Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Re: Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Пишување by кнез on Чет Мар 19 2015, 14:51

чучулига напиша:Кнез, ако власта е вмешана во смилковско то треба да се скрие според тебе?
Прво мора да ми разјасниш што значи тоа  ако власта е замешана  во смилковско?
Мислиш власта дека ги убила нашиве?
Мислиш власта во фаќањето на убијците не постапила законски?

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Пишување by чучулига on Чет Мар 19 2015, 14:53

Ако хипотетички е вмешана во било кој сегмент... мислам, исценирано.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Пишување by кнез on Чет Мар 19 2015, 14:58

Чучулига, разликата е како црно и бело, како атмосфера и вакум.
Првиот случај треба веднаш да се објави,а вториот случај по никаква цена,ама буквално по никаква цена  не смее да се објави.

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Пишување by кнез on Чет Мар 19 2015, 15:03

Што сме ние кокошки во авлијата нивна па кога сакаат можат да не убијат и после тоа да уживаат во храната.
Нашата глава пак ли ништо нема да вреди.

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Пишување by чучулига on Чет Мар 19 2015, 15:05

Фала кнез.

А во хипотетичкиов втор случај, не мислиш дека со необјавувањето би се оставило простор за хипотетичкото незаконско постапување да стани норма?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Пишување by кнез on Чет Мар 19 2015, 15:18

чучулига напиша:Фала кнез.

А во хипотетичкиов втор случај, не мислиш дека со необјавувањето би се оставило простор за хипотетичкото незаконско постапување да стани норма?
Таквото постапување е норма со илјадници години и нема назнаки тоа да биде сменето.
Ако е некој убиен зошто припаѓа на одреден народ тоа е порака до целиот негов род,тоа е порака дека се спрема геноцид над тој народ.
Ако тој народ не одговори веднаш и адекватно тоа значи  немаат чувство дека се едно,дека само индивидуални бројки, и ќе ги охрабрат сите кои тоа го мислат ама им е страв за својот живот да го направат истото.
Со сите правни и неправни мерки мораш да се бориш да се осветиш или одмаздиш.
Тоа е нешто што го надминува правото.
Јас разбирам дека ти може да не го знаеш тоа зошто не си кандидат за премиер и плус си жена,а жените вообичаено немале такви контакти во детството па не ги знаат тие работи.
Просто не можам да верувам дека некој може да биде толкава будала(што би рекол Конкрете)  а да се занимава прфесионално со политика

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Пишување by concrete on Чет Мар 19 2015, 15:22

...што трабуњате бе, ова веќе поминува граница на нормала....некој проба да импутира дека власта на вмро, заради некои свои мотиви, незнам какви да се.... ќе убие  деца отидени по риба +случаен сведок???
..некој овде се дрогира...ова веќе не е ни во граници на кошер-платеник...
avatar
concrete

Posts : 6707
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Пишување by чучулига on Чет Мар 19 2015, 15:23

@кнез

Те разбирам.

Само, таквото постапување не' лишува од правна држава.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Пишување by VOL on Чет Мар 19 2015, 15:24

Ehh..mojata cudesna zemja Makedonija.....

sto ne proseta Al Dzezaira ili CNN po narodot da napravi interju?
na videoto gi ima samo -prvencive na opozicijata , a od narodot- samo zakukumjavceni majki na ubijcite od monstrum..

ama nikoj toa ne go sekira, vazno e deka placat zenite.. makedonskive majki ne placat, ne zalat.. samo albanskive se bitni.. i normalno Radmila, Taseva....kako vegeta zacin..
i seto toa sega treba da bide uste eden demokratski pregled kon nasava drzava, pa uste da se ubeduvame deka taka ne gleal svetot..

demek , ako kvicele siptarive nie treba da smenive vlast, da udrime granicen kamen kaj Grupcin a so nas da vladee gubernar so sediste vo Bondstil.
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Пишување by чучулига on Чет Мар 19 2015, 15:29

VOL напиша:Ehh..mojata cudesna zemja Makedonija.....

sto ne proseta Al Dzezaira ili CNN po narodot da napravi interju?
na videoto gi ima samo -prvencive na opozicijata , a od narodot- samo zakukumjavceni majki na ubijcite od monstrum..

ama nikoj toa ne go sekira, vazno e deka placat zenite.. makedonskive majki ne placat, ne zalat.. samo albanskive se bitni.. i normalno Radmila, Taseva....kako vegeta zacin..
i seto toa sega treba da bide uste eden demokratski pregled kon nasava drzava, pa uste da se ubeduvame deka taka ne gleal svetot..

demek , ako kvicele siptarive nie treba da smenive vlast, da udrime granicen kamen kaj Grupcin a so nas da vladee gubernar so sediste vo Bondstil.

Вол, ако внимателно проследи, во прилогот е кажано дека имале бројни обиди за да разговарат со премиерот за да ја добијат и втората страна ама ни тој ни билокој од администрацијата не им одговорил.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Пишување by чучулига on Чет Мар 19 2015, 15:33

Насловот на темава е КАТАСТРОФАЛЕН!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Пишување by VOL on Чет Мар 19 2015, 15:33

se slagam, mozebi i e. daj predlog, da go smenime
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Пишување by чучулига on Чет Мар 19 2015, 15:51

Шо предлог, види како си ја одделил..... шо знам... Македонија низ различни очи.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Пишување by VOL on Чет Мар 19 2015, 15:53

kako sum ja odelil..?
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Пишување by чучулига on Чет Мар 19 2015, 15:54

Тенденциозно.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Пишување by king on Чет Мар 19 2015, 15:57

Добар си е насловот ....
... некако ми иде да зборот ... помагачи ... го заменам со .. јаничари ..

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Пишување by чучулига on Чет Мар 19 2015, 16:01

А шо не му одговорил премиерот ко го барале да го интервјуират и да ги распамети таму со неговата страна м?

Се уплашил нешто?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Пишување by VOL on Чет Мар 19 2015, 17:08

чучулига напиша:Тенденциозно.
kako toa tendenciozno. fali vakva tema.
so ima tendenciozno, tuka. m?
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Пишување by king on Чет Мар 19 2015, 17:24

Еве ги јаничарите...


Ал Џезеира во функција на дестабилизација на Македонија

http://sitel.com.mk/al-dzhezeira-vo-funkcija-na-destabilizacija-na-Makedonija-0

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Пишување by king on Чет Мар 19 2015, 17:32

Пак те заебава линкот!

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9394
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Пишување by чучулига on Чет Мар 19 2015, 17:35

Абе не се арни жими сФе...

ако не е по нивна музика тогаш е дефинитивно против Македонија... а му текна нив чунки тие си имат дај-ми-на-ти со Груевски да дознат оти тој не одговорил на барање за интервју? Па според нивните стандарди тој е кукавица од најлош вид, имаше шанса да брани а тој ја подвитка опашката.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Пишување by VOL on Чет Мар 19 2015, 17:38

pa ne go biraat oni ( strancite) bre cuculiga, tuku makedonskiot narod.
Sto ima da bidel prema niv, po nivna merka?
tebe mozda ti se dopagja Dick, i mozda ti e po merka..
ama toj ( D.Cejni) si e aren za niv tamu, sto ima nas da ni se dopagja ili ne..
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Пишување by чучулига on Чет Мар 19 2015, 17:42

Ја сега... па не ми се бендисва ни Чејни ни Бајден а оти ептен ме смеј ја обожавам Псаки и то не ме спречва да ги коментирам... и ти ги коментираш и пренесваш вести од светот така?

А то за бидвање според нив се однесува на сител и сличните.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Пишување by VOL on Чет Мар 19 2015, 17:44

me zabole mene za kurvestijata PESaki, za DIK so ne si go sakala eve- oti te smeel, ili Bajden.... toa se stranski, americki -sto qr i da se,iskreno, nivni si se.
mene me interesiraat nasive, za doma. tie mozam da gi glasam-ili da odlucam da ne gi glasam.

toa sto mi se dopagjala PeSaki, a ne znae ni deka postojam, e moja glupost a ne nejzina.
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Странски пропаганди и нивните домашни помагачи

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот