rabotnik-borec,....... i komunjara- mekotel, aristokrat na drzaven trosok.. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
И сето тоа се надоврзе  зајковите чести (како што своевремено се пишуваше по медиумите)  инкогнито пеш преоѓања на македонско-јужноциганската граница .... Twisted Evil Twisted Evil


Последната промена е направена од king на Нед Мар 22 2015, 09:38. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Компјутерите на Верушевски почнаа да „зборуваат“

Пишување by Centarec on Нед Мар 22 2015, 09:37

знаев дека немаат муда да кажат кои се странските служби.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Компјутерите на Верушевски почнаа да „зборуваат“

Пишување by king on Нед Мар 22 2015, 09:41

Centarec напиша:знаев дека немаат муда да кажат кои се странските служби.
Ај па и ти ко децата ...
...неможеш, не смееш, цвикаш ...

... уобичаено тие служби се замаскирани во некоја си невладина .... организација ...
..па не се бе до толку аматери ... да директно идат ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Компјутерите на Верушевски почнаа да „зборуваат“

Пишување by Centarec on Нед Мар 22 2015, 09:44

аматери се кинг. аматери се што уопште ги спомнаа странските служби. али уште немаме ние политичка свест до толку да казниме такви аматеризми. чекајте тек 25 години сме.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Компјутерите на Верушевски почнаа да „зборуваат“

Пишување by king on Нед Мар 22 2015, 09:48

аматери ...
..се мислеше на службите ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Компјутерите на Верушевски почнаа да „зборуваат“

Пишување by VOL on Нед Мар 22 2015, 09:48

a be, .... sega gi imaat SITE ASOVI vo raka.

zajko moze da ima PARI. ama nema asovi.
i?

sega ima da si filuvaat, lepat, montoriraat ( ova se samo moi lupanja, ne mora da znaci deka ke se sluci nesto od seto ova..) kako sakaat..

sega ima da letaat poraki po sitel-alfa-kanal5 cel den so "eksluzivni izdaji em predavstva na zaev i kompanijata" dodeka ne  pocnes da matras ko u son "zaev e spiun..zaev e spiun.." .. Twisted Evil.. pa da go napagjaat na ulica i babi od 90 godini i kopiljaci od 4 oddelenie, koga ke go vidat!

ama AKO mu e. Koga e glup!.
a za drugite: kaj im bese pametot, sto ne go sovetuvaa, da mu kazese Silegov ( koj mi deluva za inteligenten), kako da doziraat..

ne biva bre, osvajanje na vlast so navredi, so plukanja, so kodosenja..
KOGO ke privlecat so PLUKANJE na dobar del od makedonskiot narod?
sto se makedoncite, za niv, ako ne se so niv.. ovci? nebanjati? primitivci?
na kogo sakaa da im bidat vlast( ako voopsto se smeni nesto) na aboridzini?

a be od KUKJA NA KUKJA treba da odat i da im NUDAT na lugjevo  NOVI VIZII, predlozi, planovi. da vidat STO GI MACI lugjevo pod segasnava vlast , za da ponudat resenija..

a sto napravija?? go popalija narodot, gi povikaa lugjevo, za da se POKAZAT na partiski mitinzi i "zajacki revolucii" pa posle da si imaat maka so rabotnite mesta,poseti od UJP i slicni recepti od vladeackata kujna...

i? ke gi zastiti sega zajakot? ili nemu mu e ok, on e gazda, ne pati , ne trpi.
gi izlozija lugjevo na "sonce". Gladna raja , se popali mislese ovie se seriozni... ama ispagja, deka kolku i da se seriozni, sekogas ke se najde nekoj zajak da gi zaebe.. glup.
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Компјутерите на Верушевски почнаа да „зборуваат“

Пишување by concrete on Нед Мар 22 2015, 09:52

"БОМБОЈАВЛЕНИЕ"  по зајко...


хе,хе VOL,   кај ти текна Very Happy Very Happy Very Happy


Последната промена е направена од concrete на Нед Мар 22 2015, 09:53. Мислењето е променето 1 пати
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Компјутерите на Верушевски почнаа да „зборуваат“

Пишување by Centarec on Нед Мар 22 2015, 09:53

ја незнам кој уште глеа сител канал 5 и алфа : ))

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Компјутерите на Верушевски почнаа да „зборуваат“

Пишување by Centarec on Нед Мар 22 2015, 09:55

vol која визија ја понуди грујо жити све! дај бе да не се лажеме ко мали деца. едина визија која ја понуди грујо е партиско вработување платено со пари кои ги немаме а допрва ќе ги враќаме и про-форма името не го даваме, за што верувам ќе чуеме во наредните снимки дека и тоа не било баш така.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Компјутерите на Верушевски почнаа да „зборуваат“

Пишување by concrete on Нед Мар 22 2015, 09:56

Centarec напиша:ја незнам кој уште глеа сител канал 5 и алфа : ))
..некои бабци, многу сдсм-овци и сите соросоиди неладини и други такви ама опозициски, мислам дека никој друг... Cool
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Компјутерите на Верушевски почнаа да „зборуваат“

Пишување by king on Нед Мар 22 2015, 10:05

Centarec напиша:ја незнам кој уште глеа сител канал 5 и алфа : ))
Има едни кои од што не ги гледаат .... напамет ќе ти изрецитираат  се што ќе каже Латас, Јанко и Миленко .... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Компјутерите на Верушевски почнаа да „зборуваат“

Пишување by VOL on Нед Мар 22 2015, 10:06

Centarec напиша:vol која визија ја понуди грујо жити све! дај бе да не се лажеме ко мали деца. едина визија која ја понуди грујо е партиско вработување платено со пари кои ги немаме а допрва ќе ги враќаме и про-форма името не го даваме, за што верувам ќе чуеме во наредните снимки дека и тоа не било баш така.
da bideme realni..
ja veruvam vo narodot. posto kolku i da e "primitiven" e MOJ. kolku i da sakam da izgledame kako super-rasa, tie sme. mozam da glumam ameriKENJAC, svedjanin, australijanac, engles.. ama pak na svadbi ke si igrame oro, namesto da glumime ludilo so klasicna muzika em betoven.. ke praime i jademe ajvar.. ke koleme svinji i praime cvarki..
a grujo, toa nitu mi go dal , nit ke mi go zeme. vizija, nudat site.vklucitelno i Gruevski.
JAS sum glup, a ko veruvam ko slepec, ili ako dozvolam da me vlece nekoj za nos.. so vizii, mizii., a ne  tie.

ako sum dozvolil nekoj da me zaebe so lazni vetuvanja, greskata e kaj mene. zatoa sto sum glasal ili ne sum glasal na izbori..

e zatoa, kako obicen gragjanin, IMAM pravo za korekcija..na izbori. taka?
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Компјутерите на Верушевски почнаа да „зборуваат“

Пишување by Centarec on Нед Мар 22 2015, 10:07

не им се тие таргетот на пропагандата Wink си имаат проблем со гледаност од страна на "мнозинството".

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Компјутерите на Верушевски почнаа да „зборуваат“

Пишување by VOL on Нед Мар 22 2015, 10:57

vidi.partiska zaslepenost, nikogas ne e nad drzavata.
partiskite junkersi sekogas ke gledaat pogolem dusman vo sprotivnata partija odosto -realnite dusmani na drzavata..
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Компјутерите на Верушевски почнаа да „зборуваат“

Пишување by Centarec on Нед Мар 22 2015, 11:00

мислам дека за прв пат сега е. затоа што партија = држава согласно моменталната власт. до ден денес се дешава бланко отфрлање на се што ќе каже опозицијата само затоа што е опозиција.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Компјутерите на Верушевски почнаа да „зборуваат“

Пишување by VOL on Нед Мар 22 2015, 11:04

mozebi. no, izbornite rezultati im dadaoa pravo.. a ovie samo go pomnozija so x2.
e, od tuka... ne sme mnogu mokni da resavame.
avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Компјутерите на Верушевски почнаа да „зборуваат“

Пишување by Прч on Нед Мар 22 2015, 22:22

VOL напиша:mozebi. no, izbornite rezultati im dadaoa pravo.. a ovie samo go pomnozija so x2.
e, od tuka... ne sme mnogu mokni da resavame.

Значи, според тебе, државата не е наша, туку на фамилијата.
avatar
Прч

Posts : 220
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Компјутерите на Верушевски почнаа да „зборуваат“

Пишување by VOL on Нед Мар 22 2015, 22:49

Tvoja e onolku kolku sto ti ke odlucis da bide. A kolku ti licno si odredil da ti bide... Togas nema da postavuvas vakvi ...prasanja.
Koga ke si dades odgovor sam sebe si kolku e tvoja togas nema da bides samo posmatrac "sa strane" ..i da si imas vakvi dilemi..

avatar
VOL

Posts : 15391
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Компјутерите на Верушевски почнаа да „зборуваат“

Пишување by king on Нед Мар 22 2015, 23:59

Сеуште ги чекаме оние фамозните ...

„ ќе дадам дури пет долари за Македонија“   Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9393
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Компјутерите на Верушевски почнаа да „зборуваат“

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот